Şimdi Ara

Oyun içi satışlar TBMM gündeminde: Kumar sayılabilir (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
1
Favori
16.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay arkadaş ne sorunlarımız varmış bizim TBMM de çözülmeyi bekleyen.
  • Ulan ülkeyi kurtardınızda sıra oyunlardamı Aç gözlü mahluklar

• GB satışları iptal mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rantın gittiği her yerde devlet vardır şaşmadım
  • Geçen yazmıştım ondan da vergi alırlar diye bu gidişle alacaklar gibi.Cidden yeter artık ya oyunlara göz dikmeyin bari gidin doğru düzgün vergi ödemeyenlerle uğraşın.Küçük esnaftan özel muayenesi olan doktorlara bir çok kişi vergi ödemiyor bunu düzeltmek yerine oyunlara dadanıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nefret ediyorlar abi, insana iyi gelen her şeyden nefret ediyorlar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyun içi satışlar yerine 3. parti web sitelerine ve bunların reklamını yapanların ceza alması gerek. Bakıyorum twitchte cs go oynamayan adam gidiyor kumar sitesinde kasa açıyor. Baya baya da kara geçiyorlar hani. Sonra bunu görüyor genç kardeşlerimiz bam bam açıyorlar kasayı ama nedense düzgün bir şey çıkmıyor. Ben birkaç tane yabancı yayıncı da gördüm kendi siteleri olduğunu saklayarak hileli şekilde reklam yapan.
    Bence lootbox tarzı şeyler için 18 yaş sınırı ya da ebeveyn kontrolü gelmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hades333 -- 29 Temmuz 2019; 11:32:16 >
  • Kumar olsa gene iyi kumarda kazanma şansın var. Oyun içi satın alımlar bildiğin bataklık birde insanları bağlıyorlar oyun okadar içine çekiyorki hirs yüzünden bütün parasını basıyor. Sonrada ben ne yaptım ne ettim diye dert yanıyor örneğin ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir oyunumuz vardı ona da koyun.

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    şuna 'aynı siyasi görüşe sahip olmayan kişilerin yaptığı herşey bana göre yanlış.' desene. belçika yapınca o müthiş, süper, Türkiye yapınca pis.

• celibar C kullanıcısına yanıt
    Belçika'da bu kadar problem var mı acaba? Cidden bilmek istiyorum. Orada da doğal yerleri yıkıp döküp yerine saçma binalar dikiyorlar mı? Son zamanlarda Salda Gölünü örnek gösterebilirim mesela. Ya da üç günde bir herhangi bir şeye zam geliyor mu bu derecede? Vergiler insanların boğazını sıkıyor mu bu şekilde? Bunca sorun dururken yurt dışından gelen ürüne, ürünün bedelinden daha fazla vergi yükleyelim belki o şekilde rahatlarız diyerek mi refaha ereceğiz acaba ? Belçika'nın yasakladığı loot box'lardan önce kendi, gerçek sorunlarımızı çözsek daha iyi bir ülke oluruz belki.

• Phantomlord bu işin piriydi.Keşke lolü bırakıp bu işlere bulaşmasaydı.Karthus izlemek çok büyük zevkti.

ben herşeyi dört dörtlük yapıyorlar dedim mi? artık nefretten muhalefet olacağız diye her şeye çamur atmaktan başka yaptığınız bir şey yok. doğruya da yanlış, yanlışa da yanlış diyorsunuz. hükümetin yanlışları saymakla bitmez ama sizde her şeye yanlış diyorsunuz. amacınız ne? muhalefetten adam gibi doğruya doğru diyeni görmedim. kadın marmaraya binmiş giderken hükümet bir şey yapmadı. tankın motoru yokmuş diye göbek atan mı dersin. Türkiye ilk defa iha yapıp satmış. azıcık paradan ne olacak diye dalga geçiyor. saldırarak muhalefetlik olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celibar -- 5 Ağustos 2019; 15:22:28 >
  • celibar C kullanıcısına yanıt
    ASELSAN'ın yaptıkları dışında son yıllarda tam anlamıyla dişe dokunur bir şeyler varsa da ben göremedim ya da hatırlamıyorum. Her şeyi dört dörtlük yapmıyorlar ama her şeyi dört dörtlük yıkmayı çok güzel beceriyorlar. O kadar kötü şey yapmaya başladılar ki sizin dediğiniz iyi olaylar artık kimsenin gözüne çarpmıyor herhalde.

• Bu meclisi eleşitren adamlar var neymiş onca sorun arasında sanki paşam meclis de çalışıyorda orada ki herkes şuan bu sorun ile yatıp kalkıyorlar. Bu kasa açma olayı kesinle sıkıntı sonuçta kazanıp kaybetme var hırs yapıp butun paranizi da kaybetme şansınız var.

• Kumar zaten legal gibi görünen ama aslında insan beynini uyuşturan şu kadar ücret ödeyin şu bölümü geçin veya bölümü geçmek için işiniz kolaylaşsın şu bu itemi verelim diyerek insanları soyuyorlar ne uğruna bir hiç uğruna ki bana göre belli bir yaş altı tamamen yasak olmalı anne babalarının cüzdanlarını boşaltan örnek çok görüldü abd avrupa ve ingilterede
    en başından beri görmek istenmediği için söylenmiyor. nasıl bakmak istersen öyle görürsün. benim teyzeoğlu var. işte melih gökçek hiç çalışmıyor, başka bir zaman kuzey ankara'nın oralar ne güzel olmuş dedi. sonra yine hiç çalışmıyor demeye başladı. yani bilip söylenmeyen şeyler. izmir'de arsenikten su içemeyip senin için arsenikli suyu içeriz diyenler, ankarada, kızılırmaktan su basıp içindeki maddelerin kişinin bina tesisatındaki pası çözüp suyun bir kaç saniye kahverengi akmasından dolayı ortalığı ayağa kaldırmışlardı. dişe dokunur bir tek aselsan bir şeyler yapıyor demenden belli eksi taraflı baktığın.

• Ulke ekonomisiyle kumar oynuyorlar bu onemsiz

• Bu konu hakkında kafama çok soru işareti takılıyordu. Kitleleri olan yayıncılar sponsor desteği ile sitede 1000lerce dolar harcayıp yapılan işi para kazanılabilir gibi gösteriyorlar. Kaybedecek bir şeyi olmadan oynayıp kazanıp, kaybediyorlar. Bu yayıncıları izleyen genç arkadaşlar tuzağa düşüp hem para kaybediyorlar hem kumar alışkanlığı kazanıyorlar. Ne iddaa ne bu tür şans oyunları güzel gösterilmemelidir. Yayıncılar para kazanmak için bu işlere giriyorlar bir şey diyemem ama gençleri bu yola saptırdıkları için kişisel bir tepki koymalarını düşünüyorum. Devlet bu konuda acil çözümler sunması gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.