Şimdi Ara

Overclock 1.55v ve 100 derece YARDIM LÜTFEN! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
2.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Evet bir tür problem diyebiliriz.Bıos ayarlarınızda gözüken değer aslında sizdeki işlemcinin voltajı olması gerekirken yükteki değer bundan oldukça fazla yani bir tür stabilite sorunu yaşamaktasınız.Bunu ancak kendiniz voltaj ayarı yaparak çözebilirsiniz.Yukarıdaki ayarları uygulayıp durumun değişip değişmediğinden haberdar ediniz.

Hocam şöyle bi durum var işlemcimi bire bir değiştirebilirim eğer bu sıkıntıyı çözecekse bu şekilde yapalım?
  • Justice91 kullanıcısına yanıt
    Değiştirmenize şimdilik gerek yok bence çünkü daha asıl voltajını bilmiyoruz 1.28 v anakartın otoda bol bol verdiği voltajda olabilir bunu ancak kendiniz voltajı ayarlayarak belirleyebilirsiniz.Mesela bıosda 1.04 v görünüyor siz 1.05 v verip sistemi yeniden başlatın bakalım yükte iken voltaj kaç oluyor normalde bu şekilde ayarlayınca 1.05 v u geçmemesi gerekir.Mavi verirsede sorun yine yok çünkü deneme yaptığımızdan 3.9 ghz için gerçek voltajı bulana kadar bu tür sorunlar olabilir.Her voltajı denediniz yine değişen bir şey olmadı işte o zaman işlemciyi değiştirin diyebilirim.
  • quote:

Değiştirmenize şimdilik gerek yok bence çünkü daha asıl voltajını bilmiyoruz 1.28 v anakartın otoda bol bol verdiği voltajda olabilir bunu ancak kendiniz voltajı ayarlayarak belirleyebilirsiniz.Mesela bıosda 1.04 v görünüyor siz 1.05 v verip sistemi yeniden başlatın bakalım yükte iken voltaj kaç oluyor normalde bu şekilde ayarlayınca 1.05 v u geçmemesi gerekir.Mavi verirsede sorun yine yok çünkü deneme yaptığımızdan 3.9 ghz için gerçek voltajı bulana kadar bu tür sorunlar olabilir.Her voltajı denediniz yine değişen bir şey olmadı işte o zaman işlemciyi değiştirin diyebilirim.

Hocam vermiş olduğu değer 3.9 için düşük geldi şuan 35 e çektim ve hemen ekran görüntülerini paylaşıcam.

• quote:

Evet şuan kasma yaşamıyorum kasmaya devam ediyo ve stabil gibi... değerler tam olarak bu sistem 3.5 te.
     Overclock 1.55v ve 100 derece YARDIM LÜTFEN!

39 için bu voltaj az mı geldi yada mavi mi aldınız eğer öyleyse 1.15 v yapıp tekrar deneyin.Bize 35 den çok asıl turbo hızı olan 39 daki stabilite lazımAyrıca bellekler işlemci hangi hızda olursa olsun x.m.p de olmalı en net sonucu böyle alabiliriz.1600 den 1866 mhz yaptığınızda bile işlemcinin gereken voltajı değişebilir ve sizi tekrar uğraştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 26 Nisan 2014; 0:11:38 >
  • quote:

39 için bu voltaj az mı geldi yada mavi mi aldınız eğer öyleyse 1.15 v yapıp tekrar deneyin.Bize 35 den çok asıl turbo hızı olan 39 daki stabilite lazımAyrıca bellekler işlemci hangi hızda olursa olsun x.m.p de olmalı en net sonucu böyle alabiliriz.1600 den 1866 mhz yaptığınızda bile işlemcinin gereken voltajı değişebilir ve sizi tekrar uğraştırır.

x.m.p e alıyor tekrar 1.15 ile deniyorum fakat bi tek cpu core voltaj a mı 1.15 vereceğim?

Şimdilik cpu core voltajı değiştirseniz yeterli daha ince detaylara 3.9 ghzde yakalanan stabiliteden sonra bakmalıyız.
  • Çoğu yerde başka slot voltajlarıyla desteklendiği direkt olarak cpu core voltaja yüklenilmemesi gerektiğini açıklamışlardı?
  • Tamamdır eyv. hocam hemmen geliyorum.
    Eski ayarlarınızda zaten olduğundan fazla yüklenmiştiniz şimdi ise o yükü hafifletmeye uğraşıyoruz bence bu daha sağlıklı
  • quote:

Eski ayarlarınızda zaten olduğundan fazla yüklenmiştiniz şimdi ise o yükü hafifletmeye uğraşıyoruz bence bu daha sağlıklı

Hocam 1.18v 3.9ghz prime95 ile devam ediyorum voltajı biraz daha aşağı çekeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice91 -- 26 Nisan 2014; 0:43:49 >
  • 1.17v 3.9 Ghz... daha da aşağı çekmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice91 -- 26 Nisan 2014; 0:44:09 >
  • evet ss...
  • 1.15v 3.9Ghz prime 95 5 dakikadır stabil...
  • Prime95 ten şüphelenip aida64 de kasıyorum her şey çok iyi gidiyor gibi 1.1v 3.9Ghz şaşırtıyor bu pc beni hocam çok teşekkür ederim ya.
  • 1.11v 3.9Ghz de mavi ekran yedim şuan 1.12v 3.9Ghz kasıyorum pc normal ve prime95 online.
    Çokda düşürmenize gerek yok hocam ama 1.280 v nerede 1.12 v nerede bakın garantiye göndermenize gerek kalmadı anakartla biraz daha vakit geçirin eminim ki çok daha güzel değerler yakalayacaksınız.3.9 ghzde kesin olarak stabiliteyi sağladıktan sonra 4.5 için denemelerde yardımcı olmaya çalışırım.Bu arada prime95 ve aıda64 ün sürümlerini söyleyebilir misiniz?
  • Hocam 1.12v için gece bıraktım ama boşta mı kaldı ya da biri mi kapadı bilmiyorum pc gitmiş ama 2 saat taşı var biliyorum şuan yeniden başladım 1.12v ile yeniden alırsam eğer 1.125 vermeyi düşünüyorum ama bu voltaj değeri sanki süreyi artırıyo gibi sadece 2 saat kalıyo şuan 1.125 ile 3 saat kalıp vermesin hatayı

Prime95 27.9 . 1
    Aida64 4.30.2900
  • Bir de bende rm-850 power var bu güne kdr daha fanının oynadığına şahit olmadım bozuk mu ki
  • Hocam 1.12v 3.9 ve tam 2 saat oldu prime95 ile teste sokalı biz 3.9 için 1.12v u stabil kabul edip başlayalım mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.