Şimdi Ara

opel omega hakkında bilgi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
2
Favori
95.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 model 2.5 v6 Opel Omega almak istiyorum.Bu yuzden biraz arastırma yapmaya karar verdim.Dun forumda yazılanları okudum.Ozellikle son yazılanlar kafamı karıstırdı.

Benim Omega'yı almak istememdeki amac hergun ise gidip gelmek vs degil.Haftasonu kullanımı ve arada bir haftaici kullanmak.Nadirende uzun yol yapmak.

20.000 tl civarı verip dizel clio,accent e binmek acıkcası icimden gelmiyor.konforu ve gücü seviyorum.Sanırım Omega her ikisinide yeterince saglıyor.

Bana rica etsem goruslerinizi bildirirmisiniz.gerci forumda da yazmıssınız ama birkez daha bilgilendirirseniz sevinirim.Istanbul'da olası arıza veya servis icin aracı goturebilecegim bir yer biliyormusunuz? Lpg taktırırsam ortalama ne kadara mal olur? (Lpg takımı+proje+ruhsata isletim)
  • arkadaslar,bende opel omega 2.0 1997 model kombi arac var..her yaz türkiyeye tatile geliyorum,,aracinizda degistirmek istediginiz yada arizali parcaniz varsa,bana sparis icin mail atabilirsiniz..hic olmazsa fiyat bilginiz olur,,bana 3500km sorunsuz gidebilecek kadar bir motor verirseniz,motoru bile verebilirim..aklinizda olsun..

mtolgahan@hotmail.com
  • @kekani
    öyle bir teklif yapmışsınızki helal olsun diyim büyük cesaret.Yanlış anlamayın dalga imasında bulunmuyorum tebrik ediyorum kimse diyemez bunu.Bence eski ve sürekli arıza alan omega sahipleri düşünebilirler.
    Sizin araçtaki motor kaç km? Eğer yüksek km ise bu konuda değişime yanaşan olurmu bilemeyiz.

Bu resime rastladığımda şunu gördümki bence ''omeganın bundan ötesine ihtiyacı yok''. Yakın zamanda siyah bir 2.6cc edinicem az kaldı.Saygılarımla.

opel omega hakkında bilgi
  • Selam arkadaslar.. 1998 Model 2.5 CD V6 LPG'Li Opel Omega buldum 12.000 TL gibi fiyata, fakat araç 195 bin Km'de bu korkutuyor beni sorun çıkarır mı diye çünki bu şekilde yükses Km'de bir araç almadım hiç bu zamana kadar. Ve şanzumanı da aynı şekil bilindiği üzre manuel vitesini bulabilmek çok zor otomatik vitesi Km'ye göre SIKINTI yaşatırmı bana? alıp şu fiyata bu fiyata satacak değilim kâr beklentim yok sadece binmek için istiyorum ama korkularım var gerçekten yakıt olarak ne yakıyor... OMEGA alırken nelere dikkat etmeliyim ve vergisi ne kadar , yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdiden teşekkür ediyorum.. Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanbozkurt34

Selam arkadaslar.. 1998 Model 2.5 CD V6 LPG'Li Opel Omega buldum 12.000 TL gibi fiyata, fakat araç 195 bin Km'de bu korkutuyor beni sorun çıkarır mı diye çünki bu şekilde yükses Km'de bir araç almadım hiç bu zamana kadar. Ve şanzumanı da aynı şekil bilindiği üzre manuel vitesini bulabilmek çok zor otomatik vitesi Km'ye göre SIKINTI yaşatırmı bana? alıp şu fiyata bu fiyata satacak değilim kâr beklentim yok sadece binmek için istiyorum ama korkularım var gerçekten yakıt olarak ne yakıyor... OMEGA alırken nelere dikkat etmeliyim ve vergisi ne kadar , yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdiden teşekkür ediyorum.. Saygılar

2.5 v6 motor genelde sorunsuzdur. 195000 km bu araba için çok yüksek değil. Otomatik şanzımanlarda kronik sıkıntısı var daha önce de yazdım buraya 3. vitese geçerken boşa düşme ve güç kesme problemi var. Bunu İzmit'te Polat Türk adında bir usta uygun sayılabilecek bir fiyata yapıyor ve 2 ya da 3 yıl garanti veriyor. Yakıtını dert etmezseniz vergisi 288x2=576 Tl'dir. Satmayı düşünmüyorsanız(Satmak için aylarca belki 1-1,5 sene beklersiniz), İstanbul'da yaşıyorsanız(İkitelli'den başka bir yerde yedek parçasını bulmak imkansız gibi), Omega'ya binebilmek için diğer araçlara göre ayda 300 tl daha kenara para ayırabiliyorsanız keyfiniz için Omega alın derim. Yakıt olarak da LPG'de 50 kuruşu gözden çıkarın (Şehir içi).

• 2.5 v6 motor genelde sorunsuzdur. 195000 km bu araba için çok yüksek değil. Otomatik şanzımanlarda kronik sıkıntısı var daha önce de yazdım buraya 3. vitese geçerken boşa düşme ve güç kesme problemi var. Bunu İzmit'te Polat Türk adında bir usta uygun sayılabilecek bir fiyata yapıyor ve 2 ya da 3 yıl garanti veriyor. Yakıtını dert etmezseniz vergisi 288x2=576 Tl'dir. Satmayı düşünmüyorsanız(Satmak için aylarca belki 1-1,5 sene beklersiniz), İstanbul'da yaşıyorsanız(İkitelli'den başka bir yerde yedek parçasını bulmak imkansız gibi), Omega'ya binebilmek için diğer araçlara göre ayda 300 tl daha kenara para ayırabiliyorsanız keyfiniz için Omega alın derim. Yakıt olarak da LPG'de 50 kuruşu gözden çıkarın (Şehir içi).

Teşekkürler Bulbulinho bu sevdadan vazgecmem gerekiyor belkide. kendime dur demem gerekiyor ama binmek tatmak da istiyorum o duyguyu bundan önceki aracım Bmw e36 3.18is coupe idi kaza sonucunda epey zararına sattım büyük motor tutkusu ayrı bişey ama o bile Lpg de (BRC) 350 Krşu zor yakıyodu.. 500 nasıl yakar aklım almıyo satamama korkusu da war tabi içimde yok değil ilanlara bakıyorum hebsi en az 3-5 aylık piyasası çok durgun ama kalitesi tartışılmicak bir araba bence, şu 300 TL deki kastını anlayamadım. Kısacası uzak mı dur diyosun omegadan?

• quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

o halde ha bmw almışız ha omega aynı.forumun başından beri hep benzinli versiyonlarından bahsedilmiş bu aracın dizel kullanıcıları ne kadar memnun olduklarını veya olmadıklarını yazabilirlermi.bu zamanda benzinliden ziyade dizel çok daha mantıklı görünüyor her ne kadar yakın lt fiyatlarında olsalarda.

Cadillac catera denilen amerikan versiyonun Türkiye de bulunan versiyonu hangidir.Varmı bu araca en yakın özelliklerde Omega?
    Çünki bir yerde okuduklarıma göre dış boyutları ve donanım özelliklerinin Omega B ile fl denilen modelleriyle (bunlar hangileridir onuda anlamış değilim) donanım özelliklerinin dahi aynı olmadığı yazılmıştı.

Hayir hocam yanlis biliyorsunuz. , , araci cadillac uretmemistir! Bizzat opel muhendisligi tarafindan uretilmistir. Kisacasi alman arabasini dolayli yoldan biniyorlar. . ,
    Ayrica omegaya gelince arac s sinifinda falanda degildir 5 ve e serisine rakip bir arac olup hatta teknik olarak daha iyi oldugu bilinmektedir bune ben degil autoshow dergisi soyluyor . . . Kisacasi temizi bulunduktan sonra hemen alinir
    quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

o halde ha bmw almışız ha omega aynı.forumun başından beri hep benzinli versiyonlarından bahsedilmiş bu aracın dizel kullanıcıları ne kadar memnun olduklarını veya olmadıklarını yazabilirlermi.bu zamanda benzinliden ziyade dizel çok daha mantıklı görünüyor her ne kadar yakın lt fiyatlarında olsalarda.

Cadillac catera denilen amerikan versiyonun Türkiye de bulunan versiyonu hangidir.Varmı bu araca en yakın özelliklerde Omega?
    Çünki bir yerde okuduklarıma göre dış boyutları ve donanım özelliklerinin Omega B ile fl denilen modelleriyle (bunlar hangileridir onuda anlamış değilim) donanım özelliklerinin dahi aynı olmadığı yazılmıştı.

Hayir hocam yanlis biliyorsunuz. , , araci cadillac uretmemistir! Bizzat opel muhendisligi tarafindan uretilmistir. Kisacasi alman arabasini dolayli yoldan biniyorlar. . ,
    Ayrica omegaya gelince arac s sinifinda falanda degildir 5 ve e serisine rakip bir arac olup hatta teknik olarak daha iyi oldugu bilinmektedir bune ben degil autoshow dergisi soyluyor . . . Kisacasi temizi bulunduktan sonra hemen alinir

• @-satana-
    Mayıs ayında yazmıştım bunları o zamandan beri baya bilgi edindim yinede ilginize teşekkür ederim.Aralık ayında alacaktım bir 2.6cc ama iş yerimin tutarsızlığı bana geri adım attırdı almadım.Sonuçta şuan işimden ellerinde iş olmadığı için çıkarıldım neyse sağlık olsun yakın zamanda başlarım bir işe.
    Takip ettiğim 1-2 tane omega var halen satılmamışlar onlardan birine kısmetse bakıp satın alıcam.
    Baktıklarımdan biri lpg uygulaması yapılamış bir Omega bu araç 90k-120k civarında lpg'yi prince marka olarak yaptırmak düşüncesindeyim eğer lpgsiz alırsam.Şimdi lpg uygulamasında aracın km'sinin kaç olduğu önemli değil diye biliyorum üstelik ağırlıkta iş değil gezinti aracı olarak kullanıcam lpg için ne yorum yapardınız.
  • hocam eger az km yapiyorum, az binerim, cok basmam dersen lpg ihtiyacin olmaz.
    Ama aksini diyorsan kesinlikle sart Turkiye sartlarinda. . . Simdi lpg onerim kanaatimce brc olacaktir. Cunku brc servis agi olsun, fiyati olsun daha uygur ama prinslerde super diye biliyorum.
    Aracin 2.5 v6 oldugundan lpg taktin mi performansta cok kayip olcagini dusunmuyorum ama genede oluyor. Opeller lpg gore uygundur benim 2004 vectra c var 320binde motorda tik soru daha suana dek olmadi. . .
    Arac konusa deginilsem 2.5 opelin sesi bana kalirsa bmw de guzel onun o gurultusu ve gidisi anlatilmaz tadilir=)
    Simdiden alirsan hayirli olsun. . .
    =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

omega dediğiniz araç opelin bmw 7 ve mercedes s kasaya rakip makam aracı üretme sevdası üstüne ortaya çıkmış bir araçdır yaratılmış demedim dikkat ederseniz ortaya çıkmış dedim nedeni ise omega denilen araç zaten opelin tasarladığı yapdığı bir araç değildir esasen cadillac dır cadillac catera modelidir..
    yani omega alanlar esasen ucuz yollu cadillac sürüyorlar farkında değiller.. bir omega sahibi aracım cadillac gibi dese yalan söylemiş olmaz.. çünkü gerçekde araç cadillac..

http://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_Catera

ve cadillac catera nın selefi yani yeni kuşağı yerine üretilen araç cadillac cts dir..

http://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_CTS burdan Predecessor kısmındanda görebilirsiniz zaten...

omega fiyatına göre kesinlikle alınabilicek bir araçdır alınırsa elegance i makbüldür ağzına kadar doludur heleki cebine güvenen 3.2 executive ini alırsa bu gün hayla pek çok sıfır araçda olmayan elektrikli direksiyondan tutda yol dengeliyici v.b pek çok sistem var araçda.. temizi üzmez yormaz ve sons ahibi diyen arkadaşlarada şunu diyim opel ise ve o kadar dolu bir araç ise o araçın o fiyata satılmamasına imkan yok.. önü geçdim arka koltuklarında bile ısıtma var..

omega e sınıfıdır yani Executive sınıfındadır.. mercedes e ve bmw 5 segmetinde üretilsede dünyanın pek çok yerinde ve ülkemizdede f sınıfı yani Luxury konumunda kullanılmışdır bunun sanırım en önemli nedeni cadillac dan gelen amerikalı kanı e veya 5 sınıfına göre biraz daha büyük iri cüsseli durmasıdır.. yani görüntüde e ile f arasında kalan bir yapısı var..

rağmetli bülent ecevitin 1997 yılında makam aracı omega 2.5 cd idi.. sonra devlet bahçelinin kendi hususi makam aracı bir ara omega idi.. tansu çillerin makam aracı gene zırhlı bir omega idi.. mehmet ağarda bir süre bu araca makam aracı olarak bindikden sonra satışa verdiler..
    hayla pek çok konsoloslukda valilikde ve devlet erkanındaki başkan müsteşar gibi en üst noktalardaki bürokratlarda omega makam aracı olarak kullanılmakdadır.. hayla devletin elinde bir hayli omega makam aracı mevcut aktif olarakda kullanılıyor..

Araç her ne kadar e segmenti olsada f segmenti makam aracı olarak kullanılmakda.. e segmentindeki araçlar genelde yönetici aracıdır şöföre ihtiyaç duyulmaz f segmentindeki araçlar makam aracıdır genelde şöförlü sürülür..

omega cadillac ın değil cadillac GM nin ürettiği bir modeldir. GM Bünyesindeki markalar Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, HUMMER, Opel, Pontiac, Saab, Saturn, Vauxhall ve Wuling gibi markaların motor ve parçalarını tasarlayıp üretir, bu isimlerse pazarlama stratejileridir. avrupa asya amerika pazarları tamamen farklı konseptte araçlara ihtiyaç duyar ve faklı markalar altında satışa sunulur.

GM nin mercedes s ve bmw 7 serisine rakip olarak çıkardığı bir araç değildir, sadece lüx donanım ve o dönemdeki gösterişiyle insanlar makam aracı olarak kullanmayı tercih etmiştir. cadillac markası altında bmw ve mercedesin ulaşamayacağı lüxü ve standardı zaten kanıtlamış bir firmadır.

Gelelim omega nasıl bir araç?

Önce omaga alacağım dersin herkes deli gözüyle bakar :) birsürü olumsuz yorum yaparlar, kafan bimilyon olur:)
    son bir gayret ve omaga artık kapıda :) o yorumcular biraz hayranlık biraz kıskançlıkla kaça aldın derler. ooooooooo çok para be yorumu peşinden gelir, okadar etmez demeleri artık moralinizi bozamaz.
    yine o yorumcular her fırsatta meraklarını gidermek için yanına gelirler bir tur atalım felan, tur atıp geldikten sonra abi çok yakmıyomu bu sorusunu yapıştırırlar.
    artık deli gözüyle değil ilgi merak vee hayranlık dolu bakışlara bırakır...
    kolay uluşır zor vazgeçersin :)

3 sene bir fiil 100 000 km kullandığım 97 model 2.0 manuel aracımı hala özlemiyorum desem yalan olur. 200 000 de aldım ve tamirci yüzü görmeden 300 000 de sattım. bakımlarını düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmedim, benden önca vakıfbankta makam aracı olarak kullanılmış ve bakımları oradada aksatılmamış tertemiz bir omegaydı :(

inanımaz zevkli bir uzun yol arabası, ş. içinde biraz bunaltıyor çok uzun ve geniş, kadran sonuna kadar gediğinde kontrol hala sizde ve bu çok güzel bir duygu.

konforuna bişey diyecek çıkmaz sanırım,

yakıtı ş. içi oldukça çok olmasına rağmen uzun yolda birçok 1.6 araçtan az yakar, helede yolunu bulup 150-160 giderken yakıt sarfiyatı 8lt ye kadar düşüyo o süratlerde. 100-120 6-6,5 anca yakar bence çok iddalı.

yedek parça pahalı demişler? kime neye göre pahalı onu tam anlayamadım, bence o sağlamlıktaki bir araba için çok makul birok parçası vectra ile aynı zaten, parça bulamayanlar ustasını bi değiştirsin bence.

son olarak bide şunu söyleyeyim o paralara alınabilecek en lüx araba sattıktan sonra ya 50 000TL üzeri bir araba alıcaksınız yada birdaha bindiğiniz hiçbir aracı beğnmiceksiniz :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 25 Ocak 2012; 16:55:50 >

• Sayın Earl2000 arkadaşım öyle bir anlatmışınki valla insanın bu saatte kalkıp gidip bir omega alası geliyor. :) :)
  • Benimde dusundugum birkac Omega var,hayırlısı bakalım.gecen gun deneme surusu yaptım super bir deneyimdi.
  • :) bende satarken kıyamadım 3-4 müşteriyi geri çevirdim ama ş. içinde cok kullanmamdan dolayı yakıt olayı belimi büktü ve ufak bir araba aldım. eğer nasip olursa ikinci araba olarak tekrar bi omega düşünmüyo değilim, bakalım nasip :) daha cook para kazanmam lazım :) ıki araba iki boğez demek, bakmasıda bir okadar zor olur sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

omega dediğiniz araç opelin bmw 7 ve mercedes s kasaya rakip makam aracı üretme sevdası üstüne ortaya çıkmış bir araçdır yaratılmış demedim dikkat ederseniz ortaya çıkmış dedim nedeni ise omega denilen araç zaten opelin tasarladığı yapdığı bir araç değildir esasen cadillac dır cadillac catera modelidir..
    yani omega alanlar esasen ucuz yollu cadillac sürüyorlar farkında değiller.. bir omega sahibi aracım cadillac gibi dese yalan söylemiş olmaz.. çünkü gerçekde araç cadillac..

http://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_Catera

ve cadillac catera nın selefi yani yeni kuşağı yerine üretilen araç cadillac cts dir..

http://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_CTS burdan Predecessor kısmındanda görebilirsiniz zaten...

omega fiyatına göre kesinlikle alınabilicek bir araçdır alınırsa elegance i makbüldür ağzına kadar doludur heleki cebine güvenen 3.2 executive ini alırsa bu gün hayla pek çok sıfır araçda olmayan elektrikli direksiyondan tutda yol dengeliyici v.b pek çok sistem var araçda.. temizi üzmez yormaz ve sons ahibi diyen arkadaşlarada şunu diyim opel ise ve o kadar dolu bir araç ise o araçın o fiyata satılmamasına imkan yok.. önü geçdim arka koltuklarında bile ısıtma var..

omega e sınıfıdır yani Executive sınıfındadır.. mercedes e ve bmw 5 segmetinde üretilsede dünyanın pek çok yerinde ve ülkemizdede f sınıfı yani Luxury konumunda kullanılmışdır bunun sanırım en önemli nedeni cadillac dan gelen amerikalı kanı e veya 5 sınıfına göre biraz daha büyük iri cüsseli durmasıdır.. yani görüntüde e ile f arasında kalan bir yapısı var..

rağmetli bülent ecevitin 1997 yılında makam aracı omega 2.5 cd idi.. sonra devlet bahçelinin kendi hususi makam aracı bir ara omega idi.. tansu çillerin makam aracı gene zırhlı bir omega idi.. mehmet ağarda bir süre bu araca makam aracı olarak bindikden sonra satışa verdiler..
    hayla pek çok konsoloslukda valilikde ve devlet erkanındaki başkan müsteşar gibi en üst noktalardaki bürokratlarda omega makam aracı olarak kullanılmakdadır.. hayla devletin elinde bir hayli omega makam aracı mevcut aktif olarakda kullanılıyor..

Araç her ne kadar e segmenti olsada f segmenti makam aracı olarak kullanılmakda.. e segmentindeki araçlar genelde yönetici aracıdır şöföre ihtiyaç duyulmaz f segmentindeki araçlar makam aracıdır genelde şöförlü sürülür..

omega cadillac ın değil cadillac GM nin ürettiği bir modeldir. GM Bünyesindeki markalar Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, HUMMER, Opel, Pontiac, Saab, Saturn, Vauxhall ve Wuling gibi markaların motor ve parçalarını tasarlayıp üretir, bu isimlerse pazarlama stratejileridir. avrupa asya amerika pazarları tamamen farklı konseptte araçlara ihtiyaç duyar ve faklı markalar altında satışa sunulur.

GM nin mercedes s ve bmw 7 serisine rakip olarak çıkardığı bir araç değildir, sadece lüx donanım ve o dönemdeki gösterişiyle insanlar makam aracı olarak kullanmayı tercih etmiştir. cadillac markası altında bmw ve mercedesin ulaşamayacağı lüxü ve standardı zaten kanıtlamış bir firmadır.

Gelelim omega nasıl bir araç?

Önce omaga alacağım dersin herkes deli gözüyle bakar :) birsürü olumsuz yorum yaparlar, kafan bimilyon olur:)
    son bir gayret ve omaga artık kapıda :) o yorumcular biraz hayranlık biraz kıskançlıkla kaça aldın derler. ooooooooo çok para be yorumu peşinden gelir, okadar etmez demeleri artık moralinizi bozamaz.
    yine o yorumcular her fırsatta meraklarını gidermek için yanına gelirler bir tur atalım felan, tur atıp geldikten sonra abi çok yakmıyomu bu sorusunu yapıştırırlar.
    artık deli gözüyle değil ilgi merak vee hayranlık dolu bakışlara bırakır...
    kolay uluşır zor vazgeçersin :)

3 sene bir fiil 100 000 km kullandığım 97 model 2.0 manuel aracımı hala özlemiyorum desem yalan olur. 200 000 de aldım ve tamirci yüzü görmeden 300 000 de sattım. bakımlarını düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmedim, benden önca vakıfbankta makam aracı olarak kullanılmış ve bakımları oradada aksatılmamış tertemiz bir omegaydı :(

inanımaz zevkli bir uzun yol arabası, ş. içinde biraz bunaltıyor çok uzun ve geniş, kadran sonuna kadar gediğinde kontrol hala sizde ve bu çok güzel bir duygu.

konforuna bişey diyecek çıkmaz sanırım,

yakıtı ş. içi oldukça çok olmasına rağmen uzun yolda birçok 1.6 araçtan az yakar, helede yolunu bulup 150-160 giderken yakıt sarfiyatı 8lt ye kadar düşüyo o süratlerde. 100-120 6-6,5 anca yakar bence çok iddalı.

yedek parça pahalı demişler? kime neye göre pahalı onu tam anlayamadım, bence o sağlamlıktaki bir araba için çok makul birok parçası vectra ile aynı zaten, parça bulamayanlar ustasını bi değiştirsin bence.

son olarak bide şunu söyleyeyim o paralara alınabilecek en lüx araba sattıktan sonra ya 50 000TL üzeri bir araba alıcaksınız yada birdaha bindiğiniz hiçbir aracı beğnmiceksiniz :(

Hocam merhabalar. Parçası pahalı ve bulunmuyor konusunu gündeme getirmek için rahatsız ediyorum. Siz aksini iddia ediyorsunuz. Ama ben bulunmadığına ve pahalı olduğuna kalıbımı basarım. Aracın güzelliği konforu güvenilirliği karşı konulmak bir gerçek. 1998 model 2.5 v6 CD sahibiydim. Üsküdarda ikamet ediyordum bu araca sahipken. Dar sokaklardan birinde sol aynamın kapağını kırdım. Göztepe, Bostancı sanayilerini Aksaray'ı hiç bir ustaya bağımlı kalma durumu yok, yedek parçacı çıkmacı ne varsa gezdim "yok". Yetkili servislere gittiğimde sadece İkitelli sanayide bulabileceğimi anladım. İkitelli sanayide, hiç bir vasfı olmayan el kadar ayna kapağı, her hangi bağlantı noktası yok plastık ve tırnaklı, boyasız, 120 TL. Bu yüzden pahalı. Far yıkama fiskiyesinin kafaları yoktu Almanya'dan getirttim. Yani Opel Astra'ya binen birini göz önünde tutarsak yedek parçası çok çok sıkıntılı. Saygılarımla.

• sn Bulbulinho kaporta aksamı fiyatı konusunda çok haksız sayılmazsınız, buda bizim sanayici esnafımızın karakterinden kaynaklanıyor!
    benim omega 2000 motor olduğu için çok parçası vetra ile aynı, parçacıdan vetra diye aldıgın aynı parçayı omaga diye alınca malsef iki katına satmaya çalışıyorlar. ama ben ankarada ikamet ediyorum ve yedek parçada hiç sıkıntı çekmedim, sensörlerine kadar güven otoda mevcut parçalar. bir ustanın tam380TL istadiği vites kumanda kolunu 50TL ye aldım güvenden böyle sıkıntılar olabiliyo,

yine de parçanın aşırı pahalı olduğunu hala düşünmüyorum wolkvagen ve japon grubunun yanında çok uygun kalıyo, sonuçta omagaya biniyosun bence okadarda olsun :)
  • slm arkadaşlar. 99 model omegam var. geçen akü bitmiş ve ekranda -safe- yazısı çıkıyor ve radyo çalışmıyor. acil yardım lütfen
  • Yeni bir şeyler soracağım bilgilendiriseniz sevinirim.
    2003 omega 2.6 için donanım özellikleri olarak satan arkadaş şunları yazmış;
    ESP ve kilitli difransiyel ile orjinalinde yaklaşma sensörü var demiş.
    Bu özelliklerin 2002 2001 olanlarında hiçbiri yokmu.Modellerine göre değişkenlik gösteren, eklenen özellikler 2000 den itibaren 2003 e kadar nelerdir.bunları yazarsanız farklarına göre satılanlara bakmak daha iyi olacaktır.
  • Selamlar: omega almayı düşünen arkadaşlar gözünüzü yumun alın derim. motor temiz olsun kasa diri olsun yeterki. tavsiyem 2,5 manuel bulabilirseniz. kaçırmayın derim.
    km motor durumuyla alakalıdır. gm motorlar yüksek ısıyı sever kışın sabahtan gaz pedalını yüklenirseniz omega hiç düşünmeyin. şehir içi benzinde (dur-kalk) yakıtı fazladır.uyumlu lpg ile mevcut 0 km yerli araç almaktan hem yakıt hem konfor a kıyasla iyidir. parça problemi hiç yoktur. bu araçların gizili gücleri mevcuttur. tork yükseltilebilir. şunuda belirtmem gerekir ki versiyonlarının içinde 2,5 manuel vites yakıtı açısından diger 3,0 -2-2 ve 2,5 otomatik hatta 2,0 tan daha düşüktür. ha rutin problemler yaşarmısınız ? yaşarsınız arkadaslar yol bilgisayarı sogukta göstermeye bilir. sert kullanıslarda arıza lambası yakabilir.(vuruntu sensör v.s) . opel hastasıyım çocukluğumda manta hayalini kurmustum sonra senatör ve omega ...saygılarımla

• Parça fiyatları konusunda elbette yetkili servis ile özel servis arasında fark var...birde malzeme kalitesi .....bir parça var orjinal gm,bir parça var alman malı orta kalite,birde yan sanayii var...fiyatlarıda orantılı olarak değişiyor....ama orta kalite olan alman üretimi oldukça uygun ama güvenilir yerden yaptırırsanız....ama benim tavsiyem parçaları internetten alıp kendiniz özel oto servislerinde taktırmanızdır....böylece ucuz olur ve arabadan soğumazsınız fiyat anlamında ....

tek handikap 150000 den sonra yağ ve su eksiltmesinin artmasıdır ....400-500 kilometrede yağ ve su seviyesi kontrol edilmeli eksilmişse takviye edilmelidir...tüketim anormalse servis yolu görünür ...kışın su azalması normaldir ama yazında çok azaltıyorsa serviste 1500-2000 liralık bir motor inmesiyle çözülebilen büyük bir probleminiz var demektir....dikkatli olun yağ ve su kontrol edilmeli....

lpg li bile olsa 2.5 cd otomatik şanzımanlısı kışın 55 kuruş yakıyor tartarini sıralı sistem de....yazında bu yıl 45 kuruş yakar...

Elektronik sistemi çok hassas her an aynalar çalışmaz olabilir,sonra kendine gelir ,dijital klimanın sağı çalışır solu çalışmaz olur,kışın klima soğuk üfleyebilir bunlar bu araçta olağan şeyler...

100 kilometersi kışın 55 tl yazında 45-50 tl ye mal olan bir araç alacaksanız paranız olsun ...bu aracın piyasası 12000 15000 Esegmenti bir araç için uygun ikinci el fiyatları....

Ama bu araba ucuz parçada bulsanız,tüketimiyle bakımıyla opel olmasıyla para yiyen bir makina....paranız yoksa almayın ...satayım derseniz ha diye satamazsınız benden söylemesi ....dikkatli olun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cretor -- 15 Mart 2012; 21:16:29 >

• Merhaba opel omega kullanıcıları. =)
    Sizden ricam bana omegam için yedek parcacı lazım hurdacı olabilir. Ankaradan olursa çok iyi olur. Yardımlarınızı beklıyorum, şimdiden teşekkür edıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.