Şimdi Ara

Otomobillere ÖTV indirimi geldi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
2
Favori
31.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ötv oranları nüfusun %52 si için geçerliymiş, hükümetin kıyağıymış, kalan %48 e araba bile satılmıcakmış, cehennemde yanıcak diyolar oy vermeyip araba alanlara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Dostum cari acik kapansin tabiki.senin yerli markan varmi yurtdisindan ithal edilen urunlere karsi?

Apple i ornek vermissin turkiyede apple in rakibi kim ona bakmak lazim once.

Senin mantigina gore kimse bisey almasin cari acik artacak diye.mantikli olan gelir dagilimini duzene sokup yerli uretime kaliteli markalar kazandirmak yurtdisi rakipleriyle rekabettir.

Coca colaya,calveye turk mali yazmakla olmuyor bu isler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toojohn -- 24 Eylül 2018; 7:35:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriz vurdu. Bayiler satış yapamıyor. Ondan bu indirimler...

• Günaydın

• olan olmuştur artık, bu saatten sonra dolar 3-4 olmadığı müddetçe kimse harcama yapmaz ve yapmamalı. imf kolları sıvadı bize çalışıyor çünkü başka çıkış yolumuz yok, doların sene sonu 8 i görmesi işten bile değil çünkü müthiş bir talebimiz olacak 200 milyar dolar ödenmesi gereken borcumuz var. bu ayki korkunç düşüşü durdurabilmek için son hafta bi atak denediler ama galericiler ağlamaya devam etsin.
  • Sıfır araba alasım vardı vazgeçtim ve benim gibi binlerce kişi vazgeçti. Bu fiyatlara araba alınmaz hangi marka olursa olsun. Ötv ninde KDV sinin alındığı bir ülkede yaşıyoruz. Daha çok indirim şart.

• Siz buna OTV indirimi mi diyorsunuz :)

Bu ülkede gercek anlamda ÖTV indirimi yapilamaz.

ÖTV bu ülkenin gerçeğidir.

ÖTV adil olmayan bir vergilendirme sistemidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 24 Eylül 2018; 11:17:6 >
  • burkibey kullanıcısına yanıt
    Aynen. Bütçe hesaplanırken öngörüde bulunarak hesaplıyorlar. Atıyorum 700bin araç satılır, 5 milyon TL vergi gelir gibi. Zaten fiyatlar şaha kalkınca satışlar düşse bile vergi kaybı fazla olmuyor.

• Ötv indirimi falan geldiği yok. 50bin₺ olan 1600cc vergi altlimiti 70bin küsüre çıkarıldı. E zaten TL'nin değer kaybından dolayı 50bin TLye 1600cc sıfır araba bulmak imkansız 80binden başlıyor. Gayet rutin bir uygulama yani. Vergi indirimi diye lanse etmek yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 24 Eylül 2018; 7:45:1 >
  • Öncelikle ÖTV'den alınan KDV'yi almayı bıraksınlar. Sonra zamanında geçici olarak getirdikleri ÖTV'yi kaldırsınlar. Daha sonra da dolaylı vergileri kaldırsınlar. Son olarak herkesin maaşı brüt ödensin ki halk maaşının%40'nin nereye gittiğini görsün.
    Sonra araba almayı düşünüyoruz

• 50 tane bindirimden sonra indirim gelse neye yarar ki dövizden bahsetmiyorum bile, fakirlik olmuş diz boyu millet artık hayal bile edemiyor düzgün bir araba.

• ultramarine caeruleum kullanıcısına yanıt
    Bunu yapmak için deli gibi para basalım, ondan sonra da hiper enflasyon ile uğraşalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuvalete bile arabayla gitme meraklısı milletimiz için yapılmaması gereken bir hamle. De facto yolla toplu taşımaya zorlamak için her türlü akaryakıt ve araç vergi zammını destekliyorum.

• Dalga geçiyorlar resmen. Indirim yaptık bakın demek için ;) araba fiyatları son 3 -4 yilda 3 katina çıktı nerdeyse 5 -10 bin tl indirimle olacak isler degil bunlar... Ama kime diyorsun ejder suyu falan fistan içen adamlar senin benim halimden nasıl anlasın ...

• ben protesto ediyorum ve 2 sene arabamı değiştirmiycem. gerçi değiştirecek parada kalmadı ama neyse o ayrı. kimse almasın sıfır bak o ötv kalkıyormu kalkmıyormu. ama maalesef Türkiyede bu tarz birlik beraberlik yok. en güzeli çifte vatandaşlık. yabancı plaka, vergi yok, dacia parasına bmw. bulgaristan veya ukrayna vatandaşlığı için kaç para istiyorlar acaba. yada en güzeli suriye. hiç birşeye para yok. yaya yaya missss.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

ben protesto ediyorum ve 2 sene arabamı değiştirmiycem. gerçi değiştirecek parada kalmadı ama neyse o ayrı. kimse almasın sıfır bak o ötv kalkıyormu kalkmıyormu. ama maalesef Türkiyede bu tarz birlik beraberlik yok. en güzeli çifte vatandaşlık. yabancı plaka, vergi yok, dacia parasına bmw. bulgaristan veya ukrayna vatandaşlığı için kaç para istiyorlar acaba. yada en güzeli suriye. hiç birşeye para yok. yaya yaya missss.
    Çifte vatandaşa öle bi hak yok hocam

• 120 binlik honda jazz ve 168 bin tl olan honda hb in fiyatı yaklaşık ne kadara iner?

• 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Jazz da 5-6bin, civic de 13bin civarı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.