Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.012
Cevap
49
Favori
127.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JimmyJazz

Merhabalar,

Bu konu başlığına ilk kez yazıyorum. Zaman zaman f20 bu ve benzer keyifli konuları takip ediyorum arada yazmaya niyetlensem de yoğunluktan arada kaynayıp gidiyor.
    Sizin mesajınızı okuyunca sesli güldüm :) çünkü aynı sorunu geçen yıl ben de yaşamıştım. Birkaç kez ön kaputta pati izlerini gördükten sonra bir gün pencereden baktığımda ön kaputuma çıkmaya çalışan köpeği suç üstü yakaladım. Bir yandan kayıyor bir yandan da arka patileriyle de yeniden ve yeniden deniyordu.

Ben sorunu köpek eğitimcisi bir arakadaşımın tavsiyesiyle köpek kovucu sprey ile çözmüştüm.
    Kaput boyasına zarar verebileceğinden şüphelenerek yalnızca tamponlara sıkmıştım. Tabii ürün kalitesine ve köpeğin cinsine göre alınacak fayda değişebilir ama bende işe yaramıştı.

şöyle bir ürün buldum. benzer ve daha kaliteli ürünleri deneyebilirsiniz. Umarım işinize yarar...

https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/beaphar-stop-it-kopek-ic-ve-dis-mekan-uzaklastirici-sprey-100-ml-336712080

sevgiler...
    Merhaba,

Bende 2-3 gündür sprey/jel ve sonic ses aletlerini inceliyordum. Pek çok yorum okudum ve yaralılıkları konusunda çok kararsız kalmıştım. Sizin yazıyı petshop a giderken okudum, öylesine bakmaya gidiyordum ama orada bir ürün görünce aldım. işe yaramaz ise bu linkteki ürünü alırım(işe yaraması lazım, iyi bir marka olduğunu beyan ettiler. dükkanda ürüne bakarken hızlıca netten baktım kargo beklemeye gerek yok dedim aldım, 20TL daha pahalıydı). Eve yeni geldim ve araca sıkmaya çekindim(biraz daha içeriğine bakayım), arabayı daha önce koyduğum yere bıraktım geldim.

Önce apartman kapısına sıktım(içeri de geliyordu), sonra arabayı bıraktığım alana biraz sıktım(keskin ve etkili bir kokusu var). Yarın aracı yerine koyunca lastikler/davlumbaz ve tamponlara sıkacağım, gece bir daha tazeleyip bırakacağım. en fazla 3-4 sefer sonra arabaya çıkma işini bırakmış olması lazım??

Teşekkür ederim ilgin için, bu spreyler hakkında karar vermem için yardımcı oldu.
    https://www.hepsiburada.com/versele-laga-oropharma-kedi-kopek-dis-mekan-uzaklastirici-500-ml-pm-HB000001V47W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 11 Temmuz 2018; 21:58:41 >

• Arkadaşlarımızın çoğu benzinli araç kullanırken böyle bir paylaşımın nispet yapar gibi algılanma tehlikesi bulunsada 1 yıllık bir takibin sonunda ortaya çıkmış detaylı bir çalışma olduğu için sizlerden esirgemek olmazdı.

Aracı Antalyadan aldııtan sonra önce samsuna oradanda Ankaraya gittim. Ankaradan tekrar samsuna dönmeden depoyu fulleyince (20.07.2017 de) alınan bütün yakıtları fotoğrafta göründüğü gibi excel de kayıt ettim.

Teste başlarken km 4950 idi bitirdiğimizde ise 19060

Kredi kartı promosyonları ile 266 liralık(esliden %de olarak çok daha fazla miktara tekabül ediyordu araç az yaktığından bütün kampanyalardan yararlanamıyoruz) bedava akaryakıt almışız (akaryakıt promosyonlarını kast ediyorum yoksa kredi kartı ile toplanan puanlar değil) bu bedava yakıtı düşünce toplam 710,9 litrelik akaryakıt ile 14110 km yol yapmışız.

Ortalama tüketim 5,04 litre nasıl ama?
     Otomobil Severler Sohbet Konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 16 Temmuz 2018; 13:50:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    5lt gayet güzel değer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

5lt gayet güzel değer.
    Sprey işe yaradı mı yav, merak ettim.

Müthiş.Acaba yeni 1.2 purutec EAT6 ne kadar ekonomik ben onu çok merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Sprey işe yaradı mı yav, merak ettim.

Alıntıları Göster
    İlk aldığım gün arabanın tüm çevresine(yere) sıktım, 4 lastik ve ön tampon altını spreyledim. sonraki 2 gün sadece ön lastikler ve ön tampona sıktım, bu gün 4. gün şimdilik üzerine çıkmadı ama kesin işe yaradı mı görmek için en az 8-10 gün geçmesi gerek diye düşünüyorum? Gün aşırı, 2 ön tampon 2 ön lastik olmak üzere 4 fıs yapıp tazeleyeceğim.

Spreyi aldığım gün köpeği parkta gördüm yanına gittim hemen kuyruk salladı, "sevmeye gelmedim kızgınım sana konuşacağız" dedim, kuyruk sallamayı bıraktı .

Karşısına geçtim, parmağımı sallayarak ve kızgın ses tonu ile; sen neden arabaya çıkıyorsun? Amacın nedir? Bir daha arabaya çıkarsan seninle bozuşuruz işler değişir, bak bu son uyarım eğer bir daha arabaya çıkarsan başka yola başvuracağız...

Gel seninle anlaşalım, eğer arabaya bir daha çıkmazsan bende seninle artık ilgilenmeyip kızmayacağım, mahallede ne yaparsan yap, koştur havla vs. yoksa sen çıkarsın ben seni habire kovalarım, arabayı başka yere koyarım ama seni kovalamam bitmez...

Bu işe devam edersen, benden kurtulamazsın.
    Belki uslu olursan sana kemik bile alabilirim? Ama durumuna bağlı .

Diye konuştuk(birisi gördüyse "manyağa bak" demiştir) .

İnsan gibi de dinliyor itoğluit .
    (Daha önce sahipli ama atılmış bir köpek)

Bakalım uzaklaştırıcı sprey mi yoksa anlaşma mı etkili olacak??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 16 Temmuz 2018; 21:38:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Müthiş.Acaba yeni 1.2 purutec EAT6 ne kadar ekonomik ben onu çok merak ediyorum.
    Bu kullanım koşullarında tahminim en az 7.5_8 litre ortalama tüketimi olacaktır. Benmi bulamadım bilmiyorum ama teknik verilerini göremedim.

• quote:

İlk aldığım gün arabanın tüm çevresine(yere) sıktım, 4 lastik ve ön tampon altını spreyledim. sonraki 2 gün sadece ön lastikler ve ön tampona sıktım, bu gün 4. gün şimdilik üzerine çıkmadı ama kesin işe yaradı mı görmek için en az 8-10 gün geçmesi gerek diye düşünüyorum? Gün aşırı, 2 ön tampon 2 ön lastik olmak üzere 4 fıs yapıp tazeleyeceğim.

Spreyi aldığım gün köpeği parkta gördüm yanına gittim hemen kuyruk salladı, "sevmeye gelmedim kızgınım sana konuşacağız" dedim, kuyruk sallamayı bıraktı .

Karşısına geçtim, parmağımı sallayarak ve kızgın ses tonu ile; sen neden arabaya çıkıyorsun? Amacın nedir? Bir daha arabaya çıkarsan seninle bozuşuruz işler değişir, bak bu son uyarım eğer bir daha arabaya çıkarsan başka yola başvuracağız...

Gel seninle anlaşalım, eğer arabaya bir daha çıkmazsan bende seninle artık ilgilenmeyip kızmayacağım, mahallede ne yaparsan yap, koştur havla vs. yoksa sen çıkarsın ben seni habire kovalarım, arabayı başka yere koyarım ama seni kovalamam bitmez...

Bu işe devam edersen, benden kurtulamazsın.
    Belki uslu olursan sana kemik bile alabilirim? Ama durumuna bağlı .

Diye konuştuk(birisi gördüyse "manyağa bak" demiştir) .

İnsan gibi de dinliyor itoğluit .
    (Daha önce sahipli ama atılmış bir köpek)

Bakalım uzaklaştırıcı sprey mi yoksa anlaşma mı etkili olacak??

Alıntıları Göster
    E tabi önce insanca bir konuşmak lazım

Ya arkadaş nelerle uğraşıyoruz cidden.

• Konuşma, ilgilenmeme, görmezden gelme ve köpek uzaklaştırıcı sprey çalışmaları ile geçen 4 gün sonunda, komşunun arabasında gezdiğini gördüm. Ertesi gün benim arabanın üzerinde gezdiğini görene kadar, spreyin işe yaradığını düşünüyordum. Sprey de foss çıktı...

Yine çare aramaya başlayacağız??

Arabayı yan sokağa çektim, en azından her gün spreyleme derdi bitti ve üzerine çıkacak düşüncesinden bir süre uzaklaştım. Şimdilik uğraşacak vaktim ve enerjim yok, bakacağız bir süre sonra...

Komşunun 2. aracı olan Hyundai Starex'in üzerine çıkmış! o yüksek araca niye çıkmış amaç nedir anlam veremedim? Aracın önü dik ve yüksek olduğundan epey bir uğraşmış ve ön tarafı tamamen çizik içinde bırakmış. Çok uğraştığı ve bu uğraşta diğerlerine göre çok çok daha fazla zarar verdiği belli oluyor.

Psikolojik sorunlu köpeğe rastladık, bakalım nasıl kurtulacağız?

Bu arada; diğer 3 aracın sahibinin köpek arabaya çıkmış çizik mizik olmuş umurunda değil(galiba?), hiç görmüyorlarmış gibi sessiz duruyorlar??

• quote:

Konuşma, ilgilenmeme, görmezden gelme ve köpek uzaklaştırıcı sprey çalışmaları ile geçen 4 gün sonunda, komşunun arabasında gezdiğini gördüm. Ertesi gün benim arabanın üzerinde gezdiğini görene kadar, spreyin işe yaradığını düşünüyordum. Sprey de foss çıktı...

Yine çare aramaya başlayacağız??

Arabayı yan sokağa çektim, en azından her gün spreyleme derdi bitti ve üzerine çıkacak düşüncesinden bir süre uzaklaştım. Şimdilik uğraşacak vaktim ve enerjim yok, bakacağız bir süre sonra...

Komşunun 2. aracı olan Hyundai Starex'in üzerine çıkmış! o yüksek araca niye çıkmış amaç nedir anlam veremedim? Aracın önü dik ve yüksek olduğundan epey bir uğraşmış ve ön tarafı tamamen çizik içinde bırakmış. Çok uğraştığı ve bu uğraşta diğerlerine göre çok çok daha fazla zarar verdiği belli oluyor.

Psikolojik sorunlu köpeğe rastladık, bakalım nasıl kurtulacağız?

Bu arada; diğer 3 aracın sahibinin köpek arabaya çıkmış çizik mizik olmuş umurunda değil(galiba?), hiç görmüyorlarmış gibi sessiz duruyorlar??
    Barınağa götürseniz?

Barınak ancak küpesiz(numarası olmayan) köpekleri kabul ediyor. Eğer ihbar üzerine başıboş dolaşan köpeği alırsa, aşılayıp küpe takıyor ve aldığı yere bırakıyor. Hayvan hasta/yaralı ihbarı ile alınsa da uygulama aynı, köpek alındığı yere bırakılıyor. Maalesef belediyeler "5199 sayılı hayvanları koruma kanunu"na dayandırarak bu konularda hiçbir şey yapmamayı tercih ediyorlar, böylesi onlar için daha kolay olsa gerek!

Gerçek hayvan severler bu konularda daha bilgili ve tutarlı ama sadece iş olsun diye bunlara girişen "çakma hayvancılar" var, onlar Belediye ile çok uğraşıyormuş, sürekli barınağa gelen ve yerine tekrar konuldu mu? diye takip edenler varmış. Bu belediyenin Veteriner birimini de tırstırmışlar, adamlar resmen korkuyor onlardan.

Köpeği alıp duruma çare bulmaları için 15 tane mail atmış 3-5 seferde telefon geri dönüşlerinde detaylıca konuşmuşumdur. Kalıplaşmış 3-5 cümle kurmaktan öteye gidemeyen bir durumları var.

Bende köpeği alıp başka bir yere atmak istemiyorum, bu bana göre yanlış. Belediye çözüm bulsun diye uğraşıyorum. Bakalım daha ne kadar mail alıp adrese gelip bunlara cevap verecekler. Bana göre şikayet oluşturmak 5 dakika, 2-3 gün tekrar ediyoruz.

Elbet bir çare bulunur, köpek bu işlerden "elbette" vazgeçer.

Yerel seçimlerde köpekler sandığa gidip oylarını kullanırlar artık. Çünkü bizim apartmandan artık onlara oy yok...

• quote:

Barınak ancak küpesiz(numarası olmayan) köpekleri kabul ediyor. Eğer ihbar üzerine başıboş dolaşan köpeği alırsa, aşılayıp küpe takıyor ve aldığı yere bırakıyor. Hayvan hasta/yaralı ihbarı ile alınsa da uygulama aynı, köpek alındığı yere bırakılıyor. Maalesef belediyeler "5199 sayılı hayvanları koruma kanunu"na dayandırarak bu konularda hiçbir şey yapmamayı tercih ediyorlar, böylesi onlar için daha kolay olsa gerek!

Gerçek hayvan severler bu konularda daha bilgili ve tutarlı ama sadece iş olsun diye bunlara girişen "çakma hayvancılar" var, onlar Belediye ile çok uğraşıyormuş, sürekli barınağa gelen ve yerine tekrar konuldu mu? diye takip edenler varmış. Bu belediyenin Veteriner birimini de tırstırmışlar, adamlar resmen korkuyor onlardan.

Köpeği alıp duruma çare bulmaları için 15 tane mail atmış 3-5 seferde telefon geri dönüşlerinde detaylıca konuşmuşumdur. Kalıplaşmış 3-5 cümle kurmaktan öteye gidemeyen bir durumları var.

Bende köpeği alıp başka bir yere atmak istemiyorum, bu bana göre yanlış. Belediye çözüm bulsun diye uğraşıyorum. Bakalım daha ne kadar mail alıp adrese gelip bunlara cevap verecekler. Bana göre şikayet oluşturmak 5 dakika, 2-3 gün tekrar ediyoruz.

Elbet bir çare bulunur, köpek bu işlerden "elbette" vazgeçer.

Yerel seçimlerde köpekler sandığa gidip oylarını kullanırlar artık. Çünkü bizim apartmandan artık onlara oy yok...
    Ne belaymış ya, zor valla.

Uğraştığımız işe bak?
    Bu ay 3 haftalık izin sürecinde 2500-2600 km yol yapmışım 1.5 dci clio ile. Bunun 2100-2200 kadarı tamamen uzun yol geri kalanı da şehir içi. Nakit yakıt aldığımı hatırlamıyorum ama kartlardan toplam 600 TL'lik yakıt almışım ve bunun 40 TL'sini de puan ile karşılamışım. Nakit olarak 100 TL'lik aldığımı varsaysak bile yine de çok az yakmış.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Gelişme var mı ? Allah sabır versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Gelişme var mı ? Allah sabır versin.
    O günden beri arabayı yakın sitenin önüne çekiyorum, hala aynı huyu devam ediyor mu diye komşu araçlarını kontrol ediyorum. Şimdilik uğraşmak istemiyorum, onunla uğraşmaktan sıkıldım.

Bu çıkma işinde ısrarcı olursa, mecburen rotasyona sokacağız. Başka belde de yeni bir yaşam...

Bizde tatile çıkamayınca kendimizi Polis kampına attık, havuzu var küçük bir otel tatil havası veriyor.

Ayaklarım havuz da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Tatil şart abi, kafa sıfırlanıyor

Yeni bir yaşam demişken; bize de Malatya (memleket) yolu göründü gibi. Tayinler açıklandı ve bizi yorucu bir Ağustos ayı bekliyor.
  • quote:

Tatil şart abi, kafa sıfırlanıyor

Yeni bir yaşam demişken; bize de Malatya (memleket) yolu göründü gibi. Tayinler açıklandı ve bizi yorucu bir Ağustos ayı bekliyor.
    Hayırlı olsun. Ne güzel memlekette görev yapacaksın.
  • quote:

Bu ay 3 haftalık izin sürecinde 2500-2600 km yol yapmışım 1.5 dci clio ile. Bunun 2100-2200 kadarı tamamen uzun yol geri kalanı da şehir içi. Nakit yakıt aldığımı hatırlamıyorum ama kartlardan toplam 600 TL'lik yakıt almışım ve bunun 40 TL'sini de puan ile karşılamışım. Nakit olarak 100 TL'lik aldığımı varsaysak bile yine de çok az yakmış.
    Dizel clio yakıt anlamında en az yakan araçların başında geliyor hatta belki de birincisi Dci motoru clio fluence ve a serisinde deneyimleme şansım oldu ve 3 araçtada tüketim anlamında benim tecrübe ettiğim kadarıyla çok başarılı

Tayinde hayırlı olsun, malatya benim de samsundan sonraki tercihimdi. Çok güzel bir il. O zamanlar incelemiştim kiralar makul evler yeni ve güzeldi.

Bizimde önümüzdeki süreçte tayin işimiz var bakalım neresi olacak.

• Evet abi inşallah hayırlı olur.@Panthér

Biz gittikten sonra sizi de bekleriz @otomobilci_x
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.