Şimdi Ara

Overwatch [ANA KONU] (365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.258
Cevap
62
Favori
242.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WaapS

Valla kardeş healde sorun yoktu sen yanlış anlamışsın olayı, sorun rezdi zaten.

Tüh be ben başından beri sorun heal'de sanıyordum. Karanlıkta bir mum daha yaktın varol WaapS ağabey :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    Ya rica ederim, böyle küçük sorunları büyütme kendinde. Mumun biterse yine gel.

• Beyler yeni başladım tavsiyelerinize ihtiyacım var
  • Dryus kullanıcısına yanıt
    one trick olma, iyi bildiğin birkaç hero olsun, nerde ne oynanınır, neye karşı ne oynanır öğren, başkası istedi diye bilmediğin heroyu oynama, gm t500 değilsen voice kapat zarardan başka bir şey değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %65 winratele yerimde sayıyorum, troller sağ olsun kazanırken eziyoruz maç hemen bitiyor 11sr geliyor, kaybederken eziliyoruz maç hemen bitiyor 30 sr gidiyor. burdan jsp'ye selamlar, türk olduğundan eminim umarım bir daha karşılaşmayız

bu arada mercy konusunda bunaltıcı dedim, güçlü olduğunu düşünmüyorum. şu anki junkrat, symetra gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgay007 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum arka planda win lose hesap kitabı yapıyor matchmaking.
  • Dryus kullanıcısına yanıt
    Zaten 25 olana kadar comp giremezsin. Ama girmek için de acele etme.

Öncelikle Quick Play'de karakterleri tek tek dene. Denerken karakterleri artısı ve eksisini, neler yapabildiklerini neler yapamadıklarını, hangi şartlarda hangi karakterin uyum sağlayacağını, hangi karaktere hangi karakter ile karşılık vermek gibi bir kaç temel bilgiyi öğreneceksin. Sonra hoşuna giden veya iyi oynadığını düşündüğün karakterlerin üzerine git. Onlarla daha çok vakit geçir ve ustalaşmaya çalış. Bu esnada haritaları, oyun mekaniklerini de öğreneceksin zaten. Sonra yavaş yavaş compa başlayabilirsin. Comp oynarken uyum sağladığın veya iyi oynadığını düşündüğün kişileri arkadaşlığa davet et. Böylelikle grup olarak girip başarı oranını yükseltebilirsin.
  • Benim fikrim hemen competitive atmaya başlamaktır. Çünkü QM'de atacağınız ilk maçlar seviyenizi belli etmeyen maçlardır. Oyun sizi otomatik olarak ne iyi ne kötü maçlarla eşleştirir. Yani yeni başlayanlar genelde 2500sr deki insanlarla eşleşir, 10placement maçından sonra da bu aralığa gelmeleri çok yüksek bir olasılık.

Eğer 25-30 level olana kadar, Win-lose oranınızı da takip ederseniz win yüksek olduğu bir anda comp atmanız yararınıza olur çünkü ilk competitive maçlarınızı QM'deki mmr oranınıza göre atar. 100-200 levele geldikten sonra competitive atarsanız win-lose oranını düşürme riskiniz yüksekken ranked girmiş olursunuz. Bunu neden söylüyorum, oyun sizi ilk attığı ranked aralığına kilitliyor ve tırmanmanız güç oluyor.

Bu söylediğim her sezon için de geçerli aslında, sezonu bitirdiğiniz sr puanını yükselttiyseniz diğer sezon o aralıktan tırmanmak için uğraşırsınız. (Tabi full trollük yapıp kaybetmenizden bahsetmiyorum, ama oyun sizi bilerek win-streak verip çıkartıyor tecrübe ile sabittir.)

Ha derseniz ki 100-200 level olduktan sonra daha iyi oynarım düşmez. O zaman olur, ama win-lose oranınızı düşürmemek kaydıyla. İnsanlar genelde öğreneceğim diye win-lose oranına bakmazlar, başlarda yapılan hatalar çok daha fazladır o yüzden ne kadar erken o kadar iyidir, competitive için fazla beklemeyin. Zira karşıyada sizin gibi adam atacak.

• Junkrati şu hale getirenlerden ne beklenirdi ki. Biz de oyun düzelecekte oynayacaz diye bekliyoruz. Adamlar sıçtı sıvıyor şu an. Neyse ben de böylelikle oyuna uzunca bir ara veriyorum. Sağlıcakla

• quote:

Orijinalden alıntı: Vrataski

Junkrati şu hale getirenlerden ne beklenirdi ki. Biz de oyun düzelecekte oynayacaz diye bekliyoruz. Adamlar sıçtı sıvıyor şu an. Neyse ben de böylelikle oyuna uzunca bir ara veriyorum. Sağlıcakla

Hocam bu resimde junkrat öl mü ? Yoksa uçurumdan aşağı mı düştü. Ekranda junkrat yok gurban olduğum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WaapS

quote:

Junkrati şu hale getirenlerden ne beklenirdi ki. Biz de oyun düzelecekte oynayacaz diye bekliyoruz. Adamlar sıçtı sıvıyor şu an. Neyse ben de böylelikle oyuna uzunca bir ara veriyorum. Sağlıcakla

Hocam bu resimde junkrat öl mü ? Yoksa uçurumdan aşağı mı düştü. Ekranda junkrat yok gurban olduğum.

Junkrati şimdiki op haline getirenler, symmetrayı da resimdeki haline getirmişler anlamında

• quote:

Allah bu oyunun belasını verdi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

İlerleyiş bilmekle olmuyor o olay işte. Pharah tepede uçarken, winston tepene hoplarken, tracer/sombra arkadan dürdüklerken bunlar hep oynayarak kazanacağın tecrübeler. 240 saat comp oynadım sırf mercy ile. Diyorum ki mercy çok kolay ölen bir karakter. Mercy'nin saklanıp oynaması gibi saçma bir şey yok. Bu esnada zaten takımı ölüme gönderiyor. Kendi yüzünden ölen takımı reslemesi sadece onun ultisini boşa harcartır.

Ama iyi bir takımlaysan bunu karşı takımın ultilerini kullandırtmak için kullanabilirsin. Gel gelelim 240 saatte bunu 4-5 oyunda anca yapabilmişimdir. Çünkü adamlar go together and die lafını anlamıyor.

Şimdi sen diyorsun ki takımda Mercy'i öldürmeyi beceren yok. Mercy'i öldürmek zorsa Pharah konusunda ne diyorsun peki? Sadece iyi bir hitscanın öldürebildiği bu hero bence ultra op ama gel gelelim nerf falan yok.

Oyundaki mobilitesi en fazla olan(2snde bir ucma) ve heal verirken kendi de heallanan bi hero ile cok kolay ölüyosan sorun sendedir. Hadi mac boyu öldün diyelim zaten en az 2-3 kez ulti geliyor ve o ultiyle kacmayi bilmesen bile ölmek cok zor hitbox i-na-nil-maz kuculuyor ve ucuyosun. Ben rakip takimda 6 oyuncu varken surekli mercy kovalamak zorunda degilim biktim artik. En kotusu de rakipte mercy varken kendi takiminda kimse secmezse direk lose.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomfist95 -- 24 Kasım 2017; 16:17:47 >

• Yazdıklarından Mercy oynamadığın o kadar çok belli oluyor ki. Herneyse sana senin tarzında cevap yazayım. Eğer Mercy öldürmeyi beceremiyorsan sorun sendedir.

Rakip te Pharah varsa ve senin takımda hit scan yoksa da direk lose. O halde Pharah nerflenmeli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 24 Kasım 2017; 16:7:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Vay arkadaş ne Mercy'miş ya. Arkadaş oyun mercywatch'a dönmüştü demiş. O kadar heronun içinde herkes zayıf bir Mercy güçlü sanki.

Hog mercy'den fazla heal basıyor teke tekte dummy gibi durmazsa alabilecek hero yok ona kimse bir şey demiyor.

Sırf ulti basmak için kenarda köşede saklanan mcree reaper onlara kimse bir sey demiyor.

Tek tek saymama gerek yok heroların hemen hepsinin op özellikleri var.

Heal basma özelligini de kaldırsınlar Mercy'den herkes rahstlasın. Ultisi gelince basabilsin.

Yok yani hiç Mercy oynamadınız mı comp yaparken merak ediyorum. Mercy dediğin heronun tüm maçı ürkek bir ceylan gibi ordan oraya uçup kaçıp canını kurtarmakla geçiyor. Tüm takıma heal basmak kolay mı? Karşı takımın hepsinin kara listesinin başındasın ve kendi takımınde i need healing spamı yapanlarda cabası. Ana pharah avlamaya calışır lucio aurasını açıp rastgele gezip sağ tıkla sdam uçurup kill almaya çalışır onlara kimse bir şey demez. Takımda mercy olmada heal falan basan olmaz.

Lucio'nun Zen'in gold heal alması tsmamen ultiyle. Maç içinde heal falan umurlarında olmaz.

O kadar heronun içinde oynarken en çok strese girdiğim ve yorulduğum hero mercy'dir. Yada öyleydi..

İşte takimima senin gibi adamlar geldiğinde mercyi iplemedikleri icin kaybediyoruz. Bu son nerften sonra bile bugun oynadigim maclarda hala en OP herolardan oldugunu gosterdi. Cok rahat parcaladigimiz rakibi ultisiyle ayakta tuttu(2 rez + hayvan gibi heal) ve az kalsin tek basina point aliyordu. Mercy e OP degil diyenler bi EveeA yı izleyin bence hem de mercy ile nasil hayatta kalinir ogrenmis olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomfist95 -- 24 Kasım 2017; 16:15:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Yazdıklarından Mercy oynamadığın o kadar çok belli oluyor ki. Herneyse sana senin tarzında cevap yazayım. Eğer Mercy öldürmeyi beceremiyorsan sorun sendedir.

Rakip te Pharah varsa ve senin takımda hit scan yoksa da direk lose. O halde Pharah nerflenmeli mi?

Ben mercyi oldurebiliyorum sorun benim takimimdaki mercyi iplemeyen mallarda.

• Bir önceki mesajında sanki en zor ölen karakter mercy gibi tepkiler veriyorsun şimdide ben öldürebiliyorum ama takımdakiler iplemiyor diyorsun. Sen öldürüyorsan hani nerede mobilitysi? Takım iplemiyorsa nerf mi yemeli yani? Bumu senin mantığın? İyice saçmalıyorsun.

Şunu da ekleyeyim. Bu bir takım oyunu oradan oraya uçarak ne kadar hayatta kalabilirsin takımından kimse dönüp de flankerların işine bakmıyorsa? Ana-Zenyetta-Lucio gibi kendi başının çaresine bakabiliyor mu Mercy? Hayır yapabileceği tek şey kaçmaya çalışıp takımın yardım etmesini beklemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 24 Kasım 2017; 16:41:48 >
  • Oyunu senin gibi adamlardan öğrenecek değilim. Sende git Flanker mainleyen GM bir yayıncı izle nasıl öldürülür öğren o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 24 Kasım 2017; 16:29:37 >
  • Oyunun en kötü ultisi bariz şekilde moira, ne heallediği anlasılıyor ne damage verdiği anlasılıyor üstüne asırı derecede kolay sekilde ölüyor ulti halindeyken rezil rüsva bir yetenek
  • Yarım sayfa Mercy anlatmışım orda mainim de Mercy. Takımına benim gibi Mercy iplemeyen adamlar falan gelince kaybediyormuşsun falan ne dediğini kendin de anlamadın sanırım?

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.