Şimdi Ara

Otostopçu alıyor musunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 45 bin kilometre otostop ile seyahat ettim. Ülkemizde otostop kültürü maalesef çok zayıf, umarım bir çoğumuz bu konuya daha duyarlı oluruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şirket aracı olduğunda genelde almıyorum. Aldığımda oldu. Kendi aracımla güven duyarsam alırım.

Şehirler arası gidiyorum genelde bir kaç kez polis memuru arkadaşlar durdurup bindiği oldu. Şikayetçi değilim götürmekten ama biraz emrivaki gibi olup acayibime gidiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrox -- 6 Ocak 2019; 22:36:21 >
  • Otostopla çok yere gittim. Otostopçu da çok aldım. Hala da alıyorum. Gayet ilginç olaylar da yaşadım. Şehirlerarası da aldığım oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehir içi otobüs duraklarinda yaşlı temiz giyimli amcaları almaya çalışıyorum. Bi seferinde 2 öğrenciyi almak için durdum binmediler :)

• Aliyordum artik ben otostop cekiyorum ama zamanla alanlarin sayisi azaliyor surekli yeni nesil kimseyi almak istemiyor.

Calinmicagina emin olsam elektirikli bisiklet alacam duzlukte pedal yokusta elektirik ile tabi cikiyormu onuda bilmiyorum...
  • Alırım. Hatta parası yok gibiyse harçlıkda veririm. Özellikle uzun yolda ve şehirler arası yolsa almaya çalışırım. Çünkü bu durumlarda gerçekten ihtiyacı olduğu için otostop çekiyordur. Ama almadan önce tipine şöyle bir bakarım.

• 4.levent Akbank kulelerinin önünde TEM girişinde otostop yapan 2 kişiyi bizim şirket çalışanı almıştı, ileride sivil ekip çevirdi korsan taksicilikten aracı bağladılar.
    Minibüsünüz varsa 7 kişiden fazla arkadaşınızla pikniğe, geziye gitmeyin türsab kaydınız yok kaçak gezi yapıyorsunuz diye aracınız bağlanır, maliye peşinize düşer.
    Bu memlekette hayırlı bir iş yapılmaz, ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirtirler...
  • almam. ekstra yolcu demek ekstra ağırlık demek bu da ekstra yakıt sarfiyatı demek. otostopçudan istemeye de çekinirim bu sebeple almam...
  • Ben her zaman alırdım.Ama geçen 2 kız aldım ve çevirmeye düştüm.Meğer öğrenci değillermiş.Ailelerinden kaçmışlar.1-2 gün bunlar yüzünden karakolluk olmuştum.

• başıma bununla ilgili kötü bir olay geldiğinden beri töbe ettim. yoksa o güne kadar almaya çalışırdım. yukardaki bir arkadaşın dediği şeylerin benzeri başıma geldi
  • Asla almıyorum, şu zamanda yapılacak iş değil. Genelde lise öğrencilerine denk geliyorum, normalde olmaz ama senin arabanda çocuğa bir şey olur açıklayamazsın senin üstüne kalır.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.