Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • büyük oğlum 3 yaşında.Doğduğundan beri araba koltuğu kullanıyorum.
    Şu anda 9-18 römer (duo veya lord) kullanıyordum.Onuda avrupadan bir akrabadan 20 € almıştım.Şimdi oldu 20 kg yeni koltuk almam gerekiyor.Oto koltuğunun önemini kullanınca daha iyi anlayacaksınız.

nete bakınca graco marka oto koltukları (15-36) gözüme çarptı fiyatı uygun.Üretici firma amerika,üretim yeri ise çin.Forumda kullanan var mı?nasıl acaba?güvenlik testlerinden notu kaç acaba.Arabamda isofix çocuk bağlantısı yok.
  • Ben de Maxi Cosi 15-36 kg için olan modelden almıştım. Puanı nasıl? Kendi sitesinde iyi olduğu verilmişti ama testi yapanların sonuçlarını görmek isterdim.
    Römer KidFix mi alsaydım diye kafamda soru işareti kalmıştı...

• 15-36 kg sınıfında

JANÈ Indy Plus Team 08 189 O + + +
    NANIA Dreamfix SP 08 59 O + + +
    RECARO Monza 08 ab 139 O ++ + +
    HTS iZi UP 08 ab 149 O + + +
    STORCHENMÜHLE Ipai 08 119 O ++ + +
    CYBEX Solution S

kötü

BÈBÈ CONFORT Moby 08 159 + ++ + +
    CYBEX Solution X 08 130 + ++ + +
    CASUALPLAY Protector 08 219 + + + O
    CASUALPLAY Protector Fix 08 289 + + + O
    KIDDY Discovery Pro 08 ab 150 + + + +
    RÖMER Kid 08 ab 135 + ++ + +
    RÖMER Kidfix 07 ab 160 + ++ + +
    MAXI COSI Rodi XR 07 ab 139 + + ++ +
    RÖMER Kid Plus 07 ab 140 + ++ + ++
    CONCORD Lift Evo PT 07 ab 134 + ++ + +
    WAVO Junior

iyi sonuç almışlar...
  • bir aralar bende bakmıştım araç koltuklarına.
    kaliteli bi koltuk ve bebek arabasına hacı murat parası istenince vazgeçmiştim.
    şimdi kızım 2 yaşında oturmak ne kelime kıpır kıpır sürekli hareket halinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

bir aralar bende bakmıştım araç koltuklarına.
    kaliteli bi koltuk ve bebek arabasına hacı murat parası istenince vazgeçmiştim.
    şimdi kızım 2 yaşında oturmak ne kelime kıpır kıpır sürekli hareket halinde.

lütfen koltuğa bağlayın. kazada ilk olacak onlara oluyor ve canımızdan çok sevdiğimiz evlatlarımızın kılının incinmesini istemeyiz. gerçekten uğraşınca o kadar iyi anlıyorlar ki. kemer olmasaydı geçirdiğimiz kazada çocuklarımızı kaybedebilirdik. lütfen çocuk koltuğuna bağlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Sayenizde aldım desem yanılmam herhalde. Ürünü aldım ve çok güzel. Bi teşekkür edeyim dedim :)

quote:

Orijinalden alıntı: ırmakyagmur

İlker Bey,

Chicco CT0.2 setinin Amerika versiyonunu (anakucağının bazası var) gittigidiyorda satan bir satıcı var. Biz sadece bazasını 200 küsüre getirtebildik, bu anakucağı-bebek arabası ve anakucağının bazası olarak 3 parça ve teklif 250 lirada. Eğer baza alacağımız zaman bu ilan olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım. Haber vereyim dedim. İyi günler dilerim.

http://urun.gittigidiyor.com/CHICCO-Puset-Araba-Koltugu-Amerika-dan_W0QQidZZ19403729

İlanın bitimine 3 gün kalmış bu arada.

Aaaa ne güzeeel güle güle kullanın. Bazası gerçekten çok kaliteli. Türkiye'de bu kalitede baza herhalde maxi cosininkidir. Onu da yakından incelemedim ama öyle olduğunu tahmin ediyorum.

• Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

• Merhaba,

oğlum 6.5 aylık oldu ve 9.5 kilo. Şu an Chicco'nun 0-13 kg oto koltuğunu emniyet kemeriyle bağlayarak seyahat ediyoruz.
    Fakat oğlan biraz kilolu ve boylu olduğu için ayakları dışarı taşmaya başladı. Sanki Grup 1 (9-18 kg) oto koltuğuna geçsek daha güvende
    olacakmış gibi geliyor. Fakat Grup 1 olarak satılan oto koltukları için de 9 aydan ya da 12 aydan sonra kullanılır gibi ibareler var. Internette
    yaptığım araştırmada oto koltuğu seçiminde ağırlığın yaştan daha önemli bir kriter olduğunu gördüm. Ama yine de tam emin olamıyorum.
    Tavsiyeleriniz bekliyorum....
  • Sonuçta koltuk küçük gelmeye başladıysa değiştirmekte fayda var ama 6,5 aylık bebek ne kadar süre oturarak yolculuk yapabilir, bir zararı olur mu araştırmak lazım.
  • faydalı olabileceğini düşündüğüm bir yazı.
    --------
    Ani bebek ölümü sendromuna oturur pozisyondaki bebeklerde daha sık rastlanıyor. Bebekleriniz oturur pozisyonda tutmayın!
    İngiltere’de yayımlanan Çocuk Hastalıkları Arşivi Dergisi’nde çıkan bir araştırma, “ani bebek ölümü sendromu”na oturur pozisyondaki bebeklerde daha sık rastlandığına işaret ediyor.
    Araba koltuklarına dikkat!
    Montreal McGill Üniversitesi’nden bir araştırma grubu, 1991-2000 arasında 0-12 ay yaş aralığındaki 508 ani bebek ölümü vakasının yüzde 3.3’ünün bebekler otururken, özellikle de araba koltuklarındayken gerçekleştiğini tespit etti. Riskin özellikle 1 aylık ve daha küçük bebeklerde yüksek olduğu belirtildi.
    Üst solunum yolu daralıyor
    Yeni Zelanda Auckland’de yapılan bir başka araştırma ise 43 vakadan 9’unun araba koltuğunda gerçekleştiğini, bunun sebebinin de 0-5 ay arası bir dönemde bulunan bebeklerin başlarını kontrol edemediklerini, öne düşen başın ise çeneyle göğse baskı yaptığını, bunun da üst solunum yolunu daraltıp soluğu kestiğini ortaya çıkardı.

Alıntıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: bosphorus74

Merhaba,

oğlum 6.5 aylık oldu ve 9.5 kilo. Şu an Chicco'nun 0-13 kg oto koltuğunu emniyet kemeriyle bağlayarak seyahat ediyoruz.
    Fakat oğlan biraz kilolu ve boylu olduğu için ayakları dışarı taşmaya başladı. Sanki Grup 1 (9-18 kg) oto koltuğuna geçsek daha güvende
    olacakmış gibi geliyor. Fakat Grup 1 olarak satılan oto koltukları için de 9 aydan ya da 12 aydan sonra kullanılır gibi ibareler var. Internette
    yaptığım araştırmada oto koltuğu seçiminde ağırlığın yaştan daha önemli bir kriter olduğunu gördüm. Ama yine de tam emin olamıyorum.
    Tavsiyeleriniz bekliyorum....

Ayakları tabi ki taşacak, 5-6 aylık bir bebekte normali o. Bizimki 10 aylık, çoktan taşıyor. Önemli olan başının üst kısımdan taşmaması. Kullanım kılavuzunda 77 cm ve 13 kg limit olarak gösteriliyor. Boyu 77 santimetreyi geçmediyse kullanmaya devam edebilirsiniz bence.

• İlker Bey,

Ebay'de bizim bazadan buldum, mesaj gönderdim Türkiye'ye gönderiyor. Bizim aldığımız fiyata, yeni kutulu ürün, kargosu da ürün bedeli de bizim aldığımızla aynı.

Size link mi göndereyim, siz mi alırsınız, yoksa ben getirtip size mi göndereyim?
  • selam arkadaşlar linkteki ürün hakkında bir fikrinizmi varmı yardımcı olursaniz sevinirim. strok ranger isofixli diyor nedersiniz?
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=305661&Productid=oyunstrk815772
  • arkadaşlar burada yazan fiyatları hiç bi yerde yok sizde faydalanın istedim.
    http://www.albitiyor.com/catinfo.asp?cid=204&typ=&brw=&offset=&mrk=&src=&stock=&kactane=15&direction=1&order=prc

bebek reyonu kategorisi gerçekten çok avantajlı görünüyor.

benim aldığım model aşşağıda

• arabanıza orjinal ürünler alın derimhttp://www.albitiyor.com/catinfo.asp?cid=258 burada orjinal ürünler bulabilirsiniz.
  • çocuk koltuklarında kalite arayanlar buraya baksınlar.http://www.albitiyor.com/catinfo.asp?cid=258
    chicco kraft ve inglesnia markalarının tüm ürünleri var.

• TOYOTA REKLAMI
    Son günlerde şarkısı dilimize dolanan bir reklam ama sakın siz de çocuğunuzu bu reklamdaki gibi bağlamayın.
    Bir tane mi doğru örnek olmaz? Çocuklara büyük, küçük gelen koltuklar, kemersiz oturanlar, kemeri kolunun altından geçirenler.Belki iyi niyetli bir çalışmaydı ama Toyota'ya bu kadar özensiz ve kötü örnek olacak reklamdan dolayı kocaman bir

• Bu arada Toyota'ya da reklamı geri çekmeleri, doğru örneklerle yayınlamaları konusunda mail attım. Bakalım ne cevap gelecek?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.