Şimdi Ara

Oto Katalog ve Karşılaştırma Uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Android telefonlar için araç kataloğu ve karşılaştırma özelliği olan ücretsiz bir uygulama hazırladım.
    Uygulama Google uygulama mağazasında aşağıdaki adreste bulunuyor:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aktuna.util.otokatalog

İddialıyım; mevcut araçlar için en güncel veriye sahip ve bu veriyi lokal olarak cihazınızda tuttuğu için internet bağlantısı olmadığı zamanlarda ve herhangi bir yerde uygulamadaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yaklaşık 250 markanın 2500 modelini barındıran uygulamamda satışa sunulan 2019 modeller de mevcut. Araçların farklı nesilleri ve motor seçenekleri ile toplamda 33.500 farklı aracın 60 özelliğini listelemek ve dilerseniz aynı anda 2 aracı yan yana karşılaştırmak mümkün.

Buna ilave olarak, listelediğiniz ya da karşılaştırdığınız araçların özelliklerini çıktı alıp paylaşım özelliği ile Facebook, whatsapp veya başka uygulamalar üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Uygulama henüz çok yeni. Mutlaka eksikleri ya da geliştirilecek yönleri vardır. İstek ve şikayetlerinizi bana iletirseniz ilgilenirim.

Teşekkürler.
    Oto Katalog ve Karşılaştırma UygulamasıOto Katalog ve Karşılaştırma UygulamasıOto Katalog ve Karşılaştırma Uygulaması

• Öncelikle elinize sağlık.

Açıklama alanı google tarafından mı kısıtlı yoksa genişletme şansı var mı ?

Eklediğiniz görsellerde tam sayfa duruyor.

Oto Katalog ve Karşılaştırma Uygulaması
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkür ederim.

açıklama alanı dediğiniz hangi bölüm ?
    genişletme ihtiyacı olan bir yer varsa genişletebilirim. neresi tam olarak ?
  • mrmrmrmr kullanıcısına yanıt
    "Amazon shopping" başından aşağıya ekran bitimine kadar reklam alanı gözüme büyük geldi. Bu alanı siz mi google mı belirliyor bilmiyorum.

Veya ekran boyutu ile alakalı olarak benim telefonum desteklemiyor olabilir.
    küçük ekranlı telefonlarda da ekranın alt kısmı görünebilsin diye o alanı küçük tuttum , fakat birkaç gün içinde yayınlayacağım yeni sürüm ile ekran boyutuna göre o alanın büyüklüğünü dinamik olarak değiştireceğim.
    bu arada ilgili alandaki bilgiler ekranı kaydırarak değiştirilebiliyor; farketmediyseniz diye belirtmek istedim.

yorumunuz için çok teşekkürler.
    Kaydırma çok güzel sıkıntısız. Bilgiler düzenli.

Peki bir kaç şey daha belirtmek isterim.

Eğer mümkünse;

Yapılan karşılaştırmalar kaydedilebilirse güzel olur.

İkiden fazla karşılaştırma mümkün değil mi ?

Koyu renkli başlıklar (gri alan içindekiler) orta kısımda yazarsa göze daha çok hitap edelebilir. İkonlar başlığın her iki yanında simetrik durabilir.
    >>Yapılan karşılaştırmalar kaydedilebilirse güzel olur.

Halihazırda, ekranın sol altındaki paylaşım düğmesine bastığınızda , yapılan karşılaştırma imaj dosyası olarak telefonunuza Download klasörüne kaydediliyor.
    Gereksiz yer işgal etmemek için her karşılaştırmayı ayrı dosyaya yazmıyorum. Bu dosyaları alıp farklı isimlerle saklayabilirsiniz.
    Veya paylaşım yöntemi ile diğer uygulamalara gönderebilirsiniz. (mail, facebook vs.)

>>İkiden fazla karşılaştırma mümkün değil mi ?

Telefon ekranına 3 tane aracın karşılaştırmasını sığdırmaya çalışırsam yazılar çok küçük kalır; rahatsız eder. Malesef 2 en optimal karşılaştırma adedi.
    Tabletler için daha fazla karşılaştırma olan bir versiyon üretebilirim. Ama çok talep yok gibi. Dün birkaç forumda paylaştım , indirme sayısı 10'a ulaşmadı nedense...

>>Koyu renkli başlıklar (gri alan içindekiler) orta kısımda yazarsa göze daha çok hitap edelebilir. İkonlar başlığın her iki yanında simetrik durabilir.

Bunu bir sonraki sürümde değerlendireceğim.
    Sonraki sürümde ayrıca, karşılaştırmalara aracın 1 adet küçük fotografını eklemeyi , ekranı daha verimli kullanmayı planlıyorum.

Şimdi oldu! Reklam alanını ben komple sandım halbu ki şerit haline ve altında paylaş butonu varmış dikkat etmemişim.

Diğer sosyal ortamlarda da paylaşırsanız belki merak üzerine indirme sayısı artacaktır.

Başarılar dilerim.
  • Öncelikle arayüz grafiksel olarak biraz daha renklendirilebilir.

Yanlış anlaşılmasın şu an kullanımı çok kolay ama göze biraz eski gözüküyor.

Bu arada benzinli aracımı mazotlu gösteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    aracınız hangisi ?
    marka/model/nesil/motor olarak..
  • ios yok mu?
    Volvo 2001 S40 1.8. Bakmadım ama diğer motorlarda da yanlış yazıyor olabilir.

• nacker kullanıcısına yanıt
    şimdi baktım, tüm benzinli modellerde "Petrol (Mazot)" yazıyor. Dizel olanlarda "dizel" yazıyor.
    sizinki hatalı değil yani. Fakat genel olarak "mazot doğru değil" derseniz, düzeltebilirim.
  • Güzel olmuş, elinize sağlık.

Olabilirse aynı anda en az 3 karşılaştırma, daha kullanışlı olur.

Benim için sıkıntı değil. Zaten kimsenin merak edip bakacağını da sanmıyorum. Ama gözüme takıldı o yüzden yazayım dedim.

Doğrusu petrol(benzin) olmalı.

• Elinize sağlık, güzel olmuş

2015 model BMW 5.20i 170hp listede yok sanki. Yoksa ben mi bulamadım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alivebora kullanıcısına yanıt
    BMW modellerinden pek anlamıyorum ama eğer F11 kasa ise , "5er Touring F11 LCI, Facelift 2013" olan model 2013-2017 yıllarını kapsıyor. Buna göre de 5.20i motor 184 beygir.
    Bildiğim kadarıyla BMW .20i için sadece 1 motor versiyonu üretiyor. yani 170 ve 184 beygir olan 2 ayrı model olması pek olası değil.
    Siz 170 beygir olan bir model olduğundan emin misiniz ?

veya daha doğru yorumlamak için hangi kasa olduğundan emin olalım. F11 değilse, hangisidir ?

gördüğüm kadarıyla 170hp olan 5.20i modeli 2010 ve öncesinde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmrmrmr -- 1 Ağustos 2018; 16:40:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmrmrmr

BMW modellerinden pek anlamıyorum ama eğer F11 kasa ise , "5er Touring F11 LCI, Facelift 2013" olan model 2013-2017 yıllarını kapsıyor. Buna göre de 5.20i motor 184 beygir.
    Bildiğim kadarıyla BMW .20i için sadece 1 motor versiyonu üretiyor. yani 170 ve 184 beygir olan 2 ayrı model olması pek olası değil.

veya daha doğru yorumlamak için hangi kasa olduğundan emin olalım. F11 değilse, hangisidir ?

Eminim, F10 kasa, 170 hp.

https://web.archive.org/web/20131025191113/http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/5series/sedan/2013/showroom/technical_data/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alivebora -- 1 Ağustos 2018; 16:45:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alivebora

quote:

Orijinalden alıntı: mrmrmrmr

Eminim, F10 kasa, 170 hp.

https://web.archive.org/web/20131025191113/http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/5series/sedan/2013/showroom/technical_data/

Alıntıları Göster
    verdiğiniz link "aradığınız sayfa bulunamadı" diye BMW sitesi tarafından hata veriyor.

var diyorsanız vardır birşey diyemiyorum ama bana BMW'nin aynı yıl aynı modele (motor dahil) 2 farklı motor koyma olasılığı biraz tuhaf geldi.

diğer taraftan, verileri aldığım yerden de kontrol ediyorum, böyle bir seçenek bulamıyorum.
    yani hata varsa da uygulamada değil diyebilirim.

• 1.2 Qashqai yakıt mazot yazıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.