Şimdi Ara

Otg Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Mi5 cihazımı aldım. açıkcası beni hayal kırıklığına uğratan tek yanı otg desteği oldu. Aslında forumda da dahil otg desteği var denilmiş ama kullanmaya başladıktan sonra bunun yarım yamalak olduğunu fark ettim. Şöyle açıklık getireyim soruna
    - sadece fat32 destekliyor, bu yüzden 4 gb üzeri dosyaları, filmleri atamıyorsunuz. 2017'ye geldik hala fat32...
    - dosyalara bellek üzerinden erişim söz konusu değil. bunun yerine cihaz içerisine kopyalayıp emilasyon ile çalıştırıyor. hem uzun ve yavaş bir işlem oluyor hem de filmlerde altyazı eklenmiyor. müziklerinizi dosya yöneticisi haricinde göremiyorsunuz, poweramp vs uygulamalarda çıkmıyor

Aynı zamanda S6 kullanıcısıyım ve bu gibi problemler yok. usb belleğin formatı ne olursa olsun tam erişlim var ve cihaza kopylamadan usb bellek üzerinde işliyor dosyaları.

Var mıdır bu sorunun çözümü? şimdiden teşekkürler herkese iyi bir yıl olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhnkndy -- 30 Aralık 2016; 22:34:18 >

• Hocam bende dün 1.5 GB lık rar dosyasını telefonda çıkarırken sorun yaşadım. Öncelikle kullandığım model mi 4. Sonrasında dediğin gibi otg taktığın belleğe erişim izni vermiyor yani işlem yapamıyorsun üstünden. Bunun ayarı var. Öncelikle tam olarak ne yapacağını bilmiyorum ama, ayarlar /uygulamalar /tümü kısmından belgelere gelip aktif etmen lazım. Ondan sonra Google play den dosya yöneticisi kırmızı logolu olanı kullandım, onu indir. Asusun dosya yöneticisinden de denedim uygulama içinden izini veremedim yalnız. Bundan sonrası sende. Soru varsa alırım yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigmagician -- 31 Aralık 2016; 0:39:16 >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Dostum dediğiniz gibi bir ayar bulamıyorum
  • Ayarlar /uygulamalar / belgeler yok mu?
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Dökümanlar adı altında buldum ama o da herhangi bir fayda sağlamadı...
  • Ntfs okuması için total commander kullananlar var. Bende ntfs disk olmadığı için deneyemedim. Benim telefonumda da (vibe p1) sadece fx file explorer ve dahili dosya yöneticisi otg'yi okuyor, müzik programlarına göstertmeyi başaramadım.
  • Exfat E kullanıcısına yanıt
    Es Explorer ile ntfs dosya sistemine ulaşıyor. Ancak yine emülasyon ile okuyor. Yani disk üzerinde doğrudan olmuyor okuma işlemi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.