Şimdi Ara

ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
12
Favori
33.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özel'den mesaj atan arkadaşlar oldu. Cevaplarımı buraya yazmakta fayda var.

Merhaba,
    Tur ile gitmek genelde daha avantajlı oluyor.Hele bi de yılbaşı-kurban-ramazan tatilleri dışında normal bi vakitte gidildiğinde daha da uygun fiyatlı oluyor çünkü talep az olduğu için fiyatları düşürüyor tur firmaları.
    Tur extraları tek tek sunuluyor.Bir gün öncesinden rehber otobüste herkese soruyor isim alıyor.Tek tek seçebiliyorsun yani.Ama sana indirim ayağına Kültürel paket var cart paket var diyip 5-6 extrayı kaktırmaya birden çalışıyorlar ki hiç tavsiye etmem. Tek Tek almaya bak. Ve sana tavsiyem sadece şu iki extrayı alman : 1-) Bratislava 2-)Almanya
    Bizim otobüsün hepsi bratislava turunu almıştı ve çok eğlenceli bir tur.Ufak bir başkent ama çok renkli ve 2-3 saat sürüyor. 2-3 saat benzinlikte beklemektense 30 Euro verip birdaha görme şansın olmayacağı yeni bir ülkenin başkentini görüyorsun.
    Ayrıca Almanyaya da gitmeni tavsiye ederim.Götürcekleri yer hem tarihi ve turistik bir yer hem de günümüz Almanyası Alışveriş merkezlerini görebileceğin bir yer.
    Diğer extralar ; yok kaplıca yok kale yok dağ çayır.Ben diğerlerini tavsiye etmem.
    Aslında yapacağın şey götürdükleri o yerleri google dan araştırıp görsellerine bakman. Böylece aklında soru işareti de kalmaz.

Veee sana en büyük tavsiyem. Gideceğin şehirlerin küçük kitaplarını al. Ben Viyana-Budapeşte-Prag'ın el kitaplarını aldım ve turdan önce bir hafta onları okudum.Artık hazırdım.Herşeyi elimle koymuş gibi buldum.Zaten 4 arkadaş grup harici hep beraber takıldık.Ve bu 4 kişinin tur rehberi bendim(Kitaplar sagolsun:)
    En ufağından örnek: Viyanada opera binasından operaya gittik. Biz 3 Euroya girerken Turdan diğer kızlar 40 Euroya girmiş aynı operaya :)

• 26.5-2.6.2013 tarihli Budapeşte Viyana Prag turuna katıldım.
    Her zaman ki gibi Tempo Tur'a yakışan bir organizasyon idi. Zaten Tempo standartlarında tur olduğu için ben genel bilgiler vereceğim.
    Oteller gerçekten çok güzel tam şehrin ortasında değil ama merkeze çok yakın metro ile kolay ulaşım var, ayrıca sabahtan akşama kadar her yere otobüs götürdüğünden ve
    fiyata dahil program çok dolu olduğundan mesafe hiç önem de taşımıyor.

Otobüs (Neoplan) ve kaptanı çok iyiydi. Gündüz ekstra tur yok tüm geziler ücrete dahildi. Gece programları, insan belki de o bölgeye bir kere gideceğinden özellikli ve katılmaya değer. Gündüz dahil olan öğle yemekleri ve restoranları muhteşem.

Katılmak istemediğiniz akşam programlarında rehber sizi ortada bırakmıyor, alternatif öneriler getiriyor, seçim sizin.
    Eğer bütçeniz kısıtlı ise Tuna tekne turuna, çek gecesine, çigan gecesine ve Vltava tekne turuna katılın katılmasanız bile zaten bir yerde akşam yemeği yiyerek bir miktar para harcayacaksınız. Kansav beyin önerdiği ve gösterdiği seçenekli restorantlar gerçekten güzel ve uygun fiyatlıydı.

Tur fiyatına gelince pahalı gibi görünse de diğer tulara baktığınızda gündüz bazı turlar ekstra, akşam programları 5-10 euro daha yüksek hiç öğlen yemeği dahil değil ve İstanbul çıkışlı. Biz Ankara'dan Tempo'nun önünden başladık ve bitirdik. Bu maliyetleri ilave ettiğinizde diğer turlar daha bile pahalıya gelebiliyor.
    Bir de orada 3-4 tur şirketinin ortaklaşa grup oluşturduğunu gördük. Biz tek grup ve 25 kişi 50 kişilik otobüste uyum içerisinde turumuzu yaptık ve sonuç herşeyiyle mükemmeldi. Kansav beyin rehberliğini görmek için katılmanız ve birlikte o güzellikleri yaşamanız gerek.
    Teşekkürler Tempo, teşekkürler rehberimiz Kansav bey, teşekkürler tura katılan Tempo'nun uyumlu tur arkadaşlarım.
    ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?

• Bende ETS Tur ile 24 ağustosta Prag - Viyana - Budapeşte turuna katılacağım, ilk gün pragı gezeceğim, 2. ve 3. gün araç kiralayıp Terezin, Dresten, Freiberg, Karlovy Vari, Kutna Hora, Plzen, Liberec'i gezmeyi düşünüyorum, sizce araç kiralayıp gezmek mantıklımı
  • Konu hort !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 22 Aralık 2014; 12:56:45 >
  • Bu sene tekrar kurban bayramında Avrupaya gittim :) Ancak tur ile değil, kişisel.
    Bu sefer sadece Budapeste'de kaldım (Oradaki kız arkadaşımda :) Böylelikle konaklamaya para ödemedim.
    Uçak biletlerim Lufthansa'dan 2 ay öncesinden 700 TL'ye aldım (gidiş dönüş)
    Yanımda 350 Euro götürdüm. Kıza 5 kuruş harcatmadım ona rağmen 85 € geri getirdim. Toplamda uçak bileti - schengen - yeme içme hediye harcama ulaşım dahil 2000TL (6 gün) harcadım. Budapeştede 5-6 Tane türk restaurant var. Yemek fiyatları tamamen türkiye ile aynı, döner, iskender,çorba,subway,mcdonals,burger.

Gördüğüm bazı ilginçlikler, bir restaurantda ya da avm'de yemek yediniz yediğiniz tabağı ve tepsinin çöpünü döküp kaldırıyorsunuz kaldırıp. Buradaki gibi avm'lerde sırf tepsileri toplayan insanlar çalışmıyor. Ayrıca mesela Californiya Coffe'den bir latte aldınız dışarıda içtiniz ve sonra kirli bardağınızı tıpış tıpış geri teslim ediyorsunuz :D
    Kitaplarda yazıldığı gibi gerçekten de yollarda köpek pislikleri fazla. Ama genel olarak yollar ve caddeler çok temiz.

Sonuç olarak 6 cennet gibi gün geçirdim :)

Not : Evet Macar kızları çok güzel :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darksilence09 -- 11 Ekim 2014; 19:59:05 >

• Tur'a gerek yok :) biraz yön bilginiz varsa be kendinize güveniyorsanız gerisi geliyor...
    Bu arada PRAG için 3 günlük 2 kişi sınırsız ulaşım bileti verebilirim :) (tramway/metro/otobüs)

Budapeste için benim tavsiyem Antalya Kebab... Star kebap iyidir ama çok fazla aynı isim farklı dükkan var sakata gelmeyin.
    Antalya kebap hizasında Mardin Grill var güzeldir... ilk gittiğimde google maps'in yüzünden 20DK aradım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Tur'a gerek yok :) biraz yön bilginiz varsa be kendinize güveniyorsanız gerisi geliyor...
    Bu arada PRAG için 3 günlük 2 kişi sınırsız ulaşım bileti verebilirim :) (tramway/metro/otobüs)

Budapeste için benim tavsiyem Antalya Kebab... Star kebap iyidir ama çok fazla aynı isim farklı dükkan var sakata gelmeyin.
    Antalya kebap hizasında Mardin Grill var güzeldir... ilk gittiğimde google maps'in yüzünden 20DK aradım :)

Mevlana ve Star Kebap'ta yedik gayet güzeldi. Antalya kebabın önünden geçtik buyur ettiler de girmedik çünkü o akşam Hard Rock Cafe için plan yaptıydık :D
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 22 Aralık 2014; 12:56:23 >
  • Tur şirketleri ile orta avrupa gezisine katılacak arkadaşlara bir tavsiye vereyim;
    Extra turlar için muhakkak tur rehberinizle pazarlık yapın, denenmiş ve başarılı olunmuştur ;)
  • Prag gezilecek yerler hakkında geçende detaylı bir yazı gördüm. Belki forumda ki konunuzu güncellemek isteyebilirsiniz. Ben link vereyim faydası olur umarım. Buyrun ;
    https://gezimanya.com/cek-cumhuriyeti/prag-gezilecek-yerler
  • Merhabalar. Ben daha önce budapeşte ve Viyanaya gittim. Tur ile gitmedim. Eşimle kendimiz planlayıp gittik. Dolayısıyla maddi açıdan çok da hesaplı oldu. Budapeşte ve Viyana ile ilgili olarak yazdığım bir iki yazım var incelerseniz belki yardımı olabilir.

http://gezginflamingo.blogspot.com.tr/2015/05/viyana.html
    http://gezginflamingo.blogspot.com.tr/2015/05/budapeste.html

Elektronik eşya olayına gelince bu ülkelerde elektronik açısından çok da kar etmezsiniz. Fiyatlar türkiye ile hemen hemen aynı hatta bazı ürünler türkiyenin de üzerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gezginflamingo

Merhabalar. Ben daha önce budapeşte ve Viyanaya gittim. Tur ile gitmedim. Eşimle kendimiz planlayıp gittik. Dolayısıyla maddi açıdan çok da hesaplı oldu. Budapeşte ve Viyana ile ilgili olarak yazdığım bir iki yazım var incelerseniz belki yardımı olabilir.

http://gezginflamingo.blogspot.com.tr/2015/05/viyana.html
    http://gezginflamingo.blogspot.com.tr/2015/05/budapeste.html

Elektronik eşya olayına gelince bu ülkelerde elektronik açısından çok da kar etmezsiniz. Fiyatlar türkiye ile hemen hemen aynı hatta bazı ürünler türkiyenin de üzerinde.

Güzel inceleme olmuş, elinize sağlık..

• Nisandaki st.petersburg gezimi malum turkiye-rusya arasindaki kriz sebebiyle iptal ettim.onun yerine 2-10 nisan arasi orta avrupa gezisi yapacagim.(viyana-budapeste-bratislava-prag-viyana)
    Katilmak isteyen olursa pm atabilirsiniz.Rota vs planlayabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denizmax kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Cafe Tur ile 1-11 Eylül tarihleri arasında orta Avrupa turuna gideceğim. Bir kaç sorum olacak;

Bratislava Turu
    Viyana Saraylar
    Cesky Krumlov (Prag)
    Yemekli Vlatva Nehri (Prag)
    Karlovy Vary (Prag)
    Dresden
    Budapeşte Şaheserleri
    Tuna Nehri Gezisi

Bu ekstralardan mutlaka turla gidin dediğiniz hangileri var?
    Pazarlık derken ne kadar indirim oluyor? (%20 %30 vs. gibi?)
    5 yaşındaki oğlum için ektra turlar için ücret talep ederler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Merhabalar Cafe Tur ile 1-11 Eylül tarihleri arasında orta Avrupa turuna gideceğim. Bir kaç sorum olacak;

Bratislava Turu
    Viyana Saraylar
    Cesky Krumlov (Prag)
    Karlovy Vary (Prag)
    Dresden
    Budapeşte Şaheserleri
    Tuna Nehri Gezisi

Öncelikle şimdiden iyi eğlenceler dilerim..
    Bahsettiğiniz turlardan; Bratislava'ya mecburiyetten katılıyorsunuz , eğer katılmak istemezseniz şehrin girişindeki benzinlikte sizi bırakıp, tura katılanları gezdirip, dönüşte sizi bıraktıkları yerden alıyorlar. Hemen hemen bütün tur şirketlerinde durum böyle. Bratislava yol üzerinde bir yer olduğu için ortalama 2 saatlik bir gezi oluyor, meydanı ve bir kaç hediyelik eşya satıcılarını bulunduğu caddeyi gezdiriyorlar. Bunun dışında herhangi bir etkinlik yok ama ben yeni bir başkent görmek adına katılın derim.
    Yazdıklarınızdan Karlovy Vary-Dresden-Tuna Nehri gezisini öneririm , bir de Vlatva Nehri olabilir. Diğerlerinin çok gerekli ve farklı olduğunu düşünmüyorum, bunun yerine kendiniz harita alıp Prag'da dünyaca ünlü hayvanat bahçesi ve Indenosia Park var orayı gezmenizi şiddetle öneririm, hem oğlunuz için de gayet güzel olur. Diğer önerilerimi zaten başlıkta okumuşsunuz. Keyifli seyahatlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizmax -- 4 Ağustos 2017; 15:6:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Denizmax

quote:

Bratislava Turu
    Viyana Saraylar
    Cesky Krumlov (Prag)
    Karlovy Vary (Prag)
    Dresden
    Budapeşte Şaheserleri
    Tuna Nehri Gezisi

Bahsettiğiniz turlardan; Bratislava'ya mecburiyetten katılıyorsunuz , eğer katılmak istemezseniz şehrin girişindeki benzinlikte sizi bırakıp, tura katılanları gezdirip, dönüşte sizi bıraktıkları yerden alıyorlar. Hemen hemen bütün tur şirketlerinde durum böyle. Bratislava yol üzerinde bir yer olduğu için ortalama 2 saatlik bir gezi oluyor, meydanı ve bir kaç hediyelik eşya satıcılarını bulunduğu caddeyi gezdiriyorlar. Bunun dışında herhangi bir etkinlik yok ama ben yeni bir başkent görmek adına katılın derim.
    Yazdıklarınızdan Karlovy Vary-Dresden-Tuna Nehri gezisini öneririm , bir de Vlatva Nehri olabilir. Diğerlerinin çok gerekli ve farklı olduğunu düşünmüyorum, bunun yerine kendiniz harita alıp Prag'da dünyaca ünlü hayvanat bahçesi ve Indenosia Park var orayı gezmenizi şiddetle öneririm, hem oğlunuz için de gayet güzel olur. Diğer önerilerimi zaten başlıkta okumuşsunuz. Keyifli seyahatlar ..

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Hayvanat bahçesini yazdım listeye :)

Birde;
    Ekstra turlar için pazarlık derken ne kadar indirim oluyor? (%20 %30 vs. gibi?)
    5 yaşındaki oğluma ekstra turlar için ücret talep ederler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 4 Ağustos 2017; 15:55:17 >

• quote:

quote:

quote:

Bratislava Turu
    Viyana Saraylar
    Cesky Krumlov (Prag)
    Karlovy Vary (Prag)
    Dresden
    Budapeşte Şaheserleri
    Tuna Nehri Gezisi

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Hayvanat bahçesini yazdım listeye :)

Birde;
    Ekstra turlar için pazarlık derken ne kadar indirim oluyor? (%20 %30 vs. gibi?)
    5 yaşındaki oğluma ekstra turlar için ücret talep ederler mi?

Oğlunuz için extra ücret talep edeceklerini düşünmüyorum , pazarlıkta şöyle extralara katılan kişi sayısına göre şekilleniyor diyebilirim, mesela az kişi katılırsa pazarlık toleransı o derecede yüksek , çok kişi katılırsa biraz daha düşük diyebilirim, ters orantı var anlayacağınız ;)

• Denizmax kullanıcısına yanıt
    Kişi sayısını tamamlamak için galiba :) Duruma göre hareket edeceğiz artık. Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erenxx

Orada mutlaka yapmadan donme diyecegin nler var ve mutlaka sunlarida turkiyeye gelirken oradan almalisin diyecegin?

Kesinlikle Prag'da Visegrad diye bir yer var, oraya git. Metroyla gidebilirsin. Bizim kaldığımız otelle arasında 1 durak vardı .Muhteşem bir yer Prag'da gördüğüm en güzel yerdi..Manzara,huzur ne ararsan var..
    Viyanada hiçbir tura katılmanı önermiyorum.. Kendin Ring yapabilirsin. Yani şehri dolaşabilirsin. Tarihi binalar , parklar falan önerebileceğim yerler..
    Budapeştede ise Tuna Nehri tekne turuna katıl ve kesinlikle Estergom Kalesine git. Buraya rehber extra tur düzenliyor 30 Euro filan gözün kapalı ver çünkü çok güzel ve harika zaman geçiriyorsun..
    Hediyelik eşyayı en sona bırak , Budapeştede Estergom Kalesi turuna katılırsan Sentendre diye bir kasabaya gidiyorsun.
    Sanatçılar şehri olarak geçiyor. Yaklaşık 100-200 tane dükkan var ve hepsinde envayi çeşit hediyelik eşya var. Rahatlıkla kafana göre birşeyler bulabilirsin.
    Sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin ;)

Hocam Visegrad google maps te görünmüyor ya da ben bulamıyorum. Buranın ulaşımı hakkında bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Tur'a gerek yok :) biraz yön bilginiz varsa be kendinize güveniyorsanız gerisi geliyor...

Bende 8 eylülde gideceğim, tramway ile her yere ulaşım kolay deniyor, bahsettiğiniz restaurantlar new town mu old town denilen yerde mi ve ortalama fiyatlar şu anda kaç euro'dur fikriniz var mı ? Birde euro yerine çek kronu kullanılsa daha mı iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.