Şimdi Ara

Küçük Prens Kitabının Anafikiri Teması Ve Yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
90.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Küçük Prens Kitabının Anafikiri Teması Ve Yorumları

Herkese merhaba.İnsanlar küçük prensin ana fikrini arıyorlar.Öncelikle burada söylemek isterim ki bu ana fikir her insanın kendi bakış açısına göre değişebilir benim bakış açıma göre bakarsak ;

Ana Fikir:
    İnsanların arkadaşa sevgiye sadakate ihtiyacı vardır.Görüldüğü üzere kendi gezegeninin kralı tek başına kendini yönetiyor.Diğer bir gezegende ise gezegenleri kendinin ilan eden bir adam var ve yalnız başına sadece hesaplamalar yapıyor,dünyada bir köpek var (köpek mi ceylan mı kurt mu tam hatırlamıyorum) onunda sevgiye ihtiyacı var.Peki ya prens onunda çiçeği ona sevgi veriyor.Dünyadaki pilota ne demeli prensi kitabın sonunda bu kadar sevdiğine göre onunda sevgiye ihtiyacı var. Bu konuda benim çıkardığım ana fikir insanlar yalnızdır ve hayatta sevgi duygusundan yoksun yaşıyorlardır.İnsanların sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı vardır.

Teması:
    (Bana Göre)
    Sevgi

Lafı uzatmak istemiyorum ama en başta dediğim gibi bu kitap değişik şekillerde yorumlanabilir ki bu benim kitaba bakış daha farklı yorumlarınız varsa yazmanızı rica ederim ki arkadaşlar bilgilensin ellerinden geldiğince farklı açılardan baksınlar.

Saygılarmla;
    BlackRay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRay -- 26 Ekim 2013; 9:31:46 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Küçük Prens'in Ana Fikri Teması ve Yorumları

Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılmış çok satan bir çocuk kitabıdır. Kitap, yaşamın gerçek anlamını ve değerlerini keşfeden benzersiz bir yolculuğu anlatır.

Küçük Prens Kitabının Ana Fikri

Küçük Prens'in ana fikri, hayatın en önemli şeylerinin gözle görülmeyen şeyler olduğu fikridir. Kitap, sevgi, arkadaşlık, hayal gücü ve hayatın basit zevklerinin önemini vurgular.

Anahtar Temalar

Küçük Prens'te keşfedilen ana temalar şunlardır:

• Sevgi ve Dostluk: Kitap, sevgi ve arkadaşlığın hayatımızdaki en değerli ilişkiler olduğunu gösterir.
    • Hayal Gücü ve Çocukluk: Çocukların hayal gücünün dünyayı farklı bir açıdan görmelerine ve hayatın mucizelerine inanmalarına izin verilmesi gerektiği vurgulanır.
    • Dış Görünüşün Önemi Yoktur: Kitap, dış görünüşün aldatıcı olabileceğini ve gerçek güzelliğin içeride bulunduğunu öğretir.
    • Hayatın Anlamını Bulmak: Küçük Prens, hayatın amacını sorgulamanın ve kendimize ait anlamlı bir yol bulmanın önemini araştırır.

Yorumlar

Küçük Prens, okuyucular tarafından yüzyıllar boyunca yorumlanan ve tartışılan bir kitaptır. Kitap, farklı okuyucular tarafından farklı şekilde yorumlanabilir ve bu yorumlar genellikle okuyucunun kendi yaşam deneyimlerine ve inançlarına bağlıdır.

Genel olarak, Küçük Prens, hayatın gerçek değerlerinin bir kutlaması ve zor zamanlarda bile hayalleri koruma ihtiyacının bir hatırlatıcısı olarak kabul edilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • BlackRay kullanıcısına yanıt
    yalnızlığın insana neler yaptırabileceği bence 3 kere okudum ama aklımda kalan tek şey kuzu çizmesi ve fanustaki çiçek
  • arkadaşlar kitabı okumak istiyorum ama çocuk klasikleri altında falan çıkıyor acaba nereden alabilirim ?
  • Le0 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kırtasiyelerde dahi satılıyor fiyatı 6tl civarı eski kitapçılarda da bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackRay

Kardeşim kırtasiyelerde dahi satılıyor fiyatı 6tl civarı eski kitapçılarda da bulabilirsin.

hocam ne ettiniz ya 1-2 TL gibi bir şeydi
  • BlackRay kullanıcısına yanıt
    Hocam .. Ben bu kitabı 1 kere okudum oda yaklaşık 2-3 yıl önceydi .. Eğer bu ana fikri kendin bulduysan çok başarılı bir iş çıkarmış olduğunu düşünüyorum .. Beynine sağlık ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK23

quote:

Asıl siz ne ettiniz 17 TL civarı bir şey miydi neydi.
    @BlackRay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

quote:

quote:

@BlackRay

80 sayfalık bir kitap için 17 TL biraz fazla değil mi? en son bir kırtasıyede görmüştüm 1,5 TL idi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@BlackRay

80 sayfalık bir kitap için 17 TL biraz fazla değil mi? en son bir kırtasıyede görmüştüm 1,5 TL idi.

Ciltlisi 37, ciltsizi 17 TL. Soygun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@BlackRay

Kesinlikle soygun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@BlackRay

Kesinlikle soygun

+1

• neettiniz bea şu anan kırtasiyelerde 13 tl ydi ben zorla 6.5 tl ye düşürttüm
  • Albert Camus kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle soygun. Okuyacağım kitabı almaya gitmiştim kız arkadaşımla tam kasadayken aa küçük prens dedi ben de (4-5 lira olucağını düşünerek) al istersen ne zamandır istiyodun dedim. Bi söyledi kadın 17 lira. Kendi aldığım kitaba baktım o da aynı para ama 4-5 katı. Çok sövmüştüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.