Şimdi Ara

Orangi Pi PC: Mini PC, Geliştirme Bordu - 8,54$ (BİTTİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
3.803
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    verdiğiniz aksesuarlarla ilgili hocam birşey soracağım
    3.5mm fan linki vermişsiniz ancak bu 12v da çalışıyor, 5v fan alıp dc beslemeye paralel bağlanabilir.
  • StaNOnE kullanıcısına yanıt
    Evet linkteki 12v ancak 5v ile de çalışıyor, normalden daha yavaş dönüyor tabiki. Uygun boyutta 5v fan bulursanız daha iyi olabilir. ;)
  • olivier_kahm O kullanıcısına yanıt
    5v fan buldum
    35mm 5v Fan

yalnız bunu dc beslemeye paralel bağlarsak adaptör fişe takılı olduğu sürece fan da çalışır.

bu orange pi nin portlarından birinde 5v çıkış gibi bişey varmı acaba, öyle bişey yapmak lazım

quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

...

Çalışmayan bi usb kablosunu kesip ucuna konnektör taktım, GPIO pini üzerinden, değil usb adaptör, basit bi powerbank ile bile çalışıyor. Aliexpress'ten aldığım usb güç kablosuyla hiç bi şekilde görüntü alamamıştım.

Orangi Pi PC: Mini PC, Geliştirme Bordu - 8,54$ (BİTTİ) Orangi Pi PC: Mini PC, Geliştirme Bordu - 8,54$ (BİTTİ)

Yukarıda bahsettiğim gibi GPIO 4. ve 6. pinleri kullanabilirsiniz. Ancak fişe takılı olduğu sürece alet çalışır durumda olacak zaten, alet çalıştığı sürece fan da çalışacak.

Orangi Pi PC: Mini PC, Geliştirme Bordu - 8,54$ (BİTTİ)

• olivier_kahm O kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, bende bu pin tablosunu arıyordum
  • benim kart c.tesi geldi. bu kadar hızlı gelmesi beni şaşırttı
  • tuilde kullanıcısına yanıt
    takipli mi almıştınız?
  • HilmiE H kullanıcısına yanıt
    Takipli hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimkini daha yeni kargolamışlar.

• Varsa büyük hevesle alıp vazgeçen aynı fiyata alabilirim
  • Benim de 13 Temmuz'daki siparişim bugün geldi.
  • Ben takipsiz almıştım. Önümüzdeki ay bugünlerde gelir

• Arkadaşlar satmak isteyen olursa benzer fiyata alabilirim.
  • orange pi ciler neredeler ne yaptınız projeleriniz alalım? :)

geçen süreçte çeşitli işletim sistemleri kurdum denemeler yaptım geçici bir süre web sunucu olarak kullandım sonra android tv box olarak kullandım vs
    bir süredir boş boş yatıyor sdkart siparişi verdim gelince yeni projelerde kullanacağım bakalım

ha kutu tasarımı yapmıştım harika oldu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StaNOnE -- 25 Nisan 2017; 23:31:0 >

Kapak bayağı güzel olmuş, ben hala çıplak kullanıyorum. Raspery pi için olan soğutuculardan aldım. Bizimkine uydu. SD karta android attım media center olarak hayatına devam ediyor. MKV uzantılı videolarda kodi olmasa ses gelmiyor, bsplayer ve mxplayer çuvallıyor. Var mı sence onlar için çözüm.
  • mmucit M kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun :)
    kutunun corel için tasarım şemasını atabilirim
    media center çok fazla deneme şansım olmadı android atıp deneme amaçlı bir süre test ettim evde tvbox olarak kullanılabilir diyerekten,
    videolardan ses alamadım sıkıntı olmuştu ama üstüne düşüpte uğraşmamıştım hatanın bende olabileceğini kodiyi yanlış kurmuş olabilecğeimi vs düşünmüştüm ama başka bi sıkıntı olabilir öyleyse.
    video yürütme de sıkıntı yaşıyormusun peki takılma vs oluyormu? yalnızca mkv de mi sorun yaşıyorsun?

ben nas olarak kullanmaya karar verdim fedora yükleyip free amahi kurcam olmazsa başka bişey kurarım nas üzerine,
    evde cep telefonunu ve pc deki önemli resimleri harici bi diskle nas a atmayı planlıyorum, bi tane de usb wifi alıp denemek istiyorum sorunsuz çalışırsa süper olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StaNOnE -- 26 Nisan 2017; 12:9:13 >
    Videoda arada anlık takılmalar oluyor ama sıkıntı nerede çözemedim. Rom sd kart üzerinde ben ona yoruyorum. BSplayer çoğu videoda iş görüyor ama .mkv uzantılılarda kodi şart.
  • sd kartı çıakrınca açılıyomu peki? roma ben ubuntu lxde 14.04 kurmuşum ne ara kurdum bilmiyorum bugün uzun bi aradan sonra cihazı bi açayım dediydm içinde kurulu olduğunu gördüm
  • Satan var mı aldığı fiyata yada az bir kârla

• quote:

Orijinalden alıntı: HawK95

Satan var mı aldığı fiyata yada az bir kârla

Aldigim fiyata birakabilirim hocam kullanilmadi duruyor kenarda isteyen herkese birakabilirim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.