Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
1.000
Cevap
30
Favori
983.602
Tıklama
Giriş
    11 Mesaj
    Korkarak bu işe hiç başlanmıyor. Bende başlarda öyleydim. Korkudan hiç başlayamadım bir süre :). Sonrada da vaz gecemedım overclocktan.
    |
    |
    GA-P35-DS3L REV 1.0( UPDATE REV A2 )/CORE 2 DUO E8400 (1333 Mhz-3.0Ghz- 1.2 V)(OC 1960 Mhz- 4.16 GHz -1.3 V)/ KİNGSTON HYPER X KHX8500D4K2-1066Mhz( OC 1176Mhz - 5 7 7 23 - 2.2 V) (2X2 GB)/ZOTAC GTX 275/ High Power Absolute 700W POWER SP
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=511023
  • Yüzbaşı
    900 Mesaj
    dışarıdan fiziksel olarak bir müdahale ile değerleri değiştirebilirmiyiz?
    yada parçayı upgrade edebilirmiyiz

bide soğutucu bölümünün bence en üstte yer alması gerekiyor önce önlem alsınlar sonra başlasınlar işe ondan sonra yumurta pişirmeye başlarlar işlemciyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soar.kerrigan -- 31 Temmuz 2010; 23:07:27 >
    |
    |
    |
    |
    249 Mesaj
    ben overclock yapmayo düşünüyorum ama masaüstüne pc ye mi yapayım yoksa laptopa mı
    |
    |
    Supernatural / Fringe / Two and a Half Men / How I Met Your Mother / The Big Bang Theory / House M.D. / The OZ / Prison Break / Dexter / The Vampire Diaries / Breaking Bad / Game of Thrones / Naruto / Bleach / South Park / Family Guy / Doctor Who / Spartacus:Blood and Sand / Spartacus:Gods of the Arena / The Walking Dead
  • Er
    14 Mesaj
    Ben bunu pek kavrayamadım benim tek amacım oyunları verimli oynayabilmek bu yüzden Overclock yapsam diyorum fakat buna da korkuyorum parçaları falan harcarım akşamları bi PES oynuyorum o keyifde gider diye yapmaya korkuyorum Yok ki şöyle bi komşumuz yaparaken bi bakak öğrenek biz de kapak ama olmuyo Yapmayı düşünen falan varsa kameraya çeksin eklesin bi şey yapsın bi yardımcı oolun lütfenn (PES oynuyosam PES 2009( onu da düşük seviyede ))

Birde sistemim overclock yapmaya elverişlimi bilmiyorum . Bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri :

1.80 Ghz AMD Processor 3000+
    1.5 Gb Ram
    128 Mb ATI Radeon 9250 ekran kartı

yardımlarınızı bekliyorum
    |
    |

• Yüzbaşı
    401 Mesaj
    güzel paylaşım olmuş,eline sağlık
    |
    |

O/C Olayında Yeniyim,

Sistem Aşağıdaki Gibidir :

ASUS P5Q-SE
    Q9400 2,66 Ghz (Özel CM Soğutuculu)
    6 GB DDR 2 800 Mhz (2*2 GB HI-LEVEL DDR2 800 + 2 GB Kingston DDR2 800)
    HD 4870X2

Ram'ler 667 Mhz' de Çalışıyor.

Neler Yapabilirim, Önerilerinizi Bekliyorum...

Saygılar...
    |
    |
    Meraba arkadaşlar benim bi problemim var benim bios sistemim amibios gördüğüm kadarı ile sizin anlattığınız biostan tamamen farklı bir bios.. Fakat bu biosta advanced menüsünde jumperfree config. diye bir bölüm bulunmakta bu bölümde AI OVERCLOCK TUNER diye yüzdelik şeklinde overclock yapabileceğimiz ( aı overclock tuner da seçenekler : manual, standart, %1, %3, %5, %10 ) bir bölüm var ben burda %1 i seçtim ve bilgisayarımı yeniden başlattığımda işlemcinin hızı 2000 mhz yerine 2020 mhz yazıyordu. tabi ki bu hızı bilgisayar performansında farkedemedim . voltajlarla da oynamadığım için % 10 geçirmek istemedim. benim sorum şu ki sizin kullandığınız bios ile % 10 luk bir performans artışını arttırmak mümkün mü ya da amibios ta bunun bir yöntemi var mı?

Bir diğer sorum ise bios umu değiştirebilir miyim?

Bilen biri yardımcı olursa çok mutlu olurum Şimdiden teşekkürler.
    |
    |

• Teğmen
    164 Mesaj
    resimleri yenilerseniz iyi olur.
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: punished

ilk mesaj çok eskimiş düzenlenmesi gerekiyor

İlk mesajın resimleri güncellenebilir mi acaba_?
    |
    |
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar,

Benim bilgisayarıma bi vatandaş girip benden habersiz overclock yapmış sanırsam. Bundan format atmadan kurtulmanın bi yolu var mıdır?

Bilgisayar gün be gün daha çok ısınmaya başladı :\
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: mtm_m

Merhaba arkadaşlar,

Benim bilgisayarıma bi vatandaş girip benden habersiz overclock yapmış sanırsam. Bundan format atmadan kurtulmanın bi yolu var mıdır?

Senden habersiz overclock mu yapmış???
    |
    |

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır!" M.K.ATATÜRK
    |INTEL i7 6700k 4,00@4,00 Gunluk|.| ASUS Maximus Hero VIII Z170 Anakart|.| GSKİLL TridentZ2x8Gb DRR4 3200Mhz|.| MSI GTX980ti Golden Edition 6GB |.| SAMSUNG 950 pro m.2 SSD 256 Gb|. | SAMSUNG 850 EVO 120 Gb|. | OCZ Vertex2 100 Gb|. |SAMSUNG 250 GB SATA2 8 MB|.|SAMSUNG 250 GB SATA2 8 MB|.|SEAGATE 320 GB SATA2 8 MB|.| ANTEC Nineteen Hundred Kasa|.|THERMALTAKE Toughpower QFan 750W|.|Cooling By SILVERSTONE Tundra TD03-E|.| PHILIPS 238C4Q IPS|. |Daily LOGITECH V450 Nano|.|Gamer LOGITECH G9|.| PSP 3004 Gran Tourismo|. | PS3 350 Gb|.| PHILIPS 46PFL9705|. ||SAMSUNG NX300|.| SAMSUNG [color=black
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtm_m

Merhaba arkadaşlar,

Format atarsan da düzeleceğini sanmam çünkü overlock bios tan yapılır. Bazı programlarla da yapılıyo ama en sağlıklısı bios tan olur. Pc ilk açılırken biosa girip ayarları default yaparsanız eski halince döner ve formata gerek kalmaz.
    |
    |
    ASUS P5G41T-M LX - INTEL CORE 2 QUAD Q8400 2,66GHZ - SAPPHIRE ATI VAPOR-X HD 5770 EKRAN KARTI - KINGSTON 8GB DDR3 1333MHZ RAM - SAMSUNG 1TB 7200RPM HARD DİSK - HIGH POWER 500W GÜÇ KAYNAĞI - SAMSUNG 21.5 MONİTÖR
  • Yarbay
    10395 Mesaj
    Son 2-3 gündür BIOS logosu ekrana geldikten birkaç saniye sonra ekranda bir dalgalanma olup logo resmi 1 cm kadar yukarıya kayıyor. Bu neden olabilir acaba?

Sistem OCli. 2-3 aydır sistem. Windowsta düzgün açılıyor. Herhangi bir sistem hatası da yok. Ama ilk açılırken ki o ekranın kaymasına anlam veremedim.

Yukarı çıkınca altında gri renkte bir şerit beliriyor ve aralıklı çizgiler var. Acaba bir donanımsal bir hasar mı söz konusu, anlam veremedim?

Düzenleme: Resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExECaLiBuR -- 22 Kasım 2010; 23:12:45 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    5 Mesaj
    overclock a çoğu kişi sıcak bakmıyor oysa çok iyi birşey bence
    |
    |
Reklamlar
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,366
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.