Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
1.000
Cevap
30
Favori
983.631
Tıklama
Giriş
    52 Mesaj
    arkadaslar bende
    E6600 işlemci
    256 ati radeon x1900gt
    2048 ddr2 667 ram
    asus p5b anakart
    var sizce buna overclock yapmalımıyım.. daha yuksek performans ıstıyorum.. umdugumu bulamadım bu bılgısayardan.sizce ne yapmalıyım...umdugummu bulamadım derken alet cok delı ama bazı oyunlarda ve programlarda yavaslıyo...bazılarında super..ayrıca vıstadan 4.8 puan aldım 10 uzerınden anlamıs degılım..bu bılgısayar bu kadar az deger alırmı?????
    |
    |
    Önerilerinizi bekliyorum. (Voltaj çarpan gibi ayrıntıları verirseniz memnun olurum.Lütfen kullanan denemiş arkadaşlar mesaj atsın)

Sistem:
    E6700 Core2Duo
    P5wdh Deluxe
    2x1Gb Gskill 800mhz (çipler mikron değil) pc2 6400 modeli
    250Gb sea gate 16mb 7200rpm NCQ
    530W tagan psu
    Asus eax1900xtx ekran kartı 512mb 256bit
    ThermalTake Kasa 2yan-1üst-1ön-1büyük arka fanlı
    |
    |
    ben bu işlemcinin daha da o\c olduğunu duymuştum ama yapamadım
    |
    |
    Q6600 3.64 GHZ|ASUS STRIKER II EXTREME|CORSAIR 2x4 GB 1600 DDR3 CL9|MSI GTX 560 Ti Twin Frozer II|Cooler Master Silent Pro 1000W|COOLER MASTER COSMOS RC 1000|OCZ VERTEX 2 SSD 60 GB - WD CAVIAR BLACK 1 TB - SAMSUNG SPINPOINT F1 750 GB|SAMSUNG T260 25.5 |LOGITECH Z 5500 5.1|ASUS XONAR D2 7.1|MICROSOFT WIRELES LASER DESKTOP 7000 - A4 TECH X718|HP PAVILION DV6551|NIKON L120
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    değerli arkadaşlar e4300 ile onboard vga bir ekran kartı kullanmak ve oc yapmak istiyorum, hangi kart uygundur ve ne kadar oc olur?

teşekkürler
    |
    |
    Ben işlemcime overclock yaptım ama p4 3.0 ghz ama 3.38 e yükseltebildim ama daha çok yükseltmek istiyorum
    socket 775 lga tegnology 65ng voltage1.280v
    |
    |
    ama bir turlu sizin resimlerde gosterdiginiz su rakamalri bi turlu goremedim 2200 mhz felan benim sadece bir yerde yazior oda
    amd athlon 3700+ 2200 mhz 1024 ram orasida soluktur disabled enabled edecek biside yok
    acab o dediigniz ayaralri gorebilmem icin girebilmem icin biosumu update etmelimiyim yada ne yapabilriim
    |
    |
    Overlock bana göre pek anlamlı değil. İşlemcilerin hızı ısıyada bağlıdır. Çok ısınan işlemcinin hızı düşer. Overlock yaptığınızda işlemciyi zorluyorsunuz ve ısınmasına sebeb oluyorsunuz. Çok, Çok iyi bir soğutmanız yoksa, hem tahmin ettiğiniz kadar hızlanmıyacaksınız hemde işlemcinin ömrünü kısaltacaksınız.

ozgurbalci.blogspot.com
    |
    |
    |
    arkadslar overclock kısmındakı hemen hemen herseyı okudum benım pc yenı o/c yapmak bıraz karısık...gigabyte i945 ankart 2*1gb 667 kingston ram 8600 gt sonic ekran ve e4300 işlemci var..bu sisteme nasıl oc yapılır ...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 30 Haziran 2007; 10:09:33 >
    |
    |

-Asus p4rd1 - mx - uayz
    -intel celeron 310 (2.13)
    -512 MB ram
    -ati x550 ekran kartı
    -80 Gb hard disk
    -400 W

bilgisayar hakkında fazla bir bilgim yok ama bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mac2cryme -- 14 Haziran 2007; 17:14:30 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineerozx -- 16 Haziran 2007; 19:19:27 >
    |
    |
    Değerli arkadaşlarım bir hayırsever bana Gigabyte DS3'de CoreDu0 4300 veya neyse işte bir işlemcin, ram değerlerinin ve voltajının nasıl arttırılması veya test edilmesi gerektiğini anlatabilir mi ?

Saygılar
    |
    |
    Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Xgimi H2 Projektör | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Zidoo X9S & Apple TV 4K | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony Elite & Hub | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K | Asustor AS-6204T (NAS)
    PC : MSI B350 Tomahawk, AMD Ryzen 7 1700X (Xigmatek TYR SD1264B), ViewSonic VA2419-SH 24", Corsair Vengeance DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Gigabyte GTX 1070 Windforce OC, Coolermaster HAF912 Plus, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
    Muhtelif : Huawei P20 Pro | Ipad Pro 10.5 | Jabra 65t Elite True Wireless with ComplyFoam | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021 | Philips OneBlade | Philips Hue Starter & Lightstrips | Ambilight LED System Behind TV | Resmed Airsense 10 CPAP & Resmed AirFit N30i
  • Binbaşı
    1602 Mesaj
    Herkeze selamlar arkadaşlar

Eminim aranızda Overlock la alakalı daimler hatta bu işte profesyonel olmuş kişiler vardır.
    Sizlerden ricam aşağıdaki sistem de nasıl bir overlock yapabilirim? cpu ya kç vga ya kaç voltaj vererek istediğimi elde ederim.

Bu arada çok para harcadım herhangi birine zarar gelirse üzülürüm.

AMD 6000
    HIS 256 Mb ATI 1950PRO PCI 16X
    |
    |
    |
    |
    valla bende o/c yapmak ıstıtyorum ama ne ekrana ne ram e nede anakarta nasıl oc yapılır degerlerı ne olur bılmıyorum..ıstemım e4300 ga 965ps3 palit 8600 gt sonic 2*1 gb 667 kg ram..bu sısteme nasıl oc yapılır degerler ne olmalı bılmıyorum..saygılar
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    hocam ben ati tool indirdim şöyle çıkıyo no supported video card system öyle bişe kartım radeon 9100
    |
    |
    merhabalar benim notebook CPU 50- 58 bazen daha yüksek sicaklik olabiliyor fan yetersizmi geliyor bilmiyorum ama ben bu CPU nasil serin tutabilirim ?

tşklrt
    |
    |

Kişisel Site -- Sınırsız VPN İçin ÖM Gönderebilirsiniz

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

• Binbaşı
    1015 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: TheGAMER

super olmus...ark yardımıile yaptım.şimdi süper ama çok ısınıyor bazen duman falan çıkıyo ama idare ediyoruz.

şaka dimi
    |
    |
Reklamlar
son dakika
google reklamları
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.