Şimdi Ara

Optimus Black 2.3.7 Versiyonuna Geçme (ANA KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
1
Favori
33.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşam birinde beyazını gördüm ve nefret ettim beyaz renkten :) one pislik öle :)) iyikide siyah almışım ya adam pis yada çok kir belli ediıo şükür ettim siyaha bide bizim telefon üretimden kalktı h. olsun belki 2.3 gelcek oda belki ama ice cream kesinlik gelmicek resmi olarak
  • Arkadaşlar ben bu roma bayıldım. Telefon süper hızlandı ama benim için çok büyük bir problem var. Bu rom ile skypetan görüntülü konuşma yapamıyoruz. Bizim videomuzu karşı tarafa göndermiyor
  • 10b rom unu geri yükledim bu sefer de LG yazısı ekranda kalıyor ekranın altındaki 4 ışık yanıp sönüyor fakat telefon açılmıyor :S Şimdi ne yapmam gerekiyor telefonu düzeltmek için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brucedeluxe

10b rom unu geri yükledim bu sefer de LG yazısı ekranda kalıyor ekranın altındaki 4 ışık yanıp sönüyor fakat telefon açılmıyor :S Şimdi ne yapmam gerekiyor telefonu düzeltmek için?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275315 burdaki işlemleri yapacaksın sıfırdan room türkçeye çevir öle yap ben öle yaptım
  • Arkadaşlar babanıza rahmet, biriniz skype a baksaydı ya...
    Görüntülü görüşme yapamıyorum ben, sizde de durum aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Arkadaşlar babanıza rahmet, biriniz skype a baksaydı ya...
    Görüntülü görüşme yapamıyorum ben, sizde de durum aynı mı?

kardeşim cm7 stabil değil bende iki gün kullandım memnun kalmadım şuan v10c dönüyorum skype radyo hep sorun çıkartıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykula

quote:

Orijinalden alıntı: xpity

Root Explorer

http://howfile.com/file/436ff145/9a255168/

teşşekür ederim hallettim çok saol

Önemli değil
  • Yeni bir özellik daha keşfettim, kurulan uygulamalar için direk hafıza kartını seçebiliyoruz. Böylece sonradan karta taşıma derdimiz olmuyor. Büyük eksikliklerden birisiydi..

Ayarlar - CyanogenMod Settings - Application - Install Location bölümüne girip, Automatic yazan yeri Externel ile değiştiriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpity -- 21 Ekim 2011; 14:58:39 >
  • Nova V8'den tekrar döndük CM7'ye bakalım.
    Şimdi arkadaşlar bir kaç sorum var ;

1.) Menüye girip sayfa altına indikten sonra tekrar masaüstüne döndük. Sonra tekrar menüye girdiğimizde, ilk girişimizde sayfayı aşağı indirdiğimiz için sayfa altta açılıyor. Ben her menüye girişimde sayfanın yukarıda olmasını istiyorum. Bunun çözümü var mı ?

2.) Ana menüde açtığımız grublar yan sayfada açılıyor. Alt alta grub açma imkanımız var mı?

3.) Kilit açma hareketinin şeklini nasıl değiştirebiliriz ?

4.) Bildirim çubuğunu değiştirme şansımız var mı ? Mobil bağlantı seçeneği yok ve her defasında mobilden bağlanmak için menü>kablosuz bağlantı>mobil bağlantı ya girmek zor oluyor.

5.) Terminale nasıl giriş yapıyoruz?

6.) Masaüstündeki sabit ikonları ( Arama-Menü-Tarayıcı) 3 olan sayıyı 5'e çıkartabiliyormuyuz ?

7.) Masaüstünü ekrana bastığım zaman sağa sola kayabiliyor. Tek ekran kullanıyorum ama sağa sola kaymasını istemiyorum.

8.) Çağrı yaparken ki ses ve titreşimi nasıl kapatabiliriz ?

9.) Hata ayıklamayı kapadığım halde, bilgisayar telefonu görmüyor. SD karta yükleme yapacağım yapamıyorum.

Menüler İngilizce olduğu için ayar yapamıyorum.

Çok soru sordum biliyorum, kusura bakmayın. Ama aynı sorunları yaşayan arkadaşlarda öğrenmiş olurlar.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 21 Ekim 2011; 20:48:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frenze

Nova V8'den tekrar döndük CM7'ye bakalım.
    Şimdi arkadaşlar bir kaç sorum var ;

1.) Menüye girip sayfa altına indikten sonra tekrar masaüstüne döndük. Sonra tekrar menüye girdiğimizde, ilk girişimizde sayfayı aşağı indirdiğimiz için sayfa altta açılıyor. Ben her menüye girişimde sayfanın yukarıda olmasını istiyorum. Bunun çözümü var mı ?

2.) Ana menüde açtığımız grublar yan sayfada açılıyor. Alt alta grub açma imkanımız var mı?

3.) Kilit açma hareketinin şeklini nasıl değiştirebiliriz ?

4.) Bildirim çubuğunu değiştirme şansımız var mı ? Mobil bağlantı seçeneği yok ve her defasında mobilden bağlanmak için menü>kablosuz bağlantı>mobil bağlantı ya girmek zor oluyor.

5.) Terminale nasıl giriş yapıyoruz?

6.) Masaüstündeki sabit ikonları ( Arama-Menü-Tarayıcı) 3 olan sayıyı 5'e çıkartabiliyormuyuz ?

7.) Masaüstünü ekrana bastığım zaman sağa sola kayabiliyor. Tek ekran kullanıyorum ama sağa sola kaymasını istemiyorum.

8.) Çağrı yaparken ki ses ve titreşimi nasıl kapatabiliriz ?

9.) Hata ayıklamayı kapadığım halde, bilgisayar telefonu görmüyor. SD karta yükleme yapacağım yapamıyorum.

Menüler İngilizce olduğu için ayar yapamıyorum.

Çok soru sordum biliyorum, kusura bakmayın. Ama aynı sorunları yaşayan arkadaşlarda öğrenmiş olurlar.
    Teşekkürler.

bildiklerimi cevaplamaya çalışayım. ilk olarak menü ve sabit ikonları go launcher ex e geçerek çözdüm istedigin gibi özelleştirebilrsin.

mobil baglantı için ayarlar > cyanogenmod settings > interface > notification power widget > widget buttons kısmından bildirimdeki istedigin şeyleri ekleyebilir yada kaldırabilirsin

kilit açma şeklini ayarlar > cyanogenmod settings > lock screen > style options >lockscreen style başlıgı altından istedigini seçebilirsin

çagrıdaki titreşimide cyanogenmod settings > sound settings e girip vibrate during calls ın yanındaki tiki kaldırarak yapabilirsin

hata ayıklama açık kalsın telefonu usb den bagladıgında bildirim çubugunu aç usb baglandı seçenegini seç ordan aç seçenegini seç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 21 Ekim 2011; 21:56:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

bildiklerimi cevaplamaya çalışayım. ilk olarak menü ve sabit ikonları go launcher ex e geçerek çözdüm istedigin gibi özelleştirebilrsin.

mobil baglantı için ayarlar > cyanogenmod settings > interface > notification power widget > widget buttons kısmından bildirimdeki istedigin şeyleri ekleyebilir yada kaldırabilirsin

kilit açma şeklini ayarlar > cyanogenmod settings > lock screen > style options >lockscreen style başlıgı altından istedigini seçebilirsin

çagrıdaki titreşimide cyanogenmod settings > sound settings e girip vibrate during calls ın yanındaki tiki kaldırarak yapabilirsin

hata ayıklama açık kalsın telefonu usb den bagladıgında bildirim çubugunu aç usb baglandı seçenegini seç ordan aç seçenegini seç

Çok teşekkür ederim dostum.
    Söylediklerinin hepsini yaptım.
    ADW ile devam etmek istiyorum. Birkaç problem kaldı sadece. Onlarıda bilen arkadaşlar yardımcı olur inşallah ;

2.) Ana menüde açtığımız grublar yan sayfada açılıyor. Alt alta grub açma yada menüdeki programların yerlerini değiştirme imkanımız var mı?

3.) Masaüstündeki sabit ikonları ( Arama-Menü-Tarayıcı) 3 olan sayıyı 5'e çıkartabiliyormuyuz ?

4.) Masaüstünü ekrana bastığım zaman sağa sola kayabiliyor. Tek ekran kullanıyorum ama sağa sola kaymasını istemiyorum.

5.) Çağrı yapmak için numara tuşlarken ses gelmeye devam ediyor.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 21 Ekim 2011; 22:17:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frenze

quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

Çok teşekkür ederim dostum.
    Söylediklerinin hepsini yaptım.
    ADW ile devam etmek istiyorum. Birkaç problem kaldı sadece. Onlarıda bilen arkadaşlar yardımcı olur inşallah ;

2.) Ana menüde açtığımız grublar yan sayfada açılıyor. Alt alta grub açma yada menüdeki programların yerlerini değiştirme imkanımız var mı?

3.) Masaüstündeki sabit ikonları ( Arama-Menü-Tarayıcı) 3 olan sayıyı 5'e çıkartabiliyormuyuz ?

4.) Masaüstünü ekrana bastığım zaman sağa sola kayabiliyor. Tek ekran kullanıyorum ama sağa sola kaymasını istemiyorum.

5.) Çağrı yapmak için numara tuşlarken ses gelmeye devam ediyor.

Teşekkür ederim.

1. Menüden her çıkışında yukarıya alıp öyle çık tekrar girdiğinde yukarda olur. (Bu kadar da takıntılı olma)

2. Ayarlar - ADWLauncher - Drawer Settings - Horizontal paginated (Bunu seçtiğinde menüdeki ikonları yan yana sıralar)

3. Ayarlar - ADWLauncher - UI Setting - Main Dock Style - 5 Icons

4. Masaüstünde - Optison tuşu (En alt soldaki kare tuş) Diğer - Lock Desktop (Masa üstündeki iconları silinmeye karşı kitliyor)

5. Ayarlar - Ses - Duyulabilir Dokunma Tonu - İşareti kaldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpity -- 22 Ekim 2011; 0:29:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xpity

1. Menüden her çıkışında yukarıya alıp öyle çık tekrar girdiğinde yukarda olur. (Bu kadar da takıntılı olma)

2. Ayarlar - ADWLauncher - Drawer Settings - Horizontal paginated (Bunu seçtiğinde menüdeki ikonları yan yana sıralar)

3. Ayarlar - ADWLauncher - UI Setting - Main Dock Style - 5 Icons

4. Masaüstünde - Optison tuşu (En alt soldaki kare tuş) Diğer - Lock Desktop (Masa üstündeki iconları silinmeye karşı kitliyor)

5. Ayarlar - Ses - Duyulabilir Dokunma Tonu - İşareti kaldır

Çok teşekkür ederim.
    Çok makbül geçti.

Tek sorunum kaldı, bunuda halledersem değme keyfime :)

Ana menüdeki uygulama ikonlarının yerlerini değiştiremiyorum. Yeni katolog açtığımda sayfayı sağa çekerek görebiliyorum.
    Benim istediğim orjinal V10 romlardaki gibi tek sayfada alt alta grublar.

Bu mümkün mü ?

• Romu düzenleyen kişiler launcheride düzenlemişler bir kaç modu içinden çıkartmışlar. Malesed bende simgeleri düzenleyemiyorum alfabetik olarak sıralanıyorlar. Yeni çıkan sürümde launchere dokunmazlarda sorun ortadan kalkar. Gerçi pek sorunda değil. Adamlar hız ve stabilite için herşeyi kaldırmışlar o kadar da olsun. Herşeyi tam olarak kullanmak isterseniz ya orjinal roma geri dönebilirsiniz.. Yavaşlığıda cabası..
  • Eh idare edeceğiz artık
    Masaüstünü kalabalık tutup menüye pek girmemeye çalışacağım bende
  • selam arkadaşlar ben bu romu tele yükledim ama benim telefonda market gözükmüyor ayrıca kullanıcı hesabı eklemek ist,yorum fakat gmail hesabımı cihaz kabul etmiyo bu sorunu yaşayan varmı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayabrt

selam arkadaşlar ben bu romu tele yükledim ama benim telefonda market gözükmüyor ayrıca kullanıcı hesabı eklemek ist,yorum fakat gmail hesabımı cihaz kabul etmiyo bu sorunu yaşayan varmı acaba..

quote:

Download ROM a giriyoruz. bir dosya indiricek, bu dosya indikten sonra telefonumuza reset isteyebilir. (istemesede atarsak güzel olur )

Sonra tekrardan aynı uygulamaya giriyoruz, rom manager.. daha sonrasında yine download rom'a giriş yaptığımızda google apps gelmiş olması lazım.. tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda ilk çıkan en üstteki uygulamayı indiriyoruz. uygulama indikten sonra bir reset daha atıcak ve artık google marketimiz aktiftir...

Konunun anlatımları içerisinde çözümü yazıyordu.
    Gözden kaçırdınız galiba.

• telefonumdan küçük bir kare :)

• Task Killer'ın widgetini çıkartamadım bir türlü. Nasıl yaptınız acaba ?

Birde durum çubuğu vidgeti (wifi gps data vs.) nerden yüklediniz. Adını öğrenebilirmiyim ?
  • https://market.android.com/details?id=com.rhythm.hexise.task&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaHl0aG0uaGV4aXNlLnRhc2siXQ.. bunu yükledikten sonra widget seçenekleri arasına geliyor ordan yapabilirsin. durum çubugu widget i go launcher ex içerisinden geldi dostum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.