Şimdi Ara

Overclock 1.55v ve 100 derece YARDIM LÜTFEN! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
2.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vring kaç volt? vccin kaç volt? sadece vcore 1.55 volt verip mi oc yapmaya çalışıyorsunuz? zaten güçlü bir işlemciniz var; sırf "oc yapmış olmak" için zarar veriyorsunuz işlemcinize haberiniz yok...
  • Beyler LN2 vring vccin tarzı hiç bir şeye rastlamadım açıkcası ya seçenekler arasında yok ki vardır muhakkak ama isimleri çok farklı benim derdim anakart bana bi sürü seçenek sunuyor diyor ki bak arkadaşım ben sistemini senin dilediğin gibi çalıştırırım dile benden ne dilersen... ben de bunun üzerine 4.2 4.4 4.6 seçenekleri arasından 4.2 yi seçsem dahi her şeyini sistemin ayarlıyo olmasına rağmen mavi ekran alıyorum şimdi zararlıdır doğrudur zarar görmesini de istemiyorum bunu en zararsız şekilde nasıl test ederiz yani ben çok takıntılı bi insanım bi de 7.000 tl verip te hıı tamam minimum kullanırım diyemiycem kimse yanlış anlamasın o halde gidip 2.000 liraya çok iyi bi pc de toplayabilirdim.
  • Arkadaşlar az önce durumu asus yetkili servise bildirdim ve göndermemi istediler ya adam telefonda başından savdı yada cidden garantilik bir problem ki göndermemi istedi. Ram işlemci ve anakartını gönder bi bakalım dedi sanırım benim cihazlardan herhangi birisi sıkıntılı o yüzden başarılı bi çalışma olmadı.
  • İşlemci Default iken kasılma vs. yaşıyor musunuz ? Eğer yaşamıyorsanız garanti birşey yapmaz, olduğu gibi geri gelir.

Garanti Overcklock’lu kasılıyor mu diye bakmaz. Default da çalıştırır, birkaç test yapar.
    Eğer sorun yoksa direkt geri yollar size. Overclock’a Haswell ile başlamanız da ilginç olmuş.

Hem ısınan işlemciler, hem de Overlock olayı önceki nesil işlemciler kadar basit değil.
    Fazla zoprlamayın, Overclock yapmasanız bile fazlasıyla yeterli gelen bir işlemci.

Gerçi anakarta da epey para yatırmışsınız, doğal olarak O.C. için aldığınız belli. Stabil değeri bulup orada bırakın o halde.

Haswell Overclock mekanı diye konu var, oraya bir danışın. Ayrıca 7.000 Liralık sistemde 760 acayip olmuş. 1.300 Liralık anakart seçmenizin özel bir sebebi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Nisan 2014; 10:40:11 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Anakart en önemli parçalardan biri anakartı o yüzden tercih ettim gelişime ve o.c'a daha uygun ekran kartına 2-3000 tl vermedim evet çünkü şuanki oyunların çoğunu gayet rahat oynatıyo fazlasına ihtiyacım yok asus 760 o.c II hiçte fena bi kart değil bu arada servis için ben de aynını düşündüm fakat arkadaşlar ısrarla gönder deyince göndereyim dedim zaten yetkili servise de sistem 3.9 da kasıyor demedim 4.6 seçeneğinde mavi ekran alıyorum dedim anakartın sunmuş olduğu değere sistemin ulaşması lazım bence elle girmiş olduğum hiç bi değer yokken 4.2ghz e mavi ekran almamalı sistem diye düşünüyorum elle 4.4 manuelde stabil olarak 1.396v da çalışıyor ama sistemin bunu ayarlayamaması ve gereken voltajları verdiğini düşünürsek bu değerlerde mavi ekran vermesi de bi arızanın olduğunu düşünmeme sebep olan büyük etkenlerden birisi ne yapılır ne edilir bilmiyorum ama kanaatimce çok iyi bi sistem topladım ve yardım istiyorum hepsi bu.

• 1.55 voltaj verirseniz haliyle 100 derece olur. 1.3'ü geçmeyin. Yada oc yapmayın. Elinizdeki işlemci zaten çok güçlü.
  • Faradayy kullanıcısına yanıt
    Yaa yüzbaşım derdimi anlatamıyorum ki biliyorum güçlü evet 3.9 ile gayet güzel de çalışıyor ama benim arkadaşım bütün malzemeleri 2. el tercih edip bu pc nin 10 da 1 ini toplayıp 1.500 tl para ödeyerek 4.9 u 1.3v ile görüyor bunu da noctua soğutuyorken ben neden bu kadar masrafa girip te ben o.c yapamıyorum ya çok para verdim ama nasip değilmiş diyim Allah aşkına?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice91 -- 25 Nisan 2014; 11:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Justice91

Yaa yüzbaşım derdimi anlatamıyorum ki biliyorum güçlü evet 3.9 ile gayet güzel de çalışıyor ama benim arkadaşım bütün malzemeleri 2. el tercih edip bu pc nin 10 da 1 ini toplayıp 1.500 tl para ödeyerek 4.9 u 1.3v ile görüyor bunu da noctua soğutuyorken ben neden bu kadar masrafa girip te ben o.c yapamıyorum ya çok para verdim ama nasip değilmiş diyim Allah aşkına?

Tamamda o kadar voltaj verilmez diyorum. Eğer bilmiyorsanız burda overclock'da bilgili çok değerli hocalarımız var onlara danışa yapın, yapın. Haswell serisinde 1.3'ü geçmek sağlıklı değil. Siz illa yapacam olacak diye dayamışsınız 1.55'e ondan sonra 100 derece diye konu açmışsınız. Yani yazık edeceksiniz güzelim işlemcinize o olacak en sonunda. Sizin için söylüyorum. Her işlemci aynı değildir. Benim 4670K 4.5 rahatlıkla çıkar bir başkasınınki 4.3'ü geçemez. Yaptığınız bios ayarlarında bir sıkıntı var. 4.2'de sorun yaşamanız imkansız. Ayrıca anakarttan oto oc yapmanızı tavsiye etmem tüm ayarları kendiniz girerseniz daha stabil çalışacaktır.

• Faradayy kullanıcısına yanıt
    Üstad ben de okuyabiliyorum 1.55 için herkes çok sert eleştirilerde bulunuyor ama daha azı ile sistemin çalışmasını mümkün kılacak olan bi değer bulamadım bu sebeple 1.55 verdim ve en fazla 30 dk sürdü zaten o şekilde çalıştırmadım 1.5 30 dakika kadar kastı birinde mavi ekran aldım diğerinde kestim o şekilde zarar göreceğini tahmin edebiliyorum.

Hocalar demiştin gerçekten bana yardımcı olabilecek birileri var ise yönlendirebilir misin çünkü cidden ihtiyacım var 1 aydır hergün nerden baksan 15 20 kiloluk kasa sırtımda sağa sola taşıyorum artık binadan bana gülenler var gerçekten yardım istiyorum o yüzden buradayım.
  • quote:

1.5 30 dakika kadar kastı birinde mavi ekran aldım

Umarım işlemciye bir hasar vermemişsinizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

1.5 30 dakika kadar kastı birinde mavi ekran aldım

Umarım işlemciye bir hasar vermemişsinizdir.
    Bunu nasıl anlarız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice91 -- 25 Nisan 2014; 13:01:48 >
  • quote:

Bunu nasıl anlarız?

Stock hızında ve voltajında birkaç saat stress teste sokarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironpumper -- 25 Nisan 2014; 13:18:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

quote:

Bunu nasıl anlarız?

Stock hızında ve voltajında birkaç saat stress teste sokarak.

Teşekkürler.
  • takoz cıkmıştır işlemcin o yüzden olmuyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

takoz cıkmıştır işlemcin o yüzden olmuyordur.

Üstad 4,5 kişi aynını söyledi af buyur ama takoz nedir ya :D salatalık falan gibi bişe mi alırken seç beğen al mı yapıyoruz nedir tam olarak intel çok nadir hata yapan bir marka diye biliyorum bi açıklar mısın sana zahmet?
  • Justice91 kullanıcısına yanıt
    Tamamen şans işi işlemcinin oc kapasitesi düşük cıkıyor takozlarda senin yapabilceğin bişe değil yani..kimisi 5 olur kimisi 4 ü geçemez aynı sistemde
  • Takoz olması hata anlamına gelmez. Kırbaçlandığı halde gitmeyen (Overclock olmayan) demek.

Ee, bu durumda ne yapmalı, fazla zorlamamalı yoksa motoru yakarsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Nisan 2014; 15:06:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

Tamamen şans işi işlemcinin oc kapasitesi düşük cıkıyor takozlarda senin yapabilceğin bişe değil yani..kimisi 5 olur kimisi 4 ü geçemez aynı sistemde

Çok ilginç değil mi? Herkes aynı parayı ödüyor bunun ortası yok mu yani?
    Intel, hiç birine şu kadar O.C. olur ya da olmaz diye garanti etmiyor.

Yani tamamen kısmet şans işi.
    Malesef şans işi hocam ortası felan yok..banada her türlü oc ye tepki gösteren 8350 düştü vatandaki elemanın ellerinden öperim diyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.