Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RevivaL

Evet abi inşallah hayırlı olur.@Panthér

Biz gittikten sonra sizi de bekleriz @otomobilci_x
    Ben isterim ama zor bu sefer istanbul olabilir gibi (yaşamayı isteyeceğim en son şehirdir kendileri)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geldim ahanda.

Dubai notları.

Sıcak, Antalya'dan daha sıcak. Ama çok terletmiyor.

İnanılmaz düzenli, kurallara herkes uyuyor yerler tertemiz. Her taraf lüks araç dolu kısmı hikaye. Ha bolca var ama Toyota'dan çok bir şey yok. Taksiler camry.

Kurallara sıkıyor ise uyma kırmızı ışık cezası en ufak bir çizik yaparsan 40.000 TL. Ve 5 sene ehliyet yok. Kamera yakalarsa 10.000 TL gibi bir şey. 3. Defada gene ehliyete elvada.

Pahalı dedim, sonrasında düşününce Türkler için artık her yer pahalı. Dolar olarak bakarsak fiyatları normal.

Gezecek alışveriş merkezi, lunepark falan var sokakta yürüyen yok. Zaten aşırı sıcak.

Fiyatlar elektronik için iyi kıyafet için kötü. Panther ile kendim için araç kamerası baktım bir o pahalı çıktı iyi mi gerçi yerini bulamadım büyük ihtimalle. telefon cart curt fiyatları cidden iyi ama.

Bu paranın kaynağı sadece turizm ve expatlar. Adamlar Ortadoğu'da Kanada yaratmış resmen saygı duydum. Yalnız iş konusunda feci öperler.

Herkes İngilizce biliyor, kimse kimseye karışmıyor.

• Ha ek not su sıcaklığı 40 derece. Sudan çıkınca serinliyorsun girince değil

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Geldim ahanda.

Dubai notları.

Sıcak, Antalya'dan daha sıcak. Ama çok terletmiyor.

İnanılmaz düzenli, kurallara herkes uyuyor yerler tertemiz. Her taraf lüks araç dolu kısmı hikaye. Ha bolca var ama Toyota'dan çok bir şey yok. Taksiler camry.

Kurallara sıkıyor ise uyma kırmızı ışık cezası en ufak bir çizik yaparsan 40.000 TL. Ve 5 sene ehliyet yok. Kamera yakalarsa 10.000 TL gibi bir şey. 3. Defada gene ehliyete elvada.

Pahalı dedim, sonrasında düşününce Türkler için artık her yer pahalı. Dolar olarak bakarsak fiyatları normal.

Gezecek alışveriş merkezi, lunepark falan var sokakta yürüyen yok. Zaten aşırı sıcak.

Fiyatlar elektronik için iyi kıyafet için kötü. Panther ile kendim için araç kamerası baktım bir o pahalı çıktı iyi mi gerçi yerini bulamadım büyük ihtimalle. telefon cart curt fiyatları cidden iyi ama.

Bu paranın kaynağı sadece turizm ve expatlar. Adamlar Ortadoğu'da Kanada yaratmış resmen saygı duydum. Yalnız iş konusunda feci öperler.

Herkes İngilizce biliyor, kimse kimseye karışmıyor.
    Burj Al Arab arka fonda foto çektirdikten sonra bir de şişe açacağı magnet aldıysan Dubai ye gittiğinin kanıtıdır .

Her giden gelen de mutlaka bunlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 28 Temmuz 2018; 21:19:32 >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Hehe hotel arkada resim çektik cidden

Ama açacak almadım bak.

• quote:

Hehe hotel arkada resim çektik cidden

Ama açacak almadım bak.
    O yarım Dubai olmuş. Bir daha ki sefere açacak alıp tamamlamalısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Polo 1.0 75 PS Manuel Trendline 90.500,00 TL
    Golf 1.0 TSI 110 PS Manuel Midline Plus 123.400,00 TL
    Passat 1.4 TSI 125 PS Manuel Trendline 154.600,00 TL
  • quote:

Polo 1.0 75 PS Manuel Trendline 90.500,00 TL
    Fiyatlara bak ya

• quote:

Polo 1.0 75 PS Manuel Trendline 90.500,00 TL
    Fiyatlar uçtu gitti, saçma bir hal aldı?

Ben artık sıfır araba alabileceğimi sanmıyorum, bu araç ile gittiği yere kadar devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Ben artık sıfır araba alabileceğimi sanmıyorum, bu araç ile gittiği yere kadar devam...

Alıntıları Göster
    Ben artık ikinci elde alabileceğimi sanmıyorum (yani mevcutun üzerine para koyarak)

Hergeçen gün dolar artıyor biz fakirleşiyoruz o yüzden gelirimin arttığını hissetmeden arabaya extra para harcamak beni iyice fakirleştirecek. Bu yüzden de cactus ile uzun bir birliktelik bizi bekliyor gibi.

• Bae dinarı Türk lirası grafiği 3 senelik.

http://dirhem.tlkur.com/turk-lirasi/3yil

Nasıl buyrun tam 2 kat değer kaybetmiş TL. Maaşı 2 katına çıkan geliri 2'ye katlanan var mı? Benim bir kısmı dolar o bile olmuyor. Bu aralar Kuga gözüme çok güzel geliyor

• quote:

Alıntıları Göster
    Zamanında aldın tam yav.

Zaten tipi güncelliğini hayatta kaybetmez, devam artık gittiği yere kadar.

• quote:

Barınak ancak küpesiz(numarası olmayan) köpekleri kabul ediyor. Eğer ihbar üzerine başıboş dolaşan köpeği alırsa, aşılayıp küpe takıyor ve aldığı yere bırakıyor. Hayvan hasta/yaralı ihbarı ile alınsa da uygulama aynı, köpek alındığı yere bırakılıyor. Maalesef belediyeler "5199 sayılı hayvanları koruma kanunu"na dayandırarak bu konularda hiçbir şey yapmamayı tercih ediyorlar, böylesi onlar için daha kolay olsa gerek!

Gerçek hayvan severler bu konularda daha bilgili ve tutarlı ama sadece iş olsun diye bunlara girişen "çakma hayvancılar" var, onlar Belediye ile çok uğraşıyormuş, sürekli barınağa gelen ve yerine tekrar konuldu mu? diye takip edenler varmış. Bu belediyenin Veteriner birimini de tırstırmışlar, adamlar resmen korkuyor onlardan.

Köpeği alıp duruma çare bulmaları için 15 tane mail atmış 3-5 seferde telefon geri dönüşlerinde detaylıca konuşmuşumdur. Kalıplaşmış 3-5 cümle kurmaktan öteye gidemeyen bir durumları var.

Bende köpeği alıp başka bir yere atmak istemiyorum, bu bana göre yanlış. Belediye çözüm bulsun diye uğraşıyorum. Bakalım daha ne kadar mail alıp adrese gelip bunlara cevap verecekler. Bana göre şikayet oluşturmak 5 dakika, 2-3 gün tekrar ediyoruz.

Elbet bir çare bulunur, köpek bu işlerden "elbette" vazgeçer.

Yerel seçimlerde köpekler sandığa gidip oylarını kullanırlar artık. Çünkü bizim apartmandan artık onlara oy yok...
    spreyin işe yaramamasına üzüldüm. siz de bu süreçte sokak hayvanları ve prosedürle ilgili baya bilgi toplamışsınız. biz de öğrenmiş olduk ama gerçekten çok can sıkıcı bir durum. umarım uzağa parkedinde unutur aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Ben artık ikinci elde alabileceğimi sanmıyorum (yani mevcutun üzerine para koyarak)

Hergeçen gün dolar artıyor biz fakirleşiyoruz o yüzden gelirimin arttığını hissetmeden arabaya extra para harcamak beni iyice fakirleştirecek. Bu yüzden de cactus ile uzun bir birliktelik bizi bekliyor gibi.

Alıntıları Göster
    ülke olarak çok kötü bir yere gidiyoruz. eskiden ikinci el aracını satarken aldığın fiyata ya da biraz üstüne satardın. son 2-3 senedir bankada faiz işler gibi değerleniyor.

ben de aracımı daha büyük bir kasa ile değiştirmeyi düşünüyorum ama satsam alabilir miyim korkusuyla bir türlü cesaret edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJazz

ülke olarak çok kötü bir yere gidiyoruz. eskiden ikinci el aracını satarken aldığın fiyata ya da biraz üstüne satardın. son 2-3 senedir bankada faiz işler gibi değerleniyor.

ben de aracımı daha büyük bir kasa ile değiştirmeyi düşünüyorum ama satsam alabilir miyim korkusuyla bir türlü cesaret edemiyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen dediğiniz gibi. Kendi yorumu mu da şu şekilde ekleyeyim.

Hepimiz ikinci el uçtu falan diyoruz ya, bence;

Şu anda ikinci el araçlar tarihte hiçbir zaman olmadığı kadar ucuz (sıfırına kıyasla ve her modelde değil tabi) ben çevremde araç bakan kim varsa tuttuğumuzu aldırmaya çalışıyorum. Çünkü önümüzdeki süreçte şu anda ucuz kalan bütün ikinci el araçlarda ciddi fiyat artışları gözlenecek. Bu anlamda böyle bir niyetiniz varsa elinizi çabuk tutun derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Alıntıları Göster
    Ben 2. elden de ümidimi kestim, arayışa girsem vereceğim paraya bulabileceğim araçlardan memnun olmayacağım; gün gibi aşikar...

Cactus iyidir, rahat ve az yakar. Hala bende olsaydı bende uzun dönem kullanırdım.

• quote:

Bae dinarı Türk lirası grafiği 3 senelik.

http://dirhem.tlkur.com/turk-lirasi/3yil

Nasıl buyrun tam 2 kat değer kaybetmiş TL. Maaşı 2 katına çıkan geliri 2'ye katlanan var mı? Benim bir kısmı dolar o bile olmuyor. Bu aralar Kuga gözüme çok güzel geliyor
    Ne 2 ye katlanması? her ay gelir düşüyor!..

Senin Kuga güzel, mis gibi araba ne diye değiştirmeye çalışıyorsun? Bin bakalım 2-3 sene daha sonra bakarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJazz

spreyin işe yaramamasına üzüldüm. siz de bu süreçte sokak hayvanları ve prosedürle ilgili baya bilgi toplamışsınız. biz de öğrenmiş olduk ama gerçekten çok can sıkıcı bir durum. umarım uzağa parkedinde unutur aracı.

Alıntıları Göster
    Valla işe yaramamasına bende üzüldüm, kolay yoldan kurtulsaydık iyiydi.

Bu köpek mahallenin köpeği ve 4'lü bir çeteye dahil, sürekli beraberler. belki sizin sprey yerleşik olmayan gelip geçici bir köpek üzerinde etkili olmuştur, belki de etkisi olmayıp köpeğin oralardan gidesi gelmiştir?

50mt ileride sitenin önündeki araçların arasına koyuyorum. Bende artık unutmuştur diye düşünüp aracı evin önüne koymayı düşünmeye başlamışken; gördüm ki komşuların arabasına çıkmaya devam ediyor(muş). Bende uzağa koymaya devam ediyorum, biraz da onlar düşünsün "bu köpek ne olacak?" diye. Herşeye duyarsız komşularım bakalım ne zaman tepki verecekler??

Bir süre sonra mecburen çaresini bulacağım, kendi kapımın önü varken sürekli başka yere park etmek de hoş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 1 Ağustos 2018; 23:53:7 >

• quote:

Ben 2. elden de ümidimi kestim, arayışa girsem vereceğim paraya bulabileceğim araçlardan memnun olmayacağım; gün gibi aşikar...

Cactus iyidir, rahat ve az yakar. Hala bende olsaydı bende uzun dönem kullanırdım.

Alıntıları Göster

dolar 5,1 oldu kapıdaki arabandan daha iyisi yok şu anda,
    benim öngörüm bu kriz gittikçe derinleşecek ve ekonomik anlamda herkesi bugünkünden daha fazla sarsacak ve etkileride kısa zamanda geçmeyecek onun için bir arkadaşımın lafını sizinle paylaşayım.
    "evdeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir."

• quote:

Ne 2 ye katlanması? her ay gelir düşüyor!..

Senin Kuga güzel, mis gibi araba ne diye değiştirmeye çalışıyorsun? Bin bakalım 2-3 sene daha sonra bakarsın.

Alıntıları Göster
    Yok hocam ne değiştirmesi, seramik kaplama düşünüyorum

AliExpress'den LED far bakmaya başladım.

• 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.