Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabiki ufakta olsa bir iyileştirme hiisedilebilir Cd performansından dolayı ama vereceğiniz rakama değeceğini zannetmiyorum Müzik için diyorum buun,film zaten başka olay.Bende sizin gibi 2 yıl falan Avr kullandım ama Stereo Amp.çok başka Avr yanında Stereo bir Amp.ile Oppo dan daha çok verim alirsiniz,Analog müzik dışında dijitalde Oppo elimiz ayağımız oldu ,Sevgili İbrahim Abimizinde dediği gibi birçok işi bir arada yapan iyi bir cihaz YouTube izlemek bile bir başka Oppo ile😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Bariz fark yaratır ancak AV Receiver'ın stereo modunda (pure music, stereo.. her cihazda ayrı isimde) ne derece iş yaptığıyla sınırlı kalır.

Ben 5010 da stereo modunda analog (cd In) bağlantıları ile oldukça memnun kaldım. Sterosunun bu kadar iyi olduğu avr görmedim. Tabi hatırı sayılır bir stereo amfi ile ben pekde arkaya baktıracağını düşünmüyorum işini iyi yapan bir cihaz oppo. Tabi kendince film vb. konularında afişleme gibi sıkıntılar var ama bir yazılımla tabi çıkarırlarsa çözülür.

Ben kendimce o kısma pek takılmıyorum genellikle BD medya kullandığımdan. Ama digital arşivci kişi için sorun olabilir elde kat kat fazla film olacağından ve buna alışan kişiye ters gelebilir. Hani cihazın iyi veya kötü olması bir yana kişinin nasıl bir cihaz arzuladığı ile orantılıdır kısaca.

Ben plak ve kaset arşivcisiyim bunlardan asla vazgeçemiyorum. CD arşivim de var eklemeye devam da ediyorum ama bir cd pek bunlar gibi değil dokunmasamda olur diyeyim kabaca.. Ripleyip, bulamadığımızı indirip işin müzik tarafında hatırı sayılır bir arşiv oluşturdum. işte bu kısmı işini gayet düzgün yaptığından Oppo üzerinden yapmak pratik ve kolay geliyor. Şu an XLR ile kullanıyorum biraz daha gain kazancı var rca ya göre kısaca memnunum 105'den. Tabi 205 için niyetliyiz müsait bir zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 25 Şubat 2018; 13:53:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Merhabalar

Stereo amfi aldığımı farzedelim avr preout üzerinden stereo amfiyi kullandığım zaman performans noktasında bir kayıp yaşanırmı?

mesajımda belirttiğim gibi ben Müzik cd'si yada pikap dinlemek istemiyorum Müzik için diğer çözümler noktasında Tidal Spotify vs.

almış olduğum stereo amfi şimdileri müzik dinleme yöntemime göre kayda değer farkındalık yaşarmıyım.

Bunun testini dün dolaylı da olsa yaptık sanırım.. yeni gelecek hoparlörleri bağlamadan mevcut durumla

Biraz seçim yapılacak amfi de önemli burada.
  • Müzik kısmında getirisi yok derken avr ile mi demek istediniz? Direk cihazı kastediyorsanız büyük bir ön yargıya kapılırsınız.
  • Avr ile stereo mu oppo ile müzik mi yaw tas yağacak basımıza

• quote:

demek istediğim Anthem Apple tv göre Oppo 205 Anthem'le kullanırırsam bu iki dinleme yöntemlerine göre aradaki farktı

Oppo 203 den Apple TV 4k daha güzel gösteriyor

Ses olarak bi fark Yok zaten

Şahsi görüşüm

Oppo nun isi bd bluray koyup izlemek ötesi boş

203 ve Apple TV Sahibi olarak yazıyorum

Şimdi hepsini Sattim

Araba ya yatırdım hanıma

Daha iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 25 Şubat 2018; 14:22:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

demek istediğim Anthem Apple tv göre Oppo 205 Anthem'le kullanırırsam bu iki dinleme yöntemlerine göre aradaki farktı

Oppo 203 den Apple TV 4k daha güzel gösteriyor

Ses olarak bi fark Yok zaten

Şahsi görüşüm

Oppo nun isi bd bluray koyup izlemek ötesi boş

203 ve Apple TV Sahibi olarak yazıyorum

Şimdi hepsini Sattim

Anladım peki öneri noktasında şimdileri dinleme yöntemime göre sizin bir öneriniz ne olabilir.

Abi stereo ve sinema ayrı olsun ustat en doğrusu bence

• Elinizdeki avr burada dizginleme noktası fark olur ama beklediğiniz düzeyde olmayabilir onun için düzgün bir stereo amfi olması şart. Sinema ve stereo iki ayrı dünya bunu iç içe düşünmek ve değerlendirmek prensipde hata olur. Ama avr ile müzik dinlenmez diye bir şey yok firmalar o modları koymazlardı. Koyu müziksever zaten bunu tercih etmeyecektir benim ve birçoğumuz gibi.

Mesela müzik konusunda Qat rs3 ile 105 arasında süpersonic bir fark göremedim.. Ama Qat arayüz süperdir o başka işi sadece o. Oppo all in one bir cihaz sonuçta.
  • Konu stereo olunca pirinçden çok taş ayıklanıyor malum ama eldeki imkanlarla olduğunca elbette dinlemeye çalışılır. Hemen herşeyi almaya imkan olmayabiliyor hele sizdeki hoparlörler için söz konusu açılacak masraf kapısının eşiği büyük olabilir.

Kolaylıklar dilerim selamlar..
  • joven kullanıcısına yanıt
    O zaman 203 alın işinizi görür sinema için,müzik kısmıyka fazla ilgili değilseniz...

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Tuğrul biz Pc ile oyun oynuyoruz,

Oppo da her işimizi görüyor..

İflah olmaz bir Oppo karşıtlığın var anlamadığım bir biçimde

• joven kullanıcısına yanıt
    Yani 200m2 evimiz olsa oda güzel olurda.

Şimdilik Sinema,Müzik beraber olmak mecburiyetinde.

Ne mutlu ayrı sistem kurabilene..

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Tuğrul biz Pc ile oyun oynuyoruz,

Oppo da her işimizi görüyor..

İflah olmaz bir Oppo karşıtlığın var anlamadığım bir biçimde

Aydincim bir seye karşıt değilim almadığım bi 205 kaldı

Gördüğümü yazmak da hata ise yazmayalım

Pışpışlayalım oppo yu yanı bi cihaz alıp bu kadar bağlanmayın

Denemesi bedava Apple TV 4k al dene daha iyi göstermez se Apple TV ben sana hediye edicem

Bu kadar olay net ken marka fanatiği olmam ben abi alır dener beğenmez sem satarım

203 de sattığım gibi

• 2500 e gtx 1070 hem oyun hem film devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

2500 e gtx 1070 hem oyun hem film devam

Sana son ayarları yapalım boş günde

• quote:

Çok haklısınız herşey maddiyata dayanıyor

Benim kısa vadede olmasada uzun vade planlarım arasında stereo sistem var illaki bu deneyimi imkanlarım doğrultusunda
    deneyimlemek istiyorum.

Focal de dahil tüm stereo Sattim zaman Yok evde durmaya

Ama her akşam bi film izlerim yatarım bize sinema daha yakın bu yasta sonra bakarız alırız bi sistem daha

• Valla ben apple tv yi görmedim ama Muhammed geçenlerde görmüş kendisi arzu ederse izlenimleri yazabilir.

Apple tv almakla iş bitmiyor, bir de NAS kuracaksın ki harddiskten film izleyesin. Sonra telefona da Infuse programını satın alacaksın, avr de sesleri iletecek ama true hd yazısı çıkmayacak(dolby atmos ya dts x ikisinden birini desteklemiyordu en son ne oldu bilmiyorum) garip gurup işler yani bana uymadı, oldu olacak filmi de ben çekeyim de iş bitsin. Görüntüyle ilgili de handikapları var yani 4k hdr de. Son yazılımla biraz çözmüşler ama opponun beta yazılımla getirdiği hdr to sdr with bt2020 mode 1-2-3-4 gibi efsane bir yazılımı yok. Apple a nas program 2500 tl harcayacaklar da bu handikapları not etsin. Tuğrul kardeşim yanlış anlamasın, ben bana uymadığını anlattım yoksa ikisini birden önüme koyup test etmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Valla ben apple tv yi görmedim ama Muhammed geçenlerde görmüş kendisi arzu ederse izlenimleri yazabilir.

Apple tv almakla iş bitmiyor, bir de NAS kuracaksın ki harddiskten film izleyesin. Sonra telefona da Infuse programını satın alacaksın, avr de sesleri iletecek ama true hd yazısı çıkmayacak(dolby atmos ya dts x ikisinden birini desteklemiyordu en son ne oldu bilmiyorum) garip gurup işler yani bana uymadı, oldu olacak filmi de ben çekeyim de iş bitsin. Görüntüyle ilgili de handikapları var yani 4k hdr de. Son yazılımla biraz çözmüşler ama opponun beta yazılımla getirdiği hdr to sdr with bt2020 mode 1-2-3-4 gibi efsane bir yazılımı yok. Apple a nas program 2500 tl harcayacaklar da bu handikapları not etsin. Tuğrul kardeşim yanlış anlamasın, ben bana uymadığını anlattım yoksa ikisini birden önüme koyup test etmedim

Hrd too sdr yapcak sak hocam ne anlamı var bunlarla uğraşmanın baştan is yanlışa sardı bitti (opponun uydurduğu ciddi anlamda film i değiştiren bi yazılım bari film de biz cekelim )

Nas işine gelince evet hepimize şart aslında 700 tl ile çözülür o mevzu gerisi zaten mevcut diskler kullanıyoruz

Oppo ile Apple TV kıyaslaması da sadece görüntü anlamında yaptım ben kendi gözümle gördüm kimsenin yorumuna ihtiyaç Yok benim görüşüm bu sizler baska düşünürsünüz bilmem saygı duyarım alıp beğendiğiniz cihazi kullanmak en doğrusu

2000 adet film önümde afişli açıklamalı dururken dosya dosya uğraşmak benim kullanış tarzıma uymuyor online platformları da hic saymıyorum bile

Dts hd ma ve dolby tru hd işine gelince tek fark paket göndermiyor kayıpsız gönderiyor

Dts x e gelince apple yol haritasın da var bir kaç yazılım içerisinde o da gelcek

Hem 203 den iyi gösterip hem afisliyor benim icin cok pratik hemde oppo 10000 bu 1000 tl :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 25 Şubat 2018; 19:44:53 >

• Kimsenin yorumuna ihtiyacın var diye yazmadım, apple konusu açıldıgı için birkaç kelam da ben edeyim istedim apple ile ilgili handikaplardan. Valla ben apple tv nin oppodan iyi gösterdiğini sadece senden duydum ne avsforum da ne avforumsda ne de hi-fi forum almanya da böyle bir şey yazan çizen görmedim, alınganlık gösterme yalan söylüyorsun demiyorum tabiki sen öyle diyorsan o senin için öyledir tabiki, kamusal alan oldugu için de bu da benim düşüncem dikkate alanlar için, oppoya 10 bin lira vermene gerek yok tuğrulcugum 2200 e bi tane de sana getirelim istersen :) Neyse herkes kendine uyanı kullansın sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo62 -- 25 Şubat 2018; 20:9:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Valla ben apple tv nin oppodan iyi gösterdiğini sadece senden duydum ne avsforum da ne avforumsda ne de hi-fi forum almanya da böyle bir şey yazan çizen görmedim, oppoya 10 bin lira vermene gerek yok tuğrulcugum 2200 e bi tane de sana getirelim istersen :) Neyse herkes kendine uyanı kullansın sevgiler

Cem hocam anlamıyorsun galiba bende zaten var oppo 203

Geçen hafta ilanda idi sahibinde. De ve satıldı

2200 dediğin ne dir anlamadım

Eğer Apple TV ise Apple TV 900 tl ha ayrıca bende oda var

Senin dolaştığın forumları Biliyorum ben merak etme yazmışım her yere hdr too sdr diye insanlar cevab vermiş onları da okudum

Engin Forumdan arkadaş bana değil ona da sor cevabını alırsın

Senin bahsettigin o forumlarda hic kimse Apple TV ile karşılaştırmamış diyorsun ya nedeni daha anlamaman da ilginç biri media stream player bir diğeri bluray player bundan olmuş olabilir mi

Burda amaç oppo yu kınamak değil zaten alet elinden geleni yapıyor sadece bizim gibi insanlar beklentiye fazla giriyor

Dediğin gibi herkes istediği cihazi kullansın saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 25 Şubat 2018; 20:9:46 >

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.