Şimdi Ara

Otomotive ÖTV zammı geldi (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
5
Favori
51.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-Zenginler
    2-Model yükseltenler ve bir daha model yükseltebileceği şüpheli olanlar
    3-Bol maaşlı aileler (yüksek maaşlı olmak kaydıyla)
    4-Galeriler (10, 20, 30 vb adetlerde)
    5-Otomobil kiralama firmaları
    6-Filolar (2 yıldır ertelenen alımlar)
    7-...
    alıyor.

Bu saatten sonra nüfusun %80 inin sıfır otomobil alabilmesi söz konusu bile olamaz. Pek çok araç sahibinin aracına sahip çıkabilmesi başarı olur. Gerisi La Fontaine'den masallar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşsizleri de mi asgari ücretle çalışıyor diye hesaplayayım ne yapayım? Çalışanlar arasında asgari ücretlilerin oranı %40 civarıymış internetten gördüğüm kadarıyla, ben de buna göre yorum yaptım. Ayrıca bu %'ye göre de büyük çoğunluk asgari ücretle çalışmıyor işte hala aynı konuda ısrar ediyorsun. Oran farklıysa paylaşın sağlam bir kaynakla birlikte ben de inanayım tekrar söyleyeyim bunu. İşsiz var vb. diyorsun ona bakarsan zengin de var, işsiz zenginin çocuğuysa geliri yüksek oluyor, fakirin çocuğuysa düşük oluyor bu şekilde hesaplayınca yine belli bir ortalama olur zaten. Sadece fakire bakıp asgari ücretle çalışanlar fazla dersen doğru olmuyor toplumu genelliyorsan her kesime bakarak konuşman gerekiyor.

Eski adamım demişsin, eski adam olarak 20 sene önce önümü görebiliyordum şimdi göremiyorum diyorsan yaşlandığın için gözlerin bozulmuş olabilir, o zamanki durumun nasıldı da önünü görebiliyordun şuan durumun nasıl da önünü göremiyorsun merak ettim. Durumdan kastım maddi durum. Asgari ücretle çalışıp da önünü görebiliyorduysan o zamanlar helal olsun. Ama durumun orta veya iyiyken önümü görüyordum diyorsan yine doğru bir kıyaslama olmuyor yaptığın.

• 3 araba alıp sadece 1 tanesine binebileceğini hesaplayamayan beyinli varlıklar gelmiş, ÖTV yi savunuyor.

Bu ülkede cahillik osmanlıdan beri var hatırlayın okuma oranı %9 idi 1. cihan harbinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hayırlı işler.

Oraların asgari ücretletlerini de yazsaydınız beyinleri basmaz tl ye çevirir bunlar.

• Araç lüksün lüksü olmaya başladı. Vay halimize...

• Ötv zammını savunanlar ya,

Ömründe otomobil alamayacak durumdadır bu nedenle araba alan kişi sayısı azalsın diye,

Yada

Ultra zengindir ötv hiç bir şekilde ona dokunmuyordur. Ötv iyice artsın çok zengin olmayanlar lüx arabalara binemesinler farkları ortaya çıksın diye savunuyorlardır.

Başka bir alternatif aklıma gelmiyor. Bilen varsa yazsın.

• bps B kullanıcısına yanıt
    maaşlı akp trolü şereften yoksunlar grubu onlar. takma onları, blokla gitsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence strateji ÖTV arttıralım yurtiçindeki para dışarıya çıkmasın , malum araçlar ithal. Bunun önünü keselim.
    İllede ben araç alacam diyenden de fazla vergi alalım, hiç olmazsa çıkan paranın kaybını yönetelim.
    Bence mantık buydu, fakat günün sonunda talep daha da arttı. Hem de gördüğüm kadarıyla ikinci elden çok sıfır araca arttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aserkang

Bence strateji ÖTV arttıralım yurtiçindeki para dışarıya çıkmasın , malum araçlar ithal. Bunun önünü keselim.
    İllede ben araç alacam diyenden de fazla vergi alalım, hiç olmazsa çıkan paranın kaybını yönetelim.
    Bence mantık buydu, fakat günün sonunda talep daha da arttı. Hem de gördüğüm kadarıyla ikinci elden çok sıfır araca arttı.

Döviz sıkıntısı var doğru, ithalatı kısmak için yapıldı oda doğru ancak milletin arabaya ihtiyacı var o ne olacak. Konuşmaya gelince ekonomide çağ atladık diyorlar. Gelişmiş ülkelerin hiç birinde araba lüks değil ihtiyaçtır. Üstelik onlar toplu taşıma olayını yıllar önce çözmüş her yerde metro ve hızlı tren var. Bizde hem toplu taşıma rezalet hemde millet araba alamıyor. Çıkarsın halkın önüne hepimiz fedakarlık yapacağız dersin tasarruf yapmaya da devletten başlarsın. Belde belediye başkanları bile ultra lüks arabalara binerken milletin 0.9 arabasına dünya kadar vergi bindirmenin hiçbir mazereti olamaz. Ayrıca çok araç satıldığı iddiasına da katılmıyorum. 2016 da 750.000 otomobil satılmışken 2020 nin ilk 8 ayında sadece 317.000 otomobil satılmış. .

• bps B kullanıcısına yanıt

2016 yılında Dolar 3 TL idi , bu yoklukta bu satış rakamı gayet yüksek. Millet halen yazılmış listede araç bekliyor 🙂 inşallah ekonomi toparlar. Araba aslında özel tüketim değil bence de ama ithal olunca birazda o gözle bakılıyor.

bir mühendis Almanya’da 3500 Euro alıyor. Sıfır biri B segment araç 12bin Euro civarı. İnşallah bu oranları yakalarız.

Tarım ve sanayide atılım yapmamız lazım.

• aserkang kullanıcısına yanıt
    döviz yurtdışına kaçmasın , isteyen adamlar , neden habire dolar üzerinden borçlanırlar, döviz üzerinden geçiş garantisi verirler? zor sorular, tam kazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Hükümet seviciler hani ÖTV indirimi geliyordu

Gördünüz mü ÖTV'yi. Oh olsun. Binmeyin pis fakirler. Bunu ben size demiyorum hükümet diyor. Fakirsen otobüse bin hasta ol eziyetini çek.

Olsun biz Reisimiz için otobüsler dede sürünürüz. Yeterki Reisimiz başımızdan inmesin , yeterki sarayındaki altın musluklu çeşmelerinden sular kesilmesin , milyarlarca dolarlık sermayesi (yurt dışında da olsa) eksilmesin.

Biz ona köle olmak aç kalmak sömürülmek için doğduk o kadar yol yaptı gerçi geçmek nasip olmadı ama olsun sonuçta yaptı. bir kere olsun halkını düşünerek hareket etmedi ekonomiyi kendi yakın akrabalarına göre tasarladı ama ama dur bi dakka bir iş var bu işte adam bildiğin bizi sömürmüş lan hep neler oluyo aydınlandım galiba  

Ama genede akp ye oy vereceğim çünkü ben cahilim  

• quote:

Orijinalden alıntı: aliosman2323

Olsun biz Reisimiz için otobüsler dede sürünürüz. Yeterki Reisimiz başımızdan inmesin , yeterki sarayındaki altın musluklu çeşmelerinden sular kesilmesin , milyarlarca dolarlık sermayesi (yurt dışında da olsa) eksilmesin.

Biz ona köle olmak aç kalmak sömürülmek için doğduk o kadar yol yaptı gerçi geçmek nasip olmadı ama olsun sonuçta yaptı. bir kere olsun halkını düşünerek hareket etmedi ekonomiyi kendi yakın akrabalarına göre tasarladı ama ama dur bi dakka bir iş var bu işte adam bildiğin bizi sömürmüş lan hep neler oluyo aydınlandım galiba  

Ama genede akp ye oy vereceğim çünkü ben cahilim  

Alıntıları Göster

duaya başlayalım 2023 gaz çıkınca 2 şer tane alacağız .

https://twitter.com/benutandim2/status/1307747396395376640

• Yapılacak iş belli. 10 senede bir alandan ÖTV almazsın Her sene değişenden alırsın. Bundan fazla alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Yapılacak iş belli. 10 senede bir alandan ÖTV almazsın Her sene değişenden alırsın. Bundan fazla alırsın.

suistimal edilir. Bir ailede var 5 kişi bence ötv kaldırılsın şirketlerin tepesine çökülüp vergi adam akıllı toplansın birde askeri ihtiyaçlar hariç devlet giderleri azaltılsın onu yapacak yürek yok reiste

• aliosman2323 kullanıcısına yanıt
    Aksine silaha yapılan harcama sağlığa ve deprem gibi önlemlere harcanmalı.

Gerisine katılıyorum. Varlık vergisi gelmeli. Bir taraf uçtu, bir taraf battı. Çalışanlar 50 sene çalışsa ev sahibi olamıyor. Bu ikisi aynı ülkede olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt

avrupada asgari ücretle çalışan yüzde 2  

• Biden seçilirse dolar tahmini 12-13 TL oluru var mıdır, ÖTV falan hikâye olur gibi, bu durumlarda otomobil sahibi olmak birazdaha imkansizlasir

• Konuyu görünce birden ne oluyor lan yine mi diye bir sövmedim değil! Meğerse eski konuymuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Biden seçilirse dolar tahmini 12-13 TL oluru var mıdır, ÖTV falan hikâye olur gibi, bu durumlarda otomobil sahibi olmak birazdaha imkansizlasir

eski konu niye ilk sayfada bilmiyorum ama bidon seçildi ama doalr 11 olmadı şu dolarda bile gıda fiyatları boyleyse 11-12 de peynirin kilosu 100 tl olurdu sanırım

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.