Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende sizin gibi bakıyorum hocam bizim tek sıkıntımız denemeden almak olacak 13.5 kg 95 cm bizim ufaklık 2 ay sonra 3 yaşında olacak
  • Bugün Ebebekten besafe izi comfort x3 isofix oto koltuğunu aldım sonunda. İndirimde 2039 liraya geldi. 6 taksit yapıyor en fazla.

İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Mağazada ilk denemede montla sığmamıştı içine. Bu sefer eleman mont giymenin sakincalarini söyleyip cikartmamizi istedi. Montsuz deneyince hemen hemen tam sığdı. Şu an 7.5kg bebeğimiz.

Kemer, isofix ve ayağıyla üçlü montaj yaptım. Kaya gibi sabitlendi. Ana kucağı olarak chicco liteway plus kullanıyorduk arabada. Onu çıkarıp bunu koyunca bayağı az yer kapladı.

Britax Römer Trifix2 i-safe ile bunun arasında kalmıştım. Çevremde yüksek olsun, çocuk dışarıyı izler, sıkılmaz diyen çok kişi vardı. Hem bu, hem yatış pozisyonu olarak britaxtan daha çok yatması, hem de üçlü bağlantı olması kararımda etkili oldu. Britaxin içi daha geniş olduğundan bebeği oturttuğumda içinde küçük kaldı bayağı. Şimdi kullanmaya başlayacağım için güvenlik sorunu yaşamamak için besafe daha çok içime sindi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Bugün Ebebekten besafe izi comfort x3 isofix oto koltuğunu aldım sonunda. İndirimde 2039 liraya geldi. 6 taksit yapıyor en fazla.

İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Mağazada ilk denemede montla sığmamıştı içine. Bu sefer eleman mont giymenin sakincalarini söyleyip cikartmamizi istedi. Montsuz deneyince hemen hemen tam sığdı. Şu an 7.5kg bebeğimiz.

Kemer, isofix ve ayağıyla üçlü montaj yaptım. Kaya gibi sabitlendi. Ana kucağı olarak chicco liteway plus kullanıyorduk arabada. Onu çıkarıp bunu koyunca bayağı az yer kapladı.

Britax Römer Trifix2 i-safe ile bunun arasında kalmıştım. Çevremde yüksek olsun, çocuk dışarıyı izler, sıkılmaz diyen çok kişi vardı. Hem bu, hem yatış pozisyonu olarak britaxtan daha çok yatması, hem de üçlü bağlantı olması kararımda etkili oldu. Britaxin içi daha geniş olduğundan bebeği oturttuğumda içinde küçük kaldı bayağı. Şimdi kullanmaya başlayacağım için güvenlik sorunu yaşamamak için besafe daha çok içime sindi.

Hayirli olsun. İsofix varken kemeri takmayin . Kizak sistemini engellemis oluyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar,

Trifix2 i-size oto koltuğu aldım kızım için. Bu güne kadar hep arkaya bakarak yolculuk yaptı. Bu koltuğa geçtikten sonra biraz mızmızlandı. Dün de 30-45 dk yolculuk yaptıktan sonra kustu. Sizce
    araba tutmuş olabilir mi ? Sürekli yan pencereden bakınca ve pencere de küçük olunca her şey çok hızlı akıyor, ön camdan ya da arka camdan bakıldığı gibi daha yavaş değil.

Müsait bir zamanda yine dolaştıracağım bunu kontrol etmek için, eğer araba tutuyorsa buna bir çare bulmam gerekiyor. Belki camı bulut resmi gibi bir şeyle kapatabilirim ??

Varsa önerileriniz sevinirim,
  • Bir de koltuğun kumaşını 30 derecede yıkadık ama kusmuk lekesi çıkmamış. Bu konuda da yardıma ihtiyacım var.

• Arkadaşlar merhaba,

9 aylık 9kg oğlumuz için cybex priam ile gelen oto koltuğunu yenileme kararı aldık çünkü meraklı bıdık artık ona hem sığmıyor gibi duruyor hem de çok sıkılıyor, sürekli bir ön tarafa bakma çabası var.

şu an britax advansafix IV r almak üzereyiz 9-36 kg olduğu için, kullanan varsa yorum alabilir miyim ya da şunu öneririm diyen varsa da merak ediyorum artı ve eksikleri ile, bilgiler için şimdiden teşekkürler.

• https://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-ergo-3d-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-p-HBV00000B9NZV?magaza=mainstore

bu heyner nasıldır kullanan yada bilgisi olan var mı

• 9-36 kg koltuk öneriniz var mıdır?

Joie Every Stage'e baktım ama adac sonuçları pek tatmin edici değil. Recaro Young Sport Hero'ya döndüm ancak o da adac'ta ortalama. Aslında bu adac puanını yanlış değerlendirdiğimizi düşünmeye başladım. Yani 1 yerine 2,5 alınca koltuk güvensiz demek olmamalı. Reelde ciddi yaralanmaya yol açacak bir fark olduğunu sanmıyorum. Adac 3 alanı (mesela joie every stage) turuncu işaretlemiş ama kabul edilir diye nitelendirmiş. Turuncuyu gören kötü puan almış bu diyor. Ama adac aslında kabul edilir diyor, yani testi geçmiş demek. İlle 1-2 arası puan mı aramalıyız?

• quote:

Orijinalden alıntı: mert05

https://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-ergo-3d-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-p-HBV00000B9NZV?magaza=mainstore

bu heyner nasıldır kullanan yada bilgisi olan var mı
    Uzun zamandır koltuklarla ilgilenmedim ama zamanında çok araştırmış birisi olarak; hafızam beni yanıltmıyorsa, Heyner'in güvenlik konusunda doğru düzgün bir testi veya başarısı yok.

• Arkadaşlar konu açmiştim ancak yeri burasıymış.

92 cm 12,5 kg olan evladımız 3 yaşına girmek üzere azıcık minyon. 15-36 koltuklarda kendi kemeri yok. emniyet kemeri ile bağlandığı için. koltuk şuan için oğlana büyük geliyor. buyüzden 0-36 olarak geçen grupda kendi emniyet kemeri olduğu için o gruptan koltuk öenrilerinize açığım.

Başımdan şöyşle bir olayda geçti. Yerel bir mağazadan indirimde olması ile ve kenar döşemeleri deri / sunni deri olduğundan kraft teknofix modelinin siyahını geçen hafta sonu aldım. ve evde kutusunu bizzat açıp Nissan qashqai 2018 model aracıma isofix ile bağlamk istedim. ancak bir türlü koltuk sabitlenmedi. sürekli sağa sola hatta öne arkaya oynuyordu( top heider bağlantısı yapmama rağmen) aldığım yere görütdüm. Mağaza müdürü bizzat arabanın yanına gelip inceledi.oda beceremedi. ( eski koltuk 0-18 chicco isofixkli) ve üzülerek iade ettik. sağolsun sorunsuz aldı.

ben şu koltuk farkından olduğunu düşünüyorum. Katılıyor musunuz?

1- kotuğun alt taban ile sırt yüzeyi arasındaki birleşim alanı açısı.!

2- isofixli koltuğun koltuğa temas eden yüzeyinin şekli!

Bu resimde standart bir isofix var ( eski nesil diye tabir edenlerde var) bu tipte olan eski aracımda mıh gibi oturan koltuk 2ç resimdeki koltuğa oturmuyor

resim gibi mevcut koltuk

işartetli alanda yass9ı bir panel ve açı var her isofix buraya oturmuyor bence.! şimdi isofix görsellerinide atınca daha net olacak

eski tip isofix dediğim;

düz kare arka kısmı olan

buda açılı bir arka yüzeyi olan yani resimdeki koltuğa daha rahat oturacak tip isofix

anlatabildim mi? yoksa yanılıyor muyum. İade ettiğim için görsel atamıyorum. siz mevcut koltuk yapıma sahip olanlar isofix bağlantı görsellerini atabilirler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

Arkadaşlar merhaba,

9 aylık 9kg oğlumuz için cybex priam ile gelen oto koltuğunu yenileme kararı aldık çünkü meraklı bıdık artık ona hem sığmıyor gibi duruyor hem de çok sıkılıyor, sürekli bir ön tarafa bakma çabası var.

şu an britax advansafix IV r almak üzereyiz 9-36 kg olduğu için, kullanan varsa yorum alabilir miyim ya da şunu öneririm diyen varsa da merak ediyorum artı ve eksikleri ile, bilgiler için şimdiden teşekkürler.
    Arkadaşlar yok mu bir yorum yapabilecek olan acaba?

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

• Maxi-Cosi Tobi ile BeSafe Izi Confort X3 arasinda kalmıştım. eBebek kampanyasinda X3 GittiGidiyor’da 1120 TL’ ye geliyordu. Ancak ADAC testi olmasi nedeniyle 1220 TL’ye Tobi’yi amazon dan satin aldım. Umarim sorun yasatmaz.

• quote:

Alıntıları Göster
    3bin tl ona bağlayana kadar römer trifix i-size 2 bin tl civarlarına alıp daha sonra (4 yaşından sonra ) kaliteli bir 15+36 koltuk alırsınız.
  • 9-18 grubu için soruyorum. ISOFIX gerçekten gerekli mi?
  • metamorphoses M kullanıcısına yanıt
    Hayir değil. Aracimda isofix olmasina rağmen kemerli bir urun satin aldim. Ne isofixli koltuklar var testlerden kalan.

• metamorphoses M kullanıcısına yanıt
    Evet. Satıcı amazon zaten bu üründe. GG ve N11’de de fiyat iner diye bekledim bir süre ancak 1450’nin altina inmedi.

Tobi, X3 ve King 2 ATS seceneklerim arasindaydi. ADAC sonucu ve gecmis fiyatlarina bakarak en iyi secenegin Tobi olduğuna karar verdim.

• wurtz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Güzel günlerde kullanın. Satıcı yorumlarında paketlemeyle ilgili olumsuz yorumlar olunca tereddütte kaldığım için sormak istedim.
  • Arkadaşlar merhaba, yakında bebiş gelecek inşallah...
    Bebek araba koltuğu hakkında neredeyse hiç bilgim yok.
    Fikrinizi almak istediğim bazı sorularım var..yardımcı olursanız memnun olurum.
    *Bebek doğduğunda koltuğu hazır etmiş olayım mı
    *Araç Reno Kango, arka koltuklarda emniyet kemeri yok..arabayı monte etmem için emniyet kemeri şart mı.
    *Aracın arka tarafında tek giriş kapısı var.. kapıdan girişteki koltuk tekli,dipteki ikili.. koltuğu illa tekli tarafa mı monte etmem gerekiyor. (Girişteki tekli koltuk kısmına kurmam şartsa kapı girişi tıkanmış olacak maalesef..)
    *Bebek koltuğu monte edildikten sonra hep sabit mi kalıyor, araca bineceğinde takıp çıkartsam çok mu meşagatli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ideaidea -- 24 Aralık 2018; 8:17:8 >
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.