Şimdi Ara

Ortaöğretim kpss tercih? Puanım yeterli olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TESTLERDEKİ DOĞRU VE YANLIŞ CEVAP SAYILARI
    Genel Yetenek Genel Kültür
    Doğru Yanlış Doğru Yanlış
    55 4 29 22
    KPSSP94 85,02762
    Başarı Sırası 13939
    Aday Sayısı 1872206

doğrular yanlışları sınava hazırlanan arkadaşlar için fikir oluşsun diye paylaştım .Hiç çalışmadan girmiştim.Genel yetenekte ygsden daha daha kolay soruyorlar.2011 eylülünde sanırsam girmiştim,belki daha öncedir bilmiyorum.Şimdi 2 yıl bu puanla tercih yapabilecek miyim?Yani bgün başlayacak olan tercih döneminde ben yararlanabiliyor muyum?Anadolu lisesi okudum sayısal çıkışlıydım.Sadece 1595 ve düz memurluklar oluyor galiba.Erzurum için belki yeterli olabilir mümkünse biri klavuz linkini paylaşabilir mi,bu arada universitede 3.sınıftayım şu an.Yani bunun önlisans saymaya falan etkisi var mı?Kısacası çok cahilim bu konuda,yardımcı olursanız çok memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam birşey merak edıyorum bu sene lise bitti YGS hazırlanıyorum KPSS girmek istiyorum ne zaman acaba sınav tam bılmıyorum anlatırmısınız?
  • siz girdiğin yılı kontrol edin 2012 de girdiyseniz tercih yapabilirsiniz 2011 ve öncesinde girdiyseniz tercih yapamazssınız.
    http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/KPSS1/KPSS%202013-2%20TERCIH%20KILAVUZ%20(18.11.2013).pdf
    önlisans saymaya etkisi yok hangi bölümden girdiyseniz o bölümden tercih yapabilirsiniz
    edit: 2012 de girmişsiniz ortaöğretimden tercih yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNSF -- 18 Kasım 2013; 20:57:31 >
  • kaptan sınav 27 eylül 2014 pazar günü
    başvurular haziranda başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timon

kaptan sınav 27 eylül 2014 pazar günü
    başvurular haziranda başlar

Hmm Teşekkürler hocam. Başvuru yaparım bakalım hayırlısı
  • Hangi liseden mezunsun anadolu lisesi vs mf bölümünden mezunsan şuanki tercihte kadro yok bizim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

Hangi liseden mezunsun anadolu lisesi vs mf bölümünden mezunsan şuanki tercihte kadro yok bizim için

anadolu lisesi mf bölümü de genel kadrolara bak 2001 kodlarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

Hangi liseden mezunsun anadolu lisesi vs mf bölümünden mezunsan şuanki tercihte kadro yok bizim için

anadolu lisesi mf bölümü de genel kadrolara bak 2001 kodlarına.

Birkaç memurluk için ekledim ais'e kabul etmemişti başka nitelik istemişti ya ben kodu yanlış yazdım yada yanlış gördüm eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 19 Kasım 2013; 17:38:49 >
  • 2011'de girmiş olman imkansız sadece çift hanelerde ortaöğretim için oluyor ortaöğretimden girdiğin zaman mecbur gene aynı puanınla tercih yapıyorsun bu sene önlisanstan girebilirsin olmazsa çünkü 90 altı çok zor ortaöğretimde
  • evet 2012 de girmişim.90 altı zor ama hiç belli olmuyor.Mesela bu ygs de uni puanları bu yıl bayağı düşmüş galiba.Neyse ben bir tek tercih yaptım zaten hani gelse bile kurumdan izin almam falan gerekir okulda sıkıntı olursa falan istifa eder çıkarım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.