Şimdi Ara

Otomatik aracın kaymasını nasıl önleriz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün ilk defa karda dışarı çıkmayı denedim. (3 aylık şöförüm) Daha önce söylemişlerdi otomatik arabada kontrol daha zordur felan diye.. Neyse dedigim gibi bugün dışarı çıkmayı denedim binanın otoparkı kapalı otopark çıkışı biraz dik yaklaşık 8-10 metre arası yokuş var yukarı çıkış için 5 metre kadarının üstü kapalı ordan aşşa tarafa pek kar gelmemiş rahatça çıktım açıklıga çıktıgım zaman düzlüge çıkmam için önemde min.3-4 metre varken araba bi anda çekişten düştü. Biraz gaz verdim arabanın arkasını saga sola attı sonra baktım olası yok frenleyip tamamen durdum el frenini çektim kar modunu aktif ettim (çıkarken aklıma gelmemişti daha önce kullanmadıgım için sonra geri vitese (R) aldım milim milim 5-6 metre aşşa inip tekrar park ettim aracı. Sormak istedigim bu olay benim acemiligimden mi kaynaklanıyor yoksa otomatik vitesle alakalı bi neden mi ? Otomatik vites araçta yokuşda geri kaymamak için ne yapmak gerekli ? (Özellikle otomatik viteslemi alakalı diye soruyorum çünkü düz vites olan bi kaç tane araba benden önce çıkmışlar).

Araç: Citroen c3 1.6 Otomatik

• Senin acemiliğinden kaynaklanmış arkadaşım, karlı buzlu yollarda ani gaz verdiğinde araç patinaj çeker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Senin acemiliğinden kaynaklanmış arkadaşım, karlı buzlu yollarda ani gaz verdiğinde araç patinaj çeker.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_isikan

quote:

Senin acemiliğinden kaynaklanmış arkadaşım, karlı buzlu yollarda ani gaz verdiğinde araç patinaj çeker.

+1

Gaza yüklenmesemde yokuştan çıkarken zorlanıyor garaj çıkışı çok dik. Az önce skoda fabia nın biri daha çıkamadı 1 çuval tuz boşaltıp beklediler biraz sonra zorlansada çıktı.
  • quote:

rep+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

quote:

+1

Gaza yüklenmesemde yokuştan çıkarken zorlanıyor garaj çıkışı çok dik. Az önce skoda fabia nın biri daha çıkamadı 1 çuval tuz boşaltıp beklediler biraz sonra zorlansada çıktı.

sorun senin arabada o zaman ama çıkar ya o dediğin yokuştan kia rio bile çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

quote:

+1

sorun senin arabada o zaman ama çıkar ya o dediğin yokuştan kia rio bile çıkıyor

Tamam.

• Olayı anladım sorun çözüldü. Araçtaki lastikler kara uygun degilmiş. (Aracı yeni aldık ıvır zıvırını çok bilmiyorum hiç dikkat etmemiştim lastiklere.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.