Şimdi Ara

Otoyolun durumundan dolayı kazada DAVA açılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar; aracımla ciddi bir kaza geçirdim. Kazaya yol açan en büyük etken ise yoldan tahliye edilemeyen su birikintisi-hatta GÖL oluşmuş olmasıydı.

Forumda avukat olan yada hukuk bürosunda çalışan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

Acaba böyle bir durumda karayollarını dava etsem sonuç alabilir miyim?

Yolun durumuna ait fotoğrafı da yükledim; burası kapıkule yolu; otoyol olarak geçiyor; yasal hız sınırı 110 KM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 25 Mayıs 2023; 10:18:27 >

• Evet açılabilir. İdareye kusur atfedilmesi sonucunda maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü ortaya çıkar.

• İyi günler, davadan sonuç alınabilmesi için kusur atfedilebilmesi lazım. Özellikle 2. fotoğraftan anladığım kadarıyla giderin tıkanmış olabileceği vs. gibi bir ihtimalden tazminat çıkabileceğini düşünüyorum.

• İdarenin sorumluluğu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Av. Yunus Solak A kullanıcısına yanıt

Videoyu da yükledim.

Bu kaza perişan etti beni, tramer yüksek çıkacak, aracım pert muamelesi görecek. En az 100 150 bin TL ucuza gidecek.

Otoyolun durumundan dolayı kazada DAVA açılabilir mi?K.evren. Beyyoutube
    kapikule otoyolu tıkalı mazgal kazaya neden oldu
    https://www.youtube.com/shorts/dOc_64DILGg?feature=share

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 25 Mayıs 2023; 19:53:34 >
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Otoyolun durumundan dolayı kazada DAVA açılabilir mi?K.evren. Beyyoutube
    kapikule otoyolu tıkalı mazgal kazaya neden oldu
    https://www.youtube.com/shorts/dOc_64DILGg?feature=share

• aggs A kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, aracim muhtemelen ağır hasarlı muamelesi görecek, satmaya kalkarsam.

Bu durumda kazasi olmadan önceki haline göre aracımi en az 100 -150 bin TL ucuza satmam gerekecek.

Manevi olarak yaşadığım sıkıntıları bir kenara bıraksak, en az 100 bin TL maddi kaybım var.

Aile huzurum bozuldu. Resmen surunuyoruz.taksi,dolmuş, kayinpederin aracı,...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 25 Mayıs 2023; 19:57:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.