Şimdi Ara

Otomatik Araçta Debriyaj Pedalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koleksiyonluk Tahoe arıyorum, rastgele bir ilanda böyle bir fotoğraf gördüm. Araç tam otomatik fakat 3 pedalı var, nasıl oluyor arkadaşlar bu? Teşekkürler.
     Otomatik Araçta Debriyaj Pedalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki elle tutup altta çekmek için yapılmış , diğerleri gibi ayak izi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El freni pedalı diye biliyorum mersolarda var

• ayak freni değil mi o mercedesler de de var
  • cip değil mi bu? şanzıman ya da diferansiyel kilidiyle alakalı bir pedal olabilir.
  • Ayak freni veya kaput açma pedalı.

• ayak freni ayakla basarsınız el frenini çeker, serbest bırakmasıda sol alttaki büyük plastiği el ile çekersiniz ( böyle olması lazım )
  • El freninin ayak versiyonu;3-5 kere pompalarsın arabayı kazık gibi hareketsiz hale getirir. Serbest bırakmak için bir kolu vardır, onu çektin mi trak diye bir sesle fren boşalır. Eski model tüm Amerikan arabaları bu şekildedir, otomatik veya düz fark etmez...
  • Soruna cevap verilmiş. Benden tavsiye. Lpg li koleksiyonluk arabalardan uzak dur. Bu da dahil.

• degobar kullanıcısına yanıt
    3-5 kere pompalamayı anlamadım hocam. Benim araçta basıyorum ona el freni çeker gibi ses çıkıyor. Tutuyor freni.

• Bir ara 76 Nova ve 78 Skylark kullandım en az 3 kere bastıktan sonra tamamen kilitliyordu...
  • park freni.

bir kere basarsin el frenini uygular. bir daha basarsan el frenini kapatir(kelime bulamadin, ne deniyordu?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Mercedes'in ve Amerikan arabalarının saçma sapan ilkel bir ayak freni yöntemi. Rezalet tek kelimeyle. Otomatik araba alıyorsun 3 pedal var.

Arkadaşa katılıyorum. Yıl 2015 te bile mercedes bunu kullandı. Yıl oldu 2016 bmw hala el freni kullanıyor. Artık tüm lüks arabalarda elektrikli fren standart olmalı. Mercedes w213 ile geçti sıra bmw de.

• Amerikan arabaları genelde böyle F350 kullanmıştım odada böyleydi el freni olarak kullanılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: LTE-A

quote:

Mercedes'in ve Amerikan arabalarının saçma sapan ilkel bir ayak freni yöntemi. Rezalet tek kelimeyle. Otomatik araba alıyorsun 3 pedal var.

Arkadaşa katılıyorum. Yıl 2015 te bile mercedes bunu kullandı. Yıl oldu 2016 bmw hala el freni kullanıyor. Artık tüm lüks arabalarda elektrikli fren standart olmalı. Mercedes w213 ile geçti sıra bmw de.

Afedersin ama el freninin nesi saçma??

Ayak freni hocam o.. Bir ara vw passatta da kullanıyordu. Hala kullanıyor mu bilgim yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LTE-A

quote:

Elektrikli park freni de saçma, normal el freni bence en azından opsiyon olarak sorulmalı müşteriye.

Atıyorum F30 alacağım ve elektronik park freni olacak, almam ki o arabayı. El frensiz BMW mi olur?

Bu sefer katılmıyorum size
    100k üstü aravaya para vereceksin koca el freni sayesinde orta kısım yarım yamalak duracak. El freni çekmekte cabası. Biraz estetik olsa mesela megane 2 deki gibi orta kısmın tipini bozmazsa eyvallah ta düz el freni çok uyuz ediyor beni.

Sizin tercihleriniz farklı sizi rahatsız etmiyor olabilir. Kişisel görüş saygı duyarım

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Elektrikli fren veya ayak freni yer tutmuyor,orta kısmı görüntü olarak berbatlaştırıyor. Çekmek ve indirmek elektriklide daha pratik. Bunlar başlıca nedenleri. He diğer mesajda da dedim megane 2 deki gibi el freni yapsınlar canım feda

• elektronik park frenli bmw ile dirft , düşünmesi bile çok komik
  • Audi b8 aracımda da elektronik el freni var. Otomatik bırakması ayrı bir kolaylık ancak Bmw gibi bir araçta ki hele o e90 lci ise el freni lazım. Aslında gayet zarif duruyor. Megane 2 aracımdaki el freni, pilotluk hissi veriyordu sanki
  • Bazıları saçmalamış otomatik araçta bir ton para veriyorsun 3 tane pedal var diye..
    Eski amerikanların çoğunun ön koltuğu bench (bütün koltuk) yani 3 kişiliktir. Doğal olarak vites kolu direksiyon kolonuna, el freni de bu şekilde ayak freni olarak kullanılacak şekilde yapılmıştır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.