Şimdi Ara

overclock yaparsam kaldırmayan oyunları kaldırır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gt630 2 gb ekran kartına sahibim 2017 oyunlarını kaldırmıyor. 10-15-20 fps civarında alıyorum örn oyun: "rise of the tomb raider". Oc yaparsam bu tarz oyunları oynama şansım var mı ? ben hala oc'un mantığıını anlayamdımda.

işlemcim ise i5-3470 3.20 GHz
    ram 6 gb

birde işlemcide GHz'yi arttırmak ne işe yarıyor ?

• GT 630 bir nebze hızlandırılabilir yinede tam olarak istediğin verimi veremeyecek bir tasarıma sahip giriş seviyesi bir karttır. Sana hız aşırtma ile getir getirse en fazla 10fps getirecektir. Oda çekirdekten çok ram hızlarından çünkü bu kartların bellek band genişlikleri yeterince yüksek değil kartın rami 2GB olmasına rağmen azami 20 katı hızda 40gb/saniye veri taşıyamıyorlar.

Mevcut oyunları düşük ayar ve çözünürlükte oynamak dışında yapabileceğin daha iyi ve güncel giriş seviyesi kartlar almak mesela Amd R7 460
  • bir şey değişmez, boş uğraş. Kaldırmayan oyunu yine kaldırmaz. Ucu ucuna yeten sistemde bir nefes aldırabilir ama sizin sistem öyle bir sistem değil, bariz yetersizlik var.
  • tavsiyeleriniz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. kafama bir soru daha takıldı neden millet oc yapma meraklısı ? diğer kartlarda daha iyi mi etkili oluyor ?

kafama takılan soru aslında alcağımdan değilde merakımdan soruyorum. GTX970 falan alsam bu işlemciye darboğaz yapar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fgasfswfadgad

tavsiyeleriniz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. kafama bir soru daha takıldı neden millet oc yapma meraklısı ? diğer kartlarda daha iyi mi etkili oluyor ?

kafama takılan soru aslında alcağımdan değilde merakımdan soruyorum. GTX970 falan alsam bu işlemciye darboğaz yapar mı ?

OC hobi amaçlı içinde yapılabilir. Sistemin tam gücünü görmek veya birkaç fps artışı içinde yapılabilir. Evet kartına göre değişir O.C kalitesi. RX470 alabilirsin. Nvidia devam etmek istersen uygun fiyatli GTX150Ti alabilirsin uygun fiyata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır kaldırmaz.
  • SeagateWD S kullanıcısına yanıt
    peki bu gtx 1050ti tahminen kaç sene boyunca oyunları kaldırır ? ti ile normalin arasında fazla bir fark var mı?

bide hangi markaları önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fgasfswfadgad -- 16 Mayıs 2017; 0:56:26 >
  • quote:

peki bu gtx 1050ti tahminen kaç sene boyunca oyunları kaldırır ? ti ile normalin arasında fazla bir fark var mı?

bide hangi markaları önerirsiniz?

1050ti daha iyi. 4gb bellekli olanlarindan alin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstte yorum atan arkadaşa katılıyorum

2 adet 750 ti 7850 r9 270x gtx 970 ve 1050 ti aldım yine 1050 ti alcam yüksek güç kaynağı istemiyor max oynatıyor daha ne olsun. amd tarafında ne 750 ti ne de 1050 ti gibi düşük güçle bu kadar performans veren bir kart şimdiye kadar çıkmadı
  • rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    videolarını felan izledim gerçekten içime sindi benim işlemciye darboğaz yapmaz demi ? veya ram'a.

birde benim sistmein aynısının 4 gb ramı olan bir arkadaşım var belki oda alabilir ben ekleme yaptım aslında benimkide özünde 4gbydi. 4 gblik ramde sıkıntı çıkarır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fgasfswfadgad -- 18 Mayıs 2017; 0:21:45 >
  • quote:

videolarını felan izledim gerçekten içime sindi benim işlemciye darboğaz yapmaz demi ? veya ram'a.

birde benim sistmein aynısının 4 gb ramı olan bir arkadaşım var belki oda alabilir ben ekleme yaptım aslında benimkide özünde 4gbydi. 4 gblik ramde sıkıntı çıkarır mı ?

oynuyacağın oyuna bağlı, şu anda çoğu yeni çıkan oyun 1080 pde 8 gb ram istiyor. 16 gb zaten standart oldu artık.
  • minimum fps 28den 30a çıkarsa pek hissedielemeyebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.