Şimdi Ara

OTOMOBİL BÖLÜMÜ KURALLARI .....................

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
46.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Otomobil Bölümü Kuralları


  1) Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. Yakın tarihlerde açılmış aynı içerikli konular yönetim tarafından kilitlenecek veya silinecektir.

  2) Kilitlenen veya silinen bir konunun aynısının tekrar açılması veya açılacak başka bir başlıkla konunun silinme veya kilitlenme sebebinin sorulması kural dışı başlık olarak işlem görecektir. Bölümle ilgili şikayetlerinizi bildirmek ve soru sormak için
  1-Şikayet sistemini kullanabilirsiniz
  2-Üst konuya yazabilirsiniz
  3-Pm ile yöneticilere danışabilirsiniz
  4-Forumun görüş ve önerileriniz kısmına konu açabilirsiniz.
  5-forumdestek@donanimhaber.com adresine mail atabilirsiniz.

  3) Açılacak konuların başlıkları konu içeriği ile uyumlu olmalıdır. Yani �acil cevap�, �acele yardım�, �bu kararsızlık beni bitirdi� (yerine, sorduğunuz veya paylaşmak istediğiniz bilgi ile alakalı başlıklar olmalı) kural dışı olarak değerlendirilip gerektiğinde başlık yöneticiler tarafından değiştirilebilir, gerektiğinde üye başlığı değiştirene kadar kilitlenebilir.


  4) Biliyoruz ki bölümümüzde her gün onlarca araç tavsiye konusu açılıyor. Araç tavsiyesi isterken, kendi beklentilerinizi de yazmayı unutmayın. Böylelikle diğer üyeler de sizin beklentilerinize en uygun aracı size rahat bir şekilde sunabilsin. Yani kim için ne için araç tavsiye ettiğimizi bilelim. Yoksa yapılan yorumlar havada kalacaktır. Hepimiz biliyoruz ki en iyi araç yoktur, beklentileri en iyi karşılayan araç vardır.

  5) Motorlu Araçlar bölümü ile ilgili her türlü önerileriniz için DH Otomobil ÖNERİ KUTUSU üst konusundan bizlere ulaşabilirsiniz. Bunlarla ilgili açacağınız topikler silinecektir, lütfen önerilerinizi , sorunlarınızı o konuda belirtiniz.

  6) Bu bölümde forumun genel kuralları aynen uygulanmaktadır.

  7) Otomobil bölümünde sıkıntı yaratan en önemli konulardan biri FANATİKLİK konusudur. Fanatiklik Babında, yersiz ve sürekli tartışma yaratacak konular açan veyahut o markayı savunmak adına forumdaki üyelere hakaret mertebesinde mesajlar yazan ve de sürekli bir markayı körü körüne savunan üyeler hem yöneticiler tarafından uyarılabilir mesajları silinebilir ileri gidildiği takdirde cezada alabilirler. Bu konu Forumun özellikle Otomobil bölümü için kesinkes dikkate alınması gereken kurallarındandır...

  8) Gayri ciddi olarak açılan veya amacının dışına çıkmış, tartışma ortamı yaratan konular kilitlenebilir/silinebilir. Bununla beraber başka site ve/veya forumların reklamını yapmak, kaynak (linksiz olarak) göstermeden paylaşım yapmak "kuraldışı" olarak işlem görecektir.

  9) Araçlarla ilgili, yüksek hız, makas atma, araç kapışması gibi diğer üyeleri özendirici ve kışkırtıcı konularda forumun üyelerinin genel durumu göz önünde bulundurulacaktır. Konulara şikayet sayaçlarının eklenmesi durumunda belirli bir şikayet sayısına ulaşan konular kilitlenebilir veya gerektiğinde silinebilir.

  10) Otomobil firmalarını ve modellerini körü körüne, yanlış beyanlarla hakaret mertebesinde kötüleme amacı güden tüm topikler kilitlenebilir/silinebilir. Kanıtsız şekilde marka, model, firma kötüleyen konular üye kanıt sunana dek kilitli kalacak veya silinecektir. Bunu alışkanlık haline getirenler ceza alabilecektir.

  11) Bölüm içinde dini ve siyasi içerikli konu açmak ve başka bir konuyu bu platforma çekmek, forum platformumuzu kullanarak, bilgi paylaşımı vb. amaçlar kullanılarak aynı formatta başka site-forumların linklerini paylaşmak yasaktır. Bu tür konular kilitlenecek, silinecek, sürekli benzer konularda boy gösteren üyelere gerekli görüldüğü taktirde ceza verilecektir.

  13) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

  14) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

  15) Formumuzda konulara mesaj yazarken Türkçemizi güzel kullanmaya gayret edelim. Mesajlarımızı anlaşılır bir dil ile, Türkçemizi katletmeden yazalım. Bu formumuzun daha güzel ve rahat anlaşılabilmesi için gereklidir, dikkat edelim. Mesajlarınız yöneticiler tarafından bu kural sebebi ile düzenlenebilir, ısrar etmeniz halinde ise silinebilir. Türkçemizin değerini kıymetini bilelim, onu yıpratmayalım. Mesajlarınızın daha güzel anlaşılabilmesi için bu madde önemlidir.

  16) Burada yazmayan fakat Forum Genel ve Diğer Bölüm Kurallarına aykırı olan tüm kurallar bu bölüm için de geçerlidir.

  Yaptırımlara dayalı bazı açıklamalar

  1- Forum genelinde olduğu gibi bu bölümde de forum üyelerine ve 3. şahıslara yönelik hakaret ve küfürler kesinlikle yasaktır. Forumun genel kuralları çerçevesinde hakaretin ve küfürün içeriğine göre, uyarı puanından uzun süreli uzaklaştırmaya kadar cezalar verilebilir.

  2- Sansürlü küfürler (içeriğindeki kelime … ile gizlenmiş.), kısaltma küfürler, Direkt üyenin şahsına yönelik aptal, enayi, ergen, salak, kafasız, liseli, ergen, cahil, vb. söylemler uzaklaştırma sebebidir.

  3- Marka veya modelleri hakkında yazılan teneke, döküntü vb. söylemlere uyarı verilecektir.

  4- İnternetteki ilan sitelerinden alınan komik veya ilgi çekeceği düşünülen ilanlara yönelik konuların bu bölümde açılması yasaklanmıştır. Bu tarz konular için Motorlu Araçlar Konu Dışı bölümünü kullanabilirsiniz. Bu tarz konuları açanlara yine uyarı verilecek ve sürekli bu tarz sözleri kullananlarda ceza katlanarak artacaktır.

  5- Mevcut başlıklar altına “ +1, mesajım bulunsun, adam haklı, beyin bedava, buralar değerlenecek, mısır alıp geleyim, vb. mesajlar/smileyler koymak” şeklinde boş/gereksiz mesaj yazmak kural dışı davranış kapsamına alınmıştır. Bu davranışı gerçekleştiren üyeler hakkında uyarı verilebilecek ve sürekli bu tarz sözleri kullananlarda ceza daha yüksek verilebilecektir.

  6- Mevcut başlıklar altına "trolmüsün, kimin fake’sin, şeklinde en hafifinden başlayan” tahrik edici mesajlar atmak kural dışı davranış kapsamına alınmıştır. Kural ihlallerinde, uyarı verilecek ve sürekli bu tarz sözleri kullananlarda ceza katlanarak artacaktır. Açılan konunun veya kişinin fake olduğunu düşünüyorsanız şikayet et butonunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  7- Konu içinde hakarete varan tartışmalarda şikayet eden taraf değil olayı alıntılarla uzatan ve birbirine cevap veren iki tarafada yaptırım uygulanacaktır. Karşılıklı hakarete varan tartışmalarda en küçük ceza forum/bölüm uzaklaştırması olacaktır.

  8- Büyük boyutlarda eklenen fotoğraflar için fotoğrafı ekleyen kişi simage butonunu kullanmalıdır. Aksi takdirde mesajı yönetim tarafından değiştirilebilir, silinebilir.

  9- İlk mesajın tamamına alıntı yapan üyelerin mesajları, alıntının forum altyapısı ve düzenini bozduğu yöneticilerce tespit edilmesi durumunda değiştirilebilir, silinebilir.

  10- İçeriğinin gerçek olmadığı belirlenen konular silinecek ve Konu sahibine uyarı cezası verilebilecektir.  Son olarak belirtmekte fayda gördüğümüz bir durum cezaların ve uyarı puanlarının işleme geçmesi ile ilgili uygulama hakkında. Uyarı puanlarının ve cezaların keyfi uygulamalara yer vermemesi için ikili onay sistemi vardır. Verilen bir uyarı veya cezanın aktif olması için ikinci bir yönetim kademesinin aynı uyarıyı tekrar onaylanması gerekmektedir. Bu sebeple şikayet edilen bir mesaj hakkında işlem yapılıp üye hakkında henüz işlem yapılmamış olması ikinci onayın beklendiği anlamı taşımaktadır.
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.