Şimdi Ara

Overclook Yapmamak Sorun Teşgil Eder Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sistem toplamayı düşünüyorum, daha önce hiç masaüstü pc kullanmadım. Bu konuyla alakalı rehber videoları izlerken sürekli overclook terimiyle karşılaşır oldum. Ram mhz'leri bios üzerinden xmp ile kolayca overclook yapılabileceğini öğrendim. Fakat ekran kartı ve işlemci overclook yapma tereddütlüyüm ve bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ramleri yapıp işlemci ve ekran kartını yapmazsam herhangi bir sorun oluşur mu? Ekran kartlarını incelediğimde bazılarında oc ibarelerini görüyorum. Bunlar hazır oc yapılmış versiyonları olduğunu okudum. Alım yaparken tecrübeli olmadığım için oc edition olan ekran kartını alacağım galiba. Fakat işlemci konusunda ne yapacağımı ve çok bir fark oluşturup oluşturmayacağını çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

• Ram e özellikle XMP ile oc yapman diğer bileşenleri etkilemez
    İşlemci MHz değeri artınca otomatik ram MHz degeri de artar (en azından benim eski sistemlerde öyle) işlemci oc sırasında ram hızlarını dengelemen gerekiyor ekran kartı OC ibaresi halihazırda overclock lu demek ve diğer hiçbir bileşeni etkilemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 30 Temmuz 2021; 0:22:24 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.