Şimdi Ara

Osram'ın yeni bombası, Night Breaker Unlimited ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
15
Favori
52.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

merceksiz xenon kullanan şemameler bunu kullansa da herkes rahatlasa.

Bu far sarı mı oluyor beyaz oluyorsa merceksiz xenonlardaki gibi rahatsız ediyor mu alsam benim focusa uyar mı ?

Olur tabi olmasına olurda, 3 ay gibi kısa sürelerde patlıyormuş FORD araçlarında..Hani far yapısındanmıdır,fazla mı ısınıypr ampüller çözülememiş....Yoksa ciddi anlamda 10 numara ampüller..

Hatta Night Braker Plus, dünyanın en iyi helojen ampülü olarak anılıyor....

Konu biraz eski ama FocusII'de aylarca kullandım bir sorun yaşamadım.

• Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    Dogrudur da genele yayarsak Sıkıntılı oldugu soyleniyor...Bayagi bir arastirmistim netten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Bizim şahine olur mu acaba bu ampuller kısalarından hiç memnun değilim.

H4 olanlarından alırsanız olur. Herkes memnun olduğuna göre muhtemelen şu anki farlarınızdan daha iyi performans alacaksınızdır. Eğer biraz daha bu işe bütçe ayırayım diyorsanız Philips markalara da bakın. Ben kullanıyorum Kartal'da. Muazzam performansı var. Hele ki uzunlar..

Ama fiyatları biraz fazla gelebilir. En son ben aldığımda 70TL idi çifti.

Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiginiz için fiyat pek önemli değil bu konularda maksat kaliteli olsun.

Kullandığınız far piyasada hangi isimlendirme ile satıilıyor ?

İnanın şu an hatırlayamadım ama araç babamda, geldiğinde bakar söylerim.

Şunu da hatırlatmadan geçmeyeyim ; Beyaz farlar yağmur yağdığında bir hiç. Ha yakmışsınız ha yakmamışsınız, aynı şey. Bilginiz olsun. Çok yağmur alan bir bölgede yaşıyorsanız hiç bulaşmayın. Misal Karadeniz bölgesi.

Fazla yağmur ikliminde bir ilde yaşamıyorum fakat bu bilgilendirme çok iyi oldu teşekkür ederim beyaz far bakmayayım.

Sanırım sizin kullandığınız ürün bu:http://www.hepsiburada.com/liste/philips-h4-ultimate-vision-uzun-kisa-far-ampulu-01c108/productDetails.aspx?productId=otm01c108&categoryId=20024645#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 26 Mayıs 2014; 14:05:16 >

• unforgiv3n kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynen budur

• Bugün itibari ile osram h7 unlimited siparişi verdim tahminime göre yarın elime ulaşır takıp göreceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ben bu ampüllere bu parayı vermem. yakında piyasaya 2000 lümenlik xenonlar çıkacak 20watt gücünde. bu ampüller için mercek,far yıkama gibi zorunluluklar da olmayacak.

Bakın Ankaralı hemşerimin kafası nasıl da çalışıyor. Millet de bi osram Nb dır kopuyo.Sanırsınız asrın ampulü bulunmuş.Yukarıdaki vatandaş testlerden 1. gelmiş diye civcivleri aç bırakıyo. Ya arkadaş bende de ampul takıntısı var. Sürekli ışık dağından geceleri geçerim o yüzden iyi ışıtan far ampulü aradım. Bu osram nb pluslara 60 kağıt bayıldım. Ancak benim yurdum insanı üç kuruşluk standart ampulden bu nb lere geçince efsane üretmeye başlıyor. Ya açık konuşuyum kuru siyah asvaltta ve gece karanlığında tatminkar. Ancaaak zemin ıslaksa bide yağış varsa körsün arkadaşım resmen körsün.O yüzden beş para etmez. Net den okuyup böyle saçmalayanlara kanıp aldım almaz olaydımm. Akula hemşerimin dediği ampulleri araştıracağım yada mercek xenon dönüşümünden başka bi çaremiz yok

• Araca bundan taksam garantisini bozar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz0618

quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ben bu ampüllere bu parayı vermem. yakında piyasaya 2000 lümenlik xenonlar çıkacak 20watt gücünde. bu ampüller için mercek,far yıkama gibi zorunluluklar da olmayacak.

Bakın Ankaralı hemşerimin kafası nasıl da çalışıyor. Millet de bi osram Nb dır kopuyo.Sanırsınız asrın ampulü bulunmuş.Yukarıdaki vatandaş testlerden 1. gelmiş diye civcivleri aç bırakıyo. Ya arkadaş bende de ampul takıntısı var. Sürekli ışık dağından geceleri geçerim o yüzden iyi ışıtan far ampulü aradım. Bu osram nb pluslara 60 kağıt bayıldım. Ancak benim yurdum insanı üç kuruşluk standart ampulden bu nb lere geçince efsane üretmeye başlıyor. Ya açık konuşuyum kuru siyah asvaltta ve gece karanlığında tatminkar. Ancaaak zemin ıslaksa bide yağış varsa körsün arkadaşım resmen körsün.O yüzden beş para etmez. Net den okuyup böyle saçmalayanlara kanıp aldım almaz olaydımm. Akula hemşerimin dediği ampulleri araştıracağım yada mercek xenon dönüşümünden başka bi çaremiz yok

Aslı astarı ne bu yeni ampulun hiç bilgi bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Daha çıkmamış heralde. Bende takip ediyorum 2000 lümenlik xenonları
  • yakamoz0618 kullanıcısına yanıt
    nereden takip edebilir z hocam bende halojenlerden bıktım
  • philips x-treme vision kullanıyorum 2 yila yakın süredir hala sapasağlamlar. Nightbreaker + tan aydınlatma olarak daha iyilerdi. %100 olarak geçiyorlar zaten. Unlimited belki aydınlatma olarak daha iyidir ancak ömür olarak yine 6 ayda patlıycaklarsa hiçbir anlamı olayan bir ampul.
  • Exxcrea kullanıcısına yanıt
    Benimde kafamdaki marka phılips. Kısa zamanda alıp takacam. Unlimitedlarin performansları hakkında bilgisi olan yok anlaşılan.Ama bence pluslardan çok belirgin bir farkı yoktur. Tavsiye ettiğiniz ampulü çok övüyolar. Ankarada nerede satldığını bilenler yardımcı olursa sevinirim...
  • ürünü bugun aldım yarın takar konuya yazarım hafta sonu uzun yola çıkacağım için aldım umarım memnun kalırım
  • arkadaşlar bugun aracıma Unlimited i taktım.Aracım VW JETTA 2.0 TDI COMFORTLINE aküm de yeni orjinal varta denemeye başlıyorum.çok dikkatli kullanacam açıp kapama da falan.bakalım nekadar gidecek.yandığı gün buraya yazacağım 25 temmuz 2014 da taktım...
  • Unlimited'ları taktım, aydınlatma ve renk tam istediğim gibi. Takarken dokunmamaya özen gösterdim ve 1 yıl giderse benim için yeterlidir.

Yalnız parklar sarı kaldı pek uymadı, parklar için bu far ile uyumlu tavsiye verecek var mıdır?

• furkan_10 kullanıcısına yanıt
    bu ampüller bi değişik hocam bendede aynı sıkıntı oldu söktürdüm 6000k xenonları döşedim
  • 2013 Ekim ayında Özen ticaretten NB plus almıştım, 2 gün önce bir tanesi yandı. 1 sene bile gitmedi.
    Aracımda hem far sensörü var hem de kapalı garajda, yani çalıştırır çalıştırmaz ampüller de yanmaya başlıyor.
    Dedikleri gibi iyi aydınlatsa da ömürleri kısa oluyor.
    Sanırım bu unlimited da aynı ömre sahiptir.
  • Mazda Lantis 1.8 - 97 model
    Farcı h1 den başkası olmaz dedi. H harfi boyutunu mu ifade ediyor?
    h1 night breaker unlimited alsam iş görür mü ?
  • Kaza yaptığım aracımda "Osram Cool Blue Hyper White 5000K " vardı ben pek inanmamıştım çevremden duyduklarıma almadan önce baya kurcaladım ve aldım hala aklımdadır, şu anki aracımda bi-xenon var, açıkcası memnun değilim.

Xenon kiti almazsam birde yeni çıkanları deneyelim, bizzat alıp test eden var ise SS görmek isterim.

Teşekkürler.
  • Kullanan forumdaşlar ss gönderebilir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.