Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim. Ben yine görürsem size haber veririm. Ebay'den de bakıyorum ama krizden dolayı sanırım satışlar o kadar azalmış ki, listelenen ürünler bile eskiye göre çok az.
  • Peki arkaya 2 çocuk bağlayan var mı arkadaşlar? Hadi büyük olan tamam alıştı artık, anne öne oturabiliyor ama yeni geleni de bağlayınca annenin rahatça ortalarına oturabilmesi ya da oradan ufaklıkla ilgilenebilmesi en azından benim araçta pek mümkün görünmüyor. Siz ne gibi çözümler üretiyorsunuz bu soruna?
  • Keyfitin bazası isofixli olduğundan ortaya da bağlanıyor. Ufaklığı ortaya bağlayabilirsiniz mesela. Aslında ortaya bağlanması iyi bir şey, bu sayede yüzüne güneş de gelmiyor, ayrıca bizim araçta ortada kafalık yok mesela, daha keyifle izliyor etrafı. Yalnız bizim arabamız ufak, o yüzden bizim aracın orta koltuğuna sığmadı, ön koltuklar engelliyor, annemlerin arabasında ortada kullandık.
  • merhaba arkadaşlar. mart ayında baba oluyorum inşallah.
    ana kucağı araştırıyorum bi süredir ama pek bilgim olmadığı için karar vermedim.doğumdan itibaren rahatça kullanabileceğimiz bir ürün tavsiye eder misiniz?
  • Birçok iyi marka var, maxi cosi, chicco, bebe confort, peg perego, vs.

Aldığın anakucağının bazasının olmasına dikkat etmeni öneririm, yoksa kemerle arabaya tak çıkar zor oluyor. Bazalıysa çok kolay, anakucağı bazanın üstüne konunca kitleniyor, kemer takıp çıkarmakla uğraşmıyorsun.

Bebek arabasıyla kombine almak işi daha da kolaylaştırıyor. Bebek uyurken yolculuk bitiminde anakucağını alıp bebek arabasına takıyorsun, bebek orada uyumaya devam edebiliyor. İkinci el çok temiz, ya da fazladan hediye gelip de ambalajı kapalı olarak satanlar da oluyor, sahibinden.com ve gittigidiyor.com'da falan.

Tebrik ederiz. Allah sağlıkla tamamına erdirsin.

Ben chicco ct0.2 seti kullanıyorum ama bazasını Amerika'dan getirttim. Bununla uğraşmak istemezsen, chicconun bazalı anakucağı olan seti de var...
  • 2007 Şubat ayından beri istikrarla devam eden bir konu ama gönül istiyor ki katılım daha fazla olsun. En azından bu foruma girip de çocuğunu koltuğuna bağlamadan yola çıkan kalmasın istiyorum.
    Daha çok arkadaşın deneyimini paylaşması okuyanları bilgilendirme ve heveslendirme açısından iyi olacaktır. Bunu bana gelen mesajlardan anlayabiliyorum. Tabi bazıları sadece bebek için hevesleniyor hem de daha evli bile olmadığı halde onları da anlıyoruz ve sakin olmalarını öğütlüyoruz
  • geçen haftalarda başımdan geçen bir olayı paylaşayım ankaradan kocaeline dönüyordum(otobandan) arabada 5(1i bebek) kişiyiz solladığım bir tırın aniden direksiyonu önüme kırması sonucu çok yüksek bir süratte(takribi 120-130 arası) ani fren yapmak zorunda kaldım (tırın altına girmemize ramak kaldı)bebeğim 4 aylıktı anakucağı aracın sağ arka koltuğunda ters olarak, emniyet kemeri ile bağlanmış ve aynı zamanda ana kucağınında kemerleri bağlı şekildeydi.
    yani tam olması gereken pozisyondaydı.
    aksi bir pozisyonu düşünmek bile istemiyorum.
    o nedenle herkesi arabasında bebek varken koltuk veya anakucağı kullanmaya davet ediyorum.
  • Ben aldım onu. Kusura bakma :)

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: ırmakyagmur

İlker Bey,

Chicco CT0.2 setinin Amerika versiyonunu (anakucağının bazası var) gittigidiyorda satan bir satıcı var. Biz sadece bazasını 200 küsüre getirtebildik, bu anakucağı-bebek arabası ve anakucağının bazası olarak 3 parça ve teklif 250 lirada. Eğer baza alacağımız zaman bu ilan olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım. Haber vereyim dedim. İyi günler dilerim.

http://urun.gittigidiyor.com/CHICCO-Puset-Araba-Koltugu-Amerika-dan_W0QQidZZ19403729

İlanın bitimine 3 gün kalmış bu arada.

Mesajınızı yeni okudum, bu arada satış yapılmış ne yazık ki.. Yardımınız için çok teşekkürler,selamlar.

• Sayenizde aldım desem yanılmam herhalde. Ürünü aldım ve çok güzel. Bi teşekkür edeyim dedim :)

quote:

Orijinalden alıntı: ırmakyagmur

İlker Bey,

Chicco CT0.2 setinin Amerika versiyonunu (anakucağının bazası var) gittigidiyorda satan bir satıcı var. Biz sadece bazasını 200 küsüre getirtebildik, bu anakucağı-bebek arabası ve anakucağının bazası olarak 3 parça ve teklif 250 lirada. Eğer baza alacağımız zaman bu ilan olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım. Haber vereyim dedim. İyi günler dilerim.

http://urun.gittigidiyor.com/CHICCO-Puset-Araba-Koltugu-Amerika-dan_W0QQidZZ19403729

İlanın bitimine 3 gün kalmış bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Ben aldım onu. Kusura bakma :)

Hadi yaa... Hocam ne kusura bakıcam, güle güle kullanın. Sevindim sizin adınıza, çünkü o bazayı bulmak gerçekten zor iş.
    Bu arada önümüzdeki Şubat ya da Mart'a kadar işiniz biterse bazasına talibim
  • Evet baza meselesi Türkiyede gerçekten sıkıntı. Aynı modelin Türkiye bazalı satılan versiyonuna baktım bazaların alakası yok. Uyduruk birşey koymuşlar ve fiyat da uçuk.

Satıcak olursam aklımdasınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Evet baza meselesi Türkiyede gerçekten sıkıntı. Aynı modelin Türkiye bazalı satılan versiyonuna baktım bazaların alakası yok. Uyduruk birşey koymuşlar ve fiyat da uçuk.

Satıcak olursam aklımdasınız :)

Hocam benim tarih belli Şubat ayı. Bundan sonra, sizin ufaklığın Şubat'a kadar bol bol sütünü içmesi, yemeğini yemesi ve 9-10 kiloya çabucak ulaşıp, koltuğa sığmaz hale gelmesini dilemekten başka çarem kalmıyor
    Tabi o saatten sonra da 3. el bazaya para vermem ama son zamanlardaki favorim olan İstanbul yolundaki Liva'da güzel bir yemek ısmarlayabilirim.Görüşmek üzere diyelim

• :) O kadar ucuza gitcemi sanmıyorum . Neyse günü gelsin bakarız.
  • arkadaşlar resimdeki ürünü hızlıal sitesinden 285 liraya aldım 2 gün önce elime geçti ürün diğer ürünlerin teknik ve konfor olarak nasıl olduğu hakkında bilğim yok fakat öyle alalade bi örün gibi gelmedi montajını yaptım çokta sağlam oldu, gelgelelim koltuk yüksekliği biraz aşağıda kaldı ve bizim bıcırık cam seviyesinin biraz altında kaldı bu konu ile ilğili bi çözüm yolu varmıdır bilğisi olan varmı???

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chewiks
    arkadaşlar resimdeki ürünü hızlıal sitesinden 285 liraya aldım 2 gün önce elime geçti ürün diğer ürünlerin teknik ve konfor olarak nasıl olduğu hakkında bilğim yok fakat öyle alalade bi örün gibi gelmedi montajını yaptım çokta sağlam oldu, gelgelelim koltuk yüksekliği biraz aşağıda kaldı ve bizim bıcırık cam seviyesinin biraz altında kaldı bu konu ile ilğili bi çözüm yolu varmıdır bilğisi olan varmı???

Hayırlı olsun arkadaşım, camdan bakması için sakın çocuğun altına yastık filan koymayı denemeyin! Bu şekilde emniyet kemerinin çocuğu doğru yerlerden tutmayıp, sert fren ya da çarpma anında çocuğun kemerlerin altından kayma ihtimali ya da
    zarar verici bölgelerine denk gelme ihtimali var. Konunun daha önceki sayfalarında bu durumla ilgili açıklayıcı bilgiler olması lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chewiks
    arkadaşlar resimdeki ürünü hızlıal sitesinden 285 liraya aldım 2 gün önce elime geçti ürün diğer ürünlerin teknik ve konfor olarak nasıl olduğu hakkında bilğim yok fakat öyle alalade bi örün gibi gelmedi montajını yaptım çokta sağlam oldu, gelgelelim koltuk yüksekliği biraz aşağıda kaldı ve bizim bıcırık cam seviyesinin biraz altında kaldı bu konu ile ilğili bi çözüm yolu varmıdır bilğisi olan varmı???

Hayırlı olsun arkadaşım, camdan bakması için sakın çocuğun altına yastık filan koymayı denemeyin! Bu şekilde emniyet kemerinin çocuğu doğru yerlerden tutmayıp, sert fren ya da çarpma anında çocuğun kemerlerin altından kayma ihtimali ya da
    zarar verici bölgelerine denk gelme ihtimali var. Konunun daha önceki sayfalarında bu durumla ilgili açıklayıcı bilgiler olması lazım.

Yastık koyma fikri aklıma gelmemişti ama iyi fikir

şaka bitarafa onun altına konulabilecek orjinal bi aparatı varmı diye sorumu düzelteyim ( Yastık hariç )

• Sonunda kızıma bir koltuk aldım. Be safe izi comfort isofix X1 modeli. Doğrusu bu forumda yazılanların tercihimde etkisi çok oldu. Özellikle İlker Bey 'in Be safe hakkında verdiği bilgiler benim için belirleyici oldu. Herkese ilgisinden dolayı teşekkürler.
    Gelelim koltuk hakkındaki düşüncelerime:
    1. Yüksek oturma konumu var bizim ufaklık dışarıyı seyretmeye başladı bile.
    2. İsofix mekanizması çok güven verici ve takması - çıkarması kolay.
    3. Malzeme kalitesi gayet iyi.
    4. Çarpışma test sonuçlarını zaten sizlerden öğrendim.
    5. Koltuk 3 kademe ayarlanabiliyor. En yatık pozisyonda, uyurken kızımın başı öne düşmüyor.
    6. Fiyatı 650 lira, 5 taksit + yazlık havlu kılıf hediye.
    7. Uzun yolda biraz terletiyor. Belki tek olumsuz yanı bu.
    Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Herekese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbow22

Hocam iyi bir karar verdiniz, umarım keyifli yolculuklar yaparsınız.
    Kararınızda yardımcı olabildiğim için sevindim çünkü ben alırken bu marka için deneyimlerini paylaşacak birisini bulamamıştım.
    Bir de nereden satın aldığınızı yazarsanız iyi olur çünkü bu yönde sorular geliyor.
  • bende koltuğu aldım.
    kraft omega modeli.
    bebeğimiz henüz 5. aynı bitirdi ama kilo 9 olduğu için (maşallah) koltuk almak zorunda kaldık ancak şehir içinde yinede ana kucağını kullanıyoruz sanırım 1 ay içerisinde koltuğu araca bir daha kaldırmamak üzere koyacağım.
    evde şimdi bebeğimizi araba koltuğunda oturtuyoruz ve aşırı derece memnun :))
    ama arabada nasıl olur bilmiyorum.
    son olarak aracında isofix olmayanlara dolaysıyla isofixsiz koltuk alacaklara tavsiye edebilirim.
  • İrem Bebe İçerenköy mağazasından aldım. İnternet üzerinden satışları da vardı. Şu an için piyasada en uygun satan yer burası gibi.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rainbow22

Hocam iyi bir karar verdiniz, umarım keyifli yolculuklar yaparsınız.
    Kararınızda yardımcı olabildiğim için sevindim çünkü ben alırken bu marka için deneyimlerini paylaşacak birisini bulamamıştım.
    Bir de nereden satın aldığınızı yazarsanız iyi olur çünkü bu yönde sorular geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.