Şimdi Ara

Otomatik ne güzelmiş arkadaş (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
10.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 5 yıldır hergun otomatik arac kullanıyorum ara arada manuel kullaniyordum. Aracimi sattım üç araca almak baktım ve fiyat/fayda oranlari yüksek olduklarindan 3 ude manuel di sonuçta ucude satıcılar yüzünden gerçekleşmedi (ikisi yalan söylemiş, digeride aracı satmaktan vazgeçti)

Yanlız onları alacak iken hep aklımda ya acaba tekrar manuele geçerek yanlış mı yapıyorum diye düşünüyordum.

Bunu test için bayram seyahatleri için araç kiralarken aracı manuel tercih ettim ve perşembe den beri manuel aracı kullanıyorum sonuç olarak yorumun şu

Tabiki otomatik rahatlığı manuel de yok ama sonuçta bende paşa çocuğu değilim eğer fiyat fayda olarak güzel bir araç denk gelirse hiç düşünmem manuel de alabilirim.

Benim için çok çok büyük eziyet değil ama yoğun trafik ortamında uzun saatler trafikte kalma durumu olan bir yerde olsam (örneğin Ankara İstanbul gibi) o zaman hiç düşünmeden otomatik alırdım.

Sonuçta ben herzaman ki tespitimi yapayım

Ne satın alınacaksa alinsin içinde bulunulan durumun, alacak kişinin ve ürünün özellikleri göz önünde bulundurularak tercihte bulunulmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu adamların nasıl hayatı varsa artık arabalarından başka övünecek bir özellikleri yok galiba. Yorumlara bak ya.

• canvarol kullanıcısına yanıt
    cvt sistem atiklik olarak çift kavramalıların gerisinde olsa da konfor açısından gayet iyidir. üst vitese geçmeden önce motor devrini arttırmaya gerek yok. dün ist->izmir yaptım, kalkışlarda gazı 1750~2000devire sabitliyorum araç usul usul hızlanıyor. çift kavramalılar da zevklidir ama bunun zevki de bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesi kendi ile aynı şartlarda sanıp düz vites seven adamlara laf atanlara da bitiyorum. Herkes sizin gibi buz dolabı beyazı araba alıp 5 kr daha nasıl az yakar mantığıyla işe gidip gelmek için kullanmıyor arabayı.Ya da otomatik alayım satarken zorlanmam mantığıyla düşünmüyor.

Tutku olarak gören insanlar da var. Sadece keyif almak için araba kullanan adamlara otomatik vites küfür gibi bir şey emin olun.
  • Kimse kimseyi çekemiyor. Ne istiyorsanız kullanın be ama illa savunucaksınız ve en iyisi sizin kullandığınız olacak.

Gidin biraz vergi sistemine çemkirin de hepimiz daha iyi araçlara binelim.Böyle saçma saçma kıyaslardan bir türlü kurtulamadı forum.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Beceremeyen için romansta, romantizmde olmaz tabi.

Ne kırmızı ışıkta ne ara hızlanmalarda aynı aracının düz vitesine sahip olan bi güzel dumane eder sizleri.

Otomatik vites ayrıca dikkat eksikliğine yol açar. Kullanım kolaylığındandır.

Aracın park sensörünüde soktum bunları kullanan insanlar becerisi olmayanlardır. O yüzden 10 yıl geçer park sensoru olmayan bir araca bindiginde halen sozde 10 yıllık sofor aracı park edemez. Park sensoru vb. her turlu kolaylık sizin bilimsel olarak motor noronlarınızın calismasini yavaslatır ve koreltir.

Gel çift kavramalı hatta tork konvertörlü araçla deneyelim boyunun ölçüsünü al istersen. Hiç bir insan bilgisayarlı otomasyon sistem kadar hızlı ve her seferinde aynı kararlılıkta eylem yapamaz. Bu ister vites değiştirme olsun ister başka bir iş. Sen ayağını debriyaja götürene kadar dsg üst vitese geçmiş olur. Dikiz aynasında küçülürsün, tecrübeyle sabit..

Manuel focus rs, dsg golf gti'dan nasıl tokat yiyor hızlanmada açıp izle. Bir sen akıllısın heralde, manuel ile daha hızlı oluyordu da ferrari, lamborghini, koenigsegg, bugatti bütün spor otomobil üretiicleri onun için milisaniyede vites değiştiren sistemlere geçtiler, onun için m bmwlerde manuel vites ancak opsiyon olarak alınabilmekte, onun için formula 1 de bile klasik manuel sistemden yıllar önce vazgeçildi değil mi?
    Onlar yanlışlar bir sen manuelci usta şöför doğrusun he mi? yav git.

İnsanları salak saçma kalıplaştırmaktan vazgeçin artık yok otm kullanan araba süremezmiş, yok park edemezmiş, siz kısa donla gezerken burada otm kullanan insanlar o zamanlar broadwayler, serçeler kullanıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 25 Haziran 2017; 11:47:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Hocam boşverin bunları

Neymiş efendim otomatik acemi işiymiş ustalıklarını köreltirmiş sözlerinde samimi iseler burunlu bmc kullansınlar

Ben hergün hem 10 teker manüel kamyon kullanıyorum hem otomatik vites araba kullanıyorum şimdi ben acemi olduğum içinmi otomatik araba aldım

Zaten büyük şehirde manüel araba kullanmak kendine zulmetmek oluyor imkan varsa otomatik süperdir.

Aynen kardeşim, daha birkaç ay önce tır şöfürü bir abimiz arkadaştan polo dsg aldı. Adam kendi diyor, şehir içinde böyle otomatik küçük araba büyük rahatlık kendim kullanacağım diye. Bunlara baksan abi tırcı, ama otomatik araba kullandığı için şöförlüğü yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

Ne kırmızı ışıkta ne ara hızlanmalarda aynı aracının düz vitesine sahip olan bi güzel dumane eder sizleri.

Aracın park sensörünüde soktum bunları kullanan insanlar becerisi olmayanlardır. O yüzden 10 yıl geçer park sensoru olmayan bir araca bindiginde halen sozde 10 yıllık sofor aracı park edemez. Park sensoru vb. her turlu kolaylık sizin bilimsel olarak motor noronlarınızın calismasini yavaslatır ve koreltir.

Gel çift kavramalı hatta tork konvertörlü araçla deneyelim boyunun ölçüsünü al istersen. Hiç bir insan bilgisayarlı otomasyon sistem kadar hızlı ve her seferinde aynı kararlılıkta eylem yapamaz. Bu ister vites değiştirme olsun ister başka bir iş. Sen ayağını debriyaja götürene kadar dsg üst vitese geçmiş olur. Dikiz aynasında küçülürsün, tecrübeyle sabit..

Manuel focus rs, dsg golf gti'dan nasıl tokat yiyor hızlanmada açıp izle. Bir sen akıllısın heralde, manuel ile daha hızlı oluyordu da ferrari, lamborghini, koenigsegg, bugatti bütün spor otomobil üretiicleri onun için milisaniyede vites değiştiren sistemlere geçtiler, onun için m bmwlerde manuel vites ancak opsiyon olarak alınabilmekte, onun için formula 1 de bile klasik manuel sistemden yıllar önce vazgeçildi değil mi?

İnsanları salak saçma kalıplaştırmaktan vazgeçin artık yok otm kullanan araba süremezmiş, yok park edemezmiş, siz kısa donla gezerken burada otm kullanan insanlar o zamanlar broadwayler, serçeler kullanıyordu.

Bosuma yazmisin ilk satirindan sonra okumaya bile tenezzul etmedim tek soru.

Neden o zaman Ralli Formula 1 Manuel ? Kural yok manuel olmak zorunda diye al beynin yansin simdi. Boyunun olcusunu git sana manuel arac kullanan Ralli Nascar Formula araclari versin hepsi manueldir muhterem kisi. Cunku makine daha performansli oldugu icin bu kisiler yarislarda zevkine manuel takiliyor hey Yaratan otomobil bolumu kimlere kalmis formula 1 araclari manueldir bie formula 1 fani olarak daha fazla formula 1 den vurgu yapma. Sirali manuel sjstem kullanilir vitesi yarismaci atar debriyajsizdir otomatik DEGILDIR.

Tork konvektorunude iyi ki yazmisin. Otomatik vitessli tork konvektorsuz aracmi var? Sanki ozel bir sey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 25 Haziran 2017; 12:3:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Şehir içinde, bir ara sokağa girecekken hafifçe yavaşlarsınız, frene dokunursunuz, durmak istemezsiniz, sadece arabayı fren ile tutmak istersiniz, hah... işte otomatik vites tam o anda gaza hala yükleniyor ya, halen bi 'usta gideyimmi gitmeyeyimmi karar veremedim' diyor ya, ayak frende olmasına rağmen motor halen şanzımana bindiği için araba gitmek ve gitmemek arasında kararsız kalıyor ya, işte sadece o his bile otomatikten soğutur.

Hiç bir zaman manuel'in kontrol hissiyatını veremedi, veremeyecek.
    Zira hiçbir yapay zeka henüz yol kondisyonları ve sürücünün ne istediği konusunu tam olarak algılayamıyor henüz, ileride bakarız.

Öyle birşey yok sen nasıl bir şanzıman kullandıysan artık tek kavrama robotize mi kullandın bilmiyorum bir tek onlarda var bu kararsızlık ki artık psa da o şanzımanı bıraktı, çift kavramalarda, cvtde, tork konvertörlüde düşük hızda ne kararsızlık, ne dengesizlik yaşarsın. Ayağını gaza frene nasıl basacağını bilirsen yaş gibi yürür arabani istersen de durur karşı falan koymaz.

• quote:

quote:

quote:

Neden o zaman Ralli Formula 1 Manuel ? Kural yok manuel olmak zorunda diye al beynin yansin simdi. Boyunun olcusunu git sana manuel arac kullanan Ralli Nascar Formula araclari versin hepsi manueldir muhterem kisi. Cunku makine daha performansli oldugu icin bu kisiler yarislarda zevkine manuel takiliyor hey Yaratan otomobil bolumu kimlere kalmis formula 1 araclari manueldir bie formula 1 fani olarak daha fazla formula 1 den vurgu yapma.

Tork konvektorunude iyi ki dusmussunuz . Otomatik vitessli tork konvektorsuz aracmi var? Sanki ozel bir sey

Rallide araçların aşırı sartıntılı, zıplayıp yere vuran tüm aracı sarsan gidişinden dolayı dayanıklılık için otomatik sistemler kullanılmaz. Bir ralli sonrası araçta sağlam ön takım, motor hiçbir şey kalmıyor, bu sebeple ralli sporlarında otomatik sistemlerin kullanılması kolay kolay mümkün olmaz.

Formula 1 de de manuel vites yoktur 80lerin sonunda bırakılmıştır. Elle kontrol edilen tiptronik yarı otomatik sistem vardır, tamamen otomatiğe geçilmemiş olmasının da tek sebebi sürücüler arasında mücadeleyi arttırıcı pilotaj farkı bırakmaktır. Formula 1 ve diğer yarış türlerinin hepsinde bunun gibi işi pilota bırakıcı mücadeleyi öne çıkarıcı sınırlamalar bilinçli olarak yapılır. Örneğin tek motor kullanma, yakıt ikmali yapamama, tek set lastik kullanabilme, çekiş kontrol sistemi kullandırmamai motor hacmini küçültme, lastik enini daraltma gibi. Bu sistemlerin hepsine izin verseler pilotaj farkları azalır. Çünkü bunlar çok daha hızlı yapar aracı.

Yani manuel daha hızlı değil yavaştır. Diyorum ya sana süper spor üreticiler manuel daha hızlıysa neden hepsi piyasadaki en hızlı otomatik sistemleri kullanıyor şu anda? Bugün milisaniyede vites değiştiren otomatik sistemlere sen hangi refleksle yaklaşmayı umuyorsun? İnsanın gözünü kırması 300 milisaniye sürüyor bu vitesler 200 milisaniyede vitesi değiştirmiş oluyor, sen o sürede ayağını debriyaja bile götüremezsin. Git nfs oynayıp hayal kurmaya devam et sen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 25 Haziran 2017; 12:5:1 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neden o zaman Ralli Formula 1 Manuel ? Kural yok manuel olmak zorunda diye al beynin yansin simdi. Boyunun olcusunu git sana manuel arac kullanan Ralli Nascar Formula araclari versin hepsi manueldir muhterem kisi. Cunku makine daha performansli oldugu icin bu kisiler yarislarda zevkine manuel takiliyor hey Yaratan otomobil bolumu kimlere kalmis formula 1 araclari manueldir bie formula 1 fani olarak daha fazla formula 1 den vurgu yapma.

Tork konvektorunude iyi ki dusmussunuz . Otomatik vitessli tork konvektorsuz aracmi var? Sanki ozel bir sey

Rallide araçların aşırı sartıntılı, zıplayıp yere vuran tüm aracı sarsan gidişinden dolayı dayanıklılık için otomatik sistemler kullanılmaz. Bir ralli sonrası araçta sağlam ön takım, motor hiçbir şey kalmıyor, bu sebeple ralli sporlarında otomatik sistemlerin kullanılması kolay kolay mümkün olmaz.

Formula 1 de de manuel vites yoktur 80lerin sonunda bırakılmıştır. Elle kontrol edilen tiptronik otomatik sistem vardır, tamamen otomatiğe geçilmemiş olmasının da tek sebebi sürücüler arasında mücadeleyi arttırıcı pilotaj farkı bırakmaktır. Formula 1 ve diğer yarış türlerinin hepsinde bunun gibi işi pilota bırakıcı mücadeleyi öne çıkarıcı sınırlamalar bilinçli olarak yapılır. Örneğin tek motor kullanma, yakıt ikmali yapamama, tek set lastik kullanabilme, çekiş kontrol sistemi kullandırmamai motor hacmini küçültme, lastik enini daraltma gibi. Bu sistemlerin hepsine izin verseler pilotaj farkları azalır. Çünkü bunlar çok daha hızlı yapar aracı.

Yani manuel daha hızlı değil yavaştır. Diyorum ya sana süper spor üreticiler manuel daha hızlıysa neden hepsi piyasadaki en hızlı otomatik sistemleri kullanıyor şu anda? Bugün milisaniyede vites değiştiren otomatik sistemlere sen hangi refleksle yaklaşmayı umuyorsun? İnsanın gözünü kırması 300 milisaniye sürüyor bu vitesler 200 milisaniyede vitesi değiştirmiş oluyor, sen o sürede ayağını debriyaja bile götüremezsin. Git nfs oynayıp hayal kurmaya devam et sen..

Ne bos bir yazi .Sirali Manuel sistem var makine mi daha hizli ki vitesi insan ke di eliyle atiyor? Yazik

• Arkadaş lar şöyle bir durum daha var insan yaşı gençken manuel daha çok hoşuna gidiyor belki birazda hevesleniyor burada otomatik vitese bu kadar şiddetli karşı çıkanlarda belki yeni yeni araba kullanıp vites sallamaya hevesleniyolardir. belkide babaları otomatik alırsa araba park halindeyken vitesle oynama imkanı bulamama korkusu ile böyle ani tepki vermişlerdir. Bayram günü üzmeyin çocukları bırakın kendi halelerine gönülleri hoş olsun.

• kiz arkadasin elini tutarken vites dusurmek gerektiginde bi de saat 5 6 gibi kizilay tunali trafiginde nefret ederim manuel vitesten. onun disinda sol bacak yerinde durdugu surece vazgecmem manuelden

• avrupada %70 manuel tercih ediliyormuş,,, ben bu haberi okuduktan sonra artık manuelcileri anlamaya çalışmaktan vazgeçtim, bırak dağınık kalsın, herkes nasıl mutluysa öyle yaşasın,herkesin doğrusu kendine, böyle bir mevzu için insanlar neden birbirini kırar incitir anlamak mümkün değil
  • 2002 Model tam otomatik Opel Corsa sahibiyiz, yaklaşık 10 senedir bizde öncelikle hakkını vermem gerekiyor gerçekten çok rahat, vites geçişleri de gayet iyi 10 yıldır bize hiç büyük masraf çıkartmadı normal bakımlar hariç fakat ben belki de daha genç olduğum için sürekli bir manuel arayışındayım babam 30 yıl manuel kullandıktan sonra şuan halinden çok memnun ama arada manueli özlediğini itiraf ediyor benim manuel sevdam muhtemelen yeterince kullanma fırsatı bulamadığım için bu düzeyde.
  • Old Fords Never Die kullanıcısına yanıt
    Kaç km.de çünkü bayağı bi zaman olmuş şanzıman sağlam.

Maşallah gerçi opel otomatik viteste sorunsuz bi araba.

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    Para çok olunca düşünmüyorsun böyle seyleri bosver kardeş. Patlarsa yenisini alırım. Ben frene basinca araba zorlansa da alirim motor yansa da alırım. Alım gücü işte

Hayırlı günler

• Bende manuel diye tutturuyordum. Taki kuzenimin Golf'ü kullanana kadar. Reis büyük rahatlıkmış bundan sonraki arabamiz otomatik olabilir. Ama manuelde seviyorum yani hangisi gelirse.

• Otomatik iyi güzel hosta 508 inki ızdırap mübarek zaten ertesi gün şanzıman dağıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

Para çok olunca düşünmüyorsun böyle seyleri bosver kardeş. Patlarsa yenisini alırım. Ben frene basinca araba zorlansa da alirim motor yansa da alırım. Alım gücü işte

Hayırlı günler

tm kardeş çıkarken çöpleride al sana zahmet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.