Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuğrul sen projeksiyon kullanıyorsan hdr to sdr with 2020 olayının önemi bilmen gerekirdi, çünkü bu olay mühimsiz bir şey değil ama sen dandik bir şeymiş gibi geçiştirmişsin, profesyonel Projeksiyon kullanıcıları hep bu şekilde kullanıyor. Hdr projeksiyonlarda tam randımanlı çalışmıyor, Jvc topiğinde avs de alayında oppo var, panasonic kullananlar da epey var onlar da bu hdr sdr 2020 olayını fury diye bir linker var bu işi onunla hallediyorlar, ya da madvr ile hallediyorlar şimdi bunları uzun uzun anlatamayacağım. Biri stream player biri bluray player demişsin ee tamam onu biz de biliyoruz da benim söylediklerimle ne ilgisi var onu anlamadım. Neyse hadi görüşürüz sonra iyi akşamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk nesil 4k projeksiyon sahipleri icin öyle

Yeni nesillerde en ufak sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bunları seni alt etmek için felan değil yakında sen de jvc alacaksın çok iyi bir seçeneğin oldugunu hatırlatmak için anlatıyorum, yoksa bana ne istersen eskiden yaptıgın gibi dandik himedia da izle Şu topiği takip et vaktin olursa, opponun beta yazılımı çıktıgından beri 20 sayfadır jvc 540/640 kullanıcılarının sayfası oppo yu konuşuyorlar. Sonyde de aynı şekilde ama sen jvc alıcan diye bunu verdim. Apple tv olayına girmeyeceğim ama o konu başlığında kimin imzasına baksam filmleri oppoyla panasonicle izliyorlar, apple tv yi netflix için kullanıyorlar genelde, bu anekdot da burada dursun.

http://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2923938-official-jvc-20ltd-rs640-x990-x9900-rs540-x790-x7900-owners-thread-148.html

Ben marka fanatiği değilim, bu zaten benim ilk oppom nasıl fanatiği olabilirim. Bu yazılımdan sonra tavsiye ettiğim arkadaşlar hep olumlu geri dönüş yaptılar.

Son nesil pj ler (jvc 540/640/440 ve sonyleri) ele alıyorum, evet eski serilere göre hdr de iyileştirmeler var ama lamba modüllü projeksiyonlar ister 1600 lümen ister 1900 lümen olsun HDR li her filmde randımanlı çalışamazlar çünkü her filmin nit master değeri farklı ve hdr de kotaramıyorlar her zaman işi. Bu iş ancak lazer modüllü pjlerde düzgün çalışır.

İyi bigi alış verişi oldu, teşekkür ederim sohbetin için

• quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Ya bunları seni alt etmek için felan değil yakında sen de jvc alacaksın çok iyi bir seçeneğin oldugunu hatırlatmak için anlatıyorum, yoksa bana ne istersen eskiden yaptıgın gibi dandik himedia da izle Şu topiği takip et vaktin olursa, opponun beta yazılımı çıktıgından beri 20 sayfadır jvc 540/640 kullanıcılarının sayfası oppo yu konuşuyorlar. Sonyde de aynı şekilde ama sen jvc alıcan diye bunu verdim. Apple tv olayına girmeyeceğim ama o konu başlığında kimin imzasına baksam filmleri oppoyla panasonicle izliyorlar, apple tv yi netflix için kullanıyorlar genelde, bu anekdot da burada dursun.

http://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2923938-official-jvc-20ltd-rs640-x990-x9900-rs540-x790-x7900-owners-thread-148.html

Ben marka fanatiği değilim, bu zaten benim ilk oppom nasıl fanatiği olabilirim. Bu yazılımdan sonra tavsiye ettiğim arkadaşlar hep olumlu geri dönüş yaptılar.

Son nesil pj ler (jvc 540/640/440 ve sonyleri) ele alıyorum, evet eski serilere göre hdr de iyileştirmeler var ama lamba modüllü projeksiyonlar ister 1600 lümen ister 1900 lümen olsun HDR li her filmde randımanlı çalışamazlar çünkü her filmin nit master değeri farklı ve hdr de kotaramıyorlar her zaman işi. Bu iş ancak lazer modüllü pjlerde düzgün çalışır.

İyi bigi alış verişi oldu, teşekkür ederim sohbetin için

Cem kardeşim alt etme mevzusu zaten ortada Yok ben 5 tane aldığım cihazdan sen daha ilk kez alıyorsun bırak azıcık tecrübemiz olsun değil mi

Oppo nun yaptığı isi madvr zaten yıllardır yapıyor ama daha doom9 da kullanan olmadı ihtiyaç ta olmadı hala da diyorum saçma sapan bir özellik

440 540 640 olur Sony 760 olur alcaz birini bakalım ama 400 de bile senin bahsettiğin sorun çözülmüş ken 520 de Engin le Burak aylardır sıfır sorun kullanırken sen inanıyor mu sun 540 da sorun yaşayacağımıza yada 760 sorun olacağına

Senin bu dediğini mannı Bile yaşamadı hibrit gamalı cihazlar da

Dediğim gibi sorun x00 li jvc serisinde Onuda fury le falan halletti millet mani nin gama dosyaları ile cozdu spider 5 le kalibrasyon. La cozdu

Büyütme kafaya takma bence

• Kafaya takacak bir şey yok dostum, arada biz de kendi tecrübelerimiz ve bilgilerimizle bir şeyler yazalım elbet siz dostların müsadesi olursa, iyi geceler sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Kafaya takacak bir şey yok dostum, arada biz de kendi tecrübelerimiz ve bilgilerimizle bir şeyler yazalım elbet siz dostların müsadesi olursa, iyi geceler sevgiler

Yaz tabi ustat bizde öğreniyoruz

Ama jvc ler gelmedi oda dert

• Yahu en parlak modunda 178nits veren cihazda HDR olsa ne olur olmasa ne olur kırmayın birbirinizi

• Ah ah abiler arzular şelale beni bilen bilir . Çok arkadaşım var ziyaretlerine gittiğim cihazlarını kullandığım ben alıp satmam bedavaya veren🤪 arkadaşım olursa denerim . Bendende cihaz isteyen arkadaşlarımı kırmam . denemediğim görmediğim cihaz hakkında yorum yapmam . İlk önce kaynaktan başlayalım 4 k filmler 10 filmden 2 film native 10 filmdende sadece 1 tanesinin hdrs ele avuca gelir . Daha çok yol var yani 4 k ya mesela örnekler Karayip korsanları normal 2 d si 4 k sından kontrast olarak çok daha iyi . Gelelim medyaya lambalı projeksiyonlar lcd tvler bunlarla hdr li bir filmi beğenmiceksiniz oled ve lazerli projeksiyonlar hariç o da her filmde değil . Ben ve benim gibi bir çok kullanıcı( Tuğrul hariç) 😀 nabıyoruz hdr yi sdr ye çeviriyoruz . Bunun içinde en iyi hdr yi sdr ye çeviren medya ( oppo )oynatıcısını arıyoruz . Geçtiğimiz cuma Apple TV ile haşır neşir olduk Cemal arkadaşımla , Kuman’da dediğin eline aldığında ışığı yanıcak ağa bu yok kumandasının kullanımı bana hiç iyi gelmedi . Cihazda son yazılım yüklüydü hdr yi naptıysak sdr ye çeviremedi bu tarafı Avr den hallettik . Avr 4 k olmassaydı mesela tek hdmi olduğu için sıçmıştık yani Avr biz 4 k olmasa oppo burda cift hdmi den dolayı artı bir seçenek Diyelimki yazılımla hdr yi strp hallaloldu asıl sıkıntı filmin ortasında veya filmin başında hdryi kapamak istediniz film kapanıyor aynı zidodaki gibi ( bt 2020koruyamıyor zidoo)Oppoda film ortasında değiştirebiliyorsunuz . Benim için bu çok önemli ki sadece benim şahsi fikrim değil bir çok arkadaşım için çok önemli . Bu yönden daha stabil . Görüntü güzel ama opponun son beta yazılımından sonraki görüntüsünden güzel değil . Burda hep görüntü konuşuluyor ama benim açımdan sinema saund da çok önemli dinlediğimiz kolonlar belki merak edenler olur mk saund s150 ses oppoda bariz daha iyi . Asıl mesele şu arkadaşım oppoda dinleyip izledikten sonra Apple TV yi salona tvnin yanına koydu netfilks izlemek için . Ha ben olsam tuğrul kardeşim 😀gibi satardım

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Yahu en parlak modunda 178nits veren cihazda HDR olsa ne olur olmasa ne olur kırmayın birbirinizi

Hangisi o

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    En iyisi JVC

• quote:

Orijinalden alıntı: kardanad

Ah ah abiler arzular şelale beni bilen bilir . Çok arkadaşım var ziyaretlerine gittiğim cihazlarını kullandığım ben alıp satmam bedavaya veren🤪 arkadaşım olursa denerim . Bendende cihaz isteyen arkadaşlarımı kırmam . denemediğim görmediğim cihaz hakkında yorum yapmam . İlk önce kaynaktan başlayalım 4 k filmler 10 filmden 2 film native 10 filmdende sadece 1 tanesinin hdrs ele avuca gelir . Daha çok yol var yani 4 k ya mesela örnekler Karayip korsanları normal 2 d si 4 k sından kontrast olarak çok daha iyi . Gelelim medyaya lambalı projeksiyonlar lcd tvler bunlarla hdr li bir filmi beğenmiceksiniz oled ve lazerli projeksiyonlar hariç o da her filmde değil . Ben ve benim gibi bir çok kullanıcı( Tuğrul hariç) 😀 nabıyoruz hdr yi sdr ye çeviriyoruz . Bunun içinde en iyi hdr yi sdr ye çeviren medya ( oppo )oynatıcısını arıyoruz . Geçtiğimiz cuma Apple TV ile haşır neşir olduk Cemal arkadaşımla , Kuman’da dediğin eline aldığında ışığı yanıcak ağa bu yok kumandasının kullanımı bana hiç iyi gelmedi . Cihazda son yazılım yüklüydü hdr yi naptıysak sdr ye çeviremedi bu tarafı Avr den hallettik . Avr 4 k olmassaydı mesela tek hdmi olduğu için sıçmıştık yani Avr biz 4 k olmasa oppo burda cift hdmi den dolayı artı bir seçenek Diyelimki yazılımla hdr yi strp hallaloldu asıl sıkıntı filmin ortasında veya filmin başında hdryi kapamak istediniz film kapanıyor aynı zidodaki gibi ( bt 2020koruyamıyor zidoo)Oppoda film ortasında değiştirebiliyorsunuz . Benim için bu çok önemli ki sadece benim şahsi fikrim değil bir çok arkadaşım için çok önemli . Bu yönden daha stabil . Görüntü güzel ama opponun son beta yazılımından sonraki görüntüsünden güzel değil . Burda hep görüntü konuşuluyor ama benim açımdan sinema saund da çok önemli dinlediğimiz kolonlar belki merak edenler olur mk saund s150 ses oppoda bariz daha iyi . Asıl mesele şu arkadaşım oppoda dinleyip izledikten sonra Apple TV yi salona tvnin yanına koydu netfilks izlemek için . Ha ben olsam tuğrul kardeşim 😀gibi satardım

Ustat hatri sayılır bi ses sistemim var bence bana anlatma ses İşini 5 tane oppo aldık verdik oppo nun sesi de anlatmaya gerek Yok

• quote:

En iyisi JVC

Altug abi bir şey diyeyim mi

JVC bile Yok ki bizde parala da alamıyoruz tr de Yok

Ne yapcaz bi yol göster illa abd mi yapalım

Bide Öner’in varmi daha yüksek nit li bi cihaz

Ev sineması projektörü 100 inç perde üzerinde 200nits max. Daha üzeri üretilmedi. Best modda gene en parlak jvc. HDR projeksiyon da marketing biraz

• quote:

Ev sineması projektörü 100 inç perde üzerinde 200nits max. Daha üzeri üretilmedi. Best modda gene en parlak jvc. HDR projeksiyon da marketing biraz

Adam gibi tv olsa alcam bıktım yaw hem stok yok

Hem hdr nit az

• quote:

Yahu en parlak modunda 178nits veren cihazda HDR olsa ne olur olmasa ne olur kırmayın birbirinizi

Altuğ abi merhaba ben de bunu söylüyorum zaten işte bu yüzden hdr yi sdr ye çevirirken bt2020 yi korumak bundan önemli, e oppo da bunu layıkıyla yapıyor. Başkası yapsın biz de onu övelim. İşin tekniği belli manni javs customngamma curveler oluşturdu ama bazı filmlerde tatmin ederken bazı filmlerde etmedi. Sonuçta lamba modüllü 1500-1600 kalibre edilmiş pj bunlar hdr de bu haliyle ne kadar başarılı olacak. En temizi çevir sdr bt2020 ye yaslan arkana bak keyfine. Ha gerekmediği filmde de çevirmezsin. Ya da gider 80 inç bi perde alırsın fazla nite ihtiyaç duymazsın ha o zaman da ne kadar keyif alırsın o meçhul 😃 Öpüyorum sevgiler abi

• Altug abi tv Öner onu alayım bu nit isini cozelim

Tv ler de nits var da fiyatlar uçuk. Edgelit unut IPS sakın girme tek seçenek Sony z9 o buraya gelmedi. Samsung 2019 model FALD 2000 nits 8k 85 inç tv çıkacak onu bekle.

• Altuğ illa pj olacaksa sony 5000, bu çılgınlığı yapar mısın onu bilmem 😃

• cemo62 kullanıcısına yanıt
    Ben vadi istanbul da 4Ki sinemayı haftada bir film izleyerek 20yil kapatabiliyorım o paraya

Üstadım sen bana geldin . Ama beni davet etmedin sistemin hatrını sayalım . Ama senin yerin bende başka her zaman hatrını sayarım bilirsin . Senle Amerika’lara gidicez jvc almaya boş ver tv yi . Bak bi abimin hatrı sayılır sistemi aa orda 205 gördüm sanki

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı.

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.