Şimdi Ara

Otomatik Mondeo TDCI nasıldır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
70.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bethesta

http://www.sahibinden.com/tamamiyle_orjinal_cok_temiz_mondeo_tdci_ghia_otomatik-82WQQaXQQ24861851WQQpXQQdisplayitem

bu kadar kısa sürede aracınızı niye satıyorsunuz ? aracınzın beğenmediğiniz bir yönümü var .

• 2006 ve 2007 model eski kasa mondeolar arasında otomatik şanzıman farkı var mı?
    6 ileri olan yeni kasa ile mi geldi yoksa 2007 eski kasalarda var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanocak

2006 ve 2007 model eski kasa mondeolar arasında otomatik şanzıman farkı var mı?
    6 ileri olan yeni kasa ile mi geldi yoksa 2007 eski kasalarda var mı?

2006 -7 kasa mondeo tdci otomatik şanzımanı aynıdır. 6 ileri otomatik yeni kasa ile geldi .
  • 2006 TDCI mondeo otomatik viteslileri baya arastırdım.Her marka Otomatik şanzuman tamir eden ustalarla konustum.Bu arabadan alacaksan kesinlikle otomatik alma yaklaşma dediler.Arızasız bir gunun olmaz dıye baya korkuttular.CVT şanzuman mış ve zincirliymiş.parçaları rahat bulunmuyor ve aşırı pahalı diye bahsettiler.Otomatik almak isyeten arkadasları uyarmak istiyorum.Bende manuel bakıyorum mecburen.Arkadasımda oto megan var arıza yaptı ve 2000 tl mal oldu.fordu dusunmek bile istemiyorum.
  • o ustalar sanırım daha önce mondeo görmemişler. 2006 dizel mondeolar da Jatco şanzıman var. bozulmadığı ve bu işten para kazanamayacağı için sanırım aldırmak istememiş :) genelde sanayideki ustalar tarafından pek beğenilmiyor bu sebeple bu şanzıman :D bence gönül rahatlığı ile alınabilecek bir arabadır (kullandığım için biliyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahvesm

2006 TDCI mondeo otomatik viteslileri baya arastırdım.Her marka Otomatik şanzuman tamir eden ustalarla konustum.Bu arabadan alacaksan kesinlikle otomatik alma yaklaşma dediler.Arızasız bir gunun olmaz dıye baya korkuttular.CVT şanzuman mış ve zincirliymiş.parçaları rahat bulunmuyor ve aşırı pahalı diye bahsettiler.Otomatik almak isyeten arkadasları uyarmak istiyorum.Bende manuel bakıyorum mecburen.Arkadasımda oto megan var arıza yaptı ve 2000 tl mal oldu.fordu dusunmek bile istemiyorum.

Senin sorduğun ustalar cahil cüheyla takımımıymış arkadaş. Mondeo'daki Jatco şanzımana CVT şanzıman demelerinden belli cahil oldukları. Mondeo'daki şanzımanın Focus'taki CVT ile alakası yok.

• arkadaşlar yakın gelecekte mk3 kasa 2004-2007 arası otomatik vites mondeo almayı düşünüyorum bütçem 23 civarında sormak istediğim motor şanzımanları nasıldır bu araçların dizel olarak malum fordun dizel otm sorunlu vs diyorlar kullanan uzun km yapmış arkadaşlar yardı ederse sevinirim birde trend donanımda hız sabitleme mevcut mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

9,7 lt şehir içi tüketimi var.
    Neredeyse 30 kuruş yakacak...

Hey gidi hey.
    Sene 2010 ve 30 kuruşa fazla demişim
  • Şuan kaç yakıyor
    Benim focus 7,8-8 yakıyor vallahi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

9,7 lt şehir içi tüketimi var.
    Neredeyse 30 kuruş yakacak...

Hey gidi hey.
    Sene 2010 ve 30 kuruşa fazla demişim

Bende okudum , kendi kendime az mı yakıyor demek istemiş çok mu 30 kuruş duruma göre az bile sayılır bu niye fazla yazmış falan diyorum, anlayamadım bir türlü , meğer 2010 konusuymuş

• @ozeceze
    Bir zamanlar takibimdeydi, iyi ki al(a)mamışım. İncir ağacı

@körüklüotobüs
    Sonumuz vahim. TL bazında saçma sapan tüketim değerlerine normal demeye başladık. Araba fiyatları da hakeza aynı.
  • arkadaşlar ben de 2006 model 2000 motor dizel otomatik ghia mondeo almayı düşünüyorum. 140000 km. de araba.
    tavsiye eder misiniz?
  • bacardi_mojito kullanıcısına yanıt
    temizi bulunursa çok güzel bir araç, kesinlikle tavsiye ederim, ancak 140bin km cok inandırıcı gelmedi bana, mutlaka enjektörlerine , turbosuna ve motor kompresyon durumuna baktırın.
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış anlamışım 170000 deymiş. Pazartesi baktıracağım. 170000 çok mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bacardi_mojito kullanıcısına yanıt
    170bin o arac ve motor için hiçbir şey değil enjektör ve turbo sorun yapmazsa 500-600bin rahatlıkla görür

bu arada 2006 yılının 2.yarısından sonra esp ve çekiş kontrol sistemi eklendi, size tavsiyem esp li alın.

Esp nin oldugunu vitesin önündeki esp off tusundan anlayabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 2009 2010 arasi mondeo dizel otomatikler beni dusundurmeye basladi. Suan c4 1.6 dizel Mcp kullaniyorum yakit bakimindan on numara ama degistirmeyi dusunuyorum C4 den sonra Yakitta beni cok uzermi sehir ici mondeo.. C4 deki sehir içi ortalamam suan 5.5 lt

Mondeo en az ne yakar. Ayrica Vergileride ne kadar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __GeneraL__ -- 12 Mart 2016; 18:16:23 >
  • __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    şehir içi 9-10 litre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: w.antilles

şehir içi 9-10 litre..

Dahada duserebilir miyiz. En dusuk 9 litre mi.. 6 ileri otomatik 140 hp den soz ediyorum

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    çok çok dikkat etseniz düşeceği çok sıkışık olmayacak trafikte 7,5-8 litre ama normal kullanayım,gözüm yol bilgisayarında olmasın derseniz 9 litre yakıyor.yaktığı kadar da gitmiyor. Mondeonun 2.elinin ölü olma sebeplerinden biri bu. yoksa kötü araç değil. kronik sorunu pek yok. Sadece makyajsızlarda içerdeki düğmelerin kaplamaları hep kabarıyor. Yani malzeme kalitesi bir passata göre düşük ama yol tutuş passattan iyi. Birde alırsanız satarken adamı öldürüyor. ikinci eli çok kötü durumda .Aslında neden bu kadar kötü bende anlamıyorum.

2012 de motor 163 hp oldu şanzıman powershift oldu çoğunda. Önceki modellerde şanzıman aisin marka ve çok sağlam. Powershiftleri 3 ford yetkili servisi baş ustasına sormuştum. Abi az yakar,daha performanslı olur ama kavrama sıkıntısı var. Kavramada 6-7 binden aşağı değil. Önermem demişlerdi.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.