Şimdi Ara

Oppo Enco Free2 Şiddetle Tavsiye Ederim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. TWS tipinde hem müzikal hem de görüşme kalitesi yüksek ANC li bir kulaklık arıyordum. Tabi belirli bir bütçe çerçevesinde (max 1.500TL). Birkaç farklı model denedim çoğu da iyiydi ama hiçbirinde aradığım tüm özellikler yoktu. Bu Free2 kulaklık da biraz sürprizli bir şekilde ödeme yapmadan elime geçti. İlk gördüğümde araştırma yapmadan basit 300-400TL lik bir şey sandım. Kutuyu açıp bakınca malzeme kalitesi hiç fena gelmedi. BT eşleştirme ve bağlanma gayet hızlı sorunsuz. Müzik kalitesi bence gayet iyi! En azından önceden kullandığım QCY ve Haylou modellerinden kesinlikle daha iyi. İyiymiş falan derken baktım uygulaması varmış indirip kurcaladım biraz ve ondan sonra eğlence başladı zaten. Öncelikle size detaylı bir ses analizi yapıyor; sağ-sol ayrı ayrı, tek tek farklı frekanslarda sesler verip sizden duydum duymadım düğmelerine basarak seçim yapmanızı istiyor. İki taraf da bitince hangi frekansları duymuyor veya az duyuyor iseniz, dinlediğiniz müziklerde o frekansları yükseltip müzik kalitesini yükseltmeye çalışıyor. Öncesi ve sonrası olarak deneme imkanı da veriyor, arada bariz pozitif fark var. Hazır EQ ayarları da var oradan kulağınıza uyanı seçiyorsunuz. Tek eksiklik de burada sanırım, tüm EQ ayarları hazır geliyor kendiniz tek tek frekans ince ayarı yapamıyorsunuz. Ben normalde EQ ile oynamayı ve kendi ayarlarımı yapmayı seven biri olarak hazır ayarları yeterli buldum ince ayara gerek duymadım. ANC ve Transparency (Şeffaflık) modları iyi çalışıyor. 4 adet mikrofon var kulaklıkta. Şarj süresi de tatmin edici. Gelelim beni en çok şaşırtan özelliğe ki en çok aradığım ve bu fiyat bandında aradığım ama bulamadığım şeydir. Aynı anda 2 cihaza bağlanabiliyor. Bilen bilir mutlaka ama özetle misal laptop ve telefona bağladınız; laptopta müzik dinlerken telefon çalıyor hop müzik duruyor, ses telefona geçiyor görüşmenizi yapıyorsunuz, bitince müzik kaldığı yerden devam ediyor. Bu durum özellikle benim gibi çift telefon taşıyanlar için müthiş pratik. Uygulama üzerinden bağlı cihazları seçip görebiliyorsunuz. Klasik belki ama, kulaklığı kulaktan çıkarınca müziği durdurma özeliği de var. Bu kulaklık için benim puanım 10 üzerinden 8,5 (1 puan kişisel EQ ayarı olmadığı için kırdım, her şey varken onun olmaması ayıp olmuş). Sonuç bu fiyat bandında bence eşsiz bir kulaklık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 29 Aralık 2022; 1:26:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.