Şimdi Ara

Overclock Yapacaklar İçin Rehber (Güncel, Core 2 Duo / Quad ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
19
Favori
146.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bios dan ekran kartının gpu hızını düşürebilirmiyiz?
  • ekran kartınıdamı oc yaptın.. yok onun için ekran kartı oc programları kullanacaksın

noldu düzeldimi makinen
  • enterasandır...
    halı saha maçına gittim geldim..
    makinayı açtım problem devam ediyor...
    daha önce yaptığım işlemlerin aynısını yaptım busefer oldu..
    şimdi bu bilgisayardan yazıyorum..
    notebook u tekrar sandığa kaldırdım

ekran kartınada oc yapmıştım fakat sadece gpu yu 700 den 715..ramleri 920 den 925 e çıkarmıştım..
    ve bunu yaptıktan sonra işlemci 2.7 deyken 3dmark2006 tamamlandı..gayetde güzel puan aldı 13500 küsür...

neyseki şimdi herşey normal..ama ben işlemci hızını artırmak istiyorum..neyapsam devam etsemmi oc ye...
  • PCI-e yi sabitlememişsin, benimde başıma gelmişti...
  • şöyle bir şey öneriyorum ekran kartına ve cpu ya aynı anda oc yapma, her şeyi defulta dön, ilk önce cpu ya oc yap voltaysız gittiği yeri bul ki bellidir zaten sonra rami ve voltajı ayarlayarak tamamla oc ni 3.4 - 3.6 da rahat çalışır stabileyi sağla bir kaç gün böyle kullan, stabileden emin olunca ekran kartına geç, yoksa bu tür hatalarda hatanın nerden kaynaklandığını çözemessin, bu arada ilk sayfadaki yazıları bi oku faydası olabilir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: badtr

şöyle bir şey öneriyorum ekran kartına ve cpu ya aynı anda oc yapma, her şeyi defulta dön, ilk önce cpu ya oc yap voltaysız gittiği yeri bul ki bellidir zaten sonra rami ve voltajı ayarlayarak tamamla oc ni 3.4 - 3.6 da rahat çalışır stabileyi sağla bir kaç gün böyle kullan, stabileden emin olunca ekran kartına geç, yoksa bu tür hatalarda hatanın nerden kaynaklandığını çözemessin, bu arada ilk sayfadaki yazıları bi oku faydası olabilir :)

aynen öyle yapıcam...
    okumayı bırak notebooku yanıma koydum 1. sayfadan bakarak yaptım herşeyi
    galiba işi ekran kartı bozdu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: disorderpunk

PCI-e yi sabitlememişsin, benimde başıma gelmişti...

sabitlememişsin derken...tam olarak anlayamadım mümkünse açabilirmisin..
  • PCI ı 100 yap demek istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtr -- 7 Mayıs 2008; 23:20:44 >
  • PCI ı 100 yapmıştım onu es geçmedim...

şimdi 2.7 yaptım..3dmark2006 testin de dondu..ne iş anlamadım tekrar deniyecem..
  • bir şeyi atlıyorsun galiba ram mhz sinide ve zamanlamaları kontrol ediyorsun değilmi 2.7 de donması mümkün değil yaaa
  • birde benim cpu heist mıydı neydi onu kapatınca OC potansiyeli normale dönmüştü. inşallah yanlış hatırlamıyorumdur :) bi sn bakıp geliyim

edit : baktım...
    CPU Eist > disabled
    Legacy USB Storage Detect > disabled
    Bu 2sini disabled yapmadıkça benim o.c ler tutmamıştı 2.7 de bile. Bi bak istersen. Bunlar kapanınca 3.0+ görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 8 Mayıs 2008; 0:08:12 >
  • evet şimdi testi sorunsuz tamamladı..
    q6600 8800gt ye darboğaz yapıyor bunu keşfettim.. skor 13500 lere çıktı...
    şuan için voltaj vermeyi düşünmüyorum..voltajsız 3.0 ı denesemmi..voltajsız problem çıkarırmı?

ya bide özellikle seçtim bütün parçaları..q6600 go revizyon..anakart v 2.1..ram ler team extrem dark..
    inşallah sorunsuz devam ederiz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: disorderpunk

birde benim cpu heist mıydı neydi onu kapatınca OC potansiyeli normale dönmüştü. inşallah yanlış hatırlamıyorumdur :) bi sn bakıp geliyim

edit : baktım...
    CPU Eist > disabled
    Legacy USB Storage Detect > disabled
    Bu 2sini disabled yapmadıkça benim o.c ler tutmamıştı 2.7 de bile. Bi bak istersen. Bunlar kapanınca 3.0+ görmüştüm.

sağolasın onlara dikkat ediyorum..
    galiba çok dikkat ettiğimden problem yaşıyorum..ben neyi özenerek yapsam böyle oluyor...
    ama bu oc işinide çözücem inşallah..
  • quote:

Orjinalden alıntı: buldozer85

evet şimdi testi sorunsuz tamamladı..
    q6600 8800gt ye darboğaz yapıyor bunu keşfettim.. skor 13500 lere çıktı...
    şuan için voltaj vermeyi düşünmüyorum..voltajsız 3.0 ı denesemmi..voltajsız problem çıkarırmı?

ya bide özellikle seçtim bütün parçaları..q6600 go revizyon..anakart v 2.1..ram ler team extrem dark..
    inşallah sorunsuz devam ederiz..

oww 13500 nasıl aldın bizede anlat şu darboğaz olayını lütfen :) benb anca 12280 falan alıyorum @3.0 1.216v da..

edit: benim az voltajla 3.0 stabil çalışıyor. Bende çok sordum az voltaj zararlımı diye ama ses yok :P devam ediyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar. 3.2 yapınca 1.33v istiyor birden... onu anlamış değilim. VID değerim 1.2875..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 8 Mayıs 2008; 0:24:06 >
  • senin kart biraz dandik galiba:) şaka biyana gerçekden 13000 üzerinde puan aldım..
    forumda işlemcinin ekran kartına yaptığı darboğaz muhabbetti dönüyor..
    benim kart 2.4 de 12000 lerde puan alırken 2.7 de 1300 lerde puan alıyor...
    bu durumda bahsi geçen darboğaz muhabbeti bu oluyor...

sen nasıl 12280 i anca görüyosun..yoksa ben farklı bir 3dmark2006 mı kullanıyorum..
  • valla 12280 :) neyse vardır bi olayı ram vs :) çok takmıyorum da meraktan sormuştum saolasın. iyigeceler
  • şimdi işlemciyi voltajsız 3.0 yaptım..3dmark2006 skoru 13788...demekki bu darboğaz olayı hurafe değil :)
    şimdi diğer testleri yapayım bakalım stabil çalışacakmı..
  • nvidia control panel 16xAF very high resim kalitesi , optimizeler kapalıymış 12280 alırken :p default a çekince fırladı sonuç 13400lere..

Overclock Yapacaklar İçin Rehber (Güncel, Core 2 Duo / Quad )

saat 1.21!! bye
  • control panelinden söylediğin muhabbeti bulamadım...
    benim ayarlar default damı acaba..değilse default da 15000 i bulur herhalde :)

yaklaşık 1 saat de orthos çalıştırdım problem çıkmadı..
    orthos çalışırken en fazla ısınan çekirdek 66 dereceydi..

voltaj olayına giricem ama önce sağlam bir soğutucu alayım..

buarada badtr böyle bir konu açtığın için çok sağol...
  • arkadaşlar 1 orthos testi için 1 saat yeterlimidir?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.