Şimdi Ara

Oruç tutuyomusun?(anket))))) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
3.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Oruç tutuyomusun?(anket)))))

(En Son Oy Tarihi: 30.4.2007)
Giriş
  • biri konu açmış herkes buna cevap veriyor tutarım yada tutmam kimse karışamaz karışmayada hakkı yoktur, sanki hesap soruyor gibi oruç tutuyormusunuz diye konu açmışsın... yok tutmuyorsanız başına taş yağar gibi laflar bana çok saçma geliyor açıkcası nerede yazıyor böyle birşey ???
  • gayet sakince ve samimi olarak soruyorum ? müslümanmısın?
    quote:

Orjinalden alıntı: peacefire

biri konu açmış herkes buna cevap veriyor tutarım yada tutmam kimse karışamaz karışmayada hakkı yoktur, sanki hesap soruyor gibi oruç tutuyormusunuz diye konu açmışsın... yok tutmuyorsanız başına taş yağar gibi laflar bana çok saçma geliyor açıkcası nerede yazıyor böyle birşey ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: peacefire

biri konu açmış herkes buna cevap veriyor tutarım yada tutmam kimse karışamaz karışmayada hakkı yoktur, sanki hesap soruyor gibi oruç tutuyormusunuz diye konu açmışsın... yok tutmuyorsanız başına taş yağar gibi laflar bana çok saçma geliyor açıkcası nerede yazıyor böyle birşey ???

bunları müslüman bi insan söyleyemez söyleyeceğini de pek zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 19 Ekim 2005, 23:01:32 >
  • Tutmuyorum çokta memnunum. Hah şimdi buna bi ton tepki gelicek
  • Yeter artik Allah askina uzatmayin. Kimse kimseden hesap sormuyor, hesap soracak olan Allah´tir. Aslinda baslangicta hic yorum yapmayacaktim ama Islam´i ve O´nun farzlarindan olan Oruc´u dalgaya alircasina, laubalice yazilmis mesajlari görünce dayanamadim. Ama sanirim mesele anlasilmis durumda.

Müslümansan tutarsin cünkü üzerine farzdir, tutmaman anormaldir. Müslüman degilsen tutmazsin cünkü üzerine farz degildir, tutman anormaldir. Bu anlamda tekrarliyorum, Herkes ne hali varsa görsün ya da eninde sonunda görecektir. Cünkü "Her nefs ölümü tadacaktir (ayet meali)".

Ayrica Oruc ibadeti icin gösterdigimiz hassasiyeti, lütfen, ondan daha önemli bir farz ve imandan sonra gelen en büyük ibadet olan Namaz icin de gösterelim.

Ibadetlerini hakkiyla yerine getirenlerden Allah razi olsun.
  • ne var yazdıklarımda ?
    müslümanlıkta kulun kula hesap verme gibi bi zorunluluğu yoktur kimsede kimseye böyle bir soru soramaz eğer tutuyorsa başkalarına gösteris olsun diye forumlarda ben oruç tutuyorum siz tutuyormusunuz gibi sorular sormak bence yanlıştır...
    ayrıca müslüman diye geçinen arkdaşlar başkasının arkaasından konuşmayı çok güzel başarıyorsunuz tebrik ederim ;)
    asıl ben sizin müslümanlığınızdan şüphe duyarım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chemist_EA

Derslerden dolayı tutamıyorum.Bazı hafta sonları ancak tutuom.
    edit:Nedense hep dini konular içeren topiclerde tartışma diz boyu bazıları din-vicdan özgülüğünden söz edip ortalığı karıştırmaya çalışıyor.Bknz topic nedir ???Oruç tutuyor musun? Cvb ın eet veya hayır dır.
    Ne diye yok din gizli yapılmalıdır yok müslümanlık oruçla ölçülmez laflarıyla gereksiz msj atıyorsunuz???.Lütfen sakin olalım.

oruç tutmuyor diye bazı insanlar öldürüldü bu ülkede.belki de gelen tepkiler onadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lómion

Tutmuyorum çokta memnunum. Hah şimdi buna bi ton tepki gelicek

Keske herkes senin gibi kivirmadan, etrafina saldirmadan, baskalarinin kusurunu bulmaya calismadan, harbice "tutmuyorum cok da memnunum" diyebilse.

Benim buna ne tepkim olsun ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: doganza

quote:

Orjinalden alıntı: Lómion

Tutmuyorum çokta memnunum. Hah şimdi buna bi ton tepki gelicek

Keske herkes senin gibi kivirmadan, etrafina saldirmadan, baskalarinin kusurunu bulmaya calismadan, harbice "tutmuyorum cok da memnunum" diyebilse.

Benim buna ne tepkim olsun ki?

bu anket neyi ortaya çıkaracak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafer

quote:

Orjinalden alıntı: Chemist_EA

Derslerden dolayı tutamıyorum.Bazı hafta sonları ancak tutuom.
    edit:Nedense hep dini konular içeren topiclerde tartışma diz boyu bazıları din-vicdan özgülüğünden söz edip ortalığı karıştırmaya çalışıyor.Bknz topic nedir ???Oruç tutuyor musun? Cvb ın eet veya hayır dır.
    Ne diye yok din gizli yapılmalıdır yok müslümanlık oruçla ölçülmez laflarıyla gereksiz msj atıyorsunuz???.Lütfen sakin olalım.

oruç tutmuyor diye bazı insanlar öldürüldü bu ülkede.belki de gelen tepkiler onadır.

Sosyalizmi benimsemiyor diye de binlerce insan öldürüldü bu ülke de. Sacmalamayi birak aslanim, ne yani gecmiste olan bitenin hesabini buradakilerden mi soracaksin. Senin hangi ideolojiye mensub oldugunu bilmiyorum ama eminim ki senin fikrinin gecmisinde de ayni yanlislar yapilmistir. Seni de onlardan dolayi suclayalim ne dersin.

• arkadaşım ben sosyalist falan değilim nerden çıkardın onu zaten verdiğin tepkiler önyargılı.sana şunu söyleyeyim sosyalizmin insan doğasına tamamen aykırı saçma sapan bir ütopya olduğunu düşünüyorum.sosyalist kişiliklerden de hiç hoşlanmam.onlarda faşist dedikleri insanların fikirlerine değer vermez her b*ku bildiklerini sanır, kendi bildiklerini en iyisi olarak görür demokrasiden bahseder ama kendi fikirleriyle uyuşmayan fikirleri küçümserler.ben sadece bana mantıklı gelene inanırım oldu mu?
  • beyler bu anketi açtık ama popilist davranmakla suçlayanlar oldu..yahu el insaf..biz kimseye nie tutuyosun veya nie tutmuosun demedik ? yargılamadık..zaten islam da ne zorlama var ne zorlaştırma..yahı bu tür anketler ideolojik değerlebdirilmemeli..her zaman yapılan anketlerden..sadece iki cewaptan birini oylayacaksın o kadar..yok efendim şöle yok efendim böle..bu ülkede kimse oruç tutmuo die ölmedi ama biz biliyoruz ki bu ülkede çok kişi oruç tutuyo die alnı secdeye warıo die öldürüldü..
    ayrıca ülkenn %85 i oruç tutuo.bir günde tutanlar bile bu rakama dahil..dünyanın hiç bir yerindede olmayan manevi bi bütünlük. ne güzel..biz bundan memnunuz..neden rahatsız oluyosunuz ki?
  • niye açtınız niye merak ettin maden %85 inin tuttuğunu biliyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rodrigo

Arkadaşlar çok oruç tutmayan insan görüyorum bu sene oruç tutmayanlar artmış gibi...??

Allah insanımıza hidayet etsin...Yarın bi gün deprem olur yer yarılır sonra hepsi camilere doluşurlar...İnsan böle işte nankör.....

Sanane la milletin oruç tutup tutmasından.Bunu sende yapıyosun demişsin ya millet camiye koşuyo die.Sanki kendi farklı biri
  • türkiye çok homojen bi yapı değil..burası 14-25 yaş arası kişilerin daha çok katıldığı bir yer..o yüzden gençliğin tutup tutmadını örenmek istedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rodrigo

Arkadaşlar çok oruç tutmayan insan görüyorum bu sene oruç tutmayanlar artmış gibi...??

Allah insanımıza hidayet etsin...Yarın bi gün deprem olur yer yarılır sonra hepsi camilere doluşurlar...İnsan böle işte nankör.....

konuyu açan dostum bak ilk mesaj bu nerede o yargılamamak nerede özgürlük ?? yani topic sadece tutuyormusun yada tutmuyormusun deil öle bile olması zaten yargılamadır bi düşünsene nereye gidecek bu konunu sonu yani bu anketten öğrenmek istediklerin neler ki açtın bu konuyu ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: xf

Orucun anlamını bilmeyen,dininin ne olduğunu bilmeyen bir nesil yetişiyor malesef.Laikliği adı gibi bilen ama oruçtan, namazdan, zekattan haberi olmayan bir nesil karanlığa gömülüyor.Bunun sorumluluğu inananlarda...Allah bizleri affetsin ....

Bende ne zaman laikliğe laf atacaksınız diye düşünüyordum bi sazan çıkmış yobaz herifler
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafer

bu anket neyi ortaya çıkaracak?

Neyi ortaya cikarirsa cikarsin hic derdim degil!

Ama tepkileri anlamak da mümkün degil. Sanki konu sahibi, zula biryere pusu kurmus, geleni kuytuya cekip sille-tokat hesap soruyor.

Adam efendice "Oruc tutuyor musunuz?" diye sormus. Ne var bunda? Kimin tavuguna "kise" demis? Bu kadar gocunma niye?

Yoksa ne anketle alakam vaaar ne konuyu acanla.
  • tamam bıktım ben

biri kafa kescem illa diyor.hayır kafa kesmek kötü bir şey diyorum karşı çıkıyorlar.

biri oruç tutmayanların oranını merak ediyor kimisi deprem olur diyor.insanların inancı sizi ilgilendirmez diyorum suçlu oluyorum beni oturduğu yerden sosyalist ilan ediyor.

bu ülkede sadece oruç tutanlar yaşamıyor bu ülkeyi sadece kendinize aitmiş gibi görmeyin.ülkemi savunduğum için çok faşist muamelesi gördüm ama ilk kez sosyalist dendi.

kafa kesmeyin,insanların dini inancına karışmayın demek kötü bir şey mi?tamam iyi o zaman gayri müslimleri öldürün milletin kafasını kesin kırın dökün işte o zaman bu kadar antipatik olmam.kimsenin kişiliğine veya inancına karşı bir şeyim yok kimsenin nick ine bile bakmıyorum görsem tanımam.hatta bu anket bile umrumda değildi ama

rodrigo

quote:

buna cevap vermiyelim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strafer -- 20 Ekim 2005, 1:47:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MaX2SeL

quote:

Orjinalden alıntı: xf

Orucun anlamını bilmeyen,dininin ne olduğunu bilmeyen bir nesil yetişiyor malesef.Laikliği adı gibi bilen ama oruçtan, namazdan, zekattan haberi olmayan bir nesil karanlığa gömülüyor.Bunun sorumluluğu inananlarda...Allah bizleri affetsin ....

Bende ne zaman laikliğe laf atacaksınız diye düşünüyordum bi sazan çıkmış yobaz herifler

arkadaş son derece duyarlı dawranmış kimse istemez ki o büyük gün geldiği zman allah sordu zman o kadar nimete nasıl teşekkür ettin dediği zaman ve bizlere de en büyük günah sizin neden uyarmadınız dediği zman sorumlu olmamak için allaha karşı mahçup olmamk için arkadaş ne güzel değinmiş..ama tepkie bak..YOBAZLAR..akıl alcak bişey değil ..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.