Şimdi Ara

ÖSYM'den resmi açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    (23 Temmuz 2012)

Bazı basın yayın organlarında LYS puanlarının yanlış hesaplandığına ilişkin yer alan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 2012 Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) değerlendirilmesinde, Danıştay 8. Dairesi’nin kararı uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun 30.11-01.12.2011 tarihli ve 2011.21.1120 sayılı kararı ile yayımı uygun bulunan 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzuna göre işlem yapılmıştır. 2012 yılı için yükseköğretime yerleştirme puanları hesaplanırken 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun değerlendirmeye ilişkin hükümleri aynen uygulanmıştır. Kılavuz hükümlerinin aksine bir uygulama söz konusu değildir. Tüm sınavlar için uygulama esasları, başvuru işlemlerinin başladığı tarihte ilgili kılavuz ile kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

LYS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınmış olup, adayın katıldığı her sınavda yer alan her test için bir standart puan hesaplanmıştır. Adayın katılmadığı sınavlarda uygulanan testler için ilgili adaya standart puan hesaplanmamıştır. Basında yer alan haberler üzerine sınav sonuçları yeniden incelenmiştir. İnceleme sonucunda puan ve başarı sırası hesaplamalarında herhangi bir hata bulunmadığı belirlenmiştir. Adayların sonuç bilgilerinde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Yerleştirme işlemlerinde de 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu ile 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu hükümleri aynen uygulanacaktır.

Adayların bu ve benzeri yanıltıcı haber ve yorumlara itibar etmemeleri ve tercih işlemlerini yapmaları önemle duyurulur.

ayrıca abbas güçlüde bunların tam kereste tipli masa dır.

o 2011 ygs de konuşan bu adamlara güvenmeyin

milleti galeyana getirmeye çalışıyor bu Burak Kılanç ve yalakası Salim Ünsal

• Değerli Forum Üyesi,

Az önce başka bir yoruma da aynısını yazdım, copy/paste yapıyorum zira gerçekten vaktim dar.

ÖSYM'nin yaptığı açıklama benim günlerdir söylediğimi doğruluyor. Yöntem değişikliği olmuş. TV 24, NTV ve TRT Haber arşivlerini izleyebilirsiniz.

Bu durum sayılardaki anormalliği açıklıyor, ve tercih yapacakların dikkat etmesi gereken bir noktaya işaret ediyor.

Bilgi vermek istedim.

Burak KILANÇ
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakKilanc

Değerli Forum Üyesi,

Az önce başka bir yoruma da aynısını yazdım, copy/paste yapıyorum zira gerçekten vaktim dar.

ÖSYM'nin yaptığı açıklama benim günlerdir söylediğimi doğruluyor. Yöntem değişikliği olmuş. TV 24, NTV ve TRT Haber arşivlerini izleyebilirsiniz.

Bu durum sayılardaki anormalliği açıklıyor, ve tercih yapacakların dikkat etmesi gereken bir noktaya işaret ediyor.

Bilgi vermek istedim.

Burak KILANÇ

Bu ne böyle ya
  • quote:

Değerli Forum Üyesi,

Bilgi vermek istedim.

Burak KILANÇ

ÖSYM'den resmi açıklama geldi

• quote:

Değerli Forum Üyesi,

Bilgi vermek istedim.

Burak KILANÇ

burak kılanç ta buradaymış ya la ...

• quote:

Değerli Forum Üyesi,

Bilgi vermek istedim.

Burak KILANÇ

Naber pandaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.