Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
13
Favori
90.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inceleme güzel ve detaylı ancak mokkayı pek tutmadım.
    Corsanın gizli sunroof saklama gözü iyi düşünülmüş bir özellik,cüzdan anahtar vs konulabilir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle ellerinize sağlık. Emek ve zaman harcanmış bir çalışma olmuş. Tespitlerinizin bazılarına kendi gözlemlerim doğrultusunda eklemelerde bulunmak isterim.

Ön ve arka kol dayanakları Cosmo'da mevcut.
    Enjoy ve Cosmo'nun farklı renk ve desenlerdeki kombinasyonlardan oluşan iç döşeme seçenekleri mevcut. Gerçi özel sipariş ancak FlexiFix veya Spor Deri koltuk olursa kabul ediliyor. Öyle şu renk bu döşeme diye sipariş veremiyorsunuz. Bayinin elindeki arabalardan birini seçmek zorunda kalıyorsunuz.
    Yanlış hatırlamıyorsam benim baktığım arabadaki iç döşemenin bir kısmı deri idi (Sarı-Kahverengi kombinasyonu).
    Bu arabada en hoşuma giden şeylerden biri motorun biraz daha önde olması ve arkasında onun ön tarafta oturanlara zarar vermesini önlemek için bir bloğun mevcut olması.
    Stepne 16" olarak veriliyor.
    Klasik el freni ve anahtarsız çalıştırma sisteminin olmaması çok hoş değil. Ama özellikle eşim anahtarın olmasından daha memnun olduğu için onu gözardı ettik .

Bugün bu aracın Türkiye'deki ilk sahiplerinden olan bir arkadaşımın arabasını test ettim. İlk kalkış düşündüğümden çok daha iyi. Yokuşlardaki çekişi çok rahat. Vites değişimi çok rahat ve seri. Frenlerine ise bayıldım. Kesinlikle sarsmıyor ve araba kolayca duruyor. Bir de far sistemi çok başarılı. Aktif farlar her şartta çok iyi bir görüş sağlıyor.

Sorusu olan varsa bilgim dahilinde cevaplamaya çalışayım.

• inceleme için teşekkürler
    bu devirde kolçaksız araba binim gibi iri yapılı insanlara göre değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Fileli sunroof kullanmanında hiç mantığı yok.

Bugün bu konuyuda detaylıca konuştuk.

Burada yazdığına katılıyorum o file'nin hiç bi anlamı yok. Sesi azaltması için yapılıyor ama bazı araçlarda daha çok ses yapabiliyor.

Sunroof'dan rüzgar sesi'nin az ve yaz çok gelmesi daha çok aerodinami ile alakalı.

Bmw modelleri ve honda modelleri bu konuda çok çok başarılı. 90 km hızlara kadar sunroof'dan neredeyse ses gelmiyor.

benim aracımdaki sunroof, file korumalı.

file 70-90 km ye kadar ses yapmamasını, ayrıca uçuşan herhangi birşeyin içeri girmemesini sağlıyor.(işe yarıyor)

fileyi elimizle indirdiğimizde ses, daha erken uğuldamaya başlıyor. hem de toz toprak, çer çöp içeriye daha yoğun giriyor.

ben ses kesmesi ve uçuşan maddelirin içeri girmemesi için çok yararlı buluyorum.

Bazı araçlarda ses yapabiliyor yazdım zaten. Sizin aracınızda öyledir muhtemelen , ama haluk abi eski bravo aracında bu file'nin ses yaptığından şikayet ederdi.

• Canli hali resimlerden güzel ama netice itibari ile olmamış bir araç.

Adam daha güzel bundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoz2000

Öncelikle ellerinize sağlık. Emek ve zaman harcanmış bir çalışma olmuş. Tespitlerinizin bazılarına kendi gözlemlerim doğrultusunda eklemelerde bulunmak isterim.

Enjoy ve Cosmo'nun farklı renk ve desenlerdeki kombinasyonlardan oluşan iç döşeme seçenekleri mevcut. Gerçi özel sipariş ancak FlexiFix veya Spor Deri koltuk olursa kabul ediliyor. Öyle şu renk bu döşeme diye sipariş veremiyorsunuz. Bayinin elindeki arabalardan birini seçmek zorunda kalıyorsunuz.
    Yanlış hatırlamıyorsam benim baktığım arabadaki iç döşemenin bir kısmı deri idi (Sarı-Kahverengi kombinasyonu).
    Bu arabada en hoşuma giden şeylerden biri motorun biraz daha önde olması ve arkasında onun ön tarafta oturanlara zarar vermesini önlemek için bir bloğun mevcut olması.
    Klasik el freni ve anahtarsız çalıştırma sisteminin olmaması çok hoş değil. Ama özellikle eşim anahtarın olmasından daha memnun olduğu için onu gözardı ettik .

Bugün bu aracın Türkiye'deki ilk sahiplerinden olan bir arkadaşımın arabasını test ettim. İlk kalkış düşündüğümden çok daha iyi. Yokuşlardaki çekişi çok rahat. Vites değişimi çok rahat ve seri. Frenlerine ise bayıldım. Kesinlikle sarsmıyor ve araba kolayca duruyor. Bir de far sistemi çok başarılı. Aktif farlar her şartta çok iyi bir görüş sağlıyor.

arkadaşınızın aracı 1.4 mü yoksa 1.6 mıydı?
    arkadaşınıza da hayırlı olsun ,Allah kaza bela vermesin

• Eline saglik utku sen bu isi kivirdin he. Otomobil dergisi okuyormus hissine kapildim bi an

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu araç ne kaşkay, ne tiguana rakiptir. Bu aracın şuan tek rakibi juke. Tıpkı juke gibi B sınıfı corossoverdır. Kaşkay ve tiguan ise C sınıfı crossoverdır. Bu araç tıpkı trax gibi yeni aveo üzerinde geliştirildi. Aveo gibi gamma 2 platformundadır. O yüzden içi kaşkay gibi araçlara göre biraz daha dardır. Ona göre düşünürsek daha doğru olur. Kaşkayın rakibi captivadır. Bu fiyata da biraz zor satar diyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi
    16 Ocak 2012

Bu arada burdan bir casus fotoğraf paylaşayım. Sanırım yakında yeni aveonun SUV versiyonu geliyor.

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu.

• quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoz2000

Öncelikle ellerinize sağlık. Emek ve zaman harcanmış bir çalışma olmuş. Tespitlerinizin bazılarına kendi gözlemlerim doğrultusunda eklemelerde bulunmak isterim.

arkadaşınızın aracı 1.4 mü yoksa 1.6 mıydı?
    arkadaşınıza da hayırlı olsun ,Allah kaza bela vermesin

1.4 140 HP olanından. İyi dileklerinizi de ileteceğim . Unutmadan beni özellikle Pınarbaşı'ndaki bir oto yıkamanın içine soktu. Yerler dümdüz ve kaygandı. 4x4'ün devreye girdiğini ve aracı nasıl sabit tuttuğunu çok net hissettim.

• 58.000 tl fiyat çekilen bi araç , juke ile nasıl rakip olabiliyor ?

Fiyat olarak onlara rakip ama b sınıfı crossover öyle mi ?
  • nissan qq ve juke malzeme kalitesizliği dillere destan bilmeyen yok iki aracıda inceledim tam kalitesizlik abidesi hondadan hiç bahsetmeye bile gerek yok mokka gerek işçilik olsun malzeme kalitesi olsun her yönden daha iyi bi kere şekli yeter bence tek bir eksiği var oda 1.6 dizel motor.
  • Bana içi biraz dar gibi gelmişti baktığımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 3 Ekim 2012; 23:02:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Eline saglik utku sen bu isi kivirdin he. Otomobil dergisi okuyormus hissine kapildim bi an

abi diyorum işte dergi çıkartalım, paranın dibine vuralım ama dinleyen yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

quote:

Eline saglik utku sen bu isi kivirdin he. Otomobil dergisi okuyormus hissine kapildim bi an

Mantikli fikir hee :))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

quote:

Mantikli fikir hee :))

Bende yumuşak plastikleri ellerim falan yürür gider iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

nissan qq ve juke malzeme kalitesizliği dillere destan bilmeyen yok iki aracıda inceledim tam kalitesizlik abidesi hondadan hiç bahsetmeye bile gerek yok mokka gerek işçilik olsun malzeme kalitesi olsun her yönden daha iyi bi kere şekli yeter bence tek bir eksiği var oda 1.6 dizel motor.

İlk şekli yeterci geldi.

Sizin yaşınız başınız kaç kuzum?
  • quote:

Bu iş bizim işimiz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

nissan qq ve juke malzeme kalitesizliği dillere destan bilmeyen yok iki aracıda inceledim tam kalitesizlik abidesi hondadan hiç bahsetmeye bile gerek yok mokka gerek işçilik olsun malzeme kalitesi olsun her yönden daha iyi bi kere şekli yeter bence tek bir eksiği var oda 1.6 dizel motor.

Keşke biraz otomobil bilginiz olsada , seviyeli bi şekilde tartışabilsek.

Mesela qq'nin kalitesiz dediğiniz kısımları bi söyleseniz ?

Honda'nın konu ile hiç alakası yok , he doğru konu'nun içinde ben olduğum için bana giydirmeniz normal , birazdan aracıma teneke benzetmeside yaparsınız.

Honda'nın civic sedan dışında hangi aracı'nın kalite eksiği varmış onuda sayın bi bilelim.

Mesela jazz'ın , corsa'dan ne kalitesizliği varmış ?

Accord'un , ingisnia'dan kalite olarak ne eksiği varmış ?

Bunların hepsini en ince noktalarına kadar yazmanızı bekliyorum. Madem bu kadar bilgilisiniz , bizde bilgilenelim , işçilik ve malzeme kalitesi yukarıdaki corsa'da gayet açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: selcukakman
    Pazar gunu Akbatı Avym de araci tanitim icin koymuslardi. Sanirim Cosmo ve ust donanim.seviyesinde idi. Yarim deri koltuklar ve heryerde yumusak plastik vardi. Malzeme kalitesi cok iyiydi. Ama sizin resimleri gorunce arac gözüme cok basit geldi.

Aracın hiçbir yerinde yumuşak plastik yok maalesef. Sadece yumuşak hissi veren kaplama mevcut. Tıpkı Astra J gibi.
  • Hiçbir albenisi yok
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.