Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.140
Cevap
360
Favori
901.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Babam icin hastaneden randevu aldik rapor icin buyuk ihitmalle raporu aliriz. Bu islemler ne kadar suruyor yaklasik? Raporun onaylanmasindan arac alimina hazir hale gelmek. Bir de bmw alinabiliyor mu indirimle? 1 serisi 295bin tl yani 300bin altinda ama google'da bmw engellileri yariyolda birakti gibi haberler gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cattledecap C kullanıcısına yanıt
    Maalesef artık 300 bin altına alabileceğiniz bir BMW modeli kalmadı. 1 serisi dahil. Liste fiyatları aldatıcı oluyor, çünkü o fiyatlar en baz model fiyatı, o fiyattan araç gelmiyor.

• murmuro M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız icin. Bir de şunu merak ediyorum; atiyorum liste fiyati 250bin tl ama bayiden 230a aldik diyolar hatta cok daha fazla indirimli alanlar var gerek bu konunun altinda gordum gerek baska yerlerden duydum. Her marka icin degisir ama bu tarz indirimler yapiliyor mu genelde? Daha ucuza almak icin bayi bayi sorusturmak mi lazim?

• Merhaba bizde kayınpederim adına muafiyetli araç alımı arafesindeyiz. %98 raporumuz var ve araç bakınıyoruz. Raporumuz 10.10.2020 tarihinde süresi doluyor. Ekonomik nedenelermile ancak alıma geçildi. 1 yıl süreli verilmiş rapor. Üç beş bayii gezdikten sonra raporun bitimine 6 ay dan az kaldığı için raporun yenilenmesi gerektiği söylendi son girdiğimiz bayii de. Pandemi den dolayı raporların uzatılması ile ilgili karar bizi de kapsıyor mu. Yeni rapor almamız mı gerekir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hesap yanlış değil mi önce ÖTV sonra otvli tutardan KDV alınıyor.
    Önce KDV düşülecek sanıyorum..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÖTV' siz araçlar sarı sitede ,ÖTV li araç fiyatına satışa konulmasının anlamini çözemedim. Biri bana anlatabilir mi?
    Engelliden engelliye satış yaparsam ÖTV siz fiyatı ile satış yapılmaz mı?
    Misal , adam 195.000 liralık elegance Eco yu 185.000 liradan satıyor 2018 model aracini,engelliden engelliye diyerek!

• Kardeşim down sendromlu birey. Ama sanırım down sendromlulara araç için rapor çıkmıyor. Yanlışsam düzeltirseniz sevinirim.

Hocam şu anda indirim anlamında hiç bir şey yapılmıyor. ÖTV indirimli alacaksanız liste fiyatından veriyorlar. Örnek olarak Malatya VW Passat için 265bin dedi ÖTV indirimli alacağımı söylediğimde 280bin üzerinden verebileceklerini söylediler. İndirimli zamanlar yakın geçmişte kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayy82

FOCUS trend x manuel benzinli nisan sonu yazıldim haziran 7 teslim edildi
    150.000 di fiyat 99.500 e düştü
    30.000 vererek fiyat sabitledim
    Hocam şuan fiyatı ne durumda bu modelin bilginiz var mı?

Diğer markaları tam bilmiyorum ama BMW için konuşayım, geçen aya kadar liste fiyatı üzerinden %4 kampanyalı fiyat veriyorlardı. Bu ay onu da kaldırdılar. Aracımın faturası bu hafta kesiliyor. Liste fiyatı 590 bin lira olan araç için 630 bin lira fiyat çıktı. Bayide işler değişiyor yani, oraya gidince evdeki hesap çarşıya bir türlü uymuyor :(

• mekmaster M kullanıcısına yanıt
    Şubat 2019 da yapılan değişiklikle 18 yaş altı çocuklara çözger raporu veriliyor. Bu değişiklikle birlikte 18 yaş altı down sendromlular verilen raporda ÖKGV (özel koşul gereksinimi vardır) olarak nitelendiriliyor. ÖKGV olan engelliler ötv indiriminden faydalanabiliyor. Kardeşiniz 18 yaşından küçükse ve Çözger raporu alırsanız ötv indiriminden faydalanabilirsiniz.

• arkadaşlar konuyu okudum ama tam emin olamadım . Toyoya COROLLA Hybrid Flame X-Pack e-CVT modeli var 228bin yazıyor sitesinde bunun 1.8 motor olanının fiyatı ne olur acaba bilginiz var mı? (%90 üzeri raporumuz var)
  • artist58 kullanıcısına yanıt
    108.000

• quote:

Orijinalden alıntı: isdemircan57

Hocam şu anda indirim anlamında hiç bir şey yapılmıyor. ÖTV indirimli alacaksanız liste fiyatından veriyorlar. Örnek olarak Malatya VW Passat için 265bin dedi ÖTV indirimli alacağımı söylediğimde 280bin üzerinden verebileceklerini söylediler. İndirimli zamanlar yakın geçmişte kaldı.
    Bu yaptıkları yasal değil, CİMER'e şikayet edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayy82

108.000
    Artmış yani fiyat. Peki memnun musunuz araçtan yakıt tüketimi nasıl?

• artist58 kullanıcısına yanıt
    Araçdan cok memnunum
    yakıt biraz fazla ama benzinli araç kullanmanın keyfi başka lpg taktırmayı düşünmüyorum
    Şu an ekim ayına gün veriyorlar

• peugeot 3008 için fiyat alan var mı?

• 80 90 bin arasına otomatik alınabilecek araba var mı ötv indirimi ile ?
  • Kimse Vw Tiguan düşünmüyor galiba. Neden acaba.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.