Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Boy boy reklam yapmakla bir halt olmadığını böyle zamanlarda görüyoruz işte. Allah korusun bi afet olduğu zaman da hiçbir işe yaramıyor o çok övündükleri alt yapıları, yatırımları...

Neyse, herkesin bayramı kutlu olsun

Alıntıları Göster
    Altyapı yatırımı derken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı bayramlar
  • Herkese iyi bayramlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tehh. Benim kuga 156k'ya satılık sahibinden'de. 130'a aldılar.

Aldığım araç ise 260k olmuş bayiide en ucuzu sahibinden de 250. Ben 213'e aldım.

Siyasete girmeyelim ama senelik enflasyon yüzde 8 çıkacak

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Tehh. Benim kuga 156k'ya satılık sahibinden'de. 130'a aldılar.

Aldığım araç ise 260k olmuş bayiide en ucuzu sahibinden de 250. Ben 213'e aldım.

Siyasete girmeyelim ama senelik enflasyon yüzde 8 çıkacak
    Senin kugayı bekledik bekledik ilana koymadılar bizde herhalde ilana koymadan sattılar diye düşündük arkadaş 2 gün önce araba aldı. O kuga onun kısmeti değilmiş demekki.
    Nasıl hocam alıştın mı 3008 e?

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Senin kugayı bekledik bekledik ilana koymadılar bizde herhalde ilana koymadan sattılar diye düşündük arkadaş 2 gün önce araba aldı. O kuga onun kısmeti değilmiş demekki.

Alıntıları Göster
    Takaslamadan alsaydınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Takaslamadan alsaydınız?

Alıntıları Göster
    Amadeus hocam pazarlığı yaptıktan sonra haberimiz oldu. Yoksa hem onun için hemde bizim arkadaş için çok iyi olurdu.
    Ama söz verilmiş bi kere

• quote:

Amadeus hocam pazarlığı yaptıktan sonra haberimiz oldu. Yoksa hem onun için hemde bizim arkadaş için çok iyi olurdu.
    Ama söz verilmiş bi kere

Alıntıları Göster
    Yine de olurdu, vazgeçtim nakit vereceğim dersin olur? Bayi için fark yaratmaması lazım.

Galericilere yarayacağına birisine faydası olurdu?

• quote:

Alıntıları Göster
    156 etmez zaten hocam. Yeni kasası çıkmış çok tutmamış araç olmaz o iş. İlla alınacaksa titanyum 1.5 motor daha mantıklı olurdu.

3008'e alıştım. Çok konforlu çok sessiz. Performansı yakıtı kliması güzel.

Ha kuga'nın direksiyon hissini ve bağımsız arka süspansiyonunu arıyorum. Artı 3008 küçük hissettiriyor. Dışarıdan hissettiğin ile içinden hissettiğim farklı.

• quote:

Yine de olurdu, vazgeçtim nakit vereceğim dersin olur? Bayi için fark yaratmaması lazım.

Galericilere yarayacağına birisine faydası olurdu?

Alıntıları Göster
    Söz verdim bir kez diyen bendim tuhaf olurdu yav. Aniden alınca öyle gitti işte

• quote:

156 etmez zaten hocam. Yeni kasası çıkmış çok tutmamış araç olmaz o iş. İlla alınacaksa titanyum 1.5 motor daha mantıklı olurdu.

3008'e alıştım. Çok konforlu çok sessiz. Performansı yakıtı kliması güzel.

Ha kuga'nın direksiyon hissini ve bağımsız arka süspansiyonunu arıyorum. Artı 3008 küçük hissettiriyor. Dışarıdan hissettiğin ile içinden hissettiğim farklı.

Alıntıları Göster
    Hocam mesele araçtan çok tanıdık bildik ilk sahibinden araç almak yoksa. O günden beri kaç tane arabayı baktırmaya götürdüler neler çıktı neler.
    Senin içinde iyi olurdu 3_5 bin daha fazlaya satmış olurdun.
    Neyse iki taraf içinde nasip değilmiş.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 13 Haziran 2020; 21:9:41 >

• quote:

Hocam mesele araçtan çok tanıdık bildik ilk sahibinden araç almak yoksa. O günden beri kaç tane arabayı baktırmaya götürdüler neler çıktı neler.
    Senin içinde iyi olurdu 3_5 bin daha fazlaya satmış olurdun.
    Neyse iki taraf içinde nasip değilmiş.
    .

Alıntıları Göster
    Valla bende hafif pişman oldum.

Covid falan derken bir an önce olsun bitsin diye çok hızlı hareket ettim. Olan oldu. 5 sene sonra 3008 veririm her şey yolunda giderse.

Diğer bayiilere bile bakamadım. Pişman etmedi ama daha iyisi yakın fiyata kuga'yı da hakemden birine vererek yapılabilinirdi.

Bakalım yeni kuga'ya geçerim belki 2 seneye fiyatı uygun benzinli otomatik 2. El olarak gelirse.
    Sadece dizel gelecekmiş otomatik.

• quote:

Söz verdim bir kez diyen bendim tuhaf olurdu yav. Aniden alınca öyle gitti işte

Alıntıları Göster
    Niye tuhaf olsun Allah aşkına! Vazgeçtim nakit vereceğim, kim ne karışır?

Ayrıca, araca anlık zam gelse ve fark isteseler, “ama söz verdin” desek onların umurlarında bile olmazdı.

Ben ilk aldığım Cruze’u takasa verip araç alacağım zaman anlaşmayı yaptıktan sonra duymuş araç alacağımı servis müdürü geldi(çokta severim kendisini), abi yeğenime araba arıyorduk aracın 1/2 fazlaya biz alsak? dedi. Takas fiyatına alabilirsin zaten benim için fark etmiyor size yarasın, dedim ona verdim. Mırın kırın eden olsa(ki eden olmadı), araba benim mal benim para benim ...

Neyse, geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 13 Haziran 2020; 21:37:32 >

• quote:

Valla bende hafif pişman oldum.

Covid falan derken bir an önce olsun bitsin diye çok hızlı hareket ettim. Olan oldu. 5 sene sonra 3008 veririm her şey yolunda giderse.

Diğer bayiilere bile bakamadım. Pişman etmedi ama daha iyisi yakın fiyata kuga'yı da hakemden birine vererek yapılabilinirdi.

Bakalım yeni kuga'ya geçerim belki 2 seneye fiyatı uygun benzinli otomatik 2. El olarak gelirse.
    Sadece dizel gelecekmiş otomatik.

Alıntıları Göster
    Yeni kugada fiyat belli olmadı daha değil mi?

• Panthér kullanıcısına yanıt
    İş alışkanlığı, el sıkışınca bitiyor benim için. Ama ev tadilatını yaptırırken farkettimki sadece benim için böyle

İnsanlara hiçbir şey ifade etmiyor. Ödemeler yeni bitti. Halen 10 tane eksik, 5-6 tane yanlış iş. Kapılarda 3k'yı çöpe attık. Tekrar kapı yaptıracağım şu covid bitsin.

Bugün oğlanla yürüyüşe çıktık. Diğer evin orada yürüyüşe çıktığımızda big chef'in önünde falezlerde yürüyorduk, bugün bildiğin ineklere yürüdük 21 tane inek. Ciks hatunlardan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 13 Haziran 2020; 21:41:38 >
  • quote:

Yeni kugada fiyat belli olmadı daha değil mi?

Alıntıları Göster
    Oldu. 286 en ucuz dizel otomatik. Donanım fena sayılmaz. Araç iyi.

Ama o motorla geçelim. 120 beygir. 0 100 12 sn. 120k'ya 0.79 kredi varmış.

1.5 180 beygir 270'e gelse düşünürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 13 Haziran 2020; 21:42:54 >
  • quote:

İş alışkanlığı, el sıkışınca bitiyor benim için. Ama ev tadilatını yaptırırken farkettimki sadece benim için böyle

İnsanlara hiçbir şey ifade etmiyor. Ödemeler yeni bitti. Halen 10 tane eksik, 5-6 tane yanlış iş. Kapılarda 3k'yı çöpe attık. Tekrar kapı yaptıracağım şu covid bitsin.

Bugün oğlanla yürüyüşe çıktık. Diğer evin orada yürüyüşe çıktığımızda big chef'in önünde falezlerde yürüyorduk, bugün bildiğin ineklere yürüdük 21 tane inek. Ciks hatunlardan sonra.
    Bende evi aldığım ilk 2-3 sene arka tarafta inekler otluyordu

Usta işi zor, sırf onun stresinden dolayı banyoyu yemileyemedim.

3 gündür mutfak dolaplarını boyama ile uğraşıyorum, kapakları tamamen söküp yaptım, sök-tak montaj olunca biraz yoruldum ama gayet güzel oldu. Haftaya gardrobun kapakları beni bekliyor .

• quote:

Bende evi aldığım ilk 2-3 sene arka tarafta inekler otluyordu

Usta işi zor, sırf onun stresinden dolayı banyoyu yemileyemedim.

3 gündür mutfak dolaplarını boyama ile uğraşıyorum, kapakları tamamen söküp yaptım, sök-tak montaj olunca biraz yoruldum ama gayet güzel oldu. Haftaya gardrobun kapakları beni bekliyor .

Alıntıları Göster
    Tühh ustayı bulmuşum bak şaka bir yana seramikleri kesecek testere bulursan yeni malzemeler ile kolay.

Haftaya gardrop dolabının kapakları ters takılmış onları düzeltirmem lazım. Dış kapının çengel kısa o düzeltilecek. İç kapılar tamamen berbat. Onarım falan işe yaramadı. 9 tane kapı lazım.

Açılması gereken daha bir yığın koli var. Oehhh.

İnekler iyi yav. Bugün gündüz bisikletle şu 7 yıldızlı otele kadar gittim geldim. Bisiklet yolu bomboştu. Bununda güzelliği var. Ama insan görmemek tuhaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 13 Haziran 2020; 22:23:57 >

• Arabayı pazartesi günü İstanbul'dan gelen birine sattım.

Havaalanından saat 8'de altıktan sonra expertize götürdük ve full expertiz yaptırdı. 2 saatlik süreç sonunda raporda tamamen orjinal ve şanzımanın sıkıntısız olduğunu ama motorda şakırtı ses ile şanzıman robotunda küçük yağ kaçağı olduğu söylendi. Şakırtı da yaşına göre normal diye söyledi oradaki çalışan. Her neyse...

Hemen İstanbul'dan 3 tane ustasını arayıp, bunları söyleyince de şakırtıdan dolayı enjektörlerin sorunlu olduğu ve 1500 masrafı olduğu robotundaki yağ kaçağından dolayı da baskı balatanın biteceğini söylemişler. Bir de bunların enjektörlerinin siemens olduğunu, parçasının da kolay bulunmadığını söyledi. Bunları duyunca sinirlendim. Adam daha motoru görmeden, sesini dinlemeden, yağ kaçağını görmeden kafasından masraf çıkarıp bana söyleyince ne istersen onu yapalım dedim. İstersen almayabilirsin, istersen servise, istersen tanıdığım ustaya götürelim dedim ve benim ustama gittik.

Motoru çalıştırınca şakırtı vs. olmadığını ama yine de ses geldiğini düşünüyorsan için rahat etsin diyorsan şarj dinamosunun kasnağını değiştireyim oradan küçük bir ses geliyor, kesilsin dedi. Enjektörlerin Siemens değil Bosch marka olduğunu, Siemens'in de yedek parçasının olmaması gibi bir durumun da olmadığını Continental'in Siemens ile ortak çalıştığını, hatta şu anda c5'in enjektörlerinin değişeceğini söyledi. Robotta olanın da yağ kaçağı değil terleme olduğunu ve robotize şanzımanların hepsinde olduğunu söyledi.

Daha sonra 3 ustasının tüm araçlara mı yoksa peugeot'a mı baktığını sorunca hepsine baktığını söyleyip bir iki tur da araçla tur atınca notere gidip satışı verdim.
    Saat 8'den 3'e kadar araç satışı ile uğraştım. Son zamanlarda bu kadar yorulduğumu hatırlamam.

Ev bakma konusuna gelirsek de ne emlakçılar ne müteahhitler burunlarından kıl aldırmıyor. Kirada olmasam yarım dönüm yer alıp ben yapardım ama ikisine birden yetişemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevivaL -- 19 Haziran 2020; 13:19:13 >

• Hayırlı olsun hocam. Senin araç kaç modeldi ve Kaça sattın acaba?
    Ev işi ise şu süreçte çok saçma bir hal aldı umarım alacağın evi netleştirmişsibdir her gün fiyat artırıyorlar.
    Ben adanada evi kiraladım kiracılığa devam.

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.