Şimdi Ara

oto anfi için smps yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm dostlarım. Kendi yaptığım anfi devreleri için smps devresi yapmıştım . 2x125watt rms bide 200watt rms lik anfi yaptım ve komple birşletirip oto anfiye çevirdim. 2x35 voltta stabil ve güzel çalışıyorlar: Şuan kullandığım bir smps devresi var internette görmüştüm onu kullanıyorum küçük bi feedback modifiyesi ettim fakat fazla yüklenince voltajlarında oynama oluyor . Büyük ihtimal frekans dalgalanmasından olabilir veya devre kararlı çalışmıyorda olabilir. Devre şeması bu şekilde:

Orijinal hali ise şu şekilde:

bu devreyi yapalı 7 ay oldu hiçbir sorun çıkartmadı fakat ölçtüğümde ise 70 volttan 60-50 lere kadar indiğini gördüm normal bi bass testinde. Çok Aşırı yüklendiğimde ise ses hoparlörlerinden azcık çıt pıt sesler çıkıyodu .Şimdiden yardımlarınız için teşekkürleroto anfi için smps yardım 

Not: anfiyi 12v 30 amper güç kaynağı ile besliyorum teyple birlikte kullanıyorum. Bu konularda fazla bilgim yok malesef ama yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum benim için çok yaralı olacaktır :)

• Sorunu çözdüm. 12v 30 amper trafo yuklendiğimde 8voltlara kadar düştüğünü gördüm ve smps in içini açtığımda 1 tane kondansatör patlamıştı ve optokuplör devresi kisa devre olduğu için voltaj hep 11v olarak geliyodu hepsini hallettim
    Konu kilit :)
  • Baskılı devre(PCB) var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.