Şimdi Ara

Örnek Bir Roman Girişi (Kendi Yazim)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar kısa şekilde şiir kitaplari yazdim biri çok tutuldu ve 6.45 yayınlarina gönderdim ve halen cevap beklemekteyim bu sayede boş durmayip yeni bir kitap yazmak istedim bu sefer roman olmasi için uğraşiyorum yorumlarinizi bekliyorum.

Bedir eline aldi silahi ve herşeyin anlamsizliğina bakti neden yaşadiğina, neden bu silahin elinde olduğuna bu güzel öğlen sıcağı vücudunu kavururken neden bu odada yalnız olduğuna anlam veremedi.Etrafina şöyle bir bakındı aslında olmasi gereken herşeyin yerli yerinde olduğu dikkatini çekti neden bu kadar düzenli bir hayat sürerken böylesine düzensiz kararlar almıştı ki…Öylesine düşünüyordu bu sıcak Diyarbakırın umutsuzluğunda namlunun sıcaklığı bir yana kendi içindeki yangınlar ne olacakti?Peki ya sevdiği kadın düşünecek miydi onu arkasından ağıtlar yakacak miydi?Onu hatırlayacak mıydı bir daha! artık bitirelim dediği o kadın, umursamadan baktiği o gözler bir daha anacak miydi dudaklarında o adi.Bedir diye üzülecek miydi.Bu kadar sorunun içinde boğulmuştu belki de Bedir bir bardak suyun herşeye iyi geleceğine kanaat getirerek doğruldu elinde terlemiş olan Baretta marka silahini köhne bir masanın üzerine bırakarak çıktı odadan, son bir defa döndü ve bakti odasina burda yaşadiği anılar geldi aklına şu koltukta oturup ilk film izledikleri zamanlari hatirladı.Nasıl da utanmişti o gün, elini bile tutamamişti sevdiğinin.Öyle kıyamadan bakmişti sadece gözlerinin içine , ela gözleri onu çekiyordu sanki hiç olmadık dünyalara.Bu benim kadınım olmali diyordu.İşte böyle başlamişti hikayeleri.Bedir anıların huzursuzluğunda dönüp dolaşıp mutfaği bile aradi hep bildiği ev, onun evi herşeyi ile ona ait fakat anlamadiği bir yalnizlik senfonisi belkide çalıyordu anılarının arasinda, hiç bilmediği yollari, hiç bilmediği acıları tattiriyordu ona…

İçtiği su bile dindirmemişti içindeki yangını, bir bardak su ile dinecek bir yangın değildi zaten bu özlemlerin verdiği, ayrılıkların alıp götürdüğü, gözlerinin uçurum kenarında kendini bıraktığı bir yangındı bu.Yaşayan bir ölü, pili tükenmiş bir saat, deposu boş bir araba gibiydi, yalnızdı işte tüm benliği arkasında bıraktığı o güzel kadın bir yana, birazdan bitireceği hayati onu zıtlıklara itmişti.Neden bu kadar çaresiz hissediyordu ki, kurtulacaği ölümler vardi bu gece belki de bir sonraki hayata inanmadiği içinde bu hüzün.Bir evin içinde sıcak bir günde, bir silah sesi ne kadar anlam ifade ediyorsa bu da o kadar ifade etmişti işte Bedir’in şakaklarından akan iki damla kandı başka birşeye benzemiyordu.Duraksamişti tüm vucüdu öyle, sanki ölmemişti mecazi anlamda ruhu göçmüştü sadece bedeni, Bedir’in tabiri ile et yığını kalmişti çok geçmeden kanlar oluk oluk akmaya başlamişti şakaklarından aşağıya, bir acı sarmişti tüm yanini sonra yerini tatmadiği bir huzura birakmişti.Bedir hiç gerçek olmayacak kadar mutluydu işte, bütün sorumluluklari bir yana yitik giden hayatından ıssız bir mutluluk vurmuştu.Ve o hep tabir edilen beyaz bir dünya şimdi gözleri önündeydi, elbette ki gerçekti ne umuyordum ki diye söylenmişti aklından…Onu terkeden aklından.Bitmişti hayat, gözlerini kapamişti işte hikayemiz böyle başliyordu en başindan sonunu tahmin edebileceğimiz bir hikayeydi bu…

sizce nasil olmuş betimleme fazla mi bilmiyorum pek

• Bir gün kitapçıda bir roman dikkatimi çekse ilk sayfasını okumaya kalksam bu satırları okusam ben o romanı almam :(

kusura bakma kardeş....bence olmamış
  • Bende her zaman kitap alırken ilk sayfaya bakarım ve bunu almazdım ama her şeyin bir başlangıcı vardır kendini geliştirebilirsin.
  • teşekkürler yorumlariniz için :)
  • Nedensebu tür denemeler hep benzer oluyor
    Etrafına bakındı, anlam veremedi, elinde şu vardı, şunu anladı gibi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Nedensebu tür denemeler hep benzer oluyor

sanirim o tarz da romanlardan etkilendim şekil a : aşk gibi aydınlık ölüm gibi karanlık , daha farkli konulara yönelicem bunlar sıktı sanirim artık
  • Betimlemeler biraz daha fazla olabilir..Mesela içinde bulunduğun odayı biraz daha betimleyebilirsin başlangıç için..Bence doğru yoldasın...Bi yerde okumuştum e-kitap olarak ta kitabını yayımlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrictionStirWelding

Betimlemeler biraz daha fazla olabilir..Mesela içinde bulunduğun odayı biraz daha betimleyebilirsin başlangıç için..Bence doğru yoldasın...Bi yerde okumuştum e-kitap olarak ta kitabını yayımlayabilirsin.

hocam zaten kar amaci gütmeden yaziyorum sadece insanlar okusun istiyorum hoşunuza gittiyse ne mutlu bana fakat olumsuz yorumlarada dikkat edicem aslında olayi bir çok yere bağliyacaktim her romanda olduğu gibi 2 yada 3 karakter üzerinden gidicektim sonra 3ünü tek bir yerde sonda bağlayacaktim
  • quote:

aklimdakini satirlara dokmussun resmen
    Yazi hakkinda ise yorumum ise hocam surekli yazmaya devam edin cok iyi yazilar cikaracaginizdan eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NJP -- 16 Haziran 2013; 20:21:32 >
  • konusu igi çekici değil malesef, ergen bi çocuğun aşk-intihar macerasını kimse okumak istemez.

daha ilgi çekici konular bulabilirsiniz, dlbilginiz fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

konusu igi çekici değil malesef, ergen bi çocuğun aşk-intihar macerasını kimse okumak istemez.

varmi öneriler hocam dinlemek isterim
  • mesela dizilerden esinlenebilirsiniz. lost gibi adada mahsur kalan insanları işleyebilir veya prison break gibi hapisten kaçışı işleyebilirsiniz :) ilgi çekici konu çoook :)
  • İlk cümle olmamış. Bedir eline aldi silahi ve herşeyin anlamsizliğina bakti neden yaşadiğina.
    hangi bedir,kim bu bedir,neyi nerede almiş eline.
    direk konuya girmişsin giriş cümlesinde . kendini biraz daha geliştirmelisin
  • Kullanıcıadınızcokuzun kullanıcısına yanıt
    hocam bi sonuna kadar okusaydiniz aslında bu romanin sonuç sayfalarindan biri fakat bunu giriş olarak farklilik yaratmak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty2121

quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

konusu igi çekici değil malesef, ergen bi çocuğun aşk-intihar macerasını kimse okumak istemez.

varmi öneriler hocam dinlemek isterim

Okumadıysanız çokça rus klasiklerinden okuyun. Betimlemelerdeki görüşünüz değisir, gelisir.

• -Roland Deschain- kullanıcısına yanıt
    cok kitap okuyorumda hocam klasiklere bakmadim desem yalan olmaz daha ziyade güncel kitaplar fantastik ve siyasi kitaplar okuyorum dediğiniz gibi yapayim o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty2121

cok kitap okuyorumda hocam klasiklere bakmadim desem yalan olmaz daha ziyade güncel kitaplar fantastik ve siyasi kitaplar okuyorum dediğiniz gibi yapayim o zaman

Yapın yapın ama 14 sayfalık betimlemeyi yiyince afallamayın.

• -Roland Deschain- kullanıcısına yanıt
    hocam cidden o kadar betimleme mi olur okuyucu bikar ya :D
  • quote:

Aynen daha heyecan verici girişler daha etkili olur kesinlikle.Tahliller ilk sayfalar için çok alışıldık artık.
  • zenkee kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam betimlemeleri ön planda tutacağimi gayet tabi bir şekilde anladim okuyucuyu sıkar diye düşünmedim pek ama dedikleriniz banada cok mantikli geliyor akabinde betimlemek o ortami yaratmak yetiyor bir yazar için
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.