Şimdi Ara

Otomotiv sektöründe 'ÖTV indirimi' çağrısı sürüyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
1
Favori
22.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
171 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 de ötv indirimiyle araç satın almıştım. Sanırım o zamanlar ötv %60 dan %45 indirilmişti. Audi q3,a4,x-trail,3008, grandland x vs 192 bin liraya satılmıştı. Ben Kasım ayında almıştım, ruhsatta muayene tarihi Haziran yani 5 ay gümrükte beklemişti. Zaten bir hafta içinde aracı teslim ediyorlardı.
    Yani gümrük otoparkları araçlarla dolmaya başlayınca ötv indiriminden söz edilmeye başlanabilir.

Asıl bomba olay yine o senelerde yurtdışından ithal edilmiş ama ötvsi yatırılmamış, eksik yatırılmış araçlara af gelmişti. Sadece %15 ötv ödenerek araçların vergi problemi ortadan kalkıyordu. Bunun duyumunu alanlar 50-60 bin lira vergi ödeyerek ferrari, maserati, chevrolet, cadillac, porsche, bmw, mercedes gibi yüksek ötv lüks ve motor gücü çok olan araçlarını resmileştirip sattılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satışlar dibi görür hükümet sektör batmasın diye kısa süreli indirim yapar. Şu anda bu imkansız gibi.

ÖTV kalkarsa araç sahibi milyonlarca insan var ellerindeki araçların fiyatları dibi boylar bu ülkede kimse buna razı gelmez.

Hadi düştü diyelim cari açık zaten yüksek iken tavan yapar. Elinde döviz fazlası yok tersine açığı var. Ne ile döviz Euro bulup ödeyecek. Tek döviz girdisi turizm o da bu dönemde yetersiz.

Karşılığında ne satacaksınız?

ÖTV temiz net kemiksiz en kolay toplanan vergi türü bundan vaz geçebilmek için yerine ne koyacak şimdi yada gelecekteki hükümet?

Kısaca boş hayal gibi. Ticari araçlarda düşerse bilemem zaten TESK başkanı da ticari için demiş.

Düşerse elimde olan aracı 2020 C3 Aircross satar üst segment araç alırım. Hatta Toyota proace çok hoşuma gitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuraya bakıyorumda ötv inmesin diyen ne çok insan var. Nasıl bir toplum olduk biz anlam veremiyorum. Biri de fazla ödediğim ötv yi geri vereceklermi demiş. Olaya bak. Araçlar 2 katı oldu geçen seneye göre. Artan fiyatın ötv sini sen öde önce sonra düşerse geri istersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Hükümet değişmeden asla düzelmez. Ortaçağdaki derebeylikleri gibi bir durum var bizde. Ağir vergiler altinda ezilen bir halk. Tek fark bunlar seçimle geldi. Dün bir ahbabimla karşilaştim, oğlu italyada tıp okuyor. Yilda 187 yuro oduyorlarmis okula. Cocuk gazi elektroniği kazanmis gitmemis. Dahada donmem diyor. Bunlar gibi giden veya bir gitse donmeyecek milyonlar var bu memlekette. Bir taneside benim oğlum. Bizi yoneten yaşlilarda halen bunlarin oyunu almaya calisiyor. Emekli olunda bizde kurtulalim artik.

Bursludur heralde kendileri, 187 euro da katki payi vs gibidir. Okul ucretinin 187 euro olacagini bir yabanciya sanmam. Eger oyleyse eylul ayinda oradayim.

• Ötv inmesin artsın. Bu millet devletini yaşatmak için var

• Seçimi kaybedeceklerini kabullendikleri anda seçimden önce sıfır yada düşük ÖTV yi yeni hükümetin kucağına bırakabilirler.
    Sonrada bizim zamanımızda ötv sıfırdı niye ÖTV alıyorsunuz diye muhalefet yaparlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 23 Temmuz 2021; 9:8:18 >
  • Olaylar olaylar

2 aya ötv matrahı 150 bine çıkacak. Vergi dilimi 50 70 ve 90 olarak düzenlenecek

• Da

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Edirne merkez den , üniversite nin yerleşkesine yakın bir yerden aldım, tabi sıfır daire falan alamam, ama kira getirisi olan 3+ 1 daire almak, çoluğumun çocuğunun geleceğine en iyi yatırım diye düşünüyorum...

Ha aynı lokasyonda 2. Dairem, ilkini 145 e 2017 Mart ta aldım, pandemiye kadar hiç boş kalmadı, + şu an en ölü fiyatı yine 300-310 eder... beklesem 350 ye de gidebilir... kaldı ki İstanbul Beylikdüzü nde De 2020 Kasım da sıfır daireler 200-300 bin aralığındaydi...

Her türlü değer kazanacaklardir...

• ..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CN III Oculomotor kullanıcısına yanıt
    Evet o ÖTV farkını bayiler cebine indirmişti

• ghostiki kullanıcısına yanıt
    1. Konumuz araba ev değil
    2. Evim var ve o dediğin tarihlerde aldım
    3. 290.000₺ ye İstanbul da değil ev en leş dağbaşında bodrum kat bile alamazsın

Neyse yine de bildiğini yapman en tabii hakkındır

• krstarica kullanıcısına yanıt

Burslu. Okul ucreti 2000 yuroymuş sanirim. yabanci kontenjani 15 kişiymiş.

• Geçen yıl tam bu zamanlarda ötv indirimi geleceği yine böyle konuşulurken ötv zammı gelmişti boş yere hayal kurmayın dostlar merkez bankasının yıl sonu kur beklentisine bakın ki bu beklenti aşağıda kalıyor hep euronun aralık ayında 12₺ olması demek bütün araçların fiyatının %20 artması demek olur araç ihtiyacı olan elindekiyle ne alabiliyorsa alsın bir an önce

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • trojana T kullanıcısına yanıt

Sagolun hocam bilgiler icin. Bize zor ,italyanca bilmek lazim. Yasam da pahalidir. Okul ucuzmus aslinda. Ama yasam katlar onu

• yolları süs diye yaptılar sanırım bozulmasın diye böyle yüksek vergilerle araba almamızı engelliyor olabilirler  

• krstarica kullanıcısına yanıt

Okul ingilizce

• hükümetlerin vergi politikası kümese daha fazla yolunacak kaz sokmaktır, kümesin kapısını açık bırakıp kazları neden dışarı salsınlar

• Otv indirimi gelirse cari acikligimiz adana karpuzu gibi catirdayarak ayrilir. Yani cok beklersiniz

• Bu kadar tartışmaya ne gerek var?

Arkadaş konuyu okumadınız herhalde adam ticariler için ötvden şikayet ediyor. Yani bizim gibi bireyselleri ilgilendiren birşey yok. Biz tamamen sahipsiziz.

Ticariye ötv indirimi çıksa ne olacak? Alamadığı vergiyi bize dayayacak bu kadar basit. Devlet alacağından vazgeçmez. Sıradan vatandaşına zırnık vermez bu kadar basit.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.