Şimdi Ara

Optik kablo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    LG LA660S 3D tv ve LG DH4430 5.1 ses sistemi aldım
    Ses sisteminin optik girişi yok, HDMI var, TV'de her ikisi de var.
    TV'de izlerken de sesin ses sisteminden gelmesi için ne yapmalıyım?

Dgital to analog converter alıp optik kablosu ile mi bağlayayım(bu biraz pahalı) yoksa kırmızı ve beyaz renkli kablolarla mı?
    Kırmızı ve beyaz kablolarla bağlarsam ses yine 5.1 gibi oluır mu?
    HDMI ile bağladığımda tv izlerken ses sadece tv'den geliyor.

• serkanbe S kullanıcısına yanıt
    LG DH4430, DTS veya Dolby Digital desteklemiyor. Muhtemelen Dolby Prologic gibi eski ve demode bir sistem ile sesleri 5.1'e ayrıştırıyor. Bu nedenle kırmızı-beyaz RCA jaklar ile ses bağlantısını yapman gerekiyor. HDMI çıkış DVD izlerken görüntüyü TV'ye aktarmak için...
  • Hocam dün DVD sinema sistemimin manuelini okudum.
    Orada süper hızlı HDMI kablo kullanırsan HDMI'dan hem digital ses hem video olur diye yazıyor.
    Dediğinden emin misin? Ben de high speed 1,4 HDMI almayı düşünüyordum yazını görünce kafam karıştı.
    Peki beyaz ve kırmızı kablo kullanırsam ses 5,1 gelir mi gene tv izlerken de?(destekleyen programlarda tabi)ya da tv'ye USB'den taktığım 5,1 içerikli videoları
    5,1 verir mi gene?
  • Aldigin ses sisteminde sadece stereo aux girisi mevcut, disaridan hicbir cihazi, hicbir sekilde 5.1 olarak baglayamazsin.
    Ses sistemindeki HDMI çıkış TV'ye hem görüntüyü ve sesi TV'den dinlemeyi düşünüyorsan sesi de iletmek için. Ancak sesi TV'den dinlemek pek iyi bir seçim değil. Ses sisteminin sadece analog (beyaz/Kırmızı) RCA jak girişi var. Buradan sadece stereo ses sinyali girebilirsin. Dijital ses girişi yok. Daha önce dediğim gibi bu cihazla DTS veya Dolby Digital 5.1 dinlemen mümkün değil. Sadece eski Dolby Prologic türü stereo iki kanal sesten yapay olarak 5.1 elde edebilecek bir sistem.

HDMI'ı high speed 1.4 almanın pek bir yararı yok. Herhangi bir HDMI kablo işini görür. Zira neticede aktarılacak görüntü (ve ses) DVD çözünürlüğünde...
  • Peki digital to analog converter+optik kablo alsam stereo kablo ile bağlamaktan avantajı olur mu?
    Eğer konu TV'nin sesini ses sisteminden dinlemekse,
    ses sisteminin sadece L ve R RCA jak fiş (analog) girişi olduğuna göre herhangi bir konvertörün bir faydası, üstünlüğü yok.
  • tv için mevcut ses sistemi pek işe yaramayacaktır. TV.den ve/veya harici kaynaktan 5.1 DD, DTS ses almak isteniyorsa HDMI veya TOS/Link(optical) - SPDİF sinyal girişi (çıkış değil) olan bir ses sistemi gereklidir.
  • Arkadaşlar,

Bende;

-- 4 HDMI+Optik girişli bir TV
    -- 3 HDMI+Optik Girişli Ses Sistemi
    -- DSmart
    -- Playstation 3
    var...

Bunları en iyi nasıl birbirine bağlarım? (HDMI Optik farketmez en iyi bağlantı nasılsa kabloları ona göre alacağım)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.