Şimdi Ara

Organikte Mol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Organikteki mol sorularını yapamıyorum çok önemli midir ? Organikteki tek sıkıntım bu galiba.

• upp organikte mol mü varmış ya. hiç kimya temelim yok son 6 hafta kala kimya adasından sadece organik çalışmayı düşünüyordum ama mol de mi bilmek gerekiyor yani? allah kahretsin
  • hiç organik bilen biri yok mu cevaplasın. Organik çalışmak için kimya temeli gerekiyor mu?
  • tepkimeler olmadığından dolayı molde yok 6 7 senedir sormuyorlar organikte mol ösym ama kitaplarada hala doluca var üstünü çiz ben öyle çözdüm hepsini.
  • senin dediğini anladım molle hiç alaksı yok full ezber organik adlandırma özellikler filan bilmen gerek tepkimleri çalışcaksan onada gerek yok mesela 2 mol alkolden 1 mol su çekilirse eter oluşur bunun gibi ezberliyorsun.gerek yok mole
  • dostum peki yine 4 soru gelir büyük ihtimal organikten ve ben kimya adasından organiği bitirsem + çaptan soru çözsem soru kaçırır mıyım? kimyadaki diğer konuları bilmiyorum ama organik çalışmam lazım. ve 3 net yapmam lazım en az organikten.
  • hienko H kullanıcısına yanıt
    öyle olucak büyük ihtimal ama bence diğer konularıda çalış organikten zor sorarlar hiç yapmazsın denge kçç asit baz modern atom gaz filan çalış kimya zor olmuyor
  • hienko H kullanıcısına yanıt
    Tabikide gerekiyor. Sen Ma nedir bilmezsen veya C nin karbon olduğunu bilmzsen nasıl yapacaksın. Bunlarda temel sayılıyor. Devamı da çok ezber gerektiriyor yani temelden çok ezberin iyi olacak. Ama temelde önemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hienko

hiç organik bilen biri yok mu cevaplasın. Organik çalışmak için kimya temeli gerekiyor mu?
    Tabii ki de, genel olarak karbon ağırlıklı bir konu olsa bile H (Hidrokarbonlar), O, N S, P, F CI, BR gibi ametal atomlarını da bilmeniz gerekiyor. Karbonun nasıl 4 tane bağ yapabildiğini (sp3/2/1) hibritleşmesi, allotrop ve kovalent bağ kavramları gibi.

Şu an temel olmadan öğrenebileceğiniz UPAC isimlendirmeleri, organik bileşik ve hidrokarbon sınıflandırmaları.

Konuya gelecek olursak biraz daha üzerinde durum öğrenmeniz/yapabilmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominus Cajal -- 22 Şubat 2019; 4:12:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.