Şimdi Ara

Optic mi Coax mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bağlantı şekilleri arasında kalite farkı varmıdır. Ses sistemi ile Dvd arasında hangi bağlantıyı neden seçmeliyim?

• Her zaman optik bağlantıyı tercih ediyorum.
  • Ben de Optic bağlantı ışık dır dijitaldir kayıp yoktur diyorum da..
    Yeni ses formatlarını desteklemediğini duydum.. o desteklemiyor da ne destekliyor.
  • Sony klavuz kitapçığında coax bağlantı opticten daha iyidir diyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

Sony klavuz kitapçığında coax bağlantı opticten daha iyidir diyor

İşte aradığım cevap. Çok teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xantia

quote:

Doğru olabilir ona bir şey demiyorum ama bildiğim kadarıyla coaxiel diğer adıyla spdif Sony-Philips digital interface'in kısaltılmışı ve iki firmanın birlikte çalışmasını yaptığı ve ürettiği bir dijital ses aktarım yolu.

Optik dediğimiz de diğer adıyla Tos-link Toshiba'nın ürettiği bir digital ses aktarım metodu.

Dolayısıyla Sony'nin coaxiel'i öne çıkarmasının sebebi kendi arge çalışmalarının bir sonucu olmasından kaynaklanabilir.

Bunu da göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum.

• quote:

Bu bağlantı şekilleri arasında kalite farkı varmıdır. Ses sistemi ile Dvd arasında hangi bağlantıyı neden seçmeliyim?

kulanacağın yada almayı düşündüğün koaksiyel kablo çok kaliteli bir kablo ise evet bunu kullan,ama yoooo değilse optic...aradaki ses farkını standart bir kulak ve sıradan bir ses sistemi anlamaz yada anlatamaz...ama benim çoook kaliteli koaksiyel dijital kablomvar dersen mutlaka onu kullan...yoksa bi ton para verme 40-50ytl gibi al bir optik...

ufukman Tarih 4 Temmuz 2008; 19:30:59
    Ben de Optic bağlantı ışık dır dijitaldir kayıp yoktur diyorum da..
    Yeni ses formatlarını desteklemediğini duydum.. o desteklemiyor da ne destekliyor.
    hdmı desteliyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

quote:

Doğru olabilir ona bir şey demiyorum ama bildiğim kadarıyla coaxiel diğer adıyla spdif Sony-Philips digital interface'in kısaltılmışı ve iki firmanın birlikte çalışmasını yaptığı ve ürettiği bir dijital ses aktarım yolu.

Optik dediğimiz de diğer adıyla Tos-link Toshiba'nın ürettiği bir digital ses aktarım metodu.

Dolayısıyla Sony'nin coaxiel'i öne çıkarmasının sebebi kendi arge çalışmalarının bir sonucu olmasından kaynaklanabilir.

Hayır burada yanlışlık var benim bildiğim coaxiel bağlantı spdif bağlantı DEĞİLDİR.Spdif bağlantı sony philips ortak çalışması olan hem analog hemde digital (OPTİK) olarak çalışabilen bir terminal olması gerekiyor.Coaxiel bağlantıda digital bir bağlantı fakat sesi ışık yoluyla değil özel üretilmiş iletken bir tel yardımı ile yapıyor.Zaten terminal yuvaları ve uç bağlantıları apayrıdır.SONY kendi kitapçığında coaxiel bağlantıyı övüyor olabilir ama cihazlarına 3 optik koyarken 1 coaxiel terminal koyuyor ayrıca philips ile coaxiel çıkışı değil optik çıkışı geliştiriyor buda enterasan bence????????Ben kendi sistemimde pc ve dvd 'yi optikle bağladım acoustıc research profesional serisi kullanıyorum bugune kadarda hiç sorun yaşamadım dorusu.

• quote:

Orjinalden alıntı: top gear

Hayır burada yanlışlık var benim bildiğim coaxiel bağlantı spdif bağlantı DEĞİLDİR.Spdif bağlantı sony philips ortak çalışması olan hem analog hemde digital (OPTİK) olarak çalışabilen bir terminal olması gerekiyor.Coaxiel bağlantıda digital bir bağlantı fakat sesi ışık yoluyla değil özel üretilmiş iletken bir tel yardımı ile yapıyor.Zaten terminal yuvaları ve uç bağlantıları apayrıdır.SONY kendi kitapçığında coaxiel bağlantıyı övüyor olabilir ama cihazlarına 3 optik koyarken 1 coaxiel terminal koyuyor ayrıca philips ile coaxiel çıkışı değil optik çıkışı geliştiriyor buda enterasan bence????????Ben kendi sistemimde pc ve dvd 'yi optikle bağladım acoustıc research profesional serisi kullanıyorum bugune kadarda hiç sorun yaşamadım dorusu.

Aslında onu yazarken ben de biraz tereddütteydim. Uyarın için teşekkürler...

• ee peki piyasada 2tl ye 50-60cm lik Optik toslink kablolar mevcut..
    alan kullanan var mı?
    nasıl kaliteli mi..
    doğubank da; yok bilader sakın alma kırılır onlar bükülmez dediler.
    yaw bunun içindeki balık misinası gibi bişe değil mi.. sadece ışık iletiyor. birde ben bunu amfinin arkasına takınca gidip hergün bi parmak atmicam öylece duracak orda yıllarca.
    yani dijital router modemlerde kullanılan gibi değildir herhalde (onlar direkt cam gibi çok hassas)
    50cm Fiber Optik ses kablosu
  • Arkadaşım noname birşey alırsan ne sonıç verir bilemiyorum ama piyasada birsürü marka var ACOUSTIC RESEARCH-HAMA-TOSHİBA-VİVANCO-BANDRİCH- ilk etapta benim aklıma gelen bunlar .Ben sistemin tamamında AR kullanıyorum bunlar coaxiel-optik-interconnect kablolar.Fiyatlarıda öğle aman aman çok yüksek değil.Neolduğu belli olmayan bir kablo alacağına bunlardan birini tercih etmen daha sağlıklı olur kanımca.Teknosa'larda bu markaların en az iki tanesini bulursun sanırım.
  • DVD playerda optic, recorderda coax kullanıyorum. her ikisi de profigold marka. Ama çok fark etmiyor.
  • doğru haklısın da.. 2tl ye işimi görebilecekken 24tl*2 (dvd+uydu için) 50tl vermek kendimi hıyar gibi hissettiriyor.(ucuz kablo alıp da kesilirse de aynı his olacak )
    mesela HDMI-HDMI kabloya 20tl verdim. aynı kablolar 2tl ye Carrefourda satıldı.
  • hiç fark etmez taşıma ile dijital veride kayıp olmaz.çünkü ya vardır ya yoktur.firmaların tercihleri lisans ödemelerini azaltıp maliyeti düşürmek içindir.
    ucuz optik ile pahalı optik arasındada bir fark yoktur.sadece işçilik ve süs farkı vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

quote:

olurmu öyle şey yaw baskı hatasıdır o ama cidden optik en kaliteli bağlantı yoludur ses ışıkla iletildiği için, kablo bağlntısındaki telin kalitesi, parazit vs. olmaz ses aynen neyse öyle aktarılır test edilmiş onaylanmıştır yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 7 Temmuz 2008; 16:09:02 >

• Ben bu söylediğinize pek katılmıyorum.Oluşabilecek farkları anlamak için sisteminde paralelinde iyi olması gerekiyor.şöyle örnek verebilirim size arkadaşım 32 inç samsung lcd kullanıyor.Toshiba HD dvd aldık kutusundan çıkan kablo ile bağladık ve görüntü çok iyiydi.Birkaçgün sonra profigold 'un şuan ismini hatırlayamayacağım bir modelini kullandık ve o çok güzel olan görüntü mühteşem ötesi birşey oldu.Standart hdmı kabloda kırılan sahneler profigold kabloda tüm ihtişamını gösteriyordu.Tabii bu bahsettiğim hdmı-hdmı kablo için geçerli sadece optikte böyle farklar olurmu bilemem.
    quote:

Orjinalden alıntı: prosecutor

hiç fark etmez taşıma ile dijital veride kayıp olmaz.çünkü ya vardır ya yoktur.firmaların tercihleri lisans ödemelerini azaltıp maliyeti düşürmek içindir.
    ucuz optik ile pahalı optik arasındada bir fark yoktur.sadece işçilik ve süs farkı vardır.

• Değerli arkadaşım.1080P görüntüyü kompanent bağlantı ile taşıma imkanı vardır.Ama kablonun kalitesi görüntüyü etkiler ,işte üreticiler analog şekilde taşımayı kayıplar nedeni ile digital teknolojide bırakmışlardır.Sinyaller dijital veriye dönüştürüp gönderilir ve kayıp sıfır olur.Taşınan resimin renkleri solmaz veya abartılı olmaz.dikkat edin satın aldığınız optik veya hdmi kabloda sinyal kalitesi ile ilgili bir ibare varmı sadece kablonun dış etkenlere karşı koruması ile ilgili bir sürü şey yazar kutu üzerinde .Sizin dediğiniz gibi olsaydı,bu ,teknolojik gelişmelere karşı tüketiciyi kabloya mahkum eden dev üreticilere tüh derdim.:)
  • Ben de böyle biliyorum. Sonuçta dijitalde sinyal varsa görüntü vardır, yoksa da yoktur. Görüntünün kaybı diye birşey söz konusu değildir. Bunu ses için kullanıyorsanız, sinyalin recivera ulaşması yeterli, nasıl ulaştığının bir önemi yok.
  • Bencede Optıc kablo çok daha iyi, coaxsiyel ikini gelir ama onun da kalıtelısı olması lazım. Optikte kayıp yoktur ama uzunluk da önemlidir, opticte. Mümkünse kısa almak akıllıca olur.
  • ben evde ucuz bir optik kablo aldım kullanıyorum problem yok

öyle cam gibi de değil
    sarılmış halde cihazın arkasında rahatlıkla durabiliyor elbette 2 ye katlamdım ama esnekliği çok fazla

çok rahat kullanabilirsiniz.....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.