Şimdi Ara

Otomatik ne güzelmiş arkadaş (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
10.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi manuel/otomatik vites araçların arasında +10000 TL gibi bir fark var (belki de daha fazla) aile içinde manuel kullanma da sıkıntı yoksa daha büyük bir borca girip otomatik almanın bir mantığı yok. Bunun fakirlikle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Insanın ihtiyacı neyse onu almalı; Otomatikse otomatik, Manuelse manuel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel 136 beygir kullanıcısıyım. Otomatik büyük kolaylık. Otomatik alabilecek durumum olsa manuele hayatta el sürmem hele trafikte veya Karadeniz'in bol virajlı ve dik yollarında. Vites topuzu bir gün elimde kalacak diye korkuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Manuel vites kullanipta bunu "ben manuel seviyom aga" diye savunanlarınki fakir tesellisinden başka bir şey değildir.. Otomatik vites varken manuel kullanmayı tercih edeni nörölojik açıdan incelemek gerekir..

Manuele sövüp saymana gerek yok. Gidip herkese dsg övüp passatı manuel alan adamsın. Bmw zf8 le otomatik deneyimi yaşadın. Burada boş yapmana gerek yok. İstanbulda imkan varken otomatik öncelikli tercih olmalı. Bende tam otomatik tork konvektörü kullanıyorum. Ama manuelin yanına hiçbir otomatik yaklaşamaz. Otomatiğin rahatlığı dışında hiçbir artısı yok. Gerçi sağ ayak nasır tutacak trafikte sürekli sonuna kadar frene basmaktan. En azından manuelde düz zemindeyken birşeye basma ihtiyacım yoktu. Kimse boşuna tantana yapmasın buralarda. Her ikisinide kullanan biri olarak istanbul gibi çok kalabalık trafikli yerler hariç kesinlikle manuel.

Ya bi defol.. bmw ile otomatik deneyimi yaşamışmışım passattan önce bindigim araba s60 2.0t otm di.. Ne boş adamlarsınız hala manueli savunan insanlar var şu devirde.. Premium markalar bırakmış coktan manueli hepsi nasil en iyi otomatik şanzımanı geliştiririz diye konuşuyolar 8 ileri 9 ileri sanzimanlar çıktı siz hala manuel diyosunuz.. aferin aynen devam.. Bu arada şuanki iki aracımda otomatik golf 1.4 tsi dsg , 520i f10.. manuel araba bidaha almam.. manuel anca motosiklet alırım ki onda bile otomatik çift kavramalı motosikletler çıkmaya başladı.. debriyaja basmadan vites değıştirme ozelligi geldi çogu motora (quick shift).. Yabancılar manuelden kurtulmaya çaliştıkca sizin gibi kendini çok bilge zanneden vatandaşlarımız hala manuel filan diyo komedisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 24 Haziran 2017; 22:0:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Hocam boşverin bunları

Neymiş efendim otomatik acemi işiymiş ustalıklarını köreltirmiş sözlerinde samimi iseler burunlu bmc kullansınlar

Ben hergün hem 10 teker manüel kamyon kullanıyorum hem otomatik vites araba kullanıyorum şimdi ben acemi olduğum içinmi otomatik araba aldım

Zaten büyük şehirde manüel araba kullanmak kendine zulmetmek oluyor imkan varsa otomatik süperdir.

• Bunların tek rakibi THY

Manuel kullananların hepsi formula yarışçısı hepsi son sürat araba kullanır. Eskiden kara şanzıman kamyonlar vardı bunlara onları vereceksin talim yapsınlar

Manuel çok iyi olduğu için bugün otomatik 10bin farkla açık ara önde satılıyor.

• Konadayim burada bile rahatlik farki cok.Sorunsuz bir tam itimatik oldumu bak keyfine.Buyuk rahatlik.

• Metropoller de örn. İstanbul ve engebeli şehirlerde örn. Trabzon,Rize vb. manuel kullanmak kusura bakmayın ama salaklıktan başka bir şey değil.

• Arkadaşlar alt tarafı otomatik güzelmiş diye konu açtım birbirinize söylemedik laf bırakmadınız.ayıp ya,canı isteyen manuel kullanır.ne kadar saygısız,sevgisiz bir toplum olmuşuz.LÜTFEN SAYGILI OLALIM...

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Bunların tek rakibi THY

Manuel kullananların hepsi formula yarışçısı hepsi son sürat araba kullanır. Eskiden kara şanzıman kamyonlar vardı bunlara onları vereceksin talim yapsınlar

Manuel çok iyi olduğu için bugün otomatik 10bin farkla açık ara önde satılıyor.

Hepsi pilot yaa hepsi super shifter.. bi ara bunlar gibi biri daha vardi yine bi manuel otm tartısmasında çift kavrama otomatik şanzımandan manuel vitesle daha hızlı vites değiştirdiğini iddia ediyordu.. Uçuyorum şahitlerim var

Bi bitmediniz manuelciler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 24 Haziran 2017; 22:37:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Beceremeyen için romansta, romantizmde olmaz tabi.

Ne kırmızı ışıkta ne ara hızlanmalarda aynı aracının düz vitesine sahip olan bi güzel dumane eder sizleri.

Otomatik vites ayrıca dikkat eksikliğine yol açar. Kullanım kolaylığındandır.

Aracın park sensörünüde soktum bunları kullanan insanlar becerisi olmayanlardır. O yüzden 10 yıl geçer park sensoru olmayan bir araca bindiginde halen sozde 10 yıllık sofor aracı park edemez. Park sensoru vb. her turlu kolaylık sizin bilimsel olarak motor noronlarınızın calismasini yavaslatır ve koreltir.

Sen 1 den 2 ye atacagim diye ugrasirken otomatik vitesli adam tapa gaz yapar 7bin devir cevirir sana stoplari gosterir.

Yazık iki dakkada tanittiniz kendinizi

• Nirvana333 kullanıcısına yanıt
    Hocam tabiki saygı duyarız herkes istediğini kullansın ama sen çıkar dersin ki ben manuel seviyorum mesela fiyat uygun belki biraz az yakar yada bir nebzede olsa azami hızı yüksek veya rampada daha yüksek devirle tırmanırım vs. Dersen saygı duyarlar ama karşıyı aşağılayarak otomatik acemi işi vs. Dersen o zaman gelecek cevaplara hazır olacaksın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Beceremeyen için romansta, romantizmde olmaz tabi.

Ne kırmızı ışıkta ne ara hızlanmalarda aynı aracının düz vitesine sahip olan bi güzel dumane eder sizleri.

Otomatik vites ayrıca dikkat eksikliğine yol açar. Kullanım kolaylığındandır.

Aracın park sensörünüde soktum bunları kullanan insanlar becerisi olmayanlardır. O yüzden 10 yıl geçer park sensoru olmayan bir araca bindiginde halen sozde 10 yıllık sofor aracı park edemez. Park sensoru vb. her turlu kolaylık sizin bilimsel olarak motor noronlarınızın calismasini yavaslatır ve koreltir.

Sen 1 den 2 ye atacagim diye ugrasirken otomatik vitesli adam tapa gaz yapar 7bin devir cevirir sana stoplari gosterir.

Yazık iki dakkada tanittiniz kendinizi

Manueli ovmussunuz isiiklarda boyle boyle demissiniz. Dsg ile manuel arasinda 0 100 hizlanma farki yok bunu anlatmaya calistim size. Yaptiginiz fakir edebiyati imkan olduksa sizde otomatik alirsiniz keendinizi kandirmayin

• Aracımı 6 ay önce sıfır olarak aldım. Otomatik olmasını çok isterdim ama düz vites ile arasında olan 10-12.000 tl civarı fiyat farkı ve malum vitesin arıza yapma riski beni caydırdı.

• Tembeller nedense otomatiğe tapıyor resmen

• Şehir içinde, bir ara sokağa girecekken hafifçe yavaşlarsınız, frene dokunursunuz, durmak istemezsiniz, sadece arabayı fren ile tutmak istersiniz, hah... işte otomatik vites tam o anda gaza hala yükleniyor ya, halen bi 'usta gideyimmi gitmeyeyimmi karar veremedim' diyor ya, ayak frende olmasına rağmen motor halen şanzımana bindiği için araba gitmek ve gitmemek arasında kararsız kalıyor ya, işte sadece o his bile otomatikten soğutur.

Hiç bir zaman manuel'in kontrol hissiyatını veremedi, veremeyecek.
    Zira hiçbir yapay zeka henüz yol kondisyonları ve sürücünün ne istediği konusunu tam olarak algılayamıyor henüz, ileride bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 25 Haziran 2017; 1:59:35 >
  • ben manuel taraftarıydım ama artık bu trafikte gerçekten çekilmiyor ,birkaç yüz metrede bir trafik lambası ,sürekli dur kalk vs.

her şeyin otomatiğine alıştık ama nedense arabanın otomatiğine alışamadık :)
  • F1 kulakçıklı bir otomatik araba alıp istediğiniz zaman istediğiniz devirde vites atabilirsiniz arkadaşlar, hem de sol ayağınız çürümeden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chuckly -- 25 Haziran 2017; 2:24:48 >
  • İstanbulda yaşıyorum manuel kullaniyorum tüy gibi bir debriyajım var rahatım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Şehir içinde, bir ara sokağa girecekken hafifçe yavaşlarsınız, frene dokunursunuz, durmak istemezsiniz, sadece arabayı fren ile tutmak istersiniz, hah... işte otomatik vites tam o anda gaza hala yükleniyor ya, halen bi 'usta gideyimmi gitmeyeyimmi karar veremedim' diyor ya, ayak frende olmasına rağmen motor halen şanzımana bindiği için araba gitmek ve gitmemek arasında kararsız kalıyor ya, işte sadece o his bile otomatikten soğutur.

Hiç bir zaman manuel'in kontrol hissiyatını veremedi, veremeyecek.
    Zira hiçbir yapay zeka henüz yol kondisyonları ve sürücünün ne istediği konusunu tam olarak algılayamıyor henüz, ileride bakarız.

Frene basacagina benim aracta olan ozellik gibi 3 veya v konumuna alsan bu sorunlari yasamazsin.

• Aslinda bu ozellik( tam otomatik ozelligi) otomatigin en sevdigim yani.

Hic gaza basmadan ara sokaklarda yavas yavas gidebiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.