Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.113
Cevap
359
Favori
899.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba rapor babamın adına ablam vasisi olsa ben de kıllanabilirmiyim aracı yoksa sadece vasi mi kullanır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba aracı sadece vasi tayin edilen mi kıllanır yoksa başkaları da kullanır mı oğlu kızı gibi

• Değerli arkadaşlar;

Aracımızı teslim aldık. Forumlardan da çok faydalandım. Belki benzer durumdaki kişilere yardımcı olur diye süreci tarihleriyle özetleyeceğim.

SUV alma niyetindeydim ve belirlediğim birkaç marka ve model üzerinden uzun zamandır araç fiyatlarını ve bayileri kontrol ediyordum. Forumda kapsama alınacak denilen yeni modelleri de özellikle bayilerden soruyordum. Bayilerden fiyat alırken yasal sınır dahilinde ödememiz gereken plaka, tescil vb dahil 184,4 bin TL den fazla para telep edenlerle çok tartıştım. Yaptıklarının doğru olmadığını, işinize gelirse alırsınız tavırlarının kabul edilemeyeceğini defalarca ifade ettim.

Ocak ayında 2020 Tiguan lar ötv siz verilmişti. Şubat ayı başında passat business kapsama girer girmez 2021 tiguan için bayileri aradım. 3 Şubat ta Tiguan için kapora gönderdim. Gümrükten aracın çekilmesi vb tamamlanınca 9 şubatta aracın kalan bedelini ödedim ve toplam 184.450 TL faturası kesildi. Başka da ödeme yapmadım.

Aracı kızım üzerine Çözger ÖKGV raporu ile aldım. 9 şubatta ödeme yaptığım gün hastane raporunun noterden 2 tane aslı gibidir kopyası, vekaletname, ve taahhütname aldım. Noter 500 TL tuttu. Bunları da aynı gün bayiye teslim ettim. Aracımı 15 Şubatta teslim etttiler. İl Ankara.

Umarım herkes istediği araca en kısa sürede kavuşur.

Sağlıklı günler dilerim.

• RHS R kullanıcısına yanıt
    Tiguan life degilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Tiguan life degilmi?

Evet

Aracınızda cam tavan veya başka bir opsiyon var mı? Biz iki farklı bayiye sorduk birisi net cevap vermedi diğeri ötv muafiyetli araçlarda cam tavan veremiyoruz dedi

• ptapta P kullanıcısına yanıt
    Yok hocam vermiyorlar..bosline olarak geliyor...diger ozellikler eklenebiliyor ama..ben olsam ekletirdim bu fiyata muazzam oluyor cunku
  • Cam tavanlı olan şimdilik limite girmiyor malesef. Ekletme şansınız yok. Belki ileride verirler.

DSG var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

DSG var mı?

Tüm yeni Tiguan lar DSG zaten. Hepsi otomatik.

• Arkadaşlar hiç aklımda yokken bu ötv muafiyetli araç olayı aklıma takıldı.
    Rapor nereden nasıl alınıyor?istanbul avrupa yakası özellikle çok uğraşmayacağımız hangi hastane var ?
    Yarı özel devlet hastanesi ; misal bezmialem veriyor mu bu raporu ?

Eğer bu sorum konu dışı ise ve bu sorum işe ilgili başka bir konu varsa , bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Hastane randevusu ile gidiliyor. Geçen baktık birisi için ne Avrupa ne de Anadolu, hiç birinde yer yok.
  • Kumpiter K kullanıcısına yanıt

hangi bolume gitmek lazim ki randevu icin ?

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Sağlık kurulu bölümüne
  • Arkadaşlar rapor ile ilgili bir sorum olacak. Halamın üstüne rapor almak istiyoruz. Bebekken eli yanmış, parmakları birleşik halde ve kısa. Akli dengesi çocuk gibi saf biri. Babaannemle beraber bizde yaşıyor. Ötv muaf olur mu bu durumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RHS

Değerli arkadaşlar;

Aracımızı teslim aldık. Forumlardan da çok faydalandım. Belki benzer durumdaki kişilere yardımcı olur diye süreci tarihleriyle özetleyeceğim.

SUV alma niyetindeydim ve belirlediğim birkaç marka ve model üzerinden uzun zamandır araç fiyatlarını ve bayileri kontrol ediyordum. Forumda kapsama alınacak denilen yeni modelleri de özellikle bayilerden soruyordum. Bayilerden fiyat alırken yasal sınır dahilinde ödememiz gereken plaka, tescil vb dahil 184,4 bin TL den fazla para telep edenlerle çok tartıştım. Yaptıklarının doğru olmadığını, işinize gelirse alırsınız tavırlarının kabul edilemeyeceğini defalarca ifade ettim.

Ocak ayında 2020 Tiguan lar ötv siz verilmişti. Şubat ayı başında passat business kapsama girer girmez 2021 tiguan için bayileri aradım. 3 Şubat ta Tiguan için kapora gönderdim. Gümrükten aracın çekilmesi vb tamamlanınca 9 şubatta aracın kalan bedelini ödedim ve toplam 184.450 TL faturası kesildi. Başka da ödeme yapmadım.

Aracı kızım üzerine Çözger ÖKGV raporu ile aldım. 9 şubatta ödeme yaptığım gün hastane raporunun noterden 2 tane aslı gibidir kopyası, vekaletname, ve taahhütname aldım. Noter 500 TL tuttu. Bunları da aynı gün bayiye teslim ettim. Aracımı 15 Şubatta teslim etttiler. İl Ankara.

Umarım herkes istediği araca en kısa sürede kavuşur.

Sağlıklı günler dilerim.

Bende araba değiştirme arifesindeyim de, 400 bin tl değerinde aracı 330 limit olan fiyattan nasıl aldığınız merak ettim gerçekten.

Siz life almışsınız bir de 420-430 bin tl olarak değişiyor. Kalan 100 bini elden mi verdiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 20 Şubat 2021; 17:23:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IKaptan

Arkadaşlar rapor ile ilgili bir sorum olacak. Halamın üstüne rapor almak istiyoruz. Bebekken eli yanmış, parmakları birleşik halde ve kısa. Akli dengesi çocuk gibi saf biri. Babaannemle beraber bizde yaşıyor. Ötv muaf olur mu bu durumda?

Kol bacak problemi, yada %90 engelli raporu olucak. O rahatsızlıklara ne verirler orasını bizler bilemeyiz rapor alıcaksınız ona göre yol çizeceksiniz.

• Styric kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.