Şimdi Ara

Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu kitabı eski bi evde buldum. (60-80 sayfa civarı) Haliyle çok eski bi kitap. galiba gazete manşetleri bi kitapta toplanmış araştırdım benzeyen hiç bi şey bulamadım. ne olduğu anlayan ve değerini bilen??
     Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi)

• Atatürk resmi olduğuna göre ve patlayan bir gemi göre Çanakkale Savaşı yıllarından kalmış olabilir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlıkta resimli bir şey yazıyor. Bakayım biraz.

Edit: Kapakta üstteki metni okunabilecek şekilde çekersen daha iyi olur kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kediyeyolgösterenadam -- 10 Eylül 2015; 22:09:06 >
  • Yarın ofisteki Arapça tercüman arkadaşa sorayım, çözebilirsek yazarım buradan.
  • Çok güzel gözüküyor.
  • Bunlara ne dersin aynı kitaptan..
     Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi)

• Mecmuanın başlığında "Resmi Gazete" yazıyor.
  • Gözünüze küçük görünmesin. Standard bi ana britannica ansiklopedilerinden daha büyük :)

Dış kapakta.. 1. resimdeki (oratasında dünya logosu olan) yazının aynısı var. derisi yıpranmış. bu şekilde gayet net bence :)
  • bende de var bir tane dedemin babası gazeteye çıkmıştı onun haberi osmanlıca
    edit:sağ üstteki resme baktım da atalarımızın ne değişik fantezileri varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poorman -- 10 Eylül 2015; 22:13:52 >
  • Resimli gazete yazdığını tahmin ettim ama bu bi kitap değeri ne olabilir
  • babama okuttum resimli gazete yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: poorman

babama okuttum resimli gazete yazıyor

Tamamda kardeşim. Koskoca kitap bu ??
  • resimli gazete işte. resim var

• quote:

Orijinalden alıntı: maldini03

quote:

Orijinalden alıntı: poorman

babama okuttum resimli gazete yazıyor

Tamamda kardeşim. Koskoca kitap bu ??

sol üstteki charlie chaplinin figüründen ve ne idüğü belirsiz bebelerden derginin mizahi bir dergi olduğunu anlayabilirsin. bak bakalım arka sayfalara fransızca şeyler varmı muhtemelen bir gazetenin eki falandır. diyojen dergisi de olabilir ki sanmıyorum.

• halkı güldüren milyon kazanan iki adam yazıyor şarlonun yanında bir o okunuyor doğru düzgün fotoğrafları biraz net çekebilirmisin kardeşim osmanlıca talimi yapalım para etmez bu kardeşim götür bizim fakülteye müzeye koysunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Candaroglu37

halkı güldüren milyon kazanan iki adam yazıyor şarlonun yanında bir o okunuyor doğru düzgün fotoğrafları biraz net çekebilirmisin kardeşim osmanlıca talimi yapalım para etmez bu kardeşim götür bizim fakülteye müzeye koysunlar

dış kapaktada resimli gazete yazıyor. ben derdimi anlatamıyorum galiba :/ Elimde, üzerinde resimli "gazete" yazan "koskoca bi kitap" var :)
     Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi)

• quote:

Orijinalden alıntı: maldini03

quote:

Orijinalden alıntı: Candaroglu37

halkı güldüren milyon kazanan iki adam yazıyor şarlonun yanında bir o okunuyor doğru düzgün fotoğrafları biraz net çekebilirmisin kardeşim osmanlıca talimi yapalım para etmez bu kardeşim götür bizim fakülteye müzeye koysunlar

dış kapaktada resimli gazete yazıyor. ben derdimi anlatamıyorum galiba :/ Elimde, üzerinde resimli "gazete" yazan "koskoca bi kitap" var :)
     Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi) Osmanlı Bilenler !!! (resimli gazete, dergi)

Cilt halinde olabilir. İçinde birden çok sayı barındırıyordur. Gazetenin gerçekten de adı Resimli Gazete çünkü. 3 cilte 2500 tl fiyat istemişler. Ve gittigidiyor.com'da sayı başına 50 tl istiyorlar.

http://www.nadirkitap.com/resimli-gazete-sayi-1-156-cilt-1-2-3-dergi3274573.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• güzel pratik oldu sağol 1922 yılın ait bir dergi bence çok para etmez ama satışa çıkar satılacakmı bir dene ama ben olsam kesinlikle satmazdım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.