Şimdi Ara

otomatik vitesteki a nın anlamı nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
24.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ilanda vites kutusundaki a harfi dikkatimi çekti ne anlama gelir bilen varmıdır ve yarı otomatik ve tam otomatik ayrımı nasıldır bilgilendirirmisiniz ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-oto-club-den-2010-peugeot-308-1.6-hdi-millesim-full-plusfull-bakimli-128863291/detay

• a, tam otomatikteki D konumuyla aynı anlama gelir Toyota Corolla dizel otomatikte D yerine E konumu var. İleri gitmek için vites a konumuna alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 19 Haziran 2013; 20:35:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A: automatic
    M: manuel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani a ya alınca bayanlar rahatlıkla kullanabilir öylemi kendi düşer çıkar vitesler değimi hocam?
  • Araç otomatik değil triptonik anladığım kadarıyla

M'ye alıp ileri doğru ittirdiğinizde vites büyütür, geri çektiğinizde küçültür.

A'da ise otomatik araç belirler vitesi kendi atar vitesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

yani a ya alınca bayanlar rahatlıkla kullanabilir öylemi kendi düşer çıkar vitesler değimi hocam?

Bayanlar demesek hocam biz ona?

Çünkü otomatik araç sevdalısıyım bende biraz, üstüme alınıyorum kötü oluyorum.

A ya alınca bildiğimiz otomatik vites

M ye alınca yarı otomatik. Debriyaj yok ama siz kontrol ediyorsunuz vitesi büyütsün mü küçültsün mü diye.
  • örneğin şu araçta vites tam otomatik midir yarı otomatikmidir? ilanda yarı otomatik olarak işaretlenmiş kimisi vites geçişleri sarsıntılı olur tam otomatiklere göre dedi ne kadar doğru acabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-2009-308-dizel-otomatik-tum-bakimlari-yapilmis-126495398/detay/
    aile kullanacak yani ihtiyacı olan alıp gidecek aracı o yüzden kendisi vites attırmasıda önemli yarı otomatik tam otomatik olayında haliyle kafam karıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

yani a ya alınca bayanlar rahatlıkla kullanabilir öylemi kendi düşer çıkar vitesler değimi hocam?

M ye alınca yarı otomatik. Debriyaj yok ama siz kontrol ediyorsunuz vitesi büyütsün mü küçültsün mü diye.

hocam bende kullanıcam yılların manuelcisi şimdi otomatik arabaya binecek bakalım neler olacak
    50 çeşit vites var kafam bayağı karıştı 308 lerin 2009 üstünün bazıları otomatik bazıları yarı otomatik yazmış anlamadım gitti

• quote:

örneğin şu araçta vites tam otomatik midir yarı otomatikmidir? ilanda yarı otomatik olarak işaretlenmiş kimisi vites geçişleri sarsıntılı olur tam otomatiklere göre dedi ne kadar doğru acabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-2009-308-dizel-otomatik-tum-bakimlari-yapilmis-126495398/detay/
    aile kullanacak yani ihtiyacı olan alıp gidecek aracı o yüzden kendisi vites attırmasıda önemli yarı otomatik tam otomatik olayında haliyle kafam karıştı

Yarı otomatik ya da tam otomatik demek teknoloji farkıdır ikisinde de vitesleri araba kendi artırır. Çoğu şanzımanda manuel konumu da vardır kendiniz ileri geri yapabilirsiniz. İkisinde de debriyaj yoktur. Yarı otomatikte özellikle bazı kalitesiz türlerinde vites geçişlerinde sarsıntı olabilir, tam otomatik daha sorunsuzdur.

• quote:

quote:

quote:

hocam bende kullanıcam yılların manuelcisi şimdi otomatik arabaya binecek bakalım neler olacak
    50 çeşit vites var kafam bayağı karıştı 308 lerin 2009 üstünün bazıları otomatik bazıları yarı otomatik yazmış anlamadım gitti

Hem otomatik hem yarı otomatik.

M ye alırsanız yarı
    A ya alırsanız tam otomatik oluyor.

Otomatik vites de tam keyif arabası oluyor hiç kafanız takılmasın. Eniştem manuel Cruze hediye etti, hediyedir diye de satmak istemiyorum ayıp olur diye ama hiç kullanmıyorum acayip yoruyor insanı.

Teknoloji vermiş bize işte kendi kendine vites atan arabayı, bir daha niye manuel alır insanlar buna aklım ermiyor. Hadi 500 beygir araba olsa neyse de...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanunal

quote:

örneğin şu araçta vites tam otomatik midir yarı otomatikmidir? ilanda yarı otomatik olarak işaretlenmiş kimisi vites geçişleri sarsıntılı olur tam otomatiklere göre dedi ne kadar doğru acabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-2009-308-dizel-otomatik-tum-bakimlari-yapilmis-126495398/detay/

Yarı otomatik ya da tam otomatik demek teknoloji farkıdır ikisinde de vitesleri araba kendi artırır. Çoğu şanzımanda manuel konumu da vardır kendiniz ileri geri yapabilirsiniz. İkisinde de debriyaj yoktur. Yarı otomatikte özellikle bazı kalitesiz türlerinde vites geçişlerinde sarsıntı olabilir, tam otomatik daha sorunsuzdur.

eyw hocam bende ona göre bakayım o zaman tam otomatik işime gelir

• otomatik vites sürüş zevkini baltalayan insan hayatını tehlikeye atan yakıt düşmanı iğrenç bir icat. otomatik vites süren adam gelip te ben araba kullanıyorum demesin...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

M ye alırsanız yarı

Otomatik vites de tam keyif arabası oluyor hiç kafanız takılmasın. Eniştem manuel Cruze hediye etti, hediyedir diye de satmak istemiyorum ayıp olur diye ama hiç kullanmıyorum acayip yoruyor insanı.

Teknoloji vermiş bize işte kendi kendine vites atan arabayı, bir daha niye manuel alır insanlar buna aklım ermiyor. Hadi 500 beygir araba olsa neyse de...

aynen hocam 300 bh üstü arabalarda manuel neysede bizimkiler 1.6 arabayı manuel kullanmaktan daha fazla zevk alıyor avrupaya gelince orda pek manuel araba olduğunu sanmam illaki vardır ama otomatik daha baskındır kanımca.bende yıllardır boşa al 1 e al bıktım usandım ankara trafiğinde bi gün arkadaşın otomatik 308 ine binince gördüm rahatlığı kararımı verdim hatta şimdi ben otomatiği alınca babamda görüp özenebilir diye düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

M ye alırsanız yarı

ahahahaha manuel cruze hediye etti ama kullanmıyorsun öyle mi ahahahahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: Semih Esentürk

ahahahaha manuel cruze hediye etti ama kullanmıyorsun öyle mi ahahahahaha

Aynen öyle

Aracı baba evine bıraktım, oradaki otoparkta duruyor.

Arada bir annem eğer yüklü alışverişe giderse onla gidiyormuş, kendi arabasına sığamıyor.

Manuel araba (hele ki İstanbul'da) işkenceden başka bir şey değil gözümde.

• kesinlikle katılıyorum manuel trafikte başlı başına bir çiledir
  • quote:

aynen hocam 300 bh üstü arabalarda manuel neysede bizimkiler 1.6 arabayı manuel kullanmaktan daha fazla zevk alıyor avrupaya gelince orda pek manuel araba olduğunu sanmam illaki vardır ama otomatik daha baskındır kanımca.bende yıllardır boşa al 1 e al bıktım usandım ankara trafiğinde bi gün arkadaşın otomatik 308 ine binince gördüm rahatlığı kararımı verdim hatta şimdi ben otomatiği alınca babamda görüp özenebilir diye düşünüyorum

Alsın ya baban da alsın herkes alsın otomatik vitesi.

Görüyoruz manuel manyağı olan herifleri de..

Avcılar yokuşunda herif alıyor vitesi 5. vitese araba bayıla bayıla çıkıyor. Arkada trafik mi oluşturuyor, insanların zamanını mı çalıyor umrunda değil...

Yada alıyorlar altlarına şahini, fluenceyi lastik öttürüyorlar gecenin bir saati bütün mahalle sakinlerine rahatsızlık veriyorlar.

Hele Astra ile çıktığımda çok gaza gelenler oluyor. Kırmızı olduğu için her gören yanımdan geçerken vites küçültüyor basıyor gaza Avcılar yokuşunda. Arada bir benim de kanım kaynarsa bende basıyorum araba açıyor turboyu sonra görüyorum o "manuel vitesin harikalığını" dikiz aynamda.

• quote:

quote:

Alsın ya baban da alsın herkes alsın otomatik vitesi.

Görüyoruz manuel manyağı olan herifleri de..

Avcılar yokuşunda herif alıyor vitesi 5. vitese araba bayıla bayıla çıkıyor. Arkada trafik mi oluşturuyor, insanların zamanını mı çalıyor umrunda değil...

Yada alıyorlar altlarına şahini, fluenceyi lastik öttürüyorlar gecenin bir saati bütün mahalle sakinlerine rahatsızlık veriyorlar.

Hele Astra ile çıktığımda çok gaza gelenler oluyor. Kırmızı olduğu için her gören yanımdan geçerken vites küçültüyor basıyor gaza Avcılar yokuşunda. Arada bir benim de kanım kaynarsa bende basıyorum araba açıyor turboyu sonra görüyorum o "manuel vitesin harikalığını" dikiz aynamda.

bigün denk gelelim o yokuşta da plakamı ezberletiyim sana. gör manuel in nimetlerini. oturur turbonla çelik çomak oynarsın ondan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Semih Esentürk
    bigün denk gelelim o yokuşta da plakamı ezberletiyim sana. gör manuel in nimetlerini. oturur turbonla çelik çomak oynarsın ondan sonra

70 km/s üzerine çıkarsan plakanı ezberler 5 dakika sonra kenara çeker polise ihbar ederim hız limitini aştığın için.
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    hahaha. sadece güldüm bu yorumundan sonra.. ve listeme bir çentik daha attım plakamı ezberleyenler arasına..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.